piątek 8 grudnia 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

75-letni Roman to “stróż prawa” z Łodzi – utrapienie piratów drogowych

21.7K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Pan Roman z Łodzi to 75-letni mieszkaniec, który od 14 lat pilnuje przestrzegania prawa i porządku na drodze. Nagrywa i fotografuje kierowców łamiących przepisy, a następnie przekazuje zebrane dowody policji. Zwraca uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do znaków drogowych, nie zapięli pasów bezpieczeństwa, nie przepuszczają pieszych na przejściach czy przekraczają prędkość. Do tej pory, zgłosił już ponad 4000 przypadków naruszania przepisów drogowych.

Mężczyzna nie działa w określony sposób i natrafia na “ofiary” najczęściej podczas codziennych czynności lub odwiedzania bliskich. Choć policjanci nie zawsze są zadowoleni z jego obecności, to często podpowiadają mu, jak zdobyć dowody, aby mieli mniej pracy. W ciągu dnia donosi maksymalnie pięć razy.

Według pana Romana najwięcej wykroczeń popełnianych jest w centrum Łodzi. Jednak większość kierowców przyznaje się do winy po otrzymaniu zawiadomienia od policji, ponieważ są niezbite dowody.

Artykuł opisuje historię staruszka, który przez lata pilnuje przestrzegania przepisów drogowych i donosi na kierowców łamiących prawo. Jest to ciekawy przypadek i może być zainspirowaniem dla innych ludzi, którzy chcieliby w podobny sposób zadbać o bezpieczeństwo na drodze. Jednocześnie artykuł może skłonić do zastanowienia się nad przyczynami tego typu zachowań – czy to brak egzekwowania przepisów przez policję czy też brak odpowiedzialności i świadomości kierowców.

Warto jednak zastanowić się, jakie są konsekwencje takiego działania pana Romana. Z jednej strony, można uznać, że robi on pożyteczną pracę, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. Z drugiej strony, można się zastanowić, czy jego donosy nie są czasem nadmiernie restrykcyjne, a może nawet niepotrzebnie obciążają system sprawiedliwości. Ponadto, w przypadku niektórych wykroczeń, takich jak nieprzepuszczenie pieszych na przejściu dla pieszych, mandat może być wystawiony przez policjanta na miejscu, bez potrzeby dodatkowych doniesień.

Warto również zastanowić się, jakie są motywacje pana Romana do podejmowania takiego działania. Czy jest to zwykłe pilnowanie porządku, czy może coś bardziej osobistego? Niektórzy mogą uważać, że 75-latek działa z zemsty lub z poczucia zazdrości wobec młodszych kierowców, którzy mogą pozwolić sobie na bardziej ekstrawaganckie zachowanie na drodze.

Nie można również pominąć kwestii, czy donoszenie na innych jest właściwym sposobem na poprawę sytuacji na drodze. Zamiast jedynie karania łamiących przepisy, warto byłoby skupić się na edukacji i zwiększeniu świadomości kierowców na temat bezpieczeństwa na drodze. Ponadto, istotne jest również zwiększenie liczby patroli drogowych oraz lepsze wykorzystanie nowoczesnych technologii, które mogą pomóc w identyfikacji nieprawidłowości na drodze.

Podsumowując, pan Roman z Łodzi jest z pewnością bardzo zaangażowanym w poprawę bezpieczeństwa na drogach obywatelem. Jego donosy na niefrasobliwych kierowców mogą przyczynić się do zwiększenia świadomości i zmiany zachowań na drodze. Jednocześnie jednak, warto zachować umiar i nie przesadzać z nadmierną restrykcyjnością w stosunku do kierowców, którzy popełniają drobne wykroczenia. Ważne jest również skupienie się na edukacji i zwiększeniu świadomości, aby poprawić bezpieczeństwo na drodze dla wszystkich uczestników ruchu

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
77
+1
2
+1
2

48 komentarzy “75-letni Roman to “stróż prawa” z Łodzi – utrapienie piratów drogowych”

  1. To nie żaden ” stróż prawa ” tylko zwykły konfident i ktoś powinien temu kapusowi spuścić porządny wpierdol. Tyle w temacie.

  2. To nie żaden ” stróż prawa ” tylko zwykły konfident i ktoś powinien temu kapusowi spuścić porządny wpierdol. Tyle w temacie.

  3. To nie żaden ” stróż prawa ” tylko zwykły konfident i ktoś powinien temu kapusowi spuścić porządny wpierdol. Tyle w temacie.

  4. Kapus. Bylby facetem na poziomie gdyby sam tych “piratow” rozgrzeszal a nie donosil policji ktora jest takze banda przestepcow.

  5. “Zamiast jedynie karania złamujących przepisy” brawo dla zespolu redakcyjnego, slowotworstwo to “zaszczytna” cecha nieukow.

  6. Stary pedał który porządnie wpierdol nigdy nie dostał i mu się w życiu nudzi w Katowicach zaro by dostoł wjebane w kominiarce i by był spokój z takim starym ciulem

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Polska jak pospolity dłużnik – nie zapłaci dobrowolnie kar za łamanie praworządności. Komisja wzywa do zapłaty 174 miliony euro.

Państwowa Inspekcja Pracy: Nie było mobbingu w Newsweeku

Polska gospodarka stabilna – zapewnia agencja ratingowa, która pozytywnie oceniała firmę windykacyjną GetBack

ZUS będzie nękać przedsiębiorców, zgłaszających wnioski o zwolnienie ze składek, Skarbówką

Policja przegrywa z przedsiębiorcą z Wrocławia. Czekają ich pozwy! Prokuratura umarza zarzut i wszczyna dochodzenie wobec policjantów!

Nawet 2 miliony euro kary dziennie za niewykonanie postanowienia TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego

ZUS twierdzi, że nie będzie postępowań egzekucyjnych w czasie epidemii. Czy można mu ufać?

PKP odpala własny carsharing. Pan Dariusz z Poznania pyta: co za idiota to wymyślił?

Siewcy hejtu – Sędzia Anna Drozdowicz: Portal nie ma obowiązku gromadzić IP komentujących i nie ponosi odpowiedzialności za komentarze.

Poprzednie
Następne

24.2K odsłon

News CzasFinansów.pl: Prezes ZUS Gertruda Usćińska z końcem roku kończy pracę dla Zakładu!

CzasFinansów.pl nieoficjalnie się dowiedział ze źródeł związanych z Departamentem Legislacyjno-Prawnym centrali ZUS oraz ze źródeł zbliżonych do środowiska dyrekcji wrocławskiego oddziału organu rentowego, że Gertruda Uścińska skończy kadencję Prezesa i pracę dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z końcem tego roku.

Jeśli wierzyć plotkom to Gertruda Uścińska przewidywała koniec rządów PiS i sama miała zabiegać u Premiera Mateusza Morawieckiego, jeszcze przed wyborami, aby przyjął jej rezygnację. Według niepotwierdzonych i nieoficjalnych informacji Premier miał ją wtedy przekonać by została na stanowisku do końca roku ponieważ jej odejście przed wyborami może zostać źle odebrane i wpłynąć na ich wynik.

Próbowaliśmy uzyskać potwierdzenie już zaprzeczenie tej plotki w ZUS, ale organ nie odpowiada na nasze emaile, a gdy dzwoniliśmy do rzecznika ZUS to nikt nie odebrał. W tej sprawie złożyliśmy jednak wniosek o informacje publiczną i wniosek o wypowiedzenie się przez ZUS – gdy tylko otrzymamy jakieś informację to Wam powiadomimy.

O reakcje na ten news zapytaliśmy pracowników wrocławskiego ZUS. Prosili nas o anonimowość ponieważ jak twierdzą, za kontakty z prasą związaną z naszym tytułem prasowym pracownicy organu są straszeni konsekwencjami dyscyplinarnymi. Nasz rozmówca twierdzi, że centrala ZUS straszy pracowników naszą redakcją i grozi im zwolnieniami. W strachu przed mobbingiem i stratą pracy nie chcą się wypowiadać, ale dano nam do zrozumienia, że przynajmniej we wrocławskich oddziałach mają nadzieję, że ta plotka okaże się prawdą.

Wydaje się oczywiste, że po zmianie władzy Gertruda Uścińska i tak straci stanowisko. Póki co wiadomość należy traktować jako plotkę.

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Izba Dyscyplinarna Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły