wtorek 9 sierpnia 2022

Artykuł znajduje się poniżej pod naszym twitterem i facebookiem. Prosimy polub nas na twitterze i facebooku, natomiast aby przeczytać artykuł skroluj w dół.

Tymczasem na Twitterze:

Widzieliście już nowy film akcji Netflix o zbuntowanych agentach CIA? Jeśli nie to podrzucamy recenzję Gray Man

https://www.czasfinansow.pl/recenzje-5-lorem-ipsum-lorem-ipsum/

Co nowego w temacie największego życiowego osiągnięcia Mariusza Błaszczaka - płotu

https://www.czasfinansow.pl/plot-blaszczaka-straz-graniczna-raportuje-zaawansowany-stan-prac/

Chyba boli, że Błaszczak ma swój Płot, a Mariusza największym osiągnięciem zawodowym ciągle jest ułaskawienie? Dziś próbował ogrzać się w blasku Płotu Błaszczaka, ale coś nie pykło…

https://www.czasfinansow.pl/szef-mswia-mariusz-kaminski-probuje-ukrasc-chwale-mariuszowi-blaszczakowi-nieskutecznie-plot-blaszczaka-ma-jednego-tworce/

Tymczasem na Facebooku:

Strefa wolna od LGBT ścigana przez Policję, wójtów i PiS. TVP myli kodeks wykroczeń z kodeksem karnym w przekazie do swoich widzów.

315 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Przeciwko aktywiście LGBT Bartowi Staszewskiemu Prawo i Sprawiedliwość wytacza już chyba najcięższą artylerię. W miejscu wywieszanych znaków “Strefa wolna od LGBT” wójt wzywa Policję. Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski składa zawiadomienie o wykroczeniu, a dziennikarze TVP mylą kodeks wykroczeń z kodeksem karnym i przedstawiają aktywistę jako przestępcę.

Wszystko zaczęło się 4 września 2020, kiedy to portal beskidzka24.pl opublikował artykuł, że aktywista Bart Staszewski przyczepił do znaku miasta Istebla plakietkę “Strefa wolna od LGBT”. Mężczyzna jeździ po Polsce i w miastach, w których zapadają decyzję dyskryminujące osoby LGBT przyczepia plakietkę i robi im zdjęcie. Żółte tabliczki to element projektu „LGBT free zones”. Bart Staszewski w styczniu tego roku zaczął swoją podróż po Polsce. Metalowe znaki, które umieszcza w różnych miejscowościach, są jego odpowiedzią na stanowiska gmin i powiatów, które przyjęły uchwały „przeciwko ideologii LGBT”

“Kolejną gminą, którą odwiedziłem jest Istebna. W ostatnim momencie. Bo w lipcu br. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach skasował tamtejszy dokument o strefie. Teraz sprawą ma się zająć Naczelny Sąd Administracyjny. Termin “strefa wolna” de facto odnosi się również do ludzi z grona LGBT. Mówienie, że to ideologia, a nie ludzie, jest przymykaniem oczu na rzeczywistość – mówił sędzia, który wydał w lipcu wyrok w sprawie zaskarżonej przez Rzecznika Praw Obywatelskich uchwały Rady Gminy Istebna w sprawie “strefy wolnej od LGBT”. Sąd stwierdził, że rada gminy, podejmując taką uchwałę 2 września 2019 r., przekroczyła swoje uprawnienia i podjęła ją z naruszeniem prawa. Uznał też, że uchwała dyskryminuje osoby o innej niż heteroseksualna orientacji i tożsamości seksualnej. Sąd uznał ponadto, że uchwała narusza art. 32 Konstytucji RP. – Krzywdzi, wzmacnia poczucie zagrożenia tych osób. To argumenty najcięższego kalibru, którymi sąd poczuł się zobligowany do stwierdzenia nieważności uchwały – podkreślił sędzia Krzysztof Wujek w ustnym uzasadnieniu. Dzisiaj wyjeżdżam z Istebnej na wschód Polski. Kontynuuje swoją podróż ze znakiem po strefach wolnych od LGBT” – ogłosił aktywista.

Wójt gminy Istebna zawiadamia policję i prosi Ordo Iuris o pomoc w walce z aktywistą

5 września 2020 wójt gminy Istebna po przeczytaniu artykułu zawiadomiła Policję. Rzecznik cieszyńskiej policji asp. Krzysztof Pawlik powiedział w sobotę, że na znaku informującym o wjeździe do Istebnej tabliczki nie ma. Dodał, że dotychczas nie wpłynęło żadne zawiadomienie w tej sprawie.

„Poinformujemy policję o zawieszeniu tabliczki. Z pewnością poprosimy Ordo Iuris o pomoc. Zresztą współpracujemy już w ostatnim czasie” – powiedziała wójt.

Dyrektor centrum interwencji procesowej Ordo Iuris Bartosz Lewandowski poinformował na Twitterze, że prawnicy przygotowują już „zawiadomienie o możliwości popełnienia przez Barta Staszewskiego wykroczenia z art. 85 par. 1 Kodeksu Wykroczeń”. Przywołany przepis głosi, że

„kto samowolnie ustawia, niszczy, uszkadza, usuwa, włącza lub wyłącza znak, sygnał, urządzenie ostrzegawcze lub zabezpieczające albo zmienia ich położenie, zasłania je lub czyni niewidocznymi, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.

PiS składa zawiadomienie o wykroczeniu na Policje

Natomiast 7 września 2020 roku szef komitetu wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski zawiadomił policję o możliwości popełnienia przez Bartosza Staszewskiego wykroczenia polegającego na samowolnym ustawieniu znaków w pasach ruchu drogowego.

W uzasadnieniu, do którego dotarła PAP Sobolewski zawiadomienia, że na kontach społecznościowych Staszewskiego, reżysera dokumentalnego i aktywisty LGBT, znajdują się informacje o samowolnym umieszczaniu w pasach ruchu drogowego znaków w postaci tablic informacyjnych w kilku językach o treści “Strefa wolna od LGBT”.

Podkreślono, że tablice te mocowane są do istniejących już znaków drogowych, informujących o nazwie konkretnej miejscowości.

“Sprawca przedmiotowych działań, jak sam twierdzi, działa z pobudek ideologicznych, politycznych, w kontrze do działań organów odnośnych jednostek samorządu terytorialnego” – podaje PAP, że przeczytał w zawiadomieniu – Chodzi o ustawianie tablic m.in. w Przemyślu, Istebnej, Lipnikach – wynika z zawiadomienia.

Jak przypomina PAP w czerwcu ze Staszewskim spotkał się prezydent Andrzej Duda, który spotkał aktywistę LGBT na wiecu wyborczym w Lublinie i zaprosił do Pałacu Prezydenckiego. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski mówił wówczas, że spotkanie odbyło się w dobrej atmosferze; wskazywał, że doszło do wymiany poglądów i argumentów, ale – zaznaczył Spychalski – na tym polega demokracja. Z kolei Staszewski mówił wówczas, że opowiedział prezydentowi o tym, “jak wygląda obecnie sytuacja osób LGBT, które czują się w Polsce zaszczute, czują się zaszczute przez prezydenta, przez partię PiS, która szczuje od kilku lat”.

Dziennikarze TVP zamiast o wykroczeniu mówią w mediach o przestępstwie

Z nieznanych powodów TVP.info w komunikacji do swoich widzów i czytelników myli kodeks wykroczeń z kodeksem karnym. W treści materiału można przeczytać wyraźnie, że Krzysztof Sobolewski złożył zawiadomienie o możliwości popełnienie wykroczenia, a nie przestępstwa. Media rządowe natomiast w tytule artykułu wskazują, że złożono zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez aktywistę.

Telewizja Polska oraz środowiska związane z Prawem i Sprawiedliwości nie darzą sympatią aktywistów LGBT. Dał temu wyraz przede wszystkim Prezydent Andrzej Duda, który pozbawił osoby LGBT cech ludzkich w trakcie kampanii wyborczej. Również Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro niejednokrotnie wyrażał swoją niechęć do osób LGBT. Sugerowanie, że aktywista Bart Staszewski jest przestępcą z całą pewnością może być na rękę Zjednoczonej Prawicy.

Trudno jednak uznać, że wykroczenie to przestępstwo. O ile samo wykroczenie osądzi Sąd Rejonowy wydziału karnego, o tyle za sugerowanie, że aktywista to przestępca rodzi już podstawy aby od Telewizji Polskie Bart Staszewski wywalczył w sądzie cywilnym odszkodowanie za naruszenie jego dóbr osobistych.

Sprawa jest rozwojowa. Będziemy do niej wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Powiązanie artykuły

Czarnek w imieniu Rządu PiS: oswajanie dzieci w szkołach z pedofilią jest HiTem, ale ideologia gender i LGBT nie

Nie będzie podwyżek emerytur obiecanych w kampanii wyborczej przez PiS. A przynajmniej nie będzie takich, jakie obiecali.

Jak nie zarazić się Koronawirusem w trakcie wyborów prezydenckich?

Poborca skarbowy 8 dnia od wystawianie mandatu zabierze pieniądze z konta. Bez czekania na odwołanie w Sądzie. PiS majstruje przy mandatach. Nie będzie można go nie przyjąć.

PiS chce ścigać wykroczenia kierowców jak zbrodnie wojenne?!

PiS i ZUS zamierzają uniemożliwić chorym przedsiębiorcom pobieranie świadczeń za swoje choroby.

PiS znowu nie dotrzymał obietnic wyborczych. Miało nie być nowych podatków, a podatek cukrowy powoduje gigantyczny wzrost cen. Także wody mineralnej.

Anglia nakłada na Rosję pierwsze sankcje. Rząd Morawieckiego nadal kupuje węgiel od Putina.

Ziobro z empatią do wyborców PiS: Możecie kraść do 800zł

Poprzednie
Następne

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

61 odsłon

Ziobro z empatią do wyborców PiS: Możecie kraść do 800zł

Nie jest prawdą, że Rząd Prawa i Sprawiedliwości jest ślepy i nieczuły na inflację. Zbigniew Ziobro w imieniu Rządu PiS wyraził zrozumienie dla sytuacji, w której przez inflację PiS ceny szybują do góry i nie protestował gdy poseł PiS, Bartłomiej Dorywalski, złożył tę poprawkę. Zjednoczona Prawica, z Ministrem Sprawiedliwości oraz Prokuratorem Generalnym głosowali za. Większość sejmowa skupiona wokół Zjednoczonej Prawicy uchwaliła, że podniesie próg złodziejstwa z 500zł na 800zł. Opozycja była przeciwna. PiS robi wyraźny ukłon w stronę swojego elektoratu, który przez drożyznę może dopuszczać się kradzieży. Twarzą empatii jest Zbigniew Ziobro – pozwoli kraść do 800zł.

Jak podaje money.pl handlowcy są tą zmianą oburzeni. “Już dziś branża odnotowuje zauważalny wzrost przypadków kradzieży w sklepach” – czytamy w komunikacie Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. “Rosnąca liczba kradzieży w sklepach w Polsce może być skutkiem panującej drożyzny”

Organizacja powołuje się na dane Komendy Głównej Policji, która odnotowała wzrost kradzieży w sklepach o blisko 30 proc. w porównaniu do ubiegłego roku. Przyczyn tego zjawiska branża upatruje we wzroście inflacji i rosnących kosztach życia.

Próg złodziejstwa podniesiony do 800zł

Sejm przyjął poprawkę w Kodeksie karnym podwyższającą próg pomiędzy kradzieżą stanowiącą wykroczenie a kradzieżą będącą przestępstwem z 500 zł do 800 zł.

“W warunkach pogarszającej się sytuacji ekonomicznej, pokusa łatwego zarobku dla członków grup przestępczych staje się coraz silniejsza” – uważają handlowcy.

POHiD informuje, że coraz częściej łupem sprawców kradzieży padają podstawowe produkty, np. masło, pieczywo, co – zdaniem organizacji – świadczy o tym, że w części przypadków decyzja o dokonaniu kradzieży może być spowodowana ekstremalnie trudną sytuacją materialną sprawcy tego czynu i wiąże się z podjęciem dramatycznych wyborów.

“Sieci handlowe dokładają wszelkich starań, aby chronić klientów, zwłaszcza osoby o najniższych dochodach, przed nadmiernymi wzrostami cen żywności. Wyciągają też pomocną dłoń do osób w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Należy jednak podkreślić, że próby kradzieży są w znacznym stopniu udaremniane dzięki skutecznym zabezpieczeniom antykradzieżowym, w które wyposażone są sklepy średnio- i wielkopowierzchniowe. Osoby dokonujące kradzieży zazwyczaj obierają sobie za cel mniejsze placówki, które nie dysponują takimi zabezpieczeniami” – podaje w swoim komunikacie organizacja.

Podniesienie progu, od którego kradzież jest przestępstwem z 500 zł do 800 zł, to dla POHiD niezrozumiała decyzja.

– Nasza branża stoi na stanowisku, iż w okresie kryzysu, jaki dotyka uczciwych Polaków – stanowi to zachętę dla zawodowych złodziei i z tego powodu jest wątpliwe etycznie – podsumowuje Renata Juszkiewicz, prezes POHiD.

Autorem bulwersującej handlowców poprawki do Kodeksu karnego jest poseł PiS, Bartłomiej Dorywalski. Jak podają media, poseł podniesienie kwoty kradzieży uzasadniał tym, że 500 zł obowiązuje już od 4 lat, a pensje cały czas rosną.

Senat odrzucił tę ustawę. Zjednoczona Prawica na najbliższym posiedzeniu sejmu dostanie drugą szansę by podnieść próg złodziejstwa do 800zł. Należy się spodziewać, że większość sejmowa skupiona wokół PiS przegłosuje poprawkę, a Prezydent Andrzej Duda ją podpisze.

Do sprawy będziemy wracać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Widzieliście już nowy film akcji Netflix o zbuntowanych agentach CIA? Jeśli nie to podrzucamy recenzję Gray Man

https://www.czasfinansow.pl/recenzje-5-lorem-ipsum-lorem-ipsum/

Co nowego w temacie największego życiowego osiągnięcia Mariusza Błaszczaka - płotu

https://www.czasfinansow.pl/plot-blaszczaka-straz-graniczna-raportuje-zaawansowany-stan-prac/

Chyba boli, że Błaszczak ma swój Płot, a Mariusza największym osiągnięciem zawodowym ciągle jest ułaskawienie? Dziś próbował ogrzać się w blasku Płotu Błaszczaka, ale coś nie pykło…

https://www.czasfinansow.pl/szef-mswia-mariusz-kaminski-probuje-ukrasc-chwale-mariuszowi-blaszczakowi-nieskutecznie-plot-blaszczaka-ma-jednego-tworce/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły