piątek 24 marca 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Strefa wolna od LGBT ścigana przez Policję, wójtów i PiS. TVP myli kodeks wykroczeń z kodeksem karnym w przekazie do swoich widzów.

2449 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Przeciwko aktywiście LGBT Bartowi Staszewskiemu Prawo i Sprawiedliwość wytacza już chyba najcięższą artylerię. W miejscu wywieszanych znaków “Strefa wolna od LGBT” wójt wzywa Policję. Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski składa zawiadomienie o wykroczeniu, a dziennikarze TVP mylą kodeks wykroczeń z kodeksem karnym i przedstawiają aktywistę jako przestępcę.

Wszystko zaczęło się 4 września 2020, kiedy to portal beskidzka24.pl opublikował artykuł, że aktywista Bart Staszewski przyczepił do znaku miasta Istebla plakietkę “Strefa wolna od LGBT”. Mężczyzna jeździ po Polsce i w miastach, w których zapadają decyzję dyskryminujące osoby LGBT przyczepia plakietkę i robi im zdjęcie. Żółte tabliczki to element projektu „LGBT free zones”. Bart Staszewski w styczniu tego roku zaczął swoją podróż po Polsce. Metalowe znaki, które umieszcza w różnych miejscowościach, są jego odpowiedzią na stanowiska gmin i powiatów, które przyjęły uchwały „przeciwko ideologii LGBT”

“Kolejną gminą, którą odwiedziłem jest Istebna. W ostatnim momencie. Bo w lipcu br. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach skasował tamtejszy dokument o strefie. Teraz sprawą ma się zająć Naczelny Sąd Administracyjny. Termin “strefa wolna” de facto odnosi się również do ludzi z grona LGBT. Mówienie, że to ideologia, a nie ludzie, jest przymykaniem oczu na rzeczywistość – mówił sędzia, który wydał w lipcu wyrok w sprawie zaskarżonej przez Rzecznika Praw Obywatelskich uchwały Rady Gminy Istebna w sprawie “strefy wolnej od LGBT”. Sąd stwierdził, że rada gminy, podejmując taką uchwałę 2 września 2019 r., przekroczyła swoje uprawnienia i podjęła ją z naruszeniem prawa. Uznał też, że uchwała dyskryminuje osoby o innej niż heteroseksualna orientacji i tożsamości seksualnej. Sąd uznał ponadto, że uchwała narusza art. 32 Konstytucji RP. – Krzywdzi, wzmacnia poczucie zagrożenia tych osób. To argumenty najcięższego kalibru, którymi sąd poczuł się zobligowany do stwierdzenia nieważności uchwały – podkreślił sędzia Krzysztof Wujek w ustnym uzasadnieniu. Dzisiaj wyjeżdżam z Istebnej na wschód Polski. Kontynuuje swoją podróż ze znakiem po strefach wolnych od LGBT” – ogłosił aktywista.

Wójt gminy Istebna zawiadamia policję i prosi Ordo Iuris o pomoc w walce z aktywistą

5 września 2020 wójt gminy Istebna po przeczytaniu artykułu zawiadomiła Policję. Rzecznik cieszyńskiej policji asp. Krzysztof Pawlik powiedział w sobotę, że na znaku informującym o wjeździe do Istebnej tabliczki nie ma. Dodał, że dotychczas nie wpłynęło żadne zawiadomienie w tej sprawie.

„Poinformujemy policję o zawieszeniu tabliczki. Z pewnością poprosimy Ordo Iuris o pomoc. Zresztą współpracujemy już w ostatnim czasie” – powiedziała wójt.

Dyrektor centrum interwencji procesowej Ordo Iuris Bartosz Lewandowski poinformował na Twitterze, że prawnicy przygotowują już „zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Barta Staszewskiego wykroczenia z art. 85 par. 1 Kodeksu Wykroczeń”. Przywołany przepis głosi, że

„kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.

PiS składa zawiadomienie o wykroczeniu na Policje

Natomiast 7 września 2020 roku szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski zawiadomił policję o możliwości popełnienia przez Bartosza Staszewskiego wykroczenia polegającego na samowolnym ustawieniu znaków w pasach ruchu drogowego.

W uzasadnieniu, do którego dotarła PAP Sobolewski zawiadomienia, że na kontach społecznościowych Staszewskiego, reżysera dokumentalnego i aktywisty LGBT, znajdują się informacje o samowolnym umieszczaniu w pasach ruchu drogowego znaków w postaci tablic informacyjnych w kilku językach o treści “Strefa wolna od LGBT”.

Podkreślono, że tablice te mocowane są do istniejących już znaków drogowych, informujących o nazwie konkretnej miejscowości.

“Sprawca przedmiotowych działań, jak sam twierdzi, działa z pobudek ideologicznych, politycznych, w kontrze do działań organów odnośnych jednostek samorządu terytorialnego” – podaje PAP, że przeczytał w zawiadomieniu – Chodzi o ustawianie tablic m.in. w Przemyślu, Istebnej, Lipnikach – wynika z zawiadomienia.

Jak przypomina PAP w czerwcu ze Staszewskim spotkał się prezydent Andrzej Duda, który spotkał aktywistę LGBT na wiecu wyborczym w Lublinie i zaprosił do Pałacu Prezydenckiego. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski mówił wówczas, że spotkanie odbyło się w dobrej atmosferze; wskazywał, że doszło do wymiany poglądów i argumentów, ale – zaznaczył Spychalski – na tym polega demokracja. Z kolei Staszewski mówił wówczas, że opowiedział prezydentowi o tym, “jak wygląda obecnie sytuacja osób LGBT, które czują się w Polsce zaszczute, czują się zaszczute przez prezydenta, przez partię PiS, która szczuje od kilku lat”.

Dziennikarze TVP zamiast o wykroczeniu mówią w mediach o przestępstwie

Z nieznanych powodów TVP.info w komunikacji do swoich widzów i czytelników myli kodeks wykroczeń z kodeksem karnym. W treści materiału można przeczytać wyraźnie, że Krzysztof Sobolewski złożył zawiadomienie o możliwości popełnienie wykroczenia, a nie przestępstwa. Media rządowe natomiast w tytule artykułu wskazują, że złożono zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez aktywistę.

Telewizja Polska oraz środowiska związane z Prawem i Sprawiedliwości nie darzą sympatią aktywistów LGBT. Dał temu wyraz przede wszystkim Prezydent Andrzej Duda, który pozbawił osoby LGBT cech ludzkich w trakcie kampanii wyborczej. Również Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro niejednokrotnie wyrażał swoją niechęć do osób LGBT. Sugerowanie, że aktywista Bart Staszewski jest przestępcą z całą pewnością może być na rękę Zjednoczonej Prawicy.

Trudno jednak uznać, że wykroczenie to przestępstwo. O ile samo wykroczenie osądzi Sąd Rejonowy wydziału karnego, o tyle za sugerowanie, że aktywista to przestępca rodzi już podstawy aby od Telewizji Polskie Bart Staszewski wywalczył w sądzie cywilnym odszkodowanie za naruszenie jego dóbr osobistych.

Sprawa jest rozwojowa. Będziemy do niej wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Poborca skarbowy 8 dnia od wystawianie mandatu zabierze pieniądze z konta. Bez czekania na odwołanie w Sądzie. PiS majstruje przy mandatach. Nie będzie można go nie przyjąć.

Ziobro pokazał “palec Lichockiej” PiS w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Teraz Rząd błaga opozycję o ratunek.

PiS i ZUS zamierzają uniemożliwić chorym przedsiębiorcom pobieranie świadczeń za swoje choroby.

Siarkowska z PiS przeciw projektowi ustawy ws. komisji weryfikacyjnej badającej rosyjskie wpływy w polskiej polityce

PiS chce ścigać wykroczenia kierowców jak zbrodnie wojenne?!

PiS znowu nie dotrzymał obietnic wyborczych. Miało nie być nowych podatków, a podatek cukrowy powoduje gigantyczny wzrost cen. Także wody mineralnej.

Europosłowie PiS nie chcą rezygnować dla Polski z europejskich pensji, emerytur i dodatków finansowych

Anglia nakłada na Rosję pierwsze sankcje. Rząd Morawieckiego nadal kupuje węgiel od Putina.

Ziobro z empatią do wyborców PiS: Możecie kraść do 800zł

Poprzednie
Następne

21.2K odsłon

Europosłowie PiS nie chcą rezygnować dla Polski z europejskich pensji, emerytur i dodatków finansowych

Prawo i Sprawiedliwość ma problem. Słynąc z narodowych i patriotycznych formacje ma kłopot z przekonaniem swoich europosłów by startowali z list wyborczych Zjednoczonej Prawicy do sejmu w najbliższych wyborach. Sama Beata Szydło zdobyła w wyścigu po PE aż ponad pół miliona głosów. Jednak jeśli zdecydowałaby się na start w wyborach to poniesie drastyczne straty finansowe.

Marek Suski wspominał o tym w RMF FM. Powiedział, że odpowiednie gremia polityczne podejmą decyzje w tej sprawie.

To są osoby popularne i wzmocniłyby nasze listy. Z czego można wyciągnąć prosty wniosek, że chciałbym, żeby nasi koledzy i koleżanki byli razem z nami w tych wyborach na listach – powiedział poseł Suski.

Niczego nie wykluczamy, wszystkie warianty są na stole. Decyzje w tej sprawie w odpowiednim czasie będzie podejmowało kierownictwo partii – mówił z kolei PAP Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS.

Jak wyliczył salon24.pl wynagrodzenie europosła to prawie 10 tys. euro brutto (ponad 7,5 tysiąca euro na rękę), a więc po przeliczeniu ok. 32 tys. zł netto.

Europosłowie otrzymują także dietę dzienną (ponad 300 euro) za każdy dzień pracy w Strasburgu bądź Brukseli, a także ponad 4,5 tys. euro miesięcznie na utrzymanie biura, zwrot kosztów podróży, itp. Po zakończeniu kadencji w europarlamencie mogą liczyć na odprawę i wysoką emeryturę. Powrót do krajowej polityki będzie wiązał się więc z dużą stratą finansową dla eurodeputowanych PiS.

Salon24.pl zwraca tez uwagę, że przerwanie kadencji w Parlamencie Europejskim to nie tylko utrata bieżących świadczeń, ale też tych przyszłych.

Ile wynosi emerytura europosła?

Zgodnie ze statutem byli europosłowie są uprawnieni do emerytury po ukończeniu 63. roku życia. Świadczenie emerytalne wynosi 3,5 procent wynagrodzenia za każdy pełny rok wykonywania mandatu, lecz w sumie nie więcej niż 70 procent uposażenia. W przeliczeniu na złotówki miesięczne wynagrodzenie posła wynosi około 35 tys. zł brutto.

Oznacza to, że przepracowanie 12 miesięcy w europarlamencie daje im prawo do emerytury w wysokości 1,2 tys. złotych. Po pełnej, pięcioletniej kadencji emerytowany europoseł może liczyć na świadczenie w wysokości 6 tysięcy złotych. Po śmierci eurodeputowanego jego żona i będące na jego utrzymaniu dzieci mogą otrzymać rentę.

Czy europosłowie Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy podejmą patriotyczną decyzję by zrezygnować z brukselskich profitów na rzecz narodowej, Polskie, złotówki? Dowiemy się, gdy PiS ogłosi listy wyborcze.

Do sprawy będzie wracać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od wielu lat ma reputację gorszą od piramid finansowych. Prawdopodobnie Amber Gold i GetBack cieszą się większym zaufaniem, nawet dzisiaj, niż ZUS i osoby w nim pracujące.
https://www.czasfinansow.pl/zus-neka-udrecza-przesladuje-poniza-i-zniewaza-przedsiebiorcow-glownie-kobiety/

Fikcja doręczenia pozwu nadal obowiązuje. Tylko jest bardziej skomplikowana. https://www.czasfinansow.pl/fikcja-doreczenia-pozwu-nadal-obowiazuje-tylko-jest-bardziej-skomplikowana/

Europosłowie PiS nie chcą rezygnować dla Polski z europejskich pensji, emerytur i dodatków finansowych https://www.czasfinansow.pl/europoslowie-pis-nie-chca-rezygnowac-dla-polski-z-europejskich-pensji-emerytur-i-dodatkow-finansowych/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły