czwartek 13 czerwca 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Tusk skreśla z list wyborczych pierwszych kandydatów – Joanna Fabisiak i Bogusław Sonik poza KO

21.6K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Decyzja Donalda Tuska o usunięciu z listy wyborczej Koalicji Obywatelskiej dwóch polityków o poglądach konserwatywnych wzbudziła wiele kontrowersji. Dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Piłsudskiego, uważa, że decyzja była ryzykowna i mogła wpłynąć na ideę szerokiej współpracy opozycji. Z kolei sam Tusk podkreślał, że politycy przeciw aborcji nie mogą kandydować z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

W artykule pojawia się również pytanie, czy skoro PO kieruje się w lewo, inne partie polityczne, takie jak Polska 2050 czy Polskie Stronnictwo Ludowe, postarają się to wykorzystać. Warto też zastanowić się, co zrobią skreśleni z listy politycy – Bogusław Sonik i Joanna Fabisiak – oraz czy zachowanie Fabisiak może być powodem dla innych ugrupowań, by zaoferowały jej miejsce na swoich listach wyborczych.

Decyzja Tuska była kontynuacją jego działań zmierzających do przechylenia Platformy Obywatelskiej w lewą stronę. Jednakże, decyzja ta była zaskakująca, ponieważ wcześniej Donald Tusk wydawał się łagodzić przekaz partii. Z jednej strony, był to akt konsekwencji, ale z drugiej, był to duże ryzyko. Ostatecznie, ta decyzja mogła szkodzić idei szerokiej współpracy opozycji.

W kontekście tej decyzji, warto odnotować wcześniejsze wypowiedzi innych polityków Platformy Obywatelskiej. Sławomir Nitras, poseł Platformy, mówił w Radiu Zet w łagodnym tonie, natomiast Joanna Fabisiak była jedyną posłanką Koalicji Obywatelskiej, która głosowała za uchwałą Sejmu w obronie papieża Polaka.

Wciąż pozostaje niewiadomą, jak skreśleni politycy zareagują na tę decyzję, zwłaszcza Joanna Fabisiak. W przeszłości, już raz była ona wpisana na listę Platformy Obywatelskiej w ostatniej chwili, co wywołało plotki o negocjacjach z Polskim Stronnictwem Ludowym oraz z Prawem i Sprawiedliwością.

Analiza tej decyzji Donalda Tuska podkreśla, że zmienia się polityczne otoczenie w Polsce, a decyzja ta była jednym z wielu kroków w kierunku ideologicznej zmiany w Platformie Obywatelskiej.

Dr Andrzej Anusz uważa, że decyzja Tuska to próba zmiany przekazu i ustanowienia jasnych zasad, z którymi Koalicja Obywatelska będzie szła do wyborów. Niezależnie od tego, czy decyzja o skreśleniu Sonika i Fabisiak z list jest właściwa, jedno jest pewne – podział na konserwatystów i liberałów jest w polskiej polityce głęboki i wyborcy zaczynają patrzeć na partie bardziej krytycznie i zwracać uwagę na kwestie światopoglądowe.

Dlaczego Donald Tusk postanowił wykluczyć z list wyborczych koalicji polityków o poglądach konserwatywnych? Z jednej strony decyzja ta może wynikać z jego osobistych przekonań, ale z drugiej strony może być strategią polityczną mającą na celu przyciągnięcie elektoratu o liberalnych poglądach. W każdym razie decyzja ta może przysporzyć Koalicji Obywatelskiej zarówno zwolenników, jak i przeciwników.

Cytując słowa dr Anusza: “Nie jest to decyzja łatwa, ale uważam, że decyzja ta jest konsekwentna wobec wcześniejszych deklaracji Tuska. Podczas gdy kwestie światopoglądowe były dotąd w Platformie indywidualną sprawą każdego polityka, teraz Koalicja Obywatelska stawia na jednoznaczne wartości, co może pomóc partii w zdobyciu elektoratu”.

Politycy Konfederacji z kolei krytykują decyzję Tuska i uważają, że skreślenie z listy Sonika i Fabisiak to działanie przeciwko wolności sumienia i wyboru. W swoim oświadczeniu podkreślają, że kandydowanie na listach politycznych powinno zależeć od umiejętności, doświadczenia i wartości, a nie od poglądów światopoglądowych.

Nie ma wątpliwości, że decyzja Donalda Tuska o skreśleniu z listy polityków o poglądach konserwatywnych to kontrowersyjne posunięcie. Z jednej strony pokazuje konsekwencję byłego premiera w realizacji swoich postulatów, z drugiej jednak może wpłynąć na podział opozycji w Polsce. Czy decyzja ta okaże się słuszna i przyniesie Koalicji Obywatelskiej korzyść w wyborach parlamentarnych? Czas pokaże.

W każdym razie to wydarzenie pokazuje, że polska scena polityczna nadal jest bardzo podzielona, a kwestie światopoglądowe wciąż odgrywają ważną rolę w polityce. Niektórzy uważają, że politycy powinni reprezentować poglądy wyborców, a nie narzucać swoje własne przekonania, inni zaś wierzą, że jedynie osoby o konkretnych wartościach mogą skutecznie działać na rzecz dobra społeczeństwa.

W każdym razie warto zauważyć, że w Polsce, podobnie jak w innych krajach, polityka często jest kwestią emocji i przekonań, a nie tylko rozsądku i faktów. Dlatego też decyzja Tuska i reakcje na nią pokazują, że w polityce liczą się nie tylko wyniki wyborów, ale również moralność i wartości, które reprezentują politycy.

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
76
+1
2
+1
2

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Rząd dostanie dostęp do danych Polaków od operatorów komórkowych

Na bakier z dobrym wychowaniem w ZUS? Naczelnik Beata Leszyk i przyjazny urząd, który nie przeprasza.

Uwaga – ZUS przywłaszczy Twoje pieniądze jeśli nie złożysz wniosku o zwrot nadpłaty do 22 maja 2023 roku! Nie daj się oszukać!

Sędzia Agnieszka Łężna: emerytowani żołnierze to tchórze!

Oppenheimer – Florence Pugh zachwycona planem zdjęciowym filmu Christophera Nolana

Praca w ZUS zabija? Pracownik Zakładu w Zielonej Górze zmarł przy biurku. Po chwilach zadumy oddział wrócił do pracy “business as usual”.

Prokuratura wszczęła dochodzenie wobec ZUS – chodzi o oszustwo ZUS na szkodę płatnika składek. W sprawie może chodzić o naczelnika Marcina Madalińskiego.

Afera ZUS: Pracownicy ZUS skarżą się do związków zawodowych na łamanie praw pracowniczych i oszukiwanie ich przez dyrekcję wrocławskiego ZUS!

Inflacja, Marek Belka i narracja Putina: czy PiS pajacuje czy może jednak opanował ekonomię?

Poprzednie
Następne

21.7K odsłon

Nie ma takiego streamowania – grupa związana z pizzerią siłą i groźbą zmusiła nastoletniego streamera do wydania oświadczenia i przeprosin. Co na to Policja?

Popularni influencerzy ujawnili w poniedziałek 15 kwietnia 2024 bulwersujące zdarzenie z niedzieli 14 kwietnia 2024. Nastoletni streamer podczas robienia live w Murowanej Gośliwie zajechał do pizzerii. Pracownicy pizzerii gdy zobaczyli, że ma kamerę kazali mu ją wyłączyć – nastolatek posłusznie opuścił lokal gdyż nie miał zgody na nagrywanie. Pojechał kupić sobie w pobliskiej lodziarni loda. Gdy z lodem wracał do zaparkowanej hulajnogi został złapany przez pracowników pizzerii. Słychać agresywne zachowanie wobec nastolatka.

Następnie opublikowany został film – wzorowany na filmach, w których terroryści ze wschodu łapią obcokrajowców i każą im wygłaszać oświadczenia do kamery. W internecie pojawiły się głosy, że nastolatek został zastraszony do wygłoszenia oświadczenia, zmuszono go również do podania telefonu do rodziców i podania adresu zamieszkania. Podobno pracownicy pizzerii weszli do jego mieszkania i żądali wydania pendrive z zapisem live. Według informacji z internetu – streamer jest pełnoletni.

Na nagraniu widać i słychać jak chłopak łamiącym głosem wydaje oświadczenie:

“Dzień dobry, witam wszystkich. Na samym wstępie chciałbym powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem. Zacznijmy od początku. Nagrywałem na żywo, chciałem powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem, ponieważ nie spytałem o zgodę właścicieli montowni pizzy, o nagrywanie, oraz po wyjściu z pizzeri powiedziałem parę niestosownych słów, za które bardzo przepraszam. I chciałbym tylko wszystkich prosić o to, żeby wszystkie negatywne opinie, żebyście wszystkie negatywne opinie usunęli, ponieważ źle to wpływa na opinię całej restauracji. I chciałem też powiedzieć, że od zawsze zamawiam tu pizze, jest bardzo dobra i przepraszam wszystkich pracowników, i wszystkich ludzi za publikowanie, za cały filmik, za cały live. Przepraszam.”

Jak podaje popularny influencer deZeZed

Pizzeria złapała młodego streamera i po chwili pojawiło się oświadczenie z przeprosinami. Dobrze wyszło, pizza od razu jakaś taka smaczniejsza xD Według Gangamurun, który miał kontakt z chłopakiem i rozmawiał o tym na streamie Kasix: – Właściciel restauracji wparował później na chatę chłopaka, aby ten pobrał voda i mu przekazał. – Grozi sądem – Musiał nagrać przeprosiny i powiedzieć, że zamawia od nich pizzę – Zgnoili dzieciaka – Dzwonili do jego rodziców

Dodaje on również kolejne informacje:

O sprawie napisał też inny znany influencer Venek:

– Podjechał do pizzerii, Montownia Pizzy w Murowanej Goślinie – Wszedł na teren ze streamem i alertami, bez poinformowania

– Podszedł do lady, próbował złożyć zamówienie, zapytał “obsługującego” jaką pizze by wybrał z trzech wymienionych – w odpowiedzi usłyszał, że jaką sobie wybierze i został poinformowany, że jeśli nagrywa to ma to wyłączyć

– Zakrył ręką kamerę, powiedział że jedzie do innej pizzerii i wyszedł – Po wyjściu, tam sobie pierdolił oburzone komentarze, że go wyganiają – do samego siebie i widzów. Mówił, że nic tam już więcej nie zje, ma inne miejsca do wyboru

– Kilka/kilkanaście minut później, po zakupie lodów – ktoś zaczął go “szarpać za plecak”. Facet mówi, że pogadają i ma wyłączyć sprzęt. Jakaś kobieta, że w tym momencie zgłaszają to na policje – Facet powtórzył o wyłączeniu sprzętu, kobieta ciągnie, że mają dowód. Stream się urywa

– Po jakimś czasie odpalił nową transmisje, z miejsca należącego do pizzerii. Chłopak siedział pod szyldem pizzerii na przygotowanym krześle. Facet powiedział do kobiety, że nagra go swoim telefonem.

Chłopak zapytał czy stream leci – Po chwili łamiącym się głosem wypowiedział słowa: “Dzień dobry, witam wszystkich. Na samym wstępie chciałbym powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem. Zacznijmy od początku. Nagrywałem na żywo, chciałem powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem, ponieważ nie spytałem o zgodę właścicieli montowni pizzy, o nagrywanie, oraz po wyjściu z pizzeri powiedziałem parę niestosownych słów, za które bardzo przepraszam. I chciałbym tylko wszystkich prosić o to, żeby wszystkie negatywne opinie, żebyście wszystkie negatywne opinie usunęli, ponieważ źle to wpływa na opinię całej restauracji. I chciałem też powiedzieć, że od zawsze zamawiam tu pizze, jest bardzo dobra i przepraszam wszystkich pracowników, i wszystkich ludzi za publikowanie, za cały filmik, za cały live. Przepraszam.”

O sprawę zapytaliśmy rzecznika poznańskiej policji. Gdy dostaniemy odpowiedź niezwłocznie ją opublikujemy.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły