czwartek 13 czerwca 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Nasz news. Możliwa plotka: czy Dominik Wojtasiak – dyrektor departamentu legislacyjno prawnego, z którym CzasFinansów wygrał 4 razy w Sądzie rozstał się z ZUS na mocy porozumienia stron?

24K odsłon
4K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Dominik Wojtasiak to Dyrektor Departamentu Legislacyjno-Prawnego ZUS. To najważniejsza osoba w sekcji prawnej całego ZUS bo to jego departament wyznacza prawne standardy działalności poszczególnych oddziałów ZUS w Polsce. Jest to też osoba, która redakcji CzasFinansów.pl jest niestety dobrze znana – jest to zusowska twarz tłumienia krytyki prasowej i utrudniania dziennikarzom dostępu do informacji i materiałów niezbędnych do przygotowania artykułów prasowych. Wojtasiak był bardzo rubaszny w swoich pismach urzędowych. Brzydko z nich pachniało argumentacją rodem spod trzepaka czy budki z piwem. Dziennikarze często się zastanawiali jak jego paszkwile w pismach urzędowych mogły być napisane przez kogoś, kto stara się uzyskać doktorat na uniwersytecie?

Nasza redakcja nie zgadzała się z jego argumentami i wprost zarzucała mu kłamanie, manipulowanie i oszukiwanie. Ostatnie cztery procesy w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie nasza redakcja wygrała. Sędziowie nie zostawili suchej nitki na argumentacji prawnej i wiedzy prawnej zarówno Dominika Wojtasiaka, jego zastępcy Eryka Ciegiełki, czy radcy prawnego Marty Lis. Najgorsze było chyba jednak to, że impertynencja i urzędowe chuligaństwo wyżej wymienionej trójki w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym szły na reputację i dobre imię Prezes ZUS Gertudy Uścińskiej bo to w jej imieniu tworzyli oni swoje paszkwile. Wyroki zapadały wobec Prezes ZUS. To Prezes była ośmieszana.

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Niedawno również nasza redakcja składała skargę na Dominika Wojtasiaka ponieważ na złożony przez EPUAP przez naszego dziennikarza wniosek o udzielenie informacji publicznej z wyraźnym zaznaczeniem, że dziennikarz żąda odpowiedzi w formie tradycyjnego listu to Wojtasiak wysłał odpowiedź elektronicznie. Po złożonej na niego skardze sam sobie rozpoznał skargę na siebie samego. Gdy nasza redakcja się o tym zorientowała to złożyła kolejną skargę. Wówczas sprawa została załatwiona etycznie i zgodnie z prawem. Czy taka praktyka Wojtasiaka, aby być “sędzią we własnej sprawie” była incydentem, czy agresywnym sposobem na wykonywanie umowy o pracę? Tego nie wiemy. Nie wiemy też czy mogło to mieć wpływ na decyzję o rozstaniu z ZUS.

Kilka dni temu do naszej redakcji dotarła informacja od informatora zatrudnionego w ZUS w Warszawie i mającym kontakt z Cegiełką, Wojtasiakiem i Lis. Przekazano nam, że ZUS nie jest zadowolony z poziomu prawnego jaki reprezentuje Departament Legislacyjno-Prawny oraz Radcy Prawni, zatrudnieni we wszystkich oddziałach ZUS. Według plotek Wojtasiak miał został zwolniony, ale obawiano się, że może stać się przed wyborami “swoistym świadkiem koronnym”, który ujawniałby nieprawidłowości jakie mają miejsce w ZUS. Podobno dlatego zdecydowano się na podpisanie rozwiązania umowy na mocy porozumienia stron. Kompromis ma sprawić, że Wojtasiak nie będzie “sypał”.

Próbowaliśmy uzyskać potwierdzenie tych informacji, ale na chwilę obecną ZUS milczy. Wojtasiak niedawno udzielił naszej redakcji odpowiedzi na wniosek o informację publiczną i był wyjątkowo grzeczny i dobrze wychowany w swoim piśmie. Nie prezentował już buty, chamstwa i braku manier, jak to mu się często zdarzało w przeszłości. W tej sprawie wiemy, że środowisko Pokrzywdzonych przez ZUS wysłało do organu zapytania o informacje publiczne, czy rzeczywiście Wojtasiak rozstaje się z ZUS.

Gdy tylko uzyskamy potwierdzenie, lub dementi, tej plotki to niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Jak odejście Wojtasiaka wpłynie na jakość prawną ZUS? Raczej pozostanie bez wpływu, gdyż Wojtasiak nie był całym złem, które niczym raczysko zżerało ZUS. Eryk Cegiełka i Marta Lis są równie winni poziomu jaki prezentuje sobą od lat Departament Legislacyjno-Prawny ZUS i dopóki cała trójka nie zostanie odsunięta od tego departamentu ZUS to nie należy oczekiwać, aby coś się tam zmieniło.

Jeśli informacje o odejściu Dominika Wojtasiaka się potwierdzą to będzie to kolejna osoba, która w sporze prawnym z naszą redakcją, z perspektywy czasu traci stanowisko. Pierwszy był Piotr Burtowski, dyrektor ZUS oddział we Wrocławiu. Kolejnym był Naczelnik Marcin Madaliński również z wrocławskiego ZUS. Teraz do tego grona być może dołączy Dominik Wojtasiak. Czekamy na oficjalne informacje!

Aktualizacja:

Korekta. Wicedyrektor Departamentu Legislacyjno-Prawnego udzielił redakcji informacji, że podaliśmy nierzetelną ilość przegranych przez ZUS procesów. Zdaniem Eryka Cegiełki nie były to 4 procesy. Nie napisał jednak ile tych procesów ZUS przegrał z dziennikarzami redakcji, a więc i z naszą redakcją. Możemy tylko zgadywać co Eryk Cegiełka miał na myśli bo jego pisma nie są jednoznaczne, ale prawdopodobnie sposób jego rozumowania jest taki, że wniosek o informację publiczną nie może składać redakcja tylko konkretny człowiek, a więc bez znaczenia dla ZUS jest że wniosek złożył dziennikarz w imieniu redakcji Czas Finansów. Ale to tylko nasze domysły, za logiką rozumowania Eryka Cegiełki próżno podążać, bo jest ona toporna, ciężka, mętna i pokrętna.

Na sprawę więcej światła rzuca Radca Prawny ZUS Marzena Pyś. Wskazuje ona bowiem w skardze kasacyjnej od jednego z przegranych procesów, że ZUS przegrał dwa procesy, a od trzeciego właśnie składa skargę kasacyjną licząc, że Naczelny Sąd Administracyjny uchyli niekorzystny dla ZUS wyrok. O tej sprawie niedługo opublikujemy oddzielny artykuł, aby zrelacjonować czytelnikom dotychczasowe wydarzenia w sprawie objętej skargą kasacyjną. Artykuł czytelnicy mogą zawdzięczać Radcy Prawnemu ZUS. Marzena Pyś. To kobieta, która jest autorem skargi kasacyjnej i to właśnie jej działalność sprowokowała redakcję do pracy nad artykułem w tej sprawie.

Odpowiedzi na zadanie pytania prasowe we wniosku o informację publiczną ZUS, a konkretnie Wicedyrektor Departamentu Legislacyjno-Prawnego nie odpowiedział. W tej sprawie redakcja złoży skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. O rezultacie poinformujemy we właściwym czasie.

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
34
+1
76
+1
2
+1
2

1 komentarz “Nasz news. Możliwa plotka: czy Dominik Wojtasiak – dyrektor departamentu legislacyjno prawnego, z którym CzasFinansów wygrał 4 razy w Sądzie rozstał się z ZUS na mocy porozumienia stron?”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

News CzasFinansów.pl: Prezes ZUS Gertruda Usćińska z końcem roku kończy pracę dla Zakładu!

Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul pozwany za kłamstwa w pismach procesowych. Rzecznik Dyscyplinarny prowadzi dochodzenie.

Stop chamstwu w ZUS. Wrocławski Przyjazny Urząd ZUS zarządzany przez Annę Maćkowiak odmówił kobiecie zasiłku bo jest za gruba i kazał schudnąć

Afera ZUS. Czy Dyrektor HR ZUS w Warszawie Joanna Drozd zapłaci z prywatnego majątku do 30 tysięcy za chuligańskie zwolnienie Ilony Garczyńskiej?

Anna Maćkowiak, nowa Dyrektor ZUS oddział we Wrocławiu przyłapana na braku rzetelności. Centrala ZUS potwierdza popełniane błędy.

Siewcy hejtu. Rzecznik ZUS wygaduje głupoty. Tym razem w imieniu organu szkaluje za referendum Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa. Znowu.

PiS i ZUS zamierzają uniemożliwić chorym przedsiębiorcom pobieranie świadczeń za swoje choroby.

ZUS na celowniku Urzędu Ochrony Danych Osobowych za łamanie RODO i błędy przy przetwarzaniu danych

Naczelnik ZUS: w ZUS PUE danych nie sprawdzamy. Centrala ZUS: nie przychodźcie, korzystajcie z ZUE PUE.

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Jest wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej

W dniu 9 stycznia br. Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła na ręce Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej z zajmowanego stanowiska.

Jak podkreśla Pani Minister:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to liczne zadania i obowiązki na rzecz bezpieczeństwa socjalnego Polek i Polaków, realizowane przez ponad czterdzieści tysięcy pracownic i pracowników zasługujących na godne warunki pracy i płacy. Nowe wyzwania w obszarze ubezpieczeń społecznych, jakie stawia przed sobą rząd koalicji 15 października wymagają nowego otwarcia, gwarantującego odpowiedzialne zarządzanie tak ważną instytucją.

Nie jest jasne czy reszta zarządu oraz rada nadzorcza również zostanie wymieniona.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły