Trafiła Ci się świetna okazja, ale Twój budżet na niespodziewane wydatki w tym miesiącu już się wyczerpał? Płatność odroczona to rozwiązanie o wszechstronnym zastosowaniu, z którego możesz korzystać na co dzień. Sprawdź!
Płatność odroczona – dodatkowa gotówka „na już”
Szukając większej kwoty na jakiś konkretny cel, często decydujemy się na wybór płatności ratalnych, które – w takim zastosowaniu – już od dawna cieszą się popularnością. Nie każdy ma jednak świadomość tego, że od kilku lat na polskim rynku funkcjonuje alternatywne rozwiązanie płatnicze. Mowa tu o odroczonej płatności, która występuje również pod nazwą „Kup teraz, zapłać później”.
Jest to opcja, która zakłada przesunięcie terminu płatności o ok. 30 dni lub więcej. Dzięki temu kupiony przedmiot staje się Twoją własnością natychmiast, a zamówiona usługa jest zrealizowana od ręki. Ty natomiast płacisz za przedmiot lub usługę później – w przypadku Wonga Pay masz na to nawet do 45 dni. Z kolei sprzedawca lub usługodawca nie musi na nic czekać – otrzymuje pieniądze od razu od operatora płatności odroczonej.
Kiedy warto zdecydować się na zakupy z odroczoną płatnością?
Aplikacje takie jak Wonga Pay mogą ułatwić zarządzanie przepływem pieniędzy i planowanie domowego budżetu w długiej perspektywie. Jak należy to rozumieć?
Wyobraź sobie, że musisz nagle wydać kilka tysięcy złotych na naprawę samochodu, który jest Ci potrzebny do dojazdów do pracy. Teoretycznie możesz wykorzystać w tym celu oszczędności zebrane na czarną godzinę. Z drugiej strony, jeśli je wypłacisz, uszczuplisz swoją poduszkę finansową, a jej odbudowa zajmie Ci z pewnością dużo czasu. Jeśli jednak przesuniesz termin płatności za naprawę o 30 dni, na Twoim koncie będzie już wynagrodzenie za kolejny miesiąc pracy, więc z łatwością pokryjesz ten wydatek, nie naruszając własnych oszczędności.
Zakupy z odroczoną płatnością będą też dobrym wyborem, jeśli nie masz pewności, czy zakupiony produkt przypadnie Ci do gustu. Jeśli nie skorzystasz z odroczonej płatności, po ewentualnym zwrocie produktu otrzymasz swoje pieniądze z powrotem, jednak cały proces zajmuje często przynajmniej 2 tygodnie. Przez cały ten czas Twoje pieniądze pozostaną niejako zamrożone. Niby będą należeć do Ciebie, a jednak skorzystasz z nich dopiero wtedy, gdy sklep zakończy procedurę zwrotu i wyśle przelew.
Jak można tego uniknąć? Wystarczy skorzystać z odroczonej płatności. Jeśli dobrze to zaplanujesz, pieniądze za nietrafiony zakup trafią do Ciebie przed terminem spłaty, więc nie będziesz angażować własnych środków.
Kup i zapłać za 30 dni lub później – tak, jak Ci wygodnie
Standardowo zakupy z odroczoną płatnością wiążą się z koniecznością spłacenia zobowiązania w ciągu około miesiąca. Tyle czasu zazwyczaj w zupełności wystarcza na to, by zebrać potrzebne środki, np. z wynagrodzenia za pracę albo z dodatkowego zarobku. Okazuje się jednak, że możesz zapewnić sobie więcej czasu na spłatę.
Przykładowo, Wonga Pay daje klientom nawet do 45 dni za darmo (RRSO 0%) na spłatę limitu wykorzystanego w ramach opcji „Kup teraz, zapłać później”. Jeśli jednak potrzebujesz więcej czasu, to wydaną kwotę można rozłożyć na 5 rat (RRSO 130,43%), które będziesz regulować co miesiąc, zawsze do 15. dnia kolejnego miesiąca.
Wybierając Wonga Pay, możesz zatem sprostać nawet większemu wydatkowi w sposób niewymagający zaciskania pasa. Podzielenie należności na kilka rat sprawia, że staje się mniejszym wyzwaniem dla miesięcznego budżetu, a tym samym jej spłata będzie jeszcze prostsza.
Artykuł sponsorowany.
To nie jest oferta. Przyznanie kredytu zależy od zdolności kredytowej. Szczegółowe warunki określają: Umowa Wonga Pay, Regulaminy Aplikacji Mobilnej Wonga Pay i Obsługi Kart Planet Pay oraz TOiP dostępne na: www.wongapay.pl/dokumenty. Kredytodawcą oraz dostawcą usług płatniczych jest Wonga.pl sp. z o.o. Wydawcą karty płatniczej jest Planet Pay sp. z o.o.
Przeczytaj też najnowsze artykuły:
Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:
TAGI ostatnich artykułów:
Andrzej Duda
Anna Maćkowiak
bandyci w mundurach
covid
Daniel Obajtek
dobra osobiste
Dominik Wojtasiak
dług
egzekucja administracyjna
Eryk Cegiełka
Gertruda Uścinska
getback
groźby karalne
hejt
Ilona Garczyńska
Jarosław Kaczyński
Koronawirus
koszty zastępstwa procesowego
KPO
L4
Maciej Wąsik
Marcin Madaliński
marek niechciał
marian banaś
Mariusz Błaszczak
Mariusz Kamiński
mateusz morawiecki
matki kontra zus
minimalna krajowa
Ministerstwo Sprawiedliwości
mobbing
najwyższa izba kontroli
naruszenie dóbr osobistych
nękanie
Orlen
Paweł Żebrowski
Piotr Burtowski
Piotr Szumlewicz
PiS
policja
policja w czasie epidemii
pomówienie
prawo i sprawiedliwość
prokuratura
Przemysław Czarnek
przestępcy z ZUS
Płot Błaszczaka
RODO
Siewcy hejtu
Solidarna Polska
Straż Graniczna
Sąd
Sąd Okręgowy we Wrocławiu
Sąd Rejonowy we Wrocławiu
Sądy
Sędzia Anna Borkowska
tarcza antykryzysowa
Tomasz Chróstny
Trybunał Konstytucyjny
Unia Europejska
uokik
Urząd Ochrony Danych Osobowych
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Vladimir Putin
windykacja
wybory prezydenckie
Władysław Frasyniuk
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Zakład ubezpieczeń społecznych zus
Zarząd Główny NSZZ Policjantów
Zbigniew Ziobro
zjednoczona prawica
zniesławienie
znieważenie
znieważenie funkcjonariusza
ZUS
ZUS oddział we Wrocławiu
zusowska przestepczość
ZUS we Wrocławiu
Związkowa Alternatywa