środa 31 maja 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Siewcy hejtu: Minister Maciej Wąsik nie uważa za hejt i mowę nienawiści przyrównywanie ludzi do psów. Policjanci, którzy w przeszłości znieważali od debili dziennikarza TVP, popierają.

21.6K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Kilka dni temu doszło do napaści na samochody medyków na granicy. Wówczas podejrzenia spadły na funkcjonariuszy, gdyż to właśnie ich zauważyli medycy gdy wrócili do swoich zniszczonych samochodów.

Zachowanie funkcjonariuszy budziło wątpliwości natury moralnej i etycznej, gdyż według medyków funkcjonariusze bardzo się cieszyli ze zniszczenia mienia. Sprawę skomentował wówczas redaktor naczelny Newsweeka Tomasz Lis stwierdzając, że za zniszczenie pojazdów i atak odpowiadali mundurowi.

Przeczytaj także:

https://www.czasfinansow.pl/czy-policji-wolno-bezkarnie-zniewazac-inne-osoby-zarzad-glowny-nszz-policjantow-nazywa-dziennikarza-debilem/
https://www.czasfinansow.pl/frasyniuk-o-zolnierzach-pilnujacych-uchodzcow-smiecie-wataha-psow/
https://www.czasfinansow.pl/pies-to-nie-zniewaga-policjanta-tak-samo-jak-zamknij-ryj-to-stanowiska-prokuratury-i-wyrok-sadu/

Minister do dziennikarza z kulturą: odszczekaj to!

W dniu 18 listopada 2021 Rzecznik Komendy Głównej Policji na prywatnym twitterze ujawnił informację, że Policja ustaliła sprawców uszkodzenia samochodów medyków i byli to miejscowi kibole. Sprawcami przestępstwa nie okazali się funkcjonariusze.

Do sprawy błyskawicznie odniósł się Minister Maciej Wąsik, który z charakterystyczną dla niego agresją i cynizmem wydał polecenie dziennikarzowi, by ten jak pies odszczekał publicznie swoje oskarżenie. Po odszczekaniu, które dla Ministra Macieja Wąsika jest najważniejsze, zażądał też przeprosin dla mundurowych.

I o ile co do zasady Minister Maciej Wąsik ma rację, że skoro Policja ustaliła, że to nie funkcjonariusze byli odpowiedzialni za zniszczenie samochodów “medyków na granicy” to należy tę informację sprostować to klasa i styl tej wypowiedzi budzi wątpliwości szeroko rozumianej opinii publicznej w zakresie kultury osobistej, stylu i klasy.

Mundurowi: nam wolno wyzywać Cię od debili i psów, a Tobie cywilu nas tak znieważać nie wolno!

Nie tak dawno Ministrowie i funkcjonariusze tracili kontrole nad własnymi nerwami i dawali się ponieść emocjom, gdy Władysław Frasyniuk przyrównał niektóre z zachowań funkcjonariuszy do zachowań watahy i psów.

Mimo, że Polska Policja wydała zgodę kilku funkcjonariuszom by reprezentowali policjantów przed szeroko rozumianą opinią publiczną właśnie jako “Psy” to porównanie do watahy miało być mową nienawiści i przestępstwem znieważeniem funkcjonariuszy. Frasyniuk usłyszał nawet za to prokuratorskie zarzuty.

Wystarczy tutaj zwrócić uwagę na fanpage “Psy Dają Głos”, gdzie czynny policjant działający za zgoda Polskiej Policji rozpowszechnia w szeroko rozumianej opinii publicznej, że funkcjonariusze chcą być nazywani psami.

Podobna sytuacja ma miejsce z policjantem Jakubem Gończyk, który wydał już dwie książki o tytule “Pies”.

W Polsce miały miejsce już przynajmniej dwa wyroki, w których Sądy uznawały, że wobec funkcjonariusza można używać określenia “pies” i nie jest to ani obraźliwe, ani znieważające – wskazywano nawet, że słynny film Władysława Pasikowskiego pt. “Psy” był przez Sądy wskazywany jako powód, że takie nazywanie funkcjonariuszy jest powszechnie oczekiwanym zachowaniem społecznym.

Dobre” praktyki mundurowych

Hipokryzją jest zatem twierdzenie przez funkcjonariuszy, że porównywanie ich do “psów” czy “watahy” jest przestępstwem znieważenia. Jeszcze większą hipokryzją może być fakt, że Minister Maciej Wąsik przyrównuje publicznie, w imieniu i na rzecz Ministerstwa, które reprezentuje, cywila do psów. Wtóruje mu za tym polski związek policjantów, który najwyraźniej jest zadowolony, że Minister przyrównuje ludzi do psów, żądając by dziennikarz coś “odszczekał”.

W przypadku tego związku policjantów nie powinno to jednak dziwić bo to właśnie ci policjanci zasłynęli z wyzywania dziennikarza TVP od debili gdy na antenie Telewizji Polskiej jeden z pracowników mediów publicznych pytał po śmierci nastolatka z Konina o strzały oddane przez policjanta. Mimo, że wpis po nagłośnieniu w mediach został usunięty to fakt wyzywania dziennikarzy przez policjantów od debili nie został wymazany z pamięci. Poniżej go przypominamy:

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

2 komentarzy “Siewcy hejtu: Minister Maciej Wąsik nie uważa za hejt i mowę nienawiści przyrównywanie ludzi do psów. Policjanci, którzy w przeszłości znieważali od debili dziennikarza TVP, popierają.”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Wyłudzali pieniądze na fikcyjny wynajem apartamentów. On został aresztowany na trzy miesiące, ona ma zarzuty znieważenie i naruszenia nietykalności policjantów.

Siewcy hejtu: Wicemarszałek Sejmu do kobiety – ty kretynko!

Bili kobiety na protestach. Nękali nieletnich za demonstracje. Robili kordony i kotły strajkującym. Wywozili kilkadziesiąt kilometrów od miasta na posterunki. Chcieli podwyżek w nagrodę od PiS. Rząd wyśmiał Policjantów.

Związek Policjantów chce ścigać obywateli za krytykę

Pies to nie zniewaga policjanta, tak samo jak pokaż ryj – to stanowiska prokuratury i wyrok sądu

Babcia Kasia uniewinniona. Działania Policji DURNE, tak uznał Sąd.

Siewcy hejtu – Sędzia Anna Martyniec: Starszy mężczyzna ma prawo wyzywać młodszą kobietę od kur…

Frasyniuk będzie uniewinniony? Wojsko Polskie dostarczyło mu dowody usprawiedliwiające ostrą krytykę?

Rzecznik prasowy koncernu Amica anonimowo hejtował dziennikarkę na portalu GoWork

Poprzednie
Następne

25.9K odsłon

Czy Mariusz Ciarka jest debilem? Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie znieważenia policjanta

Prokuratura prowadzi postępowanie o przestępstwo znieważenia policjanta Mariusza Ciarki z Komendy Głównej Policji. Internauta nazwał go debilem. Stan faktyczny ustala prokurator.

Redakcja CzasFinansow.pl dowiedziała się, że Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście pod sygnaturą 4313-4.Ds.228.2022 prowadzi postępowanie w sprawie przestępstwa znieważenia tego funkcjonariusza policji poprzez nazwanie Mariusza Ciarki określeniem “debil”.

Redakcji nie udało się uzyskać informacji ani jak zakończyło się to postępowanie, ani czy może nadal ono trwa.

Przestępstwo znieważenia funkcjonariusza wymaga aby pokrzywdzony zeznał, że czuje się znieważony, a zatem jeśli Mariusz Ciarka nie zeznał, że czuje się pokrzywdzony nazwaniem go debilem to postępowanie nie mogłoby się toczyć.Należy zatem uznać, że policjant uznał siebie za pokrzywdzonego, ale co dalej się dzieje z tym postępowaniem pozostaje niewiadomą.

Nie jest również jednoznaczne czy w razie postawienia zarzutu i rozprawy sądowej sprawca zostałby skazany, czy może Sąd uzna jego czyn za niską szkodliwość społeczną i umorzy proces. Warto tu przypomnieć porażkę prokuratury w oskarżeniu o znieważenie prezydenta tym słowem przez Jakuba Żulczyka.

Zgodnie z brzmieniem art. 226 kodeksu karnego:


§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 2. Przepis art. 222 § 2 stosuje się odpowiednio.

§ 3. Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Konsekwencje grożące znieważeniem policjanta są bardzo poważne. Z drugiej strony przypominamy jak zachowują się sami policjanci:

Jeśli się czegoś w tej sprawie dowiemy to niezwłocznie Was poinformujemy.

18 komentarzy “Czy Mariusz Ciarka jest debilem? Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie znieważenia policjanta”

  1. Nie nalezy zadawac takiego pytania poniewaz do policji przyjmuja tylko DEBILI ktorymi “dyryguje” super debil.

  2. Nie nalezy zadawac takiego pytania poniewaz do policji przyjmuja tylko DEBILI ktorymi “dyryguje” super debil.

  3. Należy sprawdzic czy ten co postawił diagnoze ma uprawnienia poparte wyksztalcenim medycznym czy tylko chamowatym człeczyną używającym słów których nie rozumie ale ma ich w swoim słowniku pod hasłem obraźliwe. Po za tym ujawnił tajemnicę o stanie zdrowia chorego jeżeli to był lekarz. To przestępstwo.jezeli diagnoza błędna to odszkodowanie się Należy. choremu a diagnostę pod sąd. Morał taki, że tak czy owak Należy się liczyć że słowami i nie wolno obrażać ludzi. To że się komuś coś nie podoba to nie znaczy że na rację. Można powiedzieć że ktoś postąpił głupio jego zdaniem a nie ze jest głupi. Maturę co najmniej musiał policjant mieć więc głupi ani debilem na pewno nie jest

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły