piątek 3 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Ziobro pokazał “palec Lichockiej” PiS w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Teraz Rząd błaga opozycję o ratunek.

2136 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

10 stycznia 2023 roku Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski poinformował, że w obecnej postaci nie będą głosować z PiS za ustawą o zmianach w Sądzie Najwyższych, która ma odblokować Polakom pieniądze z KPO. Z kolei Ryszard Terlecki z PiS ogłosił tego samego dnia, że poprawki opozycji będą odrzucane. 11 stycznia 2023 rzecznik PiS Rafał Bochenek płaszczy się przed opozycją, by pomogła przepchnąć ustawę.

Jak stwierdził na konferencji prasowej ustawa jest sztywno ustalona z Unią Europejską i nie może być w niej znaczących zmian. Jakaś kosmetyka jest możliwa, ale nic co by zmieniło ustawę jak tę, którą kilka miesięcy temu przeforsował Prezydent Andrzej Duda. Zdaniem Bochenka Unia czuje się oszukana przez Rząd PiS zmianami, jakie ostatecznie sejm i senat wprowadzili w projekcie Dudy.

Rzecznik PiS Rafał Bochenek potwierdził w programie „Sygnały dnia” na antenie radiowej Jedynki, że projekt nowelizacji ustawy o SN będzie w środę procedowany.

– Rzeczywiście politycznie toczyła się dosyć żywa dyskusja również w naszym obozie politycznym, natomiast zobaczymy, jakie będą efekty prac komisji, która będzie się nad tym pochylała, i jakie rozwiązania uda się tam ostatecznie wypracować – mówił poseł.

– Wiemy, że ta ustawa, która została wynegocjowana przez pana premiera, przez pana ministra Szynkowskiego na poziomie Komisji Europejskiej raczej nie powinna być zmieniana, bo takie również były sugestie tutaj Komisji – zaznaczył Bochenek. Rzecznik partii rządzącej zaznaczył, że „podobno są możliwe jakieś drobne korekty”. – Zobaczymy, co uda się wypracować. Wiemy również, że opozycja ma swoje jakieś cztery poprawki. Mamy nadzieję, że to nie będą jakieś zaporowe poprawki, chociaż z tego co już widziałem w mediach rzeczywiście te zmiany już by wywracały te zmiany, które są w ustawie. Nie wiem, czy one będą do przyjęcia – stwierdził, dodając że „ciężko będzie przegłosować tego typu rozwiązania”.

Wszystko wskazuje na to, że opozycja zgłosi poprawki, które PiS odrzuci. Bochenek twierdzi, że wystarczy aby opozycja wstrzymała się od głosowania, a wtedy ustawa przejdzie i zostanie skierowana do senatu. Tylko to wszystko niewiele da bo Andrzej Duda już dał do zrozumienia, że w obecnej formule nie podpisze tej ustawy. Z kolei, aby Sejm mógł przegłosować veto Prezydenta potrzebne będą głosy opozycji – która nie zagłosuje za tym projektem, jeśli jej poprawki zostaną odrzucone.

PiS twierdzi, że nawet jeśli uda się tę ustawę przepchnąć i Prezydent ostatecznie ją podpiszę to dopiero w październiku 2023 roku Polska będzie mogła złożyć pierwszy wniosek o wypłatę KPO. Wcześniej na pieniądze z KPO Prawo i Sprawiedliwość nie liczy, a to tylko pod warunkiem, że na styczniowych posiedzeniach sejmu uda sie te ustawę przegłosować. Jest to wątpliwe.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
22
+1
12
+1
22
+1
33
+1
11
+1
23

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Poborca skarbowy 8 dnia od wystawianie mandatu zabierze pieniądze z konta. Bez czekania na odwołanie w Sądzie. PiS majstruje przy mandatach. Nie będzie można go nie przyjąć.

Czarnek w imieniu Rządu PiS: oswajanie dzieci w szkołach z pedofilią jest HiTem, ale ideologia gender i LGBT nie

Grupa posłów Kukiz 15 zawiesza głosowanie z PiS. Czy Kukiz otrzyma wymarzoną ustawę?

Strefa wolna od LGBT ścigana przez Policję, wójtów i PiS. TVP myli kodeks wykroczeń z kodeksem karnym w przekazie do swoich widzów.

Chińczyk w styczniu zjadł nietoperza, a więc w marcu i kwietniu Europejczyk nie obejrzy w internecie serialu w HD

Ziobro z empatią do wyborców PiS: Możecie kraść do 800zł

PiS i ZUS zamierzają uniemożliwić chorym przedsiębiorcom pobieranie świadczeń za swoje choroby.

Terlecki z PiS: Stanowisko Solidarnej Polski w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym nie przesądzi o wspólnym starcie w wyborach.

Jak nie zarazić się Koronawirusem w trakcie wyborów prezydenckich?

Poprzednie
Następne

2127 odsłon

Bochenek z PiS obraża TVN. Wyzywa na konferencji od telewizji opozycyjnych.

Rzecznik PiS znów obraża telewizję TVN. Obelga ta sama: telewizja opozycyjna. Dziennikarka zaprotestowała.

11 stycznia 2023 odbyła się konferencja rzecznika PiS Rafała Bochenka i rzecznika rządu Piotr Muellera, redaktorzy TVN mieli wiele pytań, w tym dotyczących cen paliw i działalności Daniela Obajtka. Polityków dopytywano, czy poprą pomysł opozycji, żeby na komisję przyjechał Daniel Obajtek i tłumaczył się z wysokości marż nałożonych na paliwa.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości poddenerwowany i z emocjami pozwolił sobie na uszczypliwość wobec TVN.

– Paliwo w Polsce jest jednym z najtańszych w Europie i opozycja chciałaby, aby było po 10 zł za litr – powiedział Bochenek i ocenił, że przy tym pytaniu redaktorka stacji komercyjnej aż się „nagle rozedrgała”. 

– Nie rozedrgałam się, absolutnie. Ja się nie zgadzam na takie uwagi. Nie jesteśmy telewizją opozycyjną – zapewniała i podkreślała, że nie chodzi jej o ceny, ale o marże, jakie Orlen nakładał na paliwa.

– Jeżeli marże na Orlenie byłyby zawyżone, to by oznaczało, że wszystkie inne stacje, bo przecież na polskim rynku funkcjonują też koncerny zagraniczne, miałyby ceny dużo niższe. A wiemy, że również koncerny zagraniczne utrzymywały cenę paliwa w październiku, listopadzie czy grudniu na bardzo podobnym poziomie jak Orlen – zauważył rzecznik PiS.

A ta manipulacja z Czechami, że rzekomo tam było taniej? No było przez 2 tygodnie o 20 groszy, a dzisiaj już ta cena jest o złotówkę wyższa. Powinniście jako media, jeżeli jesteście medium niezależnym, a nie opozycyjnym, powinniście również mówić, ile dziś kosztuje benzyna na stacjach w Czechach. Po drugie trzeba zwrócić uwagę, że Czesi nie są objęci pakietem sankcyjnym ws. importu ropy z Rosji. Mają wyłączenie. I to jest kluczowa rzecz. My przystąpiliśmy do pakietu sankcji skierowanego przeciwko Rosjanom, a Czesi nie. I o tym też informujcie widzów TVN, bo tego nie wiedzą

Nie jest to pierwszy raz kiedy politykom Zjednoczonej Prawicy puszczają nerwy i znieważają dziennikarzy TVN. Jest to swego rodzaju vendetta za to, że szeroko rozumiana opinia publiczna ocenia działania TVP jak telewizję rządową, a nie Polską.

Konferencje można obejrzeć na kanale Janusza Jaskółki na youtube:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Warto pamiętać, że Baltic Pipe jest odnogą niemieckiego rurociągu i decyzją PiS i Zjednoczonej Prawicy w pełni jest zależny od Niemców… czy jak to mówią politycy PiS… od potomków nazistów… złośliwi internauci: „to nazi pipe” 🤷‍♂️

Ziobro pokazał palec Lichockiej PiS w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Teraz Rząd błaga opozycję o ratunek. https://www.czasfinansow.pl/ziobro-pokazal-palec-lichockiej-pis-w-sprawie-ustawy-o-sadzie-najwyzszym-teraz-rzad-blaga-opozycje-o-ratunek/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły