piątek 3 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Na bakier z dobrym wychowaniem w ZUS? Naczelnik Beata Leszyk i przyjazny urząd, który nie przeprasza.

2384 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Odkąd CzasFinansow.pl zaczął ujawniać patologie, nierzetelność, brak profesjonalizmu, ale i braki w manierach i zasadach kultury osobistej ogólnie w Zakładach Ubezpieczeń Społecznych w całej Polsce to zaczęli się do nas od 2020 roku zgłaszać czytelnicy z różnych miast. Czytelnicy wiedzą, że zapewniamy im anonimowość, więc decydują się przekazywać nam dokumenty urzędowe, które są nie tylko skandaliczne, ale po prostu mogą świadczyć o poważnych brakach w rzetelności, czy kulturze osobistej, konkretnych pracowników ZUS, którzy pod tymi dokumentami się podpisują. Nie inaczej jest w tym przypadku. Zastępca Naczelnika Wydziału Ubezpieczeń i Składek Beata Leszyk to urzędnik z ZUS oddział Zielona Góra, której przeproszenie za niewłaściwe wykonywanie obowiązków służbowych przez gardło nie przechodzi.

Dobre wychowanie, kultura osobista, czy maniery to wartości, które każdy człowiek wynosi z domu rodzinnego. Nim człowiek stanie się pełnoletni to jego rodzice robią wszystko do czego są zdolni, aby swoje dziecko wychować jak najlepiej. Czasami udaje się im tylko wprowadzić w Polskie społeczeństwo osobę reprezentującą takie same wartości moralne, etyczne i kulturowe jakie prezentują rodzice, czasem uda się wychować kogoś na lepszego człowieka od własnych rodziców. Czasem też rodzicie zawodzą i w społeczeństwo rusza osoba o niskich wartościach wyniesionych z domu rodzinnego. Ta niemająca z tym artykułem nic wspólnego dygresja w sposób ogólny odnosi się do uczestnictwa w zasadach współżycia społecznego przez każdego człowieka.

Beata Leszyk po lewej stronie. Zdjęcie ze strony: https://zachod.pl/397869/co-jak-i-dlaczego-10-01-2019-maly-zus/

Naczelniczka, która nie przeprosi bo nie przewiduje tego kodeks postępowania administracyjnego

Beata Leszyk jest wieloletnim pracownikiem zielonogórskiego oddziału ZUS. Latami pracowała by wygryźć swoich przeciwników zawodowych i ostatecznie uzyskała awans na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Ubezpieczeń i Składek. To osoba, która podejmuje decyzje administracyjne i wydaje postanowienia administracyjne w imieniu całego organu rentowego. Organu, który od jakiegoś czasu posługuje się logo “Przyjazny Urząd” na swoich pismach urzędowych.

Beata Leszyk udowodniła w praktyce jak pozorna i iluzoryczna jest kreacja ZUS na urząd przyjazny. Jeśli podmiot prawny ma być przyjazny to muszą jego wszyscy pracownicy wykazywać się dobrym wychowaniem, wysoką kulturą osobistą, powstrzymywać emocje aby nie prezentować zachowań patologicznych oraz przestrzegać na najwyższym poziomie zasad współżycia społecznego aby dawać przykład swoją osobą i swoim zachowaniem, że nawet wobec najtrudniejszych dla ludzkiego charakteru sytuacji dany pracownik tego podmiotu będzie prezentował sobą najwyższe standardy moralne i etyczne.

Beata Leszyk druga od lewej. Zdjęcie z https://www.lubuskie.pl/wiadomosci/9802/obradowala-wojewodzka-rada-dialogu-spolecznego

Przyjazny Urząd na papierze, ale nie w codziennej praktyce

Mając to na uwadze należy wskazać, że Beata Leszyk w piśmie urzędowym z dnia 6 lipca 2022 roku na dokumencie zawierającym logo “Przyjazny Urząd” napisała poniższe zdanie:

“Prowadziliśmy postępowanie wyjaśniające na podstawie przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego. Przepisy te nie przewidują obowiązku dokonania przeprosin stron postępowania po jego zakończeniu”

Ten cytat w kontekście logo “Przyjazny Urząd” wprost demaskuje z jakimi osobami organ rentowy ma do czynienia na stanowiskach decyzyjnych. Beata Leszyk nie jest kobietą czy osobą, która przeprasza za bezpodstawne postępowania. Beata Leszyk jest osobą, która nie ma wpojonych wartości, które ze zwykłej ludzkiej przyzwoitości wskazują, że jeśli czynności służbowe okazały się niezasadne, błędne, albo wadliwe to po prostu, po ludzku, tak jak rodzice wszystkich uczyli za młodu, przeprosić.

Zdjęcie pisma zostało zanonimizowane by nie ujawnić informacji o naszym informatorze.

Nie będzie przeprosin!

Przeprosiny jednak nie mieszczą się w kanonie wartości “Przyjaznego Urzędu” co udowodniła Beata Leszyk. Jeśli ustawodawca nie wpisał w kodeks postępowania administracyjnego by przeprosić skrzywdzoną osobę to tacy pracownicy ZUS jak Beata Leszyk nie przeproszą.

Łatwa to wymówka, ale jest ona charakterystyczna dla osób pozbawionych empatii i będących przeciwieństwem osób przyjaznych. Można zatem domniemać, że ten “Przyjazny Urząd” jest tylko po to, aby wprowadzić w błąd szeroko rozumianą opinię publiczną. Nasi czytelnicy zwracają nam uwagę, że to może być celowe oszustwo pracowników ZUS, którzy arogancję, impertynencję, gburowatość, a niekiedy pospolite chamstwo przykrywają tym logo.

Jak zwracają nam uwagę nasi czytelnicy to bardzo częsta praktyka ze strony osób zatrudnionych w ZUS. Gdy chory, albo ubezpieczony, albo płatnik składek popełni błąd to urzędnicy potrafią go karać, nękać postępowaniami, traktować jak oszustwa, który okrada Skarb Państwa. Gdy jednak błąd popełni pracownik ZUS to zaczyna się tanie cwaniakowanie, które rzadko kiedy kończy się przeprosinami. Czytelnicy podają konkretne wyjaśnienie – pracownik ZUS przepraszać nie będzie za swoje błędy bo wie, że i tak człowiek “przypełznie’ do niego na kolanach prędzej, czy później, załatwić jakąś ważną dla niego sprawę. To smutne, że taką opinię o ludziach zatrudnionych w ZUS ma społeczeństwo. Wierzymy, że nie wszyscy w danych oddziałach ZUS są tacy, ale organ rentowy nie ustaje w wysiłkach, aby przekonać nas, że społeczeństwo ma rację w swojej ostrej opinii.

Dziennikarze SpidersWeb już w 2019 ujawnili, że pracownikom ZUS przełożeni wydają decyzje by wydawać szkodliwe i skazana na porażkę w Sądzie decyzje.

Tym bardziej, że “Przyjazny Urząd” który słowami Beaty Leszyk nie skala się przeprosinami, za niezasadne postępowanie i złe praktyki, stosuje metody, które niektórzy z naszych czytelników nazywają wprost stalkerskimi. Przypomnieć należy ustalenia redakcji Spidersweb.pl, której dziennikarze dotarli do byłych pracowników ZUS. Wyjawili oni wtedy, że Naczelnicy i Dyrektorzy szeregowym pracownikom “Przyjaznego Urzędu” kazali wszczynać postępowania i wydawania decyzji administracyjnych z góry wiadomych, że są nieuczciwe i fałszwe, po to, aby nękana osoba lub podmiot musiała potem bronić się w Sądach.

Nakazano pracownikom wydawanie decyzji, nawet jeśli była ona z góry skazana na porażkę w sądzie. Nieraz słyszeliśmy, że jak taka osoba chce, to może się bronić przed sądem i zobaczymy, jak sobie poradzi.
– mówią redakcji SpidersWeb.pl pracownicy ZUS.

Mając to na uwadze przykre jest to, że tacy urzędnicy jak Beata Leszyk zamiast po prostu przeprosić, co jest ludzkim i uczciwym zachowaniem oczekiwanym przez społeczeństwo, woli ujawniać swoją prawdziwą naturę i maniery, że skoro kodeks postępowania administracyjnego nie przewiduje przeprosin to ona nie poczuwa się by kogokolwiek skrzywdzonego jej czynnościami służbowych przeprosić.

Ocenę tego zachowania zostawiamy czytelnikom.

Niestety ze zgłoszeń naszych czytelników wynika, że Beata Leszyk nie jest wyjątkiem pośród wspaniałych pracowników organu rentowego. To jest charakterystyczne zachowanie kierowników, naczelników, a nawet niektórych Dyrektorów. Jeśli doświadczyliście chamstwa ze strony jakiegokolwiek pracownika ZUS, ale po lekturze pisma urzędowego organu rentowego czujecie, że Was obrażono lub znieważono, albo ubliżano to koniecznie do nas napisze i załączcie to pismo. Chętnie opiszemy Waszą historię, gwarantujemy anonimowość, zaś ujawnianie patologii w ZUS leży w interesie społecznym.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
14
+1
22
+1
12
+1
16
+1
46
+1
23
+1
23

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Paratarcza jak lichwiarska chwilówka? Czy za rok ZUS odzyska każde postojowe od firm z odsetkami, karą i kosztami egzekucji?

Naczelnik ZUS Marcin Madaliński – kim jest kontrowersyjny szef ZUS, któremu czytelnicy i internauci zarzucają łamanie prawa – mamy informacje z ZUS!

Tylko w CzasFinansów – Naczelnik ZUS Jolanta Marszał: nie są ważne dla ZUS terminy zawite decyzji i postanowień. Odwołania wniesione po terminie uchylają prawomocność decyzji do czasu wyroku Sądu.

ZUS: 3,1 miliona działalności gospodarczych na PUE dostanie informację o stanie konta płatnika składek

Toruński ZUS na celowniku prokuratury. Wpłynęło zawiadomienie na prześladowanie chrześcijan przez urzędników.

PiS i ZUS zamierzają uniemożliwić chorym przedsiębiorcom pobieranie świadczeń za swoje choroby.

Kolejny wyciek danych osobowych w ZUS: Pracownica ZUS została zwolniona dyscyplinarnie

Prokuratura wszczęła dochodzenie wobec ZUS – chodzi o przestępstwo urzędnicze. W sprawie może chodzić o naczelnika Marcina Madalińskiego i byłego dyrektora Piotra Burtowskiego.

Uwaga! Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul podaje fałszywe adresy w odwołaniach przekazanych do Sądów!

Poprzednie
Następne

28 odsłon

ZUS: 3,1 miliona działalności gospodarczych na PUE dostanie informację o stanie konta płatnika składek

Ponad 3,1 mln płatników składek może oczekiwać informacji o stanie rozliczeń na ich kontach za 2022 rok. ZUS właśnie rozpoczął ich przekazywanie. “Wiadomość będzie zamieszczona na profilach płatników składek na PUE ZUS” – ogłosił 10 stycznia 2023 roku rzecznik organu rentowego Paweł Żebrowski.

Rzecznik ZUS przekazał w komunikacie, że dzięki informacji na PUE ZUS płatnik, który rozliczał i wpłacał składki w 2022 r. dowie się, czy na jego koncie w ZUS jest nadpłata, niedopłata, czy też saldo zerowe.

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

“Podamy również, w jakiej wysokości płatnik przekazał wpłaty w roku 2022 i jakie należności rozliczyliśmy tymi wpłatami. Płatnicy, którzy spłacają zadłużenie w ratach, otrzymają informację o kwocie, która pozostała jeszcze do spłaty”

Masz dług. ZUS Cię wykluczy z ubezpieczeń.

“Warto znać swoje bieżące finanse. Bez tej wiedzy trudno prowadzić biznes. Dlatego taka informacja jest przesyłana płatnikom. W przypadku zaległości z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne, prowadzący działalność musi liczyć się z tym, że zostanie z tego powodu wykluczony z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego. Warunkiem uczestniczenia w przetargach jest bowiem brak zaległości z tytułu składek na ubezpieczenia”

Masz dług? Niby możesz spłacić w ratach.

“Jeżeli płatnik nie jest w stanie jednorazowo spłacić zadłużenia, powinien złożyć wniosek o rozłożenie spłaty zadłużenia na raty. Więcej informacji na ten temat udzieli każdy doradca ds. ulg i umorzeń. Doradca przedstawi najkorzystniejsze warunki spłaty zadłużenia, pomoże wypełnić wniosek i skompletować niezbędne dokumenty. Niewielkie zaległości można również spłacić przez zwiększenie bieżącej wpłaty wraz z naliczonymi odsetkami za zwłokę”

Zwrócił uwagę, że w przypadku nadpłaty płatnik może pomniejszyć kwotę bieżącej wpłaty w najbliższym terminie płatności bieżących składek. “Może też wystąpić z wnioskiem o jej zwrot (wniosek RZS-P). Nadpłatę zwrócimy wyłącznie na numer rachunku bankowego, który jest zapisany na koncie płatnika w ZUS” – dodał Żebrowski.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Warto pamiętać, że Baltic Pipe jest odnogą niemieckiego rurociągu i decyzją PiS i Zjednoczonej Prawicy w pełni jest zależny od Niemców… czy jak to mówią politycy PiS… od potomków nazistów… złośliwi internauci: „to nazi pipe” 🤷‍♂️

Ziobro pokazał palec Lichockiej PiS w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Teraz Rząd błaga opozycję o ratunek. https://www.czasfinansow.pl/ziobro-pokazal-palec-lichockiej-pis-w-sprawie-ustawy-o-sadzie-najwyzszym-teraz-rzad-blaga-opozycje-o-ratunek/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły