wtorek 16 lipca 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Stop patologii w ZUS. Naczelniczka Anna Parol-Olczak przyłapana na kłamstwach i manipulacji w udzielaniu odpowiedzi na skargę dotyczącą przetwarzania danych osobowych.

22.4K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

W jakim celu Naczelnik Wydziału Obsługi Organizacyjnej Zarządu Anna Parol-Olczak dopuszcza się manipulacji, kłamania i oszukiwania w piśmie urzędowym będącym odpowiedzią na złożoną skargę na przetwarzania danych osobowych? Tego nie wiemy. Sprawa dotyczy instytucji zaufania publicznego, a jeśli osoba na stanowisku Naczelnika, w dodatku w Gabinecie Prezesa ZUS, dopuszcza się manipulacji i nierzetelności to w ważnym interesie publicznym jest ostrzec społeczeństwo przed takimi praktykami. Być może dzięki temu patologiczne zachowania Naczelnika ZUS zostaną ukrócone. Być może znajda się tacy, którzy uznają, że przez takie kłamstwa Naczelników jak Anna Parol-Olczak organ rentowy oddala się od opinii urzędu zaufania publicznego.

Sprawa jest na tyle poważna, że Urząd Ochrony Danych Osobowych prowadzi w niej postępowanie. Gdy poznamy decyzję Prezesa UODO na temat zarzucanych Annie Parol-Olczak oraz ZUS jako administratorowi danych osobowych czynów to niezwłocznie Was o tym poinformujemy.

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

O co w ogóle chodzi?

Do redakcji zgłosił się czytelnik, który prosił o anonimowość, bo obawia się szykan i nękania go ze strony pracowników ZUS. Twierdzi, że wrocławski ZUS wezwał go na dzień 10 luty 2023 w celu umożliwienia mu wglądu w akta na mocy jego ustawowego prawa z art. 73 kodeksu postępowania administracyjnego. Czytelnik został wezwany przez Naczelnika Marcina Madalińskiego do siedziby ZUS na Pretficza we Wrocławiu. Stawił się.

Na miejscu wyszła do niego delegacja składająca się z wyżej wymienionego Naczelnika, a także jego dwóch zastępców: Katarzyny Huby oraz Piotra Dąbek. Naczelnik Marcin Madaliński wezwał pięciu ochroniarzy, aby wylegitymowali czytelnika. Gdy ochroniarze przyszli czytelnik najpierw poprosił ochroniarza o wylegitymowanie się, a gdy ten okazał swoją legitymację to czytelnik okazał swój dowód osobisty. Ochroniarz przeczytał trójce urzędników dane osobowe z dowodu osobistego.

W każdym urzędzie na tym etapie czynność potwierdzania tożsamości klienta urzędu się kończy jako zweryfikowana.

Jednak Naczelnik Marcin Madaliński zmyślił wtedy, ze on ma dodatkowo obowiązek wobec każdej osoby, która stawia się w ZUS na mocy art. 73 kodeksu postępowania administracyjnego – czyli wgląd w akta – nadmiernie i dodatkowo spisać z dokumentu tożsamości numer pesel, numer dowodu osobistego, a także numer z prawa jazdy.

Nasz czytelnik zachował przytomność umysłu i zorientował się, że ta czynność jest nadmierna i samo potwierdzenie tożsamości pracownikowi ochrony poprzez okazanie mu dowodu osobistego jest wystarczające. Trójka urzędników była jednak złośliwa i chciała spisać sobie dodatkowe dane stosując jednocześnie groźbę i szantaż, że jeśli nie spiszą tych danych to nie udostępnią akt.

Czytelnik nie uległ groźbie i szantażowi Marcina Madalińskiego, Piotra Dąbek i Katarzyny Huby. W rezultacie urzędnicy odmówili złośliwie udostępnienia akt do wglądu.

Czytelnik złożył skargę do centrali ZUS, do Gabinetu Prezesa

W tej skardze czytelnik zażądał:

Żądam też ustosunkowania się do zarzutów wobec ZUS oddział we Wrocławiu dotyczących udostępnienia danych osobowych bez żądania ode mnie okazania dokumentu tożsamości w dniu 13 stycznia 2023, a także całkowite przeciwieństwo praktyki w dniu 10 luty 2023, w którym okazałem dowód osobisty wskazanemu przez naczelnika pracownikowi zewnętrznej firmy ochroniarskiej, a mimo to naczelnik żądał ode mnie – po tym jak okazałem swój dowód osobisty wskazanemu przez pracownika ZUS ochroniarzowi – dodatkowego podania mu w celu spisania (pozyskanie, gromadzenie i dalsze przetwarzanie) następujących danych:

a. numer pesel,

b. numeru dowodu osobistego

c. prawo jazdy

Na powyższe żądanie odpisała Anna Parol-Olczak w następujący sposób:

Nadto dodała, że postępowanie Marcina Madalińskiego, Katarzyny Huby i Piotra Dąbek było właściwe.

W oczywisty sposób widać, że Anna Parol-Olczak nie odpowiedziała dlaczego i na jakiej podstawie prawnej pracownicy ZUS chcieli spisać z dowodu osobistego numer PESEL i numer tego dowodu, a także spisać numer prawa jazdy. Stosując tanie hochsztaplerskie i cwaniackie sztuczki odwróciła kota ogonem pisząc o “weryfikacji” tożsamości. To bardzo prymitywna manipulacja.

Naczelniczki Karolina Klee-Stolaś i Katarzyna Huba z Wrocławia demaskują kłamstwo Naczelniczki Anny Parol-Olczak z Gabinetu Prezesa ZUS. Ale wstyd!

Czytelnik nas informuje, że wiedział, że jest to kłamstwo i próba oszukania go przez Annę Parol-Olczak. Jak twierdzi zdobył na to dowód. Wspomniany wyżej Piotr Dąbek wezwał naszego czytelnika na dzień 20 lipca 2023 do wglądu w akta na mocy art. 73 kodeksu postępowania administracyjnego w innej sprawie. W tym dniu Piotr Dąbek był na urlopie, ale okazaniem dokumentów zajęła się jego zastępczyni Katarzyna Huba oraz Radca Prawny ZUS Karolina Klee-Stolaś.

Obie Panie zaprowadziły czytelnika na Salę Obsługi Klienta, gdzie w boksie Karolina Klee-Stolas zażądała okazania dokumentu tożsamości. Czytelnik okazał dowód osobisty i dla Radcy Prawnego Karoliny Klee-Stolaś była to czynność wystarczająca do potwierdzenia jego tożsamości. Czytelnik zdziwiony zapytał czy nie chcą sobie jakichś danych spisać z dowodu osobistego, albo czy nie musi czegoś pokwitować. Naczelnik, a jednocześnie Radca Prawny ZUS, Karolina Klee-Stolaś powiedziała wtedy, że nie ma takiej potrzeby bo okazanie dowodu osobistego jest wystarczające do potwierdzenia tożsamości osoby, której wydaje ZUS akta. Po czym akta zostały wydane.

Jak przekonuje nas czytelnik Karolina Klee-Stolaś oraz Katarzyna Huba 20 lipca 2023 dostarczyły mu niezbitego dowodu na to, że Naczelnik Anna Parol-Olczak go oszukała i okłamała w piśmie urzędowym. Dowiedzieliśmy się również, że czytelnik złożył na Annę Parol-Olczak skargę do Urzędu Ochrony Danych Osobowych i trwa w tej sprawie postępowanie przez organ.

Urząd Ochrony Danych Osobowych specjalnie dla CzasFinansów.pl

Nasza redakcja zwróciła się do Urzędu Ochrony Danych Osobowych z zapytaniem jakie według UODO są praktyki organów administracji publicznej w zakresie weryfikacji tożsamości osób, którym urzędu udostępniają do wglądu akta na mocy art. 73 kodeksu postępowania administracyjnego. Dostaliśmy taką informację:

ZUS jako instytucja niezaufania publicznego?

Na tej podstawie w sposób ewidentny można ocenić, że ani działanie Naczelnika Marcina Madalińskiego, jego zastępcy Katarzyny Huby i drugiego zastępcy Piotra Dąbek w dniu 10 luty 2023 nie było ani zgodne z prawem, ani w granicach prawa, ale z całą pewnością było działaniem poza prawem – bo nadmierne.

Tym samym wyjaśnienia Anny Parol-Olczak Naczelniczki z Gabinetu Prezesa również jawią się jako sprzeczne nie tylko z praworządnością organu administracji Unii Europejskiej, ale również są sprzeczne z powszechnie obowiązującymi praktykami urzędów przy realizacji prawa z art. 73 kodeksu postępowania administracyjnego. Anna Parol-Olczak wprowadziła w błąd i poświadczyła twierdzenia, które nie sposób odnaleźć w prawdzie.

W jakim celu Anna Parol-Olczak manipulowała i mijała się z prawdą w imieniu urzędu? Przecież swoim działaniem wprost podważyła zaufanie do organu rentowego jako instytucji zaufania publicznego. Ten brak uczciwości i brak rzetelności zdemaskowały Naczelnik i Radca Prawny ZUS oddział we Wrocławiu Karolina Klee-Stolaś oraz zastępczyni naczelnika Katarzyna Huba w dniu 20 lipca 2023 roku.

Jakie są wasze doświadczenia z ZUS przy realizacji Waszego ustawowego prawa z art. 73 KPA? Napiszcie do naszej redakcji na email: redakcja@czasfinansow.pl – gwarantujemy anonimowość i ujawnimy Waszą historię.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
77
+1
2
+1
2

5 komentarzy “Stop patologii w ZUS. Naczelniczka Anna Parol-Olczak przyłapana na kłamstwach i manipulacji w udzielaniu odpowiedzi na skargę dotyczącą przetwarzania danych osobowych.”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Stop chamstwu w ZUS. Wrocławski Przyjazny Urząd ZUS zarządzany przez Annę Maćkowiak odmówił kobiecie zasiłku bo jest za gruba i kazał schudnąć

ZUS uśmiercił kobietę. Tłumaczy się, że przez pomyłkę, ale czy można ZUS-owi wierzyć? Co na to Urząd Ochrony Danych Osobowych?

Wyrok Sądu: ZUS musi przestać nękać dłużników i wymuszać spłaty ich długów przez rodziny

ZUS i rzecznik Paweł Żebrowski ręczą dobrym imieniem oraz reputacją Zakładu i samego Żebrowskiego: Nie kłamiemy i nie oszukujemy! Ilona Garczyńska zwolniona zgodnie z prawem!

Wojciech Andrusiewicz okłamał całą Polskę. Zapewniał powagą nazwiska, że Skarb Państwa na aferze respiratorowej nie straci ani złotówki. Stracił.

Dlaczego ZUS oszukuje kobiety w ciąży i złośliwie nie wypłaca im świadczeń? Prawo.pl potwierdza częściowo śledztwo dziennikarskie CzasFinansów!

Afera ZUS. Zakład nęka i gnębi swoich pracowników jak kobiety w ciąży. Czy Dyrektor wrocławskiego ZUS wydymał Naczelnika?

Dyrektor ZUS we Wrocławiu Piotr Burtowski stracił stanowisko. Czy to pokłosie działań Urzędu Ochrony Danych Osobowych i Prokuratury?

Paratarcza jak lichwiarska chwilówka? Czy za rok ZUS odzyska każde postojowe od firm z odsetkami, karą i kosztami egzekucji?

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Jest wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej

W dniu 9 stycznia br. Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła na ręce Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej z zajmowanego stanowiska.

Jak podkreśla Pani Minister:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to liczne zadania i obowiązki na rzecz bezpieczeństwa socjalnego Polek i Polaków, realizowane przez ponad czterdzieści tysięcy pracownic i pracowników zasługujących na godne warunki pracy i płacy. Nowe wyzwania w obszarze ubezpieczeń społecznych, jakie stawia przed sobą rząd koalicji 15 października wymagają nowego otwarcia, gwarantującego odpowiedzialne zarządzanie tak ważną instytucją.

Nie jest jasne czy reszta zarządu oraz rada nadzorcza również zostanie wymieniona.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły