czwartek 8 czerwca 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Premier Mateusz Morawiecki, jak influencer, reklamuje picie kawy na Orlenie.

21.6K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek, ogłosił decyzję o obniżeniu cen paliw przed majówką. Według informacji podanych przez prezesa, ceny benzyny i oleju napędowego spadną o około 10 groszy na litrze. To było wczoraj. Dzisiaj Premier Mateusz Morawiecki reklamuje picie kawy na stacjach tego przedsiębiorstwa.

Decyzja ORLENU ma związek z nadchodzącymi długimi weekendami majowymi, podczas których wielu Polaków planuje wyjazdy i podróże samochodem. Prezes Obajtek stwierdził, że obniżki cen mają na celu zwiększenie dostępności tańszego paliwa dla kierowców i zmniejszenie kosztów podróży.

Decyzja o obniżeniu cen paliw przez PKN Orlen jest również reakcją na rosnącą presję konkurencji na rynku paliwowym w Polsce. W ostatnim czasie wiele innych firm paliwowych ogłosiło podobne obniżki cen, co doprowadziło do zaostrzenia walki o klientów.

PKN Orlen, jako największy gracz na polskim rynku paliwowym, musi walczyć o swoją pozycję i zadowolenie klientów. Obniżki cen paliw mogą pomóc w przyciągnięciu nowych klientów oraz zwiększeniu lojalności tych, którzy już korzystają z usług Orlenu.

Decyzja prezesa PKN Orlen o obniżeniu cen paliw przed majówką jest z pewnością dobrą wiadomością dla kierowców, którzy chcą zaoszczędzić na kosztach podróży. Ceny paliw mają znaczący wpływ na domowy budżet, więc każda okazja do zaoszczędzenia jest na wagę złota.

Orlen podziękował influencerowi we własnym wpisie na Twitterze.

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
76
+1
2
+1
2

52 komentarzy “Premier Mateusz Morawiecki, jak influencer, reklamuje picie kawy na Orlenie.”

  1. Sram na Pisowski Orlen kupuje tylko w lokalnej stacji benzynowej i mam zawsze taniej jak na tym złodziejskim Orlenie!!!!

  2. Sram na Pisowski Orlen kupuje tylko w lokalnej stacji benzynowej i mam zawsze taniej jak na tym złodziejskim Orlenie!!!!

  3. Sram na Pisowski Orlen kupuje tylko w lokalnej stacji benzynowej i mam zawsze taniej jak na tym złodziejskim Orlenie!!!!

  4. Sram na Pisowski Orlen kupuje tylko w lokalnej stacji benzynowej i mam zawsze taniej jak na tym złodziejskim Orlenie!!!!

  5. ,,Czas finansów “-teraźniejsze ceny, do których rząd nas zmusił , wymagają oszczędności. …!!!

  6. Aż nie wiem gdzie przelewać te każdorazowo tankowane 30 litrów paliwa, kończą mi się wolne beczki. A ja wciąż niesyty hotdogów i spragniony orlenowskiek kawusi. 😁

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Czy UOKiK i Tomasz Chróstny też od Orlenu usłyszą by z kontrolą wypier…?

Bezczelni złodzieje – komentarze po tym jak PiS dał 50 tysięcy miesięcznie podwyżki szefowi Komisji Nadzoru Finansowego

Były wicepremier Steinhoff oskarża UOKiK i jego prezesa Tomasza Chróstnego: Urząd członkiem kartelu tworzącego monopolistę?

Po narodowym Marszu Morawieckiego chorują i umierają Polacy!

Czy za Netflixa, Amazon i wypożyczanie filmów i seriali na VOD zapłacisz dzięki PIS więcej?

UOKiK sprawdzi dlaczego marża Lotosu wzrosła o 700% w czasie wojny w Ukrainie.

Morawiecki zarzuca Rządowi Morawieckiego i PiS, że przegłosowali niekonstytucyjną ustawę o organizacji pracy Trybunału Julii Przyłębskiej.

Prezydent nazywa Rosję bandytami. Morawiecki od tych bandytów ciągle kupuje węgiel.

Antymonopolowy UOKiK zgadza się na stworzenie monopolu. Jest zgoda Chróstnego na połączenie Orlenu z PGNiG.

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Morawiecki i Sasin w sprawie Turowa: ***** WSA!

To oczywiście parafraza kontekstu wypowiedzi Mateusza Morawieckiego i Jacka Sasina z dnia 7 czerwca 2023 z Turowa, ale oddaje ducha tego przekazu. W sprawie kopalni Turów Mateusz Morawiecki, Jacek Sasin oraz Zjednoczona Prawica są gotowi być jak Marta Lempart w sprawie aborcji.

Pewnym jest, że górnictwo węglowe w Polsce jest tematem, który budzi wiele emocji. Mimo że jest to część naszej historycznej tożsamości i gospodarki, zarówno lokalnej, jak i narodowej, to wyzwanie ekologiczne jest niezaprzeczalnie realne. W tym kontekście kopalnia Turów staje się punktem zapalnym – obiektem licznych sporów, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych.

Premier Mateusz Morawiecki, podczas spotkania z pracownikami kopalni Turów, oświadczył zdecydowanie: „Na pewno nie damy zamknąć tej kopalni. Zrobimy wszystko, aby do końca tego złoża, do 2044 r. ona normalnie funkcjonowała”. Rzeczą jasną jest, że priorytetem dla rządu jest ochrona miejsc pracy i bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Z drugiej strony mamy różne grupy społeczne, w tym Fundację Frank Bold, Greenpeace i Stowarzyszenie Ekologiczne EKO-UNIA, które składają skargi na decyzje dotyczące kopalni. Wyraźnie widzimy, że obawy o środowisko naturalne oraz wpływ wydobycia węgla na zmiany klimatyczne są silnym motywem dla tych grup.

Morawiecki nie daje za wygraną i podkreśla:

“Żaden sąd nie będzie nam dyktował – czy z Brukseli, czy z Warszawy – co to znaczy bezpieczeństwo energetyczne, co to znaczy bezpieczeństwo dla ludzi, którzy tutaj pracują, bezpieczeństwo ich rodzin, bezpieczeństwo finansowe. To są dla nas fundamentalne sprawy”. To oświadczenie pokazuje konflikt między tym, co uważane jest za dobre dla Polski, a tym, co inni – zarówno w kraju, jak i za granicą – uważają za dobro ogólne.

– Przed nami postępowanie w WSA, które będzie dotyczyło rozpatrzenia merytorycznej sprawy Turowa. Niezależnie od tego będziemy skarżyć też samo postanowienie WSA – poinformował wicepremier Jacek Sasin. Dodał, że nie było wysłuchania drugiej strony i to będzie podstawa do złożenia odwołania od postanowienia.

Co więcej, premier wyraził dezaprobatę dla partii opozycyjnej PO, argumentując, że reprezentuje ona politykę niemiecką, a nie polską, co sugeruje, że PO popiera zamknięcie kopalni. Morawiecki wyraził się dość zdecydowanie: „Jakoś nie słychać głosów ze strony PO. Wiadomo, jaką oni mają politykę, oni mają politykę niemiecką. Taką, jaką sobie życzą Niemcy, to już teraz bardzo wyraźnie widać”. Z drugiej strony, argumentacja taka może być postrzegana jako sposób na zdyskredytowanie przeciwników politycznych poprzez utożsamianie ich z zagranicznymi interesami, a nie z interesem Polski.

Premier podkreślił swoje zobowiązanie, mówiąc: “Możecie mnie, nasz rząd, obóz Prawa i Sprawiedliwości trzymać za słowo. To jest nasza jednoznaczna obietnica – i od niej nigdy nie odstąpimy”. Czy to obietnica, której można zaufać? Czy troska o środowisko zostanie zignorowana na rzecz bezpieczeństwa energetycznego?

Odpowiedź na te pytania nie jest prosta. W dzisiejszych czasach nie można ignorować konsekwencji górnictwa węglowego dla środowiska. Jednocześnie, rzeczywistość gospodarcza i społeczna Polski wymaga zrównoważonego podejścia, które uwzględnia zarówno bezpieczeństwo energetyczne, jak i ochronę miejsc pracy. Biorąc pod uwagę te dwa aspekty, decyzja dotycząca kopalni Turów staje się niezwykle skomplikowana.

Ostatecznie, konflikt dotyczący kopalni Turów jest mikrokosmosem większych wyzwań, z jakimi boryka się Polska i świat, dotyczących zrównoważonej gospodarki i ochrony środowiska. Jak daleko możemy pójść, chroniąc naszą gospodarkę kosztem naszej planety?

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna egzekucja komornicza getback groźby karalne hejt igor stachowiak Izba Dyscyplinarna Jarosław Kaczyński justyna kłoczko kara za naruszenia ograniczeń obywatelskich Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak mateusz morawiecki matki kontra zus Michał Woś minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Piotr Burtowski PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska strajk kobiet Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska Sędzia Joanna Żelazny tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów urząd skarbowy Vladimir Putin wierzytelności windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu ZUS PUE ZUS we Wrocławiu

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły