sobota 30 września 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Z Bollywood do sądu w Warszawie: Natalia Janoszek pozywa Krzysztofa Stanowskiego za program Dziennikarskie Zero o jej karierze

21.9K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Natalia Janoszek, aktorka znana z Bollywood, pochodząca z Bielska-Białej, znalazła się w centrum medialnej burzy, która wybuchła po publikacji materiału Krzysztofa Stanowskiego. Dziennikarz ten, w swoim programie “Dziennikarskie Zero”, postanowił prześwietlić karierę Janoszek, którą określił mianem “największego kitu w historii mediów”.

Stanowski, kwestionując karierę Janoszek, zarzucił aktorce zmyślenie swojego sukcesu. W swoim materiale wyśmiewał nagrody zdobyte przez aktorkę, twierdząc, że przyznawane są one “na nic nieznaczących galach”, takich jak JIFFA, którą porównał do “rozdania dyplomów w Domu Kultury w Płońsku”. Aktorka, która zasłynęła w Indiach, grając w takich filmach jak “Dreamz” czy “The Green Fairy”, musiała stawić czoła zarzutom Stanowskiego, który stwierdził, że nikt nie sprawdził tego, jak wyglądały sukcesy i droga Janoszek w Bollywood.

Natalia Janoszek nie pozostała dłużna Stanowskiemu. W odpowiedzi na oskarżenia dziennikarza, aktorka za pośrednictwem Instagrama, poinformowała, że materiał Stanowskiego był przejawem “hejtu”. Stwierdziła, że Stanowski bezprawnie i bezpodstawnie naruszył jej dobra osobiste, prezentując informacje nieprawdziwe, mylące opinię publiczną. Janoszek podkreśliła, że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii, nawet negatywnej, ale nie na zasadach, które zastosował Stanowski, ośmieszając i oczerniając ją. Aktorka zdecydowała się złożyć pozew przeciwko dziennikarzowi.

W reakcji na oświadczenie Janoszek, Stanowski postanowił zareagować w swoim charakterystycznym stylu. Z ironią stwierdził, że pozew jest “najlepszym prezentem, jaki mógł otrzymać”. Następnie poinformował, że kupił już bilety do Bombaju, gdzie zamierza kontynuować swoje śledztwo dotyczące kariery Janoszek. Dodał, że nie oceniał negatywnie jej dokonań zawodowych, a jedynie twierdził, że ich nie ma.

Konflikt pomiędzy Janoszek a Stanowskim stanowi poważne pytanie o granice wolności słowa, prawodo prywatności i odpowiedzialności mediów. W świetle tych wydarzeń, ważne jest przypomnienie, że prawda i rzetelność powinny zawsze stanowić fundament każdego dziennikarstwa.

Kontrowersje wokół kariery Janoszek oraz zarzuty Stanowskiego przypominają nam, że choć media mają obowiązek informować i badać, powinny również szanować prawa jednostki. Niezależnie od tego, jakie są fakty w tej sprawie, jasne jest, że obie strony mają swoje przekonania i są gotowe bronić swojego punktu widzenia.

Podczas gdy Janoszek dąży do obrony swojej reputacji i kariery, stanowczo negując zarzuty dziennikarza, Stanowski nie ustępuje, zamierzając kontynuować swoje śledztwo w Bombaju. Jego odpowiedź na pozew Janoszek pokazuje, że nie boi się konfrontacji i jest gotów iść dalej, aby udowodnić swoje twierdzenia.

Jak daleko sięga prawo do prywatności w konfrontacji z wolnością prasy? Czy jednostka ma prawo do ochrony swojej reputacji, jeżeli media podejrzewają, że jest coś, co publiczność powinna wiedzieć? Te pytania stają się coraz bardziej istotne w obliczu tego konfliktu.

Nie można zapominać, że zarówno Janoszek, jak i Stanowski mają swoje prawa i obowiązki. Janoszek, jako osoba publiczna, musi być gotowa na krytykę i analizę swojej kariery, ale ma też prawo do ochrony swojej prywatności i reputacji. Stanowski, jako dziennikarz, ma obowiązek szukać prawdy i informować publiczność, ale musi również szanować prawa jednostki.

Na koniec, niezależnie od wyniku sprawy, ważne jest, aby pamiętać, że każda osoba, niezależnie od tego, czy jest osobą publiczną, czy dziennikarzem, zasługuje na szacunek i sprawiedliwość. Przyszłość pokaże, jakie konsekwencje przyniesie ten konflikt dla obu stron i co oznacza to dla przyszłości wolności słowa i prawa do prywatności.

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Izba Dyscyplinarna Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin wierzytelności windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
76
+1
3
+1
2

2 komentarzy “Z Bollywood do sądu w Warszawie: Natalia Janoszek pozywa Krzysztofa Stanowskiego za program Dziennikarskie Zero o jej karierze”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Brutalność policji. Czy policjanci mogli zabić pierwszego strajkującego?

Konfiskata aut nietrzeźwych kierowców. Nowe przepisy już od grudnia 2023, chyba, że…

Łukasz Mejza wystartuje z list Prawa i Sprawiedliwości? Skutecznie na zgodę Kaczyńskiego pracuje w TVP i w social mediach

Tani Kredyt

Mężczyzna, który miał szansę odbyć resztę kary na wolności, wrócił do więzienia. Pogrzebał go alkohol i niechęć do przestrzegania zasad

Pisowska policja żąda karania za noszenie koszulki z napisem Jeb** PiS. Asesor Sądowy Karolina Kiejnich-Kruk w pierwszej instancji uznaje winę aktywisty.

Minister Edukacji o funkcjonariuszach publicznych: złodzieje i bandyci

Czy facebook, twitter i youtube wycofają z Polski po wejściu w życiu nowej ustawy o ochronie wolności słowa złożonej przez Ministerstwa Sprawiedliwości i Pis?

Poprzednie
Następne

24.1K odsłon

Ścigany – Ziobro upublicznia wizerunek kierowcy BMW – poszukiwany zbiegł!

Zbigniew Ziobo kazał upublicznić wizerunek 31-latka, który brał udział w tragicznym wypadku na A1. Mężczyzna jest poszukiwany – rodzina obiecała Prokuraturze, że kierowca stawi się na przesłuchanie, ale okazało się, że uciekł i przepadł. Ziobro chce by postawić mu zarzuty zabójstwa z zamiarem ewentualnym za czyn z 16 września 2023. Dziś, 29 września 2023, mężczyzna prawdopodobnie uciekł z kraju, a być może i z Europy.

Kilka godzin temu Zbigniew Ziobro ogłosił na konferencji prasowej:

Prokurator zarządził zatrzymanie podejrzanego w tym momencie, kiedy wydał też postanowienie o ogłoszeniu zarzutów popełnienia przestępstwa spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, oraz wystąpił do sądu o tymczasowy areszt – przekazał Ziobro.

Rodzina kierowcy zapewnia, że kierowca stawi się przed oblicze wymiaru sprawiedliwości, natomiast prokurator w tej sprawie na moje polecenie podjął wszystkie niezbędne działania, aby zapewnić zatrzymanie i doprowadzenie podejrzanego przed wymiar sprawiedliwości. Wydałem też polecenia, aby w związku z wydaniem listu gończego został upubliczniony wizerunek sprawcy i to lada moment zapewne nastąpi. Zrobimy wszystko, aby sprawca został zatrzymany i doprowadzony przed polski wymiar sprawiedliwości

Jak przekazał, polecił, aby prokurator rozważył uzupełnienie kwalifikacji prawnej czynu o sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia katastrofy w ruchu lądowym. – W międzyczasie prosiłem, aby prokuratorzy rozważyli kumulatywną kwalifikację z innego przepisu, a także rozważyli w dalszym biegu postępowania, jeśli okoliczności by na to pozwalały – o zmianę kwalifikacji nawet zarzutu zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Dotyczy to oczywiście sytuacji zupełnie ekstremalnej – dodał. Podkreślił, że w tej sprawie nie chce przesądzać, że “takie ustalenia zostaną dokonane”.

Wiemy, że doszło do drastycznego przekroczenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, ale, aby przyjąć kwalifikację, o której mówię, należy wykazać stan świadomości kierowcy, który, w świetle innych okoliczności towarzyszących zdarzeniu, mógł godzić się na to, że w wyniku jego zachowania może nastąpić skutek w postaci śmierci innych osób – powiedział. Dodał, że dalsze kroki prokuratury w tej sprawie będą uzależnione od dalszych opinii biegłych.

Poniżej list gończy:

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Izba Dyscyplinarna Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin wierzytelności windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły