czwartek 23 maja 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Zamach Sądu Administracyjnego na PiS i kopalnię Turów. To kolejny atak po TSUE. Oczywiście w opinii PiS

21.7K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Turów, strategiczna kopalnia węgla brunatnego w Polsce, znów jest w centrum kontrowersji. Anna Zalewska, europoseł Prawa i Sprawiedliwości, informuje o wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który decyduje o zawieszeniu działalności tej kluczowej dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego kopalni. Decyzję, wydaną na wniosek ekologów z Niemiec i Czech, Zalewska ogłosiła w mediach społecznościowych. Wydaje się, że walka o przyszłość Turów trwa.

Spory wokół kopalni Turów nie są niczym nowym. Początkowo, Czechy próbowały wstrzymać wydobycie w kopalni. W odpowiedzi na to, we wrześniu 2021 roku, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył na Polskę karę w wysokości 500 tysięcy euro dziennie za nieprzerwanie działający zakład. To zdarzenie było wynikiem pozwu, który Czechy złożyły przeciwko Polsce.

Po osiągnięciu porozumienia między polskim rządem a Pragą, władze niemieckiego miasta Żytawy złożyły pozew przeciwko kopalni Turów. Gdy pierwsza próba nie przyniosła rezultatów, lokalni politycy zdecydowali się na kolejną próbę. Zarzucali, że decyzja środowiskowa, niezbędna do kontynuacji wydobycia przez kopalnię w Turów, nie była jeszcze prawnie wiążąca. Twierdzili także, że nie zostali poinformowani o decyzji dotyczącej przedłużenia koncesji na wydobycie.

Obawy Żytawy dotyczą potencjalnych skutków eksploatacji zasobów przez polskich górników. Lokalne władze obawiają się, że miasto może obniżyć się nawet o jeden metr. Dodatkowe zarzuty dotyczą zanieczyszczenia wód gruntowych, emisji drobnych pyłów i hałasu. Jest też kwestia, czy polska strona wzięła pod uwagę rekultywację pozostałego otworu po zakończeniu wydobycia węgla.

Nie jest jasne, jakie będą dalsze konsekwencje decyzji o zawieszeniu działalności kopalni Turów. Jest to jednak pewne, że kontrowersje wokół tej strategicznej dla Polski kopalni węgla brunatnego będą trwać. Biorąc pod uwagę trudności związane z zarządzaniem tą sytuacją, niezbędne jest dalsze negocjacje i kompromisy, które mogą prowadzićdo zrównoważonego rozwiązania zadowalającego wszystkie zainteresowane strony.

Kopalnia Turów odgrywa kluczową rolę dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego, ale jej działalność musi być równoważona z uwzględnieniem konieczności ochrony środowiska i spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski. To jest wyzwanie, z którym Polska musi się zmierzyć, równocześnie dbając o swoje strategiczne interesy energetyczne i utrzymując dobre relacje z sąsiadami.

W obliczu tych wyzwań, Polska musi szukać innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą na eksploatację zasobów węgla brunatnego w sposób zrównoważony. Może to obejmować inwestycje w technologie niskoemisyjne, które pozwolą na ekstrakcję węgla przy minimalnym wpływie na środowisko, jak również podejmowanie działań mających na celu minimalizowanie skutków działalności kopalni dla lokalnych społeczności.

Kwestia Turów jest tylko jednym z wielu wyzwań, z jakimi Polska musi się zmierzyć, aby zrównoważyć swoje strategiczne interesy energetyczne z koniecznością ochrony środowiska. Jak pokazuje historia Turów, jest to złożony problem, który wymaga zrównoważonego i wnikliwego podejścia.

Polska musi kontynuować dialog z Niemcami i Czechami, aby znaleźć rozwiązanie, które zaspokoi potrzeby wszystkich stron. Może to obejmować negocjacje na temat warunków eksploatacji kopalni, jak również dalszą współpracę w dziedzinie ochrony środowiska i rekultywacji terenów po wydobyciu.

Pomimo obecnych wyzwań, Polska ma szansę pokazać, że jest zdolna do prowadzenia zrównoważonej i odpowiedzialnej polityki energetycznej. Sukces w tej dziedzinie będzie wymagał jednak ciągłych wysiłków, skoordynowanych działań i gotowości do kompromisów.

Jedno jest pewne: przyszłość Turów i innych polskich kopalń węgla brunatnego będzie tematem intensywnych dyskusji i negocjacji w nadchodzących miesiącach i latach. To, jak Polska poradzi sobie z tym wyzwaniem, będzie miało długotrwałe konsekwencje dla jej bezpieczeństwa energetycznego i relacji z sąsiadami

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
76
+1
2
+1
2

2 komentarzy “Zamach Sądu Administracyjnego na PiS i kopalnię Turów. To kolejny atak po TSUE. Oczywiście w opinii PiS”

  1. Niemcy to niech swoich kontenerowców ze śmieciami pilnują które są wysyłane do ,, krajów trzeciego świata,, .. A Społeczeństwo co na to ?? No tak mówią tak trzeba🤔,🤯🤯🤯🤯🤯🤯🥵

  2. I nikt nie może powiedzieć że ,,Nie nie zgadzamy się ,, masz zamykać bo planeta Pęknie na poł jak pochodzi choćby jeden miesiąc dłużej .. JAK OBCE PAŃSTW MAJA NAM MÓWIĆ CO MAMY ROBIĆ?? z jednej strony nie poszło, to myk już z drugiej . Obszar opadnie o 1 metr 😱🤔🤔🤔 W tej uni to prawdziwi geniusze siedzą .

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Piotr Szumlewicz do Wiceministra Sprawiedliwości: czy Pan się masturbuje wyobrażając sobie gejów?

Recenzja: Zepsuta Krew – serial Disney+

Tusk skreśla z list wyborczych pierwszych kandydatów – Joanna Fabisiak i Bogusław Sonik poza KO

Rosyjskie wpływy w ZUS? Czy publiczne pieniądze przez ZUS trafiają do Rosji? Zapytaliśmy organ, a Dominik Wojtasiak z ZUS odpowiada

Frasyniuk o żołnierzach pilnujących uchodźców: śmiecie, wataha psów

Prokuratura wszczęła dochodzenie wobec ZUS – chodzi o oszustwo ZUS na szkodę płatnika składek. W sprawie może chodzić o naczelnika Marcina Madalińskiego.

Super Kasa

Kobieta, która z autobusu siłą wynieśli strażnicy miejscy może dostać zarzut przestępstwa.Grozi jej do 10 lat więzienia.

Firma windykacyjna Raport S.A. sprzedana. Do Polski wkracza AxFina

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Nie ma takiego streamowania – grupa związana z pizzerią siłą i groźbą zmusiła nastoletniego streamera do wydania oświadczenia i przeprosin. Co na to Policja?

Popularni influencerzy ujawnili w poniedziałek 15 kwietnia 2024 bulwersujące zdarzenie z niedzieli 14 kwietnia 2024. Nastoletni streamer podczas robienia live w Murowanej Gośliwie zajechał do pizzerii. Pracownicy pizzerii gdy zobaczyli, że ma kamerę kazali mu ją wyłączyć – nastolatek posłusznie opuścił lokal gdyż nie miał zgody na nagrywanie. Pojechał kupić sobie w pobliskiej lodziarni loda. Gdy z lodem wracał do zaparkowanej hulajnogi został złapany przez pracowników pizzerii. Słychać agresywne zachowanie wobec nastolatka.

Następnie opublikowany został film – wzorowany na filmach, w których terroryści ze wschodu łapią obcokrajowców i każą im wygłaszać oświadczenia do kamery. W internecie pojawiły się głosy, że nastolatek został zastraszony do wygłoszenia oświadczenia, zmuszono go również do podania telefonu do rodziców i podania adresu zamieszkania. Podobno pracownicy pizzerii weszli do jego mieszkania i żądali wydania pendrive z zapisem live. Według informacji z internetu – streamer jest pełnoletni.

Na nagraniu widać i słychać jak chłopak łamiącym głosem wydaje oświadczenie:

“Dzień dobry, witam wszystkich. Na samym wstępie chciałbym powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem. Zacznijmy od początku. Nagrywałem na żywo, chciałem powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem, ponieważ nie spytałem o zgodę właścicieli montowni pizzy, o nagrywanie, oraz po wyjściu z pizzeri powiedziałem parę niestosownych słów, za które bardzo przepraszam. I chciałbym tylko wszystkich prosić o to, żeby wszystkie negatywne opinie, żebyście wszystkie negatywne opinie usunęli, ponieważ źle to wpływa na opinię całej restauracji. I chciałem też powiedzieć, że od zawsze zamawiam tu pizze, jest bardzo dobra i przepraszam wszystkich pracowników, i wszystkich ludzi za publikowanie, za cały filmik, za cały live. Przepraszam.”

Jak podaje popularny influencer deZeZed

Pizzeria złapała młodego streamera i po chwili pojawiło się oświadczenie z przeprosinami. Dobrze wyszło, pizza od razu jakaś taka smaczniejsza xD Według Gangamurun, który miał kontakt z chłopakiem i rozmawiał o tym na streamie Kasix: – Właściciel restauracji wparował później na chatę chłopaka, aby ten pobrał voda i mu przekazał. – Grozi sądem – Musiał nagrać przeprosiny i powiedzieć, że zamawia od nich pizzę – Zgnoili dzieciaka – Dzwonili do jego rodziców

Dodaje on również kolejne informacje:

O sprawie napisał też inny znany influencer Venek:

– Podjechał do pizzerii, Montownia Pizzy w Murowanej Goślinie – Wszedł na teren ze streamem i alertami, bez poinformowania

– Podszedł do lady, próbował złożyć zamówienie, zapytał “obsługującego” jaką pizze by wybrał z trzech wymienionych – w odpowiedzi usłyszał, że jaką sobie wybierze i został poinformowany, że jeśli nagrywa to ma to wyłączyć

– Zakrył ręką kamerę, powiedział że jedzie do innej pizzerii i wyszedł – Po wyjściu, tam sobie pierdolił oburzone komentarze, że go wyganiają – do samego siebie i widzów. Mówił, że nic tam już więcej nie zje, ma inne miejsca do wyboru

– Kilka/kilkanaście minut później, po zakupie lodów – ktoś zaczął go “szarpać za plecak”. Facet mówi, że pogadają i ma wyłączyć sprzęt. Jakaś kobieta, że w tym momencie zgłaszają to na policje – Facet powtórzył o wyłączeniu sprzętu, kobieta ciągnie, że mają dowód. Stream się urywa

– Po jakimś czasie odpalił nową transmisje, z miejsca należącego do pizzerii. Chłopak siedział pod szyldem pizzerii na przygotowanym krześle. Facet powiedział do kobiety, że nagra go swoim telefonem.

Chłopak zapytał czy stream leci – Po chwili łamiącym się głosem wypowiedział słowa: “Dzień dobry, witam wszystkich. Na samym wstępie chciałbym powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem. Zacznijmy od początku. Nagrywałem na żywo, chciałem powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem, ponieważ nie spytałem o zgodę właścicieli montowni pizzy, o nagrywanie, oraz po wyjściu z pizzeri powiedziałem parę niestosownych słów, za które bardzo przepraszam. I chciałbym tylko wszystkich prosić o to, żeby wszystkie negatywne opinie, żebyście wszystkie negatywne opinie usunęli, ponieważ źle to wpływa na opinię całej restauracji. I chciałem też powiedzieć, że od zawsze zamawiam tu pizze, jest bardzo dobra i przepraszam wszystkich pracowników, i wszystkich ludzi za publikowanie, za cały filmik, za cały live. Przepraszam.”

O sprawę zapytaliśmy rzecznika poznańskiej policji. Gdy dostaniemy odpowiedź niezwłocznie ją opublikujemy.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły