wtorek 28 maja 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

75-letni Roman to “stróż prawa” z Łodzi – utrapienie piratów drogowych

21.7K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Pan Roman z Łodzi to 75-letni mieszkaniec, który od 14 lat pilnuje przestrzegania prawa i porządku na drodze. Nagrywa i fotografuje kierowców łamiących przepisy, a następnie przekazuje zebrane dowody policji. Zwraca uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do znaków drogowych, nie zapięli pasów bezpieczeństwa, nie przepuszczają pieszych na przejściach czy przekraczają prędkość. Do tej pory, zgłosił już ponad 4000 przypadków naruszania przepisów drogowych.

Mężczyzna nie działa w określony sposób i natrafia na “ofiary” najczęściej podczas codziennych czynności lub odwiedzania bliskich. Choć policjanci nie zawsze są zadowoleni z jego obecności, to często podpowiadają mu, jak zdobyć dowody, aby mieli mniej pracy. W ciągu dnia donosi maksymalnie pięć razy.

Według pana Romana najwięcej wykroczeń popełnianych jest w centrum Łodzi. Jednak większość kierowców przyznaje się do winy po otrzymaniu zawiadomienia od policji, ponieważ są niezbite dowody.

Artykuł opisuje historię staruszka, który przez lata pilnuje przestrzegania przepisów drogowych i donosi na kierowców łamiących prawo. Jest to ciekawy przypadek i może być zainspirowaniem dla innych ludzi, którzy chcieliby w podobny sposób zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Jednocześnie artykuł może skłonić do zastanowienia się nad przyczynami tego typu zachowań – czy to brak egzekwowania przepisów przez policję czy też brak odpowiedzialności i świadomości kierowców.

Warto jednak zastanowić się, jakie są konsekwencje takiego działania pana Romana. Z jednej strony, można uznać, że robi on pożyteczną pracę, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Z drugiej strony, można się zastanowić, czy jego donosy nie są czasem nadmiernie restrykcyjne, a może nawet niepotrzebnie obciążają system sprawiedliwości. Ponadto, w przypadku niektórych wykroczeń, takich jak nieprzepuszczenie pieszych na przejściu dla pieszych, mandat może być wystawiony przez policjanta na miejscu, bez potrzeby dodatkowych doniesień.

Warto również zastanowić się, jakie są motywacje pana Romana do podejmowania takiego działania. Czy jest to zwykłe pilnowanie porządku, czy może coś bardziej osobistego? Niektórzy mogą uważać, że 75-latek działa z zemsty lub z poczucia zazdrości wobec młodszych kierowców, którzy mogą pozwolić sobie na bardziej ekstrawaganckie zachowanie na drodze.

Nie można również pominąć kwestii, czy donoszenie na innych jest właściwym sposobem na poprawę sytuacji na drodze. Zamiast jedynie karania łamiących przepisy, warto byłoby skupić się na edukacji i zwiększeniu świadomości kierowców na temat bezpieczeństwa na drodze. Ponadto, istotne jest również zwiększenie liczby patroli drogowych oraz lepsze wykorzystanie nowoczesnych technologii, które mogą pomóc w identyfikacji nieprawidłowości na drodze.

Podsumowując, pan Roman z Łodzi jest z pewnością bardzo zaangażowanym w poprawę bezpieczeństwa na drogach obywatelem. Jego donosy na niefrasobliwych kierowców mogą przyczynić się do zwiększenia świadomości i zmiany zachowań na drodze. Jednocześnie jednak, warto zachować umiar i nie przesadzać z nadmierną restrykcyjnością w stosunku do kierowców, którzy popełniają drobne wykroczenia. Ważne jest również skupienie się na edukacji i zwiększeniu świadomości, aby poprawić bezpieczeństwo na drodze dla wszystkich uczestników ruchu

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
77
+1
2
+1
2

48 komentarzy “75-letni Roman to “stróż prawa” z Łodzi – utrapienie piratów drogowych”

  1. To nie żaden ” stróż prawa ” tylko zwykły konfident i ktoś powinien temu kapusowi spuścić porządny wpierdol. Tyle w temacie.

  2. To nie żaden ” stróż prawa ” tylko zwykły konfident i ktoś powinien temu kapusowi spuścić porządny wpierdol. Tyle w temacie.

  3. To nie żaden ” stróż prawa ” tylko zwykły konfident i ktoś powinien temu kapusowi spuścić porządny wpierdol. Tyle w temacie.

  4. Kapus. Bylby facetem na poziomie gdyby sam tych “piratow” rozgrzeszal a nie donosil policji ktora jest takze banda przestepcow.

  5. “Zamiast jedynie karania złamujących przepisy” brawo dla zespolu redakcyjnego, slowotworstwo to “zaszczytna” cecha nieukow.

  6. Stary pedał który porządnie wpierdol nigdy nie dostał i mu się w życiu nudzi w Katowicach zaro by dostoł wjebane w kominiarce i by był spokój z takim starym ciulem

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Sędzia Witold Jakimko o policjantach w czasie epidemii: nie mają wykształcenia by móc samodzielnie ocenić zgodność z prawem przepisów. Mają bezmyślnie wykonać każdy rozkaz

Morawiecki zarzuca Rządowi Morawieckiego i PiS, że przegłosowali niekonstytucyjną ustawę o organizacji pracy Trybunału Julii Przyłębskiej.

Masz umowę o pracę? Zobacz jakie zmiany w prawie pracy chce wprowadzić PiS w 2023 roku!

ZUS ma problem. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw będzie mógł występować przed sądami broniąc przedsiębiorców!

Czy facebook, twitter i youtube wycofają z Polski po wejściu w życiu nowej ustawy o ochronie wolności słowa złożonej przez Ministerstwa Sprawiedliwości i Pis?

Wrocławska prokuratura zamawia sobie meble prawie za milion złotych

Bandyci w mundurach: policjanci z Piątku pobili śmiertelnie 30-letniego mężczyznę. Prokuratura stawia zarzuty!

Prokurator zdegradowany za pytanie o podstawę prawną polecenia służbowego

Jolanta Marszał Naczelnik ZUS ostrzega Polaków: ZUS nie przyjmuje już żadnych wniosków złożonych przez EPUAP!

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Nie ma takiego streamowania – grupa związana z pizzerią siłą i groźbą zmusiła nastoletniego streamera do wydania oświadczenia i przeprosin. Co na to Policja?

Popularni influencerzy ujawnili w poniedziałek 15 kwietnia 2024 bulwersujące zdarzenie z niedzieli 14 kwietnia 2024. Nastoletni streamer podczas robienia live w Murowanej Gośliwie zajechał do pizzerii. Pracownicy pizzerii gdy zobaczyli, że ma kamerę kazali mu ją wyłączyć – nastolatek posłusznie opuścił lokal gdyż nie miał zgody na nagrywanie. Pojechał kupić sobie w pobliskiej lodziarni loda. Gdy z lodem wracał do zaparkowanej hulajnogi został złapany przez pracowników pizzerii. Słychać agresywne zachowanie wobec nastolatka.

Następnie opublikowany został film – wzorowany na filmach, w których terroryści ze wschodu łapią obcokrajowców i każą im wygłaszać oświadczenia do kamery. W internecie pojawiły się głosy, że nastolatek został zastraszony do wygłoszenia oświadczenia, zmuszono go również do podania telefonu do rodziców i podania adresu zamieszkania. Podobno pracownicy pizzerii weszli do jego mieszkania i żądali wydania pendrive z zapisem live. Według informacji z internetu – streamer jest pełnoletni.

Na nagraniu widać i słychać jak chłopak łamiącym głosem wydaje oświadczenie:

“Dzień dobry, witam wszystkich. Na samym wstępie chciałbym powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem. Zacznijmy od początku. Nagrywałem na żywo, chciałem powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem, ponieważ nie spytałem o zgodę właścicieli montowni pizzy, o nagrywanie, oraz po wyjściu z pizzeri powiedziałem parę niestosownych słów, za które bardzo przepraszam. I chciałbym tylko wszystkich prosić o to, żeby wszystkie negatywne opinie, żebyście wszystkie negatywne opinie usunęli, ponieważ źle to wpływa na opinię całej restauracji. I chciałem też powiedzieć, że od zawsze zamawiam tu pizze, jest bardzo dobra i przepraszam wszystkich pracowników, i wszystkich ludzi za publikowanie, za cały filmik, za cały live. Przepraszam.”

Jak podaje popularny influencer deZeZed

Pizzeria złapała młodego streamera i po chwili pojawiło się oświadczenie z przeprosinami. Dobrze wyszło, pizza od razu jakaś taka smaczniejsza xD Według Gangamurun, który miał kontakt z chłopakiem i rozmawiał o tym na streamie Kasix: – Właściciel restauracji wparował później na chatę chłopaka, aby ten pobrał voda i mu przekazał. – Grozi sądem – Musiał nagrać przeprosiny i powiedzieć, że zamawia od nich pizzę – Zgnoili dzieciaka – Dzwonili do jego rodziców

Dodaje on również kolejne informacje:

O sprawie napisał też inny znany influencer Venek:

– Podjechał do pizzerii, Montownia Pizzy w Murowanej Goślinie – Wszedł na teren ze streamem i alertami, bez poinformowania

– Podszedł do lady, próbował złożyć zamówienie, zapytał “obsługującego” jaką pizze by wybrał z trzech wymienionych – w odpowiedzi usłyszał, że jaką sobie wybierze i został poinformowany, że jeśli nagrywa to ma to wyłączyć

– Zakrył ręką kamerę, powiedział że jedzie do innej pizzerii i wyszedł – Po wyjściu, tam sobie pierdolił oburzone komentarze, że go wyganiają – do samego siebie i widzów. Mówił, że nic tam już więcej nie zje, ma inne miejsca do wyboru

– Kilka/kilkanaście minut później, po zakupie lodów – ktoś zaczął go “szarpać za plecak”. Facet mówi, że pogadają i ma wyłączyć sprzęt. Jakaś kobieta, że w tym momencie zgłaszają to na policje – Facet powtórzył o wyłączeniu sprzętu, kobieta ciągnie, że mają dowód. Stream się urywa

– Po jakimś czasie odpalił nową transmisje, z miejsca należącego do pizzerii. Chłopak siedział pod szyldem pizzerii na przygotowanym krześle. Facet powiedział do kobiety, że nagra go swoim telefonem.

Chłopak zapytał czy stream leci – Po chwili łamiącym się głosem wypowiedział słowa: “Dzień dobry, witam wszystkich. Na samym wstępie chciałbym powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem. Zacznijmy od początku. Nagrywałem na żywo, chciałem powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem, ponieważ nie spytałem o zgodę właścicieli montowni pizzy, o nagrywanie, oraz po wyjściu z pizzeri powiedziałem parę niestosownych słów, za które bardzo przepraszam. I chciałbym tylko wszystkich prosić o to, żeby wszystkie negatywne opinie, żebyście wszystkie negatywne opinie usunęli, ponieważ źle to wpływa na opinię całej restauracji. I chciałem też powiedzieć, że od zawsze zamawiam tu pizze, jest bardzo dobra i przepraszam wszystkich pracowników, i wszystkich ludzi za publikowanie, za cały filmik, za cały live. Przepraszam.”

O sprawę zapytaliśmy rzecznika poznańskiej policji. Gdy dostaniemy odpowiedź niezwłocznie ją opublikujemy.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły