Rząd PiS: Sytuacja na Ukrainie nie jest zła. Niebezpieczniej jest na granicy polsko-białoruskiej – zakaz wstępu wydłużony do 30 czerwca 2022

Rząd PiS: Sytuacja na Ukrainie nie jest zła. Niebezpieczniej jest na granicy polsko-białoruskiej – zakaz wstępu wydłużony do 30 czerwca 2022

Wszystko wskazuje na to, że wojna na Ukrainie nie jest tak niebezpieczna jak sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Zakaz przebywania przy granicy z Białorusią, który obowiązuje od 1 grudnia, zostanie przedłużony do 30 czerwca – wynika z projektu rozporządzenia ministerstwa spraw wewnętrznych opublikowanego na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

Zakaz przebywania rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego od 1 grudnia obowiązuje w 115 miejscowościach województwa podlaskiego i 68 miejscowościach województwa lubelskiego, które przylegają do granicy z Białorusią. Wcześniej, od 2 września do końca listopada, na tym obszarze obowiązywał stan wyjątkowy.

Wprowadzenie zakazu przebywania w strefie nadgranicznej umożliwiła nowelizacja ustawy o ochronie granicy państwowej. Z zakazu wyłączeni są m.in. mieszkańcy i osoby prowadzące tam działalność gospodarczą.

Wszystko wskazuje na to, że zdaniem Rządu PiS i Ministra Mariusza Kamińskiego wojna Rosji z Ukrainą nie jest aż tak niebezpieczna dla polskich obywateli jak przebywanie rodaków i dziennikarzy w obszarze granicy z Białorusią. Mimo, że obszaru nikt nie bombarduje rakietami tak jak na Ukrainie.

Na Ukrainie od ostrzału rosyjskiego zginęło kilkudziesięciu żołnierzy ukraińskich. Na granicy polsko-białoruskiej kilku funkcjonariuszy obniosło obrażenia od kamieni, którymi rzucali w nich migranci ekonomiczni. Zmarł jeden polski żołnierz, ale prawdopodobnie z pijaństwa. Żaden funkcjonariusz nie zginął z rąk białoruskich żołnierzy, czy migrantów.

Co sądzisz na ten temat?
+1
13

CZAD!

+1
33

KOCHAM!

+1
45

DOBRE!

+1
38

SZOK!

+1
11

NUDY!

+1
11

LIPA!