czwartek 23 maja 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Afera ZUS: Pracownicy ZUS skarżą się do związków zawodowych na łamanie praw pracowniczych i oszukiwanie ich przez dyrekcję wrocławskiego ZUS!

23.5K odsłon
4K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Informatorzy CzasFinansów.pl zatrudnieni we wrocławskim ZUS, powiązani z Zastępcami Wydziału Dochodów i Rozliczeń oraz z Zastępcami Wydziału Realizacji Dochodów, prosząc o anonimowość, przekazali nam list, którzy pracownicy Pionu Dochodów wrocławskiego ZUS przesłali do związków zawodowych organu rentowego. Wychodzi na to, że Dyrektor Anna Maćkowiak i jej zastępca Adam Nowak nie tylko łamią prawa pracownicze, ale wprost oszukują swoich podwładnych. Pracownicy twardo: ZUS przestał być profesjonalną instytucją, a do dyrekcji nie mamy zaufania!

Tytułem wstępu należy podkreślić, że redakcja otrzymała od proszących o anonimowość pracowników ZUS treść pisma wysłanego 10 lipca 2023 do związków zawodowych zarejestrowanych w organie rentowym. Aby zweryfikować czy pismo jest prawdziwe skorzystaliśmy z polecenia Dyrektor Anny Maćkowiak z wrocławskiego ZUS, aby w sprawie publikacji medialnych kontaktować się z dolnośląską rzecznik prasową ZUS Iwoną Kowalską-Matis.

Wcześniej gdy zwracaliśmy do ZUS i jej pracowników o ustosunkowanie się do zarzutów, zajęcie stanowiska, albo przedstawienie własnej wersji zdarzeń to Dyrektor ZUS odpisywała nam zawsze tym szablonem:

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Rzeczniczka wrocławskiego ZUS milczy i nie odpowiada na pytania dziennikarzy na temat listu z 10 lipca 2023.

W dniu 12 lipca 2023 wysłaliśmy jej pytania prasowe dotyczące listu z 10 lipca 2023. Tego samego dnia drugi raz poprosiliśmy Panią rzecznik o wypowiedź w tej sprawie do 13 lipca 2023 do godziny 11:00. W dniu 13 lipca 2023 o 12:32 trzeci raz poprosiliśmy Panią rzecznik o odpowiedź na pytania prasowe. Otrzymaliśmy tylko informację, Iwona Kowalska-Matis odczytała naszą trzecią prośbę 13 lipca 2023 o 13:58 jednak odpowiedzi żadnej nie uzyskaliśmy. A prosiliśmy by w razie odmowy udzielenia odpowiedzi również ze względu na terminy wydawnicze napisać to redakcji.

Niestety ZUS wybrał drogę rezygnacji z zajęcia stanowiska, sprostowania, ustosunkowania się do treści listu pracowników wrocławskiego ZUS mimo usilnych prób redakcji by zainteresowani mogli się wypowiedzieć. Jeśli rzeczniczka ZUS, do której odsyłała nas wielokrotnie dyrektor wrocławskiego ZUS udzieli odpowiedzi na pytana prasowe to zaktualizujemy ten artykuł.

Nasze wcześniejsze próby uzyskania odpowiedzi na pytania prasowe od Iwony Kowalskiej-Matis okazały się jednak nieskuteczne. Mimo, że Dyrektor Anna Maćkowiak odsyła do niej naszych dziennikarzy to Iwona Kowalska-Matis uporczywie utrudnia dziennikarzom dostęp do informacji prasowych i nas lekceważy. Mamy nadzieję, że tym razem nie zostaniemy zignorowani i jeśli otrzymamy odpowiedź to ją dodamy do tego artykułu.

Zarzuty wobec Anny Maćkowiak i Adama Nowak jako dyrekcji ZUS są szokujące i miażdżące, ale czy są prawdziwe? Redakcja próbuje to ustalić.

Zarzuty, jakie wobec Dyrektor Anny Maćkowiak i jej zastępcy Adama Nowak stawiają pracownicy pionu dochodów są bardzo poważne. Od przestępstwa łamania praw pracowniczych, przez dyskryminację, a na działaniu, które pozbawia ZUS oddział we Wrocławiu miana profesjonalnej instytucji kończąc. Nie wspominając o tym, że pracownicy wprost piszą, że stracili zaufanie do Maćkowiak i Nowaka. Czym to zaufanie stracili? Jeśli pismo jest prawdziwe to uporczywym kłamaniem i oszukiwaniem podwładnych. Szok.

Zobacz nasz film na Youtube:

Poniżej przedstawiamy fragmenty pisma ze względu na ważny interes publiczny oraz ważny interes społeczny:

Na tym kończymy publikację fragmentów pisma.

W dniu 12 lipca 2023 wysłaliśmy do rzeczniczki dolnośląskiego ZUS Iwony Kowalskiej-Matis pytania prasowe dotyczące powyższego pisma, jeśli otrzymamy odpowiedź to zostanie ona opublikowana w tym artykule prasowym. W pytaniach prasowych zapytaliśmy ZUS czy opisane w powyższym piśmie zdarzenia są prawdziwe oraz czy miały miejsce w rzeczywistości. Na chwilę obecną nie możemy potwierdzić autentyczności powyższego pisma.

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
34
+1
76
+1
2
+1
2

3 komentarzy “Afera ZUS: Pracownicy ZUS skarżą się do związków zawodowych na łamanie praw pracowniczych i oszukiwanie ich przez dyrekcję wrocławskiego ZUS!”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

ZUS to piramida finansowa. Jak Amber Gold – ostrzega Sławomir Mentzen

ZUS: mobbing, molestowanie seksualne oraz próby samobójcze pracowników? Tak twierdzi nasz informator z 20 letnim stażem pracy jako inspektor kontroli w Zakładzie

Czy ZUS to piramida finansowa? Robert Gwiazdowski komentuje zarzut Sławomira Mentzena

ZUS rocznie wydaje 50 milionów na pensje dla zatrudnianych radców prawnych, a jednocześnie wydaje miliony na zewnętrze kancelarie adwokackie

GRZEGORZ BRAUN: ZUS to piramida finansowa

ZUS i rzecznik Paweł Żebrowski ręczą dobrym imieniem oraz reputacją Zakładu i samego Żebrowskiego: Nie kłamiemy i nie oszukujemy! Ilona Garczyńska zwolniona zgodnie z prawem!

Kolejny wyciek danych osobowych w ZUS: Pracownica ZUS została zwolniona dyscyplinarnie

ZUS obraża się na CzasFinansów: Marzena Pyś skarży się na niekorzystny wyrok z naszą redakcją do Naczelnego Sądu Administracyjnego

Uwaga na nierzetelną urzędniczkę ZUS – Magdalena Groń przyłapana na braku profesjonalizmu. Zastępca Dyrektora ZUS Adam Nowak uznaje skargę i przeprasza.

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Jest wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej

W dniu 9 stycznia br. Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła na ręce Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej z zajmowanego stanowiska.

Jak podkreśla Pani Minister:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to liczne zadania i obowiązki na rzecz bezpieczeństwa socjalnego Polek i Polaków, realizowane przez ponad czterdzieści tysięcy pracownic i pracowników zasługujących na godne warunki pracy i płacy. Nowe wyzwania w obszarze ubezpieczeń społecznych, jakie stawia przed sobą rząd koalicji 15 października wymagają nowego otwarcia, gwarantującego odpowiedzialne zarządzanie tak ważną instytucją.

Nie jest jasne czy reszta zarządu oraz rada nadzorcza również zostanie wymieniona.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły