środa 31 maja 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Bochenek z PiS obraża TVN. Wyzywa na konferencji od telewizji opozycyjnych.

2148 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Rzecznik PiS znów obraża telewizję TVN. Obelga ta sama: telewizja opozycyjna. Dziennikarka zaprotestowała.

11 stycznia 2023 odbyła się konferencja rzecznika PiS Rafała Bochenka i rzecznika rządu Piotr Muellera, redaktorzy TVN mieli wiele pytań, w tym dotyczących cen paliw i działalności Daniela Obajtka. Polityków dopytywano, czy poprą pomysł opozycji, żeby na komisję przyjechał Daniel Obajtek i tłumaczył się z wysokości marż nałożonych na paliwa.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości poddenerwowany i z emocjami pozwolił sobie na uszczypliwość wobec TVN.

– Paliwo w Polsce jest jednym z najtańszych w Europie i opozycja chciałaby, aby było po 10 zł za litr – powiedział Bochenek i ocenił, że przy tym pytaniu redaktorka stacji komercyjnej aż się „nagle rozedrgała”. 

– Nie rozedrgałam się, absolutnie. Ja się nie zgadzam na takie uwagi. Nie jesteśmy telewizją opozycyjną – zapewniała i podkreślała, że nie chodzi jej o ceny, ale o marże, jakie Orlen nakładał na paliwa.

– Jeżeli marże na Orlenie byłyby zawyżone, to by oznaczało, że wszystkie inne stacje, bo przecież na polskim rynku funkcjonują też koncerny zagraniczne, miałyby ceny dużo niższe. A wiemy, że również koncerny zagraniczne utrzymywały cenę paliwa w październiku, listopadzie czy grudniu na bardzo podobnym poziomie jak Orlen – zauważył rzecznik PiS.

A ta manipulacja z Czechami, że rzekomo tam było taniej? No było przez 2 tygodnie o 20 groszy, a dzisiaj już ta cena jest o złotówkę wyższa. Powinniście jako media, jeżeli jesteście medium niezależnym, a nie opozycyjnym, powinniście również mówić, ile dziś kosztuje benzyna na stacjach w Czechach. Po drugie trzeba zwrócić uwagę, że Czesi nie są objęci pakietem sankcyjnym ws. importu ropy z Rosji. Mają wyłączenie. I to jest kluczowa rzecz. My przystąpiliśmy do pakietu sankcji skierowanego przeciwko Rosjanom, a Czesi nie. I o tym też informujcie widzów TVN, bo tego nie wiedzą

Nie jest to pierwszy raz kiedy politykom Zjednoczonej Prawicy puszczają nerwy i znieważają dziennikarzy TVN. Jest to swego rodzaju vendetta za to, że szeroko rozumiana opinia publiczna ocenia działania TVP jak telewizję rządową, a nie Polską.

Konferencje można obejrzeć na kanale Janusza Jaskółki na youtube:

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
22
+1
12
+1
22
+1
34
+1
11
+1
23

4 komentarzy “Bochenek z PiS obraża TVN. Wyzywa na konferencji od telewizji opozycyjnych.”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Ziobro pokazał “palec Lichockiej” PiS w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Teraz Rząd błaga opozycję o ratunek.

Jak nie zarazić się Koronawirusem w trakcie wyborów prezydenckich?

Ziobro z empatią do wyborców PiS: Możecie kraść do 800zł

Europosłowie PiS nie chcą rezygnować dla Polski z europejskich pensji, emerytur i dodatków finansowych

PiS i ZUS zamierzają uniemożliwić chorym przedsiębiorcom pobieranie świadczeń za swoje choroby.

Siarkowska z PiS przeciw projektowi ustawy ws. komisji weryfikacyjnej badającej rosyjskie wpływy w polskiej polityce

PiS oficjalnie: lepiej by Polska była dłużnikiem niż traciła suwerenność

Poborca skarbowy 8 dnia od wystawianie mandatu zabierze pieniądze z konta. Bez czekania na odwołanie w Sądzie. PiS majstruje przy mandatach. Nie będzie można go nie przyjąć.

Muller z PiS: Ceny wysokich biletów PKP to wina Putina. Sorry, taki mamy klimat

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

PiS oficjalnie: lepiej by Polska była dłużnikiem niż traciła suwerenność

W obliczu rosnącej niepewności na wschodniej granicy Polski, prawicowa partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) postanowiła podjąć radykalne kroki. Przedstawili projekt zmian konstytucji, zakładający wyłączenie wydatków na obronność z limitu zadłużenia publicznego. Sekretarz generalny PiS, Krzysztof Sobolewski, skomentował to stwierdzeniem: “Wychodzimy z założenia, że lepiej być zadłużonym i mieć suwerenność niż okupowanym i mieć pieniądze. Stajemy przed takim wyborem”.

Podczas drugiego czytania projektu w Sejmie, Sobolewski podkreślił priorytet bezpieczeństwa narodowego, mówiąc: “Ta zmiana może spowodować tylko i wyłącznie to, że będziemy mogli wzmocnić i uzbroić wojsko, co jest teraz naszym priorytetem, bo bezpieczeństwo Polski jest naszym priorytetem”. Propozycja ta niesie ze sobą istotne implikacje dla bilansu finansowego kraju, ale PiS jest zdania, że środki na obronność są niezwykle istotne w obecnym kontekście geopolitycznym.

Dodatkowo, projekt zawiera postanowienie, które umożliwiłoby Skarbowi Państwa konfiskatę mienia, które miałoby służyć do wspierania agresji rosyjskiej na terytorium Polski. W kontekście trwającego konfliktu na Ukrainie, takie działanie ma na celu zabezpieczenie interesów Polski.

Odnosząc się do tego punktu, Sobolewski zaznaczył, że jeśli opozycja popiera pomoc dla Ukrainy, nie powinna widzieć problemu z takim rozwiązaniem. “Zmiana w konstytucji w kwestii konfiskaty majątków rosyjskich łączy się bezpośrednio z tym, że z tego skonfiskowanego majątku można by jeszcze bardziej zwiększyć pomoc dla Ukrainy” – powiedział.

Pomimo wsparcia dla Ukrainy, opozycja jest sceptyczna wobec proponowanych zmian, wyrażając obawy, że wyłączenie wydatków na obronność z limitu zadłużenia publicznego może prowadzić do niekontrolowanego wzrostu długu. Pomimo to, PiS jest zdania, że proponowane zmiany w konstytucji przyczynią się do usprawnienia funkcjonowania państwa.

Po drugim czytaniu zgłoszono poprawki do projektu, które trafiły ponownie do komisji. Szef Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Marek Ast, poinformował, że projekt zostanie poddany pod głosowanie na czerwcowym posiedzeniu Sejmu.

Tymczasem, opozycyjne kluby KO i Polska 2050 krytykują projekt, nazywając go niepotrzebnym i domagają się jego odrzucenia. PiS, mimo sprzeciwu opozycji, jest zdeterminowana do przeforsowania tych zmian, wierząc, że przyczynią się one do zwiększenia suwerenności i bezpieczeństwa Polski.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły