niedziela 26 marca 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Wrocławscy Sędziowie, których wyroki mogą być unieważnione

2776 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

W wyniku uchwały Sądu Najwyższego wyroki aż osiemnastu sędziów z wrocławskiego Sądu Okręgowego mogą być uznawane za nieważne. Powodem może być fakt, że nominacje tych osób na stanowiska sędziów zajmowała się Krajowa Rada Sądownictwa powołana po zmianach prawnych wprowadzonych przez PiS w 2017 roku.

Reforma ustroju sądownictwa zaczyna sprawiać niebezpieczeństwo unieważnienia wyroków. Niezależnie od tego jaki jest wyrok to zawsze przynajmniej połowa stron jest z niego niezadowolona. Trudno o satysfakcjonujący obie strony wyrok. Sąd Najwyższy wydał uchwałę w wyniku której ogłosił, że sędziowie mianowani przez tzw. nową Krajową Radę Sądownictwa nie są prawidłowo powołani na swoje urzędy. Oznacza to, że każdy z powołanych przez KRS sędziów, który od dnia 23 stycznia 2020 rozpocznie nowy proces to wyrok jaki w nim wyda może być w przyszłości unieważniony.

Dla Wrocławia to istotny problem. Takich sędziów jest aż osiemnastu. W dodatku pięciu sędziów to obecnie połowa składu orzekającego w X Wydziale Gospodarczym. Jeśli rzeczywiście co drugi sędzia będzie wydawał wyroki, które mogą zostać uznane za nieważne to przedsiębiorstwa walczące o swoje pieniądze mogą mięć poważne problemy z odzyskaniem należności. Problemu jednak nie zdaje się wrocławski Sąd dostrzegać w ogóle, gdyż uznał on, że nie widzi podstaw do kwestionowania niezawisłości, niezależności, czy prawidłowości powołania któregokolwiek z sędziów.

Poniżej przedstawiamy listę sędziów, którzy według uchwały Sądu Najwyższego zostali powołani w sposób wadliwy:

I Wydział Cywilny i XII Wydział Cywilny
Łukasz Solecki
Anna Strzebinczyk-Stembalska
Iwona Małgorzata Wysocka
Magdalena Sobczak – Chrzanowska
Małgorzata Kontrym
Barbara Magdalena Sudnik-Hryniewicz
Ziemowit Barański
Jolanta Malik

III Wydział Karny
Łukasz Franckiewicz
Paweł Pomianowski

XIII Wydział Cywilny Rodzinny, VII Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, X Wydział Gospodarczy
Karolina Kosikowska
Paweł Siwek
Dorota Skrzypczak-Woźny
Marcin Soja
Paulina Kirczuk-Antończak
Katarzyna Czajka
Andrzej Michór
Alina Gałęzowska

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

1 komentarz “Wrocławscy Sędziowie, których wyroki mogą być unieważnione”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Poprzednie
Następne

Tymczasem na Twitterze:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od wielu lat ma reputację gorszą od piramid finansowych. Prawdopodobnie Amber Gold i GetBack cieszą się większym zaufaniem, nawet dzisiaj, niż ZUS i osoby w nim pracujące.
https://www.czasfinansow.pl/zus-neka-udrecza-przesladuje-poniza-i-zniewaza-przedsiebiorcow-glownie-kobiety/

Fikcja doręczenia pozwu nadal obowiązuje. Tylko jest bardziej skomplikowana. https://www.czasfinansow.pl/fikcja-doreczenia-pozwu-nadal-obowiazuje-tylko-jest-bardziej-skomplikowana/

Europosłowie PiS nie chcą rezygnować dla Polski z europejskich pensji, emerytur i dodatków finansowych https://www.czasfinansow.pl/europoslowie-pis-nie-chca-rezygnowac-dla-polski-z-europejskich-pensji-emerytur-i-dodatkow-finansowych/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły