piątek 3 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Konfederacja i Narodowcy apelują o budowę muru. Straż graniczna i żołnierze nie przepuszczają dziennikarzy i radców prawnych w pobliże uchodźców.

2457 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Narodowcy pojawili się w Usnarzu Górnym, gdzie od kilkunastu dni koczuje kilkudziesięciu uchodźców. Bąkiewicz zadeklarował wsparcie dla “miejscowej ludności, aby zapewnić im bezpieczeństwo”. Chce też budowy muru na granicy.

Jest to skutek ogłoszenia przez wiceszefa MSZ Macieja Wąsika, że rozciągnięto już około 150 kilometrów drutu kolczastego wzdłuż granicy z Białorusią. Drutu, który można pokonać kładąc na nim koc, albo patyki, czy większą gałąź drzewa.

Przeczytaj także inne artykuły, które są obecnie bardzo popularne na www.czasfinansow.pl :

https://www.czasfinansow.pl/proces-zbigniewa-stonogi-o-zniewazanie-potwierdzily-sie-plotki-o-odmowie-dostepu-do-adwokata-rozprawa-odroczona/
https://www.czasfinansow.pl/uokik-wygral-lichwiarze-zacieraja-rece-liczac-przyszle-zyski-z-oszukanych-konsumentow-etyczne-pozyczanie-zaorane/
https://www.czasfinansow.pl/prezes-mpk-o-dluznikach-za-jazde-bez-biletu-to-zlodzieje-ktorzy-okradaja-ciebie-i-mnie/

https://www.czasfinansow.pl/prezydent-o-dluznikach-to-oszusci-i-zlodzieje/
https://www.czasfinansow.pl/uokik-tlumaczy-sie-nik-tak-jak-nieslusznie-karani-przedsiebiorcy-tlumaczyli-sie-urzedowi/

Budujmy mur!

Robert Bąkiewicz dostrzegł ułomności drutu kolczastego i domaga się od władzy by wybudowali mur. Jako przykład podaje ten z Węgier:

Ponadto prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości pojawił się w kilku miejscowościach na Podlasiu. W Zubrzycy Wielkiej sfotografował się z sołtysem.

“Obiecaliśmy sołtysowi, że Straż Narodowa będzie wspierać działalność miejscowej ludności, aby zapewnić im bezpieczeństwo i wywierać presję na postawienie muru na granicy” – ogłosił w filmie na twitterze.

Pomysł budowy muru zyskał aprobatę Konfederacji

Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna Winnicki zorganizował konferencję w Usnarzu Górnym, w miejscu naprzeciw którego – po stronie białoruskiej – przebywa grupa uchodźców z Afganistanu. Białoruskie służby pilnują, aby imigranci nie cofnęli się w głąb kraju, a polskie służby nie pozwalają im przejść na teren RP. Winnicki wyraził przekonanie, że granica między Polską a Białorusią nie jest dobrze chroniona.

“W wielu miejscach nie ma żadnych przeszkód naturalnych. Trzeba zbudować ogrodzenie ze względu na dywersyjny charakter działań Aleksandra Łukaszenki. (…) Trzeba, aby granica na całym odcinku była dobrze i skutecznie chroniona” – oznajmił.

Według Winnickiego, grupa uchodźców przebywająca na Białorusi nie powinna zostać wpuszczona do Polski. Podkreślił, że rząd powinien naciskać na władze białoruskie, aby zabrały ich w głąb kraju.

Na granicy z Białorusią trzeba zbudować ogrodzenie, gdyż obecnie nie jest ona dobrze chroniona – mówił w miejscowości Usnarz Górny poseł Konfederacji Robert Winnicki.

Działania Rządu i Straży Granicznej bardziej agresywne od 21 sierpnia 2021

W sobotę rano (21 sierpnia 2021 roku) w miejscowości Usnarz Górny straż graniczna i wojsko przesunęli kordon o kilkaset metrów od granicy z Białorusią, gdzie już od kilkunastu dni koczuje kilkadziesiąt uchodźców. Chcą oni dostać się do Polski i starać się o pomoc międzynarodową, co potwierdzili w piątek (20 sierpnia), składając w obecności prawników oświadczenia.

Funkcjonariusze uniemożliwiają dziennikarzom i radcom prawnym wizualny kontakt z uchodźcami. Prawdopodobnie nie będą już w ich pobliże wpuszczani także posłowie. Prawnicy poinformowali, że próbowali się kontaktować przez megafon z uchodźcami i obserwowali ich przez lornetki. Jak twierdzą, gdy wywoływali konkretnych uchodźców to polscy strażnicy graniczni w sposób agresywny kazali im opuszczać ręce i siadać, aby uniemożliwić jakikolwiek kontakt.

Być może jest to rezultat stanowiska Premiera Mateusza Morawieckiego, który działania wspierające uchodźców nazwał antypolskimi i złośliwymi wobec polskiego rządu.

Jak podało Tok FM funkcjonariusze straży granicznej i żołnierze uzbrojeni w pistolety maszynowe nie przepuszczają dziennikarzy, o czym w mediach społecznościowych informowała m.in. reporterka TVN24 Marta Abrmaczyk.

Do sprawy będziemy wracać!

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Rząd PiS: Sytuacja na Ukrainie nie jest zła. Niebezpieczniej jest na granicy polsko-białoruskiej – zakaz wstępu wydłużony do 30 czerwca 2022

Płot Błaszczaka: Straż Graniczna raportuje zaawansowany stan prac.

Poprzednie
Następne

2377 odsłon

Płot Błaszczaka: Straż Graniczna raportuje zaawansowany stan prac.

Największe życiowe osiągnięcie Mariusza Błaszczaka, czyli jego płot na granicy z Białorusią, pochłonął już setki milionów złotych z finansów publicznych. Ostatecznie Płot Błaszczaka ma kosztować podatników około 1,5 miliarda złotych.

Jest to kwota wyłączona z nadzoru przez Centralne Biuro Antykorupcyjne oraz wyłączona z etyki finansów publicznych, czy też nadzoru budowlanego. Publicznie pieniądze leją się otwartym strumieniem, aby jak najszybciej zakończyć budowę płotu. Straż Graniczna poinformowała, że płot Błaszczaka zawiera też 140 tysięcy otworów przejściowych dla małych zwierząt, upusty na ciekach wodnych oraz 24 bramy dla dużych zwierząt.

Płot Błaszczaka rzeczywiście robi wrażenie i wygląda na to, że nic co Mariusz Błaszczak mógłby jeszcze w swoim życiu osiągnąć nie przebije jego płotu. To piękne zwieńczenie kariery politycznej i symbol, z którym już na zawsze będzie kojarzony. Niezależnie od jego dalszych losów zawodowych Płot Błaszczaka pozostanie z nami.

Płot Błaszczaka to pięciometrowe stalowe ogrodzenie zwieńczone concertiną. Do jej powstania zużyto ponad 50 tys. ton stali, m.in. ponad 40 tys. stalowych przęseł. Płot rozciągnięty jest na pasmie 187 kilometrów. Jak informuje Straż Graniczna trwa instalacja urządzeń elektrycznych, w tym monitoringu oraz czujniki ruchu.

Do sprawy płotu Błaszczaka będziemy wracać.

2 komentarzy “Płot Błaszczaka: Straż Graniczna raportuje zaawansowany stan prac.”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Warto pamiętać, że Baltic Pipe jest odnogą niemieckiego rurociągu i decyzją PiS i Zjednoczonej Prawicy w pełni jest zależny od Niemców… czy jak to mówią politycy PiS… od potomków nazistów… złośliwi internauci: „to nazi pipe” 🤷‍♂️

Ziobro pokazał palec Lichockiej PiS w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Teraz Rząd błaga opozycję o ratunek. https://www.czasfinansow.pl/ziobro-pokazal-palec-lichockiej-pis-w-sprawie-ustawy-o-sadzie-najwyzszym-teraz-rzad-blaga-opozycje-o-ratunek/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły