środa 8 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Morawiecki o Rosji: Nie robi się normalnych interesów z agresorem – po czym kupuje węgiel z Rosji

2761 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

22 lutego 2022 roku Premier Mateusz Morawiecki wraz z Jarosławem Kaczyńskim i Prezydentem Andrzejem Dudą spotkali się z mediami po naradzie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Ustalono, że przed mediami będą potępiać Rosję i chwalić inne kraje za wprowadzanie sankcji, ale sami nadal będą robić interesy z Putinem – Polska nie zamierza przestać kupować węgla od Rosji.

Jak udało się dowiedzieć redakcji CzasFinansów.pl w 2021 roku na 12 milionów ton kupionego przez Polskę węgla aż 9 milionów pochodziło od Rosji.

Natomiast od stycznia 2022 do lutego 2022 Rząd Prawa i Sprawiedliwości zakupił od Rosji aż 6 milionów ton węgla. W dwa miesiąca zakupiono od Putina połowę tonażu, jaki Polska kupiła przez cały 2021 rok.

Mając te dane na uwadze należy zwrócić uwagę na oświadczenia, jakie przedstawiciele Rządu wygłosili wczoraj na wspólnej konferencji po naradzie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

Ukraina jest w tej chwili cały czas w bardzo poważnym zagrożeniu, a wojska rosyjskie ruszyły do tych zbuntowanych rejonów, gdzie od lat są już separatyści. Teraz ci separatyści są regularnie wzmacniani już przez regularne rosyjskie oddziały. Scenariusze na przyszłość mogą być różne – mówił Prezydent Andrzej Duda

Z naszego punktu widzenia przede wszystkim ważne jest to, by stać przy Ukrainie. – Po drugie, żeby zarówno Unia Europejska jak i Sojusz Północnoatlantycki, ten przysłowiowy Zachód zachował w tej sytuacji jedność. Stoimy na stanowisku, że potrzebne są poważne sankcje – dodał Andrzej Duda

Zaprzestanie interesów Polski z Rosja w zakresie kupowania od nich węgla nie mieści się w katalogu poważnych sankcji według Prezydenta Andrzeja Dudy. Biznesy z Putinem nadal będą przez Polskę robione.

Żeby powstrzymać agresywną politykę rosyjską staramy się kanałami dyplomatycznymi, politycznymi, robić wszystko, żeby przekonać naszych partnerów na Zachodzie, że potrzebna jest teraz mocna odpowiedź w postaci sankcji, które byłyby wystarczająco dolegliwe i powstrzymały Władimira Putina przed kolejnymi krokami, kolejną fazą agresji” – powiedział Premier Mateusz Morawiecki

W dłuższej perspektywie, aby powstrzymać agresywną politykę rosyjską, trzeba postarać się zmienić paradygmaty gospodarcze, przede wszystkim gospodarki surowcowej. To właśnie na surowcach oparta jest dziś siła Rosji. To stamtąd biorą się potężne miliardy dolarów, ogromne środki, po to, żeby się zbroić i żeby realizować politykę neoimperialną

Mówił szef Rządu Prawa i Sprawiedliwości, ale jednocześnie w ramach krzyczenia na świat o sankcje wobec Rosji, które byłyby wystarczająco dolegliwe, czy też o zmianach paradygmatów gospodarki surowcowej Premier Mateusz Morawiecki nie zamierza przestać robić interesów z Putinem i nadal będzie od Rosji kupował węgiel. Tak jak to robi od lat.

Nie do wyobrażenia jest to, że na Ukrainie będą ginąć ludzie, a Europa Zachodnia, jak gdyby nigdy nic, kontynuować będzie gospodarczą współpracę, czy to poprzez Nord Stream 2, zakupy gazu, które zasilają kasę budżetu rosyjskiego, czy poprzez normalne robienie interesów – oświadczył Morawiecki. – Nie robi się normalnych interesów z agresorem, z tym kto narusza porządek prawa międzynarodowego, narusza suwerenność innych krajów, w tym przypadku suwerenność Ukrainy – .

Męsko i twardo powiedział Mateusz Morawiecki o niewyobrażalnym robieniu interesów z agresorem od którego w samym 2022 roku kupił aż 6 milionów ton węgla. Premier nadal zamierza kupować węgiel od Rosji, czyli agresora, którym publicznie gardzi i nie wyobraża sobie, by ktokolwiek przyzwoity mógł z nim robić interesy.

Całe wystąpienie podsumował Wicepremier Jarosław Kaczyński:

Będziemy robić wszystko, żeby ograniczyć kontakty handlowe

Czym potwierdził, że w czasie, gdy Polska krzyczy najgłośniej jak potrafi, aby cały świat nakładał na Rosję twarde sankcję i zrywał handel z Rosją to Rząd Prawa i Sprawiedliwości zamierza się starać, aby ograniczyć, a nie przerwać, robienie interesów z Putinem.

Warto dodać, że Rząd PiS i Mateusz Morawiecki od lat robią interesy z Putinem na handel węglem. W zeszłym roku Polska kupiła 12 milionów ton węgla, z czego 9 ton pochodziło z Rosji. W roku 2022 tylko przez dwa miesiące, a więc już w czasie, gdy wiadomo było o zamiarach Putina, Polska zwiększyła interesy z Rosją i kupiła już od Putina 6 milionów ton węgla. Połowę tego, co kupiła przez cały 2021 rok.

To może być rekordowy rok dla Putina z handlem z Polską.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Nawoływał do zabójstwa Kaczyńskiego. Wyrok Sądu: 30% pensji na cele społeczne i przeprosiny na piśmie.

Po narodowym Marszu Morawieckiego chorują i umierają Polacy!

Czy za Netflixa, Amazon i wypożyczanie filmów i seriali na VOD zapłacisz dzięki PIS więcej?

Rząd oskarża mleczarzy o brak patriotyzmu bo kupują mleko za granicą, a sam sprowadza węgiel z Kolumbii i zleca wydruk kart do głosowania firmie z Berlina

PiS znowu nie dotrzymał obietnic wyborczych. Miało nie być nowych podatków, a podatek cukrowy powoduje gigantyczny wzrost cen. Także wody mineralnej.

Nawet Premier nie ufa w rzetelność UOKiK-u. Mimo ostrzeżeń Urzędu Mateusz Morawiecki chwali firmę, która może być kolejną piramidą finansową.

Niesiołowski niewinny korupcji i seksafery. Porażka PiS, która miała przykryć aferę dwóch wież Kaczyńskiego.

Czy Premier właśnie zezwolił na normalne otwarcie restauracji, salonów fryzjerskich i kosmetycznych?

PiS może pozorować przed Komisją Europejską działania wypełniające jej nakazy dotyczące Izby Dyscyplinarnej

Poprzednie
Następne

2468 odsłon

Jarosław Kaczyński straci dom i trafi na bruk? Po przegranym procesie z Sikorskim będzie miał egzekucję komorniczą na 708 tysięcy złotych.

Kancelaria Dubois i Wspólnicy podali do publicznej wiadomości, że Jarosław Kaczyński nie wykonał prawomocnego wyroku sądu cywilnego. Wyrok nakazał Kaczyńskiemu by przeprosił na Onecie. Nie zrobił tego. Dlatego prawnicy Sikorskiego złożyli do Sądu wniosek o wyegzekwowanie przeprosin. Będzie to kosztowało 708480zł.

Sąd nazał by Jaroław Kaczynski przeprosił Radosława Sikowskiego w Onecie:

Jarosław Kaczyński prawomocnym wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie został zobowiązany do opublikowania przeprosin o następującej treści „W związku z udzielonymi przeze mnie wywiadami dla www.onet.pl oraz Polskiej Agencji Prasowej, przepraszam Pana Radosława Sikorskiego za podanie nieprawdziwych informacji, jakoby pełniąc funkcję Ministra Spraw Zagranicznych cofnął notę dyplomatyczną w sprawie uznania miejsca katastrofy smoleńskiej za eksterytorialne i dopuścił się zdrady dyplomatycznej. Swoją wypowiedzią naruszyłem dobra osobiste Pana Radosława Sikorskiego w postaci dobrego imienia i czci. Jarosław Kaczyński.”.

Teraz prawnicy Radosława Sikorskiego ujawnili, że Sąd I Instancji zgodził się, aby wyrok był wykonany w ramach egzekucji, czyli przymusu. Wyceniono, że koszt wykupu emisji przeprosin w portalu onet wyniesie 708 tysięcy. Jeśli Jarosław Kaczyński nie złoży sprzeciwu i decyzja Sądu się uprawomocni wtedy przeprosiny opłaci Skarb Państwa, a komornik rozpocznie egzekucję tej kwoty z majątku Kaczyńskiego.

Raczej mało prawdopodobne jest by Jarosław Kaczyński stracił dom. Z pewnością kwota zostanie zajęta przez komornika, albo spłacona przez darczyńców z PiS.

2 komentarzy “Jarosław Kaczyński straci dom i trafi na bruk? Po przegranym procesie z Sikorskim będzie miał egzekucję komorniczą na 708 tysięcy złotych.”

  1. byłoby miło jakby ten szeregowy poseł dający przykład jak wykładać lachę na wyroki sądowe został ukarany komornikiem na egzekucję tych przeprosin. Podobno klepnęła to neosędzia co od kwietnia 2022 dopiero orzeka. Grubo

    1. Przecież to totalnie bez sensu… Co to jest 700 tysi dla prezia, rano się skrzyknąć a w południe dupolizy wpłacą kasę i po sprawie. ON MA SIEDZIEĆ!!!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Czy Zbigniew Stonoga został znów aresztowany? Tym razem na dwa lata za rzekome pobicie? https://www.czasfinansow.pl/czy-zbigniew-stonoga-zostal-znow-aresztowany-tym-razem-na-dwa-lata-za-rzekome-pobicie/

http://CzasFinansow.pl miał rację. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdza nieprawidłowość w traktowaniu osób starszych przez ZUS! https://www.czasfinansow.pl/czasfinansow-pl-mial-racje-rzecznik-praw-obywatelskich-stwierdza-nieprawidlowosc-w-traktowaniu-osob-starszych-przez-zus/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły