wtorek 16 lipca 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Wraca afera pedofilii w podręcznikach dla dzieci. Czarnek: to nie mój problem.

2403 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Jak podaje Gazeta.pl w podręczniku do historii i teraźniejszości został zamieszczony cytat opisujący relacje erotyczne polityka Daniela Cohna-Bendita z dziećmi. Oświadczenie w tej sprawie wydała Państwowa Komisja ds. Pedofilii, która skrytykowała użycie tej wypowiedzi w podręczniku przeznaczonym dla młodzieży. “Zachęcanie młodzieży do zapoznania się z jej treścią może spowodować nieprzewidziane negatywne skutki” – czytamy w komunikacie.

Rzecz dotyczy poniższego cytatu z podręcznika dla dzieci, za który odpowiada Minister Przemysław Czarnek i Rząd PiS:

Mój flirt z dziećmi szybko przyjął charakter erotyczny. Te małe pięcioletnie dziewczynki już wiedziały, jak mnie podrywać. Kilka razy zdarzyło się, że dzieci rozpięły mi rozporek i zaczęły mnie głaskać. Ich żądania były dla mnie kłopotliwe. Jednak często mimo wszystko i ja je głaskałem

Do opublikowanego w podręczniku cytatu niemieckiego polityka odniosła się Państwowa Komisja ds. Pedofilii:

“Pedofilne wypowiedzi ze względu na ich szkodliwość oraz nieobyczajność nie powinny być rozpowszechniane. Działanie takie szczególnie nie powinno mieć miejsca w odniesieniu do materiałów edukacyjnych przeznaczonych dla młodzieży. W związku z przedstawionym w mediach cytatem niemieckiego polityka zamieszczonym w opiniowanym podręczniku dla młodzieży licealnej Państwowa Komisja zwróciła się do Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka o informacje na temat planowanych działań w tej sprawie” – czytamy w opublikowanym w czwartek przez Państwową Komisję ds. Pedofilii oświadczeniu.

“Odbiór cytowanej wypowiedzi może być zupełnie inny, niż intencje czy też kontekst, w jakim została użyta przez twórcę podręcznika ‘Historia i Teraźniejszości'” – dodaje komisja. I podkreśla, że “zachęcanie młodzieży do zapoznania się z jej treścią może spowodować nieprzewidziane negatywne skutki: m.in. może spowodować seksualizację młodego czytelnika”.

Przemysław Czarnek podczas wywiadu na antenie Radia Wrocław w dniu 23 czerwca był pytany m.in. o cytat niemieckiego polityka opublikowany w podręczniku.

Ministerstwo nie jest od tego, żeby recenzować podręczniki. Jeśli opinie merytoryczne podręcznika są pozytywne, to ministerstwo dopuszcza podręcznik do użytku. Natomiast ja bym prosił, żebyśmy nie wyrywali tego cytatu z kontekstu, tylko przeczytali cały fragment tego rozdziału – powiedział Czarnek. Szef Ministerstwa Edukacji dodał, że cytat ma zostać poprawiony przez wydawcę podręcznika. – Ale to jest problem wydawcy, nie mój – podkreślił.

Czarnek dodał, że cytat pochodzi z okresu, kiedy w Europie miała miejsce rewolucja społeczna. – Warto powiedzieć, że w 1968 roku miała miejsce rewolucja społeczna, ruch studencki, którego przywódcami byli bardzo często degeneraci i zboczeńcy, którzy następnie przeniknęli do polityki Unii Europejskiej, dlatego jest jak jest – ocenił.

Przypomnieć należy, że dla Rządu PiS i Ministra Edukacji problemem jest edukowanie dzieci na temat ideologii LGBT, która najczęściej jest nazywana przez środowisko Prawa i Sprawiedliwości jako “zboczenie”, ale jednocześnie w kwestii pedofilii w szkołach ani PiS, ani Minister nie widzą problemów. Współgra to ze stanowiskiem PiS wobec pedofilii – niedawno Prezydent Andrzej Duda jednego ułaskawił.

Co sądzisz na ten temat?
+1
32
+1
11
+1
1
+1
24
+1
22
+1
12
+1
12

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Czarnek w imieniu Rządu PiS: oswajanie dzieci w szkołach z pedofilią jest HiTem, ale ideologia gender i LGBT nie

Minister Edukacji edukuje. Mówi do kobiety i dziennikarki: czy Pani jest głupia?

Minister Edukacji o funkcjonariuszach publicznych: złodzieje i bandyci

Wielomiliardowe odszkodowania za zbrodnie księży na dzieciach!

Przemysław Czarnek: Koalicja boi się panicznie komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych

Porwanie 14-latki w Poznaniu. Prokuratura postawiła zarzuty. Sprawcami katolickie dzieci wychowane w duchu chrześcijaństwa.

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Przemysław Czarnek: Koalicja boi się panicznie komisji śledczej ds. wyborów korespondencyjnych

Były Minister twierdzi, że większość w sejmowej komisji do zbadania wyborów kopertowych boi się przesłuchać polityków Platformy. Ma żal, że PiS poparł w głosowaniu przesłuchanie świadków zgłoszonych przez swoich przeciwników, a Ci nie odwdzięczyli się tym samym. Ta prymitywna manipulacja Czarnka od początku nie działała i jest skazana na porażkę.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły