wtorek 28 maja 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Z Bollywood do sądu w Warszawie: Natalia Janoszek pozywa Krzysztofa Stanowskiego za program Dziennikarskie Zero o jej karierze

22K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Natalia Janoszek, aktorka znana z Bollywood, pochodząca z Bielska-Białej, znalazła się w centrum medialnej burzy, która wybuchła po publikacji materiału Krzysztofa Stanowskiego. Dziennikarz ten, w swoim programie “Dziennikarskie Zero”, postanowił prześwietlić karierę Janoszek, którą określił mianem “największego kitu w historii mediów”.

Stanowski, kwestionując karierę Janoszek, zarzucił aktorce zmyślenie swojego sukcesu. W swoim materiale wyśmiewał nagrody zdobyte przez aktorkę, twierdząc, że przyznawane są one “na nic nieznaczących galach”, takich jak JIFFA, którą porównał do “rozdania dyplomów w Domu Kultury w Płońsku”. Aktorka, która zasłynęła w Indiach, grając w takich filmach jak “Dreamz” czy “The Green Fairy”, musiała stawić czoła zarzutom Stanowskiego, który stwierdził, że nikt nie sprawdził tego, jak wyglądały sukcesy i droga Janoszek w Bollywood.

Natalia Janoszek nie pozostała dłużna Stanowskiemu. W odpowiedzi na oskarżenia dziennikarza, aktorka za pośrednictwem Instagrama, poinformowała, że materiał Stanowskiego był przejawem “hejtu”. Stwierdziła, że Stanowski bezprawnie i bezpodstawnie naruszył jej dobra osobiste, prezentując informacje nieprawdziwe, mylące opinię publiczną. Janoszek podkreśliła, że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii, nawet negatywnej, ale nie na zasadach, które zastosował Stanowski, ośmieszając i oczerniając ją. Aktorka zdecydowała się złożyć pozew przeciwko dziennikarzowi.

W reakcji na oświadczenie Janoszek, Stanowski postanowił zareagować w swoim charakterystycznym stylu. Z ironią stwierdził, że pozew jest “najlepszym prezentem, jaki mógł otrzymać”. Następnie poinformował, że kupił już bilety do Bombaju, gdzie zamierza kontynuować swoje śledztwo dotyczące kariery Janoszek. Dodał, że nie oceniał negatywnie jej dokonań zawodowych, a jedynie twierdził, że ich nie ma.

Konflikt pomiędzy Janoszek a Stanowskim stanowi poważne pytanie o granice wolności słowa, prawodo prywatności i odpowiedzialności mediów. W świetle tych wydarzeń, ważne jest przypomnienie, że prawda i rzetelność powinny zawsze stanowić fundament każdego dziennikarstwa.

Kontrowersje wokół kariery Janoszek oraz zarzuty Stanowskiego przypominają nam, że choć media mają obowiązek informować i badać, powinny również szanować prawa jednostki. Niezależnie od tego, jakie są fakty w tej sprawie, jasne jest, że obie strony mają swoje przekonania i są gotowe bronić swojego punktu widzenia.

Podczas gdy Janoszek dąży do obrony swojej reputacji i kariery, stanowczo negując zarzuty dziennikarza, Stanowski nie ustępuje, zamierzając kontynuować swoje śledztwo w Bombaju. Jego odpowiedź na pozew Janoszek pokazuje, że nie boi się konfrontacji i jest gotów iść dalej, aby udowodnić swoje twierdzenia.

Jak daleko sięga prawo do prywatności w konfrontacji z wolnością prasy? Czy jednostka ma prawo do ochrony swojej reputacji, jeżeli media podejrzewają, że jest coś, co publiczność powinna wiedzieć? Te pytania stają się coraz bardziej istotne w obliczu tego konfliktu.

Nie można zapominać, że zarówno Janoszek, jak i Stanowski mają swoje prawa i obowiązki. Janoszek, jako osoba publiczna, musi być gotowa na krytykę i analizę swojej kariery, ale ma też prawo do ochrony swojej prywatności i reputacji. Stanowski, jako dziennikarz, ma obowiązek szukać prawdy i informować publiczność, ale musi również szanować prawa jednostki.

Na koniec, niezależnie od wyniku sprawy, ważne jest, aby pamiętać, że każda osoba, niezależnie od tego, czy jest osobą publiczną, czy dziennikarzem, zasługuje na szacunek i sprawiedliwość. Przyszłość pokaże, jakie konsekwencje przyniesie ten konflikt dla obu stron i co oznacza to dla przyszłości wolności słowa i prawa do prywatności.

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
76
+1
3
+1
2

6 komentarzy “Z Bollywood do sądu w Warszawie: Natalia Janoszek pozywa Krzysztofa Stanowskiego za program Dziennikarskie Zero o jej karierze”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Koszty adwokackie w sprawach cywilnych w 2024

Naczelnik ZUS Marcin Madaliński – kim jest kontrowersyjny szef ZUS, któremu czytelnicy i internauci zarzucają łamanie prawa – mamy informacje z ZUS!

Jest wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej

Ziobro nie może się pogodzić z uniewinnieniem draq queen inscenizującą śmierć księdza od tęczowej zarazy, ale w wieszaniu na szubienicach swoich przeciwników politycznych nie widzi nic złego

Uwaga! Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul podaje fałszywe adresy w odwołaniach przekazanych do Sądów!

Tłum tchórzy, wataha psów, antypolskie zachowania – Sędzia Anna Borkowska w sprawie Frasyniuka uznaje za dozwoloną krytykę funkcjonariuszy

Afera w ZUS. Nie płacą w terminie chorym za zwolnienia lekarskie, ale swoim wypłacili w 4 lata prawie 2 miliardy premii. Na bogato za pierwszy rok pandemii

Wrocławscy Sędziowie, których wyroki mogą być unieważnione

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Nie ma takiego streamowania – grupa związana z pizzerią siłą i groźbą zmusiła nastoletniego streamera do wydania oświadczenia i przeprosin. Co na to Policja?

Popularni influencerzy ujawnili w poniedziałek 15 kwietnia 2024 bulwersujące zdarzenie z niedzieli 14 kwietnia 2024. Nastoletni streamer podczas robienia live w Murowanej Gośliwie zajechał do pizzerii. Pracownicy pizzerii gdy zobaczyli, że ma kamerę kazali mu ją wyłączyć – nastolatek posłusznie opuścił lokal gdyż nie miał zgody na nagrywanie. Pojechał kupić sobie w pobliskiej lodziarni loda. Gdy z lodem wracał do zaparkowanej hulajnogi został złapany przez pracowników pizzerii. Słychać agresywne zachowanie wobec nastolatka.

Następnie opublikowany został film – wzorowany na filmach, w których terroryści ze wschodu łapią obcokrajowców i każą im wygłaszać oświadczenia do kamery. W internecie pojawiły się głosy, że nastolatek został zastraszony do wygłoszenia oświadczenia, zmuszono go również do podania telefonu do rodziców i podania adresu zamieszkania. Podobno pracownicy pizzerii weszli do jego mieszkania i żądali wydania pendrive z zapisem live. Według informacji z internetu – streamer jest pełnoletni.

Na nagraniu widać i słychać jak chłopak łamiącym głosem wydaje oświadczenie:

“Dzień dobry, witam wszystkich. Na samym wstępie chciałbym powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem. Zacznijmy od początku. Nagrywałem na żywo, chciałem powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem, ponieważ nie spytałem o zgodę właścicieli montowni pizzy, o nagrywanie, oraz po wyjściu z pizzeri powiedziałem parę niestosownych słów, za które bardzo przepraszam. I chciałbym tylko wszystkich prosić o to, żeby wszystkie negatywne opinie, żebyście wszystkie negatywne opinie usunęli, ponieważ źle to wpływa na opinię całej restauracji. I chciałem też powiedzieć, że od zawsze zamawiam tu pizze, jest bardzo dobra i przepraszam wszystkich pracowników, i wszystkich ludzi za publikowanie, za cały filmik, za cały live. Przepraszam.”

Jak podaje popularny influencer deZeZed

Pizzeria złapała młodego streamera i po chwili pojawiło się oświadczenie z przeprosinami. Dobrze wyszło, pizza od razu jakaś taka smaczniejsza xD Według Gangamurun, który miał kontakt z chłopakiem i rozmawiał o tym na streamie Kasix: – Właściciel restauracji wparował później na chatę chłopaka, aby ten pobrał voda i mu przekazał. – Grozi sądem – Musiał nagrać przeprosiny i powiedzieć, że zamawia od nich pizzę – Zgnoili dzieciaka – Dzwonili do jego rodziców

Dodaje on również kolejne informacje:

O sprawie napisał też inny znany influencer Venek:

– Podjechał do pizzerii, Montownia Pizzy w Murowanej Goślinie – Wszedł na teren ze streamem i alertami, bez poinformowania

– Podszedł do lady, próbował złożyć zamówienie, zapytał “obsługującego” jaką pizze by wybrał z trzech wymienionych – w odpowiedzi usłyszał, że jaką sobie wybierze i został poinformowany, że jeśli nagrywa to ma to wyłączyć

– Zakrył ręką kamerę, powiedział że jedzie do innej pizzerii i wyszedł – Po wyjściu, tam sobie pierdolił oburzone komentarze, że go wyganiają – do samego siebie i widzów. Mówił, że nic tam już więcej nie zje, ma inne miejsca do wyboru

– Kilka/kilkanaście minut później, po zakupie lodów – ktoś zaczął go “szarpać za plecak”. Facet mówi, że pogadają i ma wyłączyć sprzęt. Jakaś kobieta, że w tym momencie zgłaszają to na policje – Facet powtórzył o wyłączeniu sprzętu, kobieta ciągnie, że mają dowód. Stream się urywa

– Po jakimś czasie odpalił nową transmisje, z miejsca należącego do pizzerii. Chłopak siedział pod szyldem pizzerii na przygotowanym krześle. Facet powiedział do kobiety, że nagra go swoim telefonem.

Chłopak zapytał czy stream leci – Po chwili łamiącym się głosem wypowiedział słowa: “Dzień dobry, witam wszystkich. Na samym wstępie chciałbym powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem. Zacznijmy od początku. Nagrywałem na żywo, chciałem powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem, ponieważ nie spytałem o zgodę właścicieli montowni pizzy, o nagrywanie, oraz po wyjściu z pizzeri powiedziałem parę niestosownych słów, za które bardzo przepraszam. I chciałbym tylko wszystkich prosić o to, żeby wszystkie negatywne opinie, żebyście wszystkie negatywne opinie usunęli, ponieważ źle to wpływa na opinię całej restauracji. I chciałem też powiedzieć, że od zawsze zamawiam tu pizze, jest bardzo dobra i przepraszam wszystkich pracowników, i wszystkich ludzi za publikowanie, za cały filmik, za cały live. Przepraszam.”

O sprawę zapytaliśmy rzecznika poznańskiej policji. Gdy dostaniemy odpowiedź niezwłocznie ją opublikujemy.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły