czwartek 23 stycznia 2025

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Super Kasa

2273 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Smartney to firma należąca do francuskiej Grupy Oney Bank. Działa ona od 35 lat na 11 rynkach i obsługuje ponad 7,6 mln klientów na całym świecie. Pożyczkodawca oferuje konsumentom atrakcyjne kredyty konsumenckie z korzystnym oprocentowaniem. Aplikacja o dodatkowe pieniądze odbywa się bez dodatkowych zaświadczeń i całkowicie online. Pożyczkodawca ceni sobie czas klientów, dlatego złożenie wniosku nie powinno zająć więcej, niż kilka minut.

Innowacyjny serwis Smartney oferuje swoim klientom atrakcyjne pożyczki w wysokości od 1 000 zł do 60 000 zł. Czas, na jaki możemy pożyczyć pieniądze, to 12 do 60 miesięcy. Produkty firmy Smartney skierowane są zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw potrzebujących zastrzyku gotówki.

Pożyczki udzielane są na podstawie analizy zdolności kredytowej klienta. Pieniądze wypłacane są przy użyciu systemu szybkich przelewów DotPay, dzięki temu trafiają na konto nawet w 30 minut.

Choć pożyczka w Smartney jest ogólnodostępna, nie każdy może skorzystać z oferty firmy. Dlaczego? Pożyczkodawca ustalił pewne warunki, które musi spełnić pożyczkobiorca, aby otrzymać dodatkowe pieniądze. Do najważniejszych zasad należą:

  • odpowiedni wiek (w Smartney jest to 25-70 lat – pożyczka nie jest więc skierowana do studentów);
  • zdolność kredytowa pozwalająca na terminową spłatę zobowiązania;
  • pozytywna historia kredytowa w rejestrach dłużników;
  • aktywny rachunek bankowy oraz numer telefonu komórkowego;
  • polskie obywatelstwo i adres zameldowania na terenie kraju.

Co ważne, pożyczkodawca nie wymaga żadnych zaświadczeń z zakładu pracy. Formalności związane z aplikacją o pożyczkę ograniczone są do minimum. Jedyny dokument, który potrzebny jest nam do wypełnienia wniosku, to dowód osobisty.

Pożyczka w Smartney skierowana jest do osób wypłacalnych, które mają pozytywną zdolność kredytową. W jaki sposób jest ona weryfikowana? Pożyczkodawca umożliwił szereg różnych rozwiązań, dzięki którym w prosty i szybki sposób potwierdzimy swoją wiarygodność.

Jedną z dostępnych możliwości jest wyrażenie zgody na sprawdzenie naszej historii finansowej w rejestrach dłużników. Dostęp do baz mają banki oraz firmy kredytowe. Na podstawie uzyskanych informacji ustalają one, czy jesteśmy wiarygodni finansowo. Kolejną opcją jest potwierdzenie swojej tożsamości oraz rzetelności dzięki udostępnieniu historii finansowej znajdującej się na rachunku bankowym. Wykonamy to za pomocą kilku kliknięć. Pożyczkodawca zdobędzie niezbędne do rozpatrzenia wniosku dane w czasie rzeczywistym.

Wnioskowanie o pożyczkę w Smartney jest bardzo proste. Dzięki innowacyjności platformy musimy jedynie wypełnić danymi wniosek i go przesłać. Wcześniej należy wybrać interesującą nas kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty.

Gdy firma pożyczkowa otrzyma od nas aplikację, dokładnie ją przeanalizuje. Następnie dokona oceny zdolności kredytowej na podstawie uzyskanych o nas informacji. Teraz wystarczy, że wyśle do nas wiadomość o przyznaniu pożyczki. Pieniądze na naszym koncie znajdą się nawet w 30 minut.

Spłata pożyczki w Smartney jest bardzo prosta. Podpisując umowę pożyczki, otrzymujemy specjalny harmonogram spłat. Dzięki niemu wiemy, ile i kiedy powinniśmy oddać pożyczkodawcy. Aby spłacić zobowiązanie, należy zalogować się do Panelu Klienta i zrobić przelew na indywidualny numer bankowy znajdujący się w Indywidualnym Profilu.

Co ważne, możemy zrobić przelew tradycyjny lub podpiąć kartę kredytową do konta i skorzystać z możliwości automatycznych przelewów. Dzięki nim nie pominiemy żadnej spłaty.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Czy biegli sądowi nareszcie zaczną ponosić odpowiedzialność za swoje błędy?

UOKiK wykrył, że Banki łamią prawo utrudniając dostęp klientom do wakacji kredytowych. Ogłasza surowe kary.

Afera rakietowa. Błaszczak jak Kurdej-Szatan i Frasyniuk? Budowniczy płotu zaatakował mundur żołnierza Wojska Polskiego?

Dlaczego ZUS oszukuje kobiety w ciąży i złośliwie nie wypłaca im świadczeń? Prawo.pl potwierdza częściowo śledztwo dziennikarskie CzasFinansów!

ZUS doprowadza chorych do długów i śmierci? Zachorowali, a ZUS potraktował ich gorzej niż pracodawca, który nie wypłaca pensji.

Rada Polskiej Agencji Kosmicznej o dobrowolnych składach ZUS: Rząd PiS nie planuje takiego rozwiązania.

Minister Edukacji edukuje. Mówi do kobiety i dziennikarki: czy Pani jest głupia?

Tylko w CzasFinansów: ZUS kłamał co do terminowości wypłat L4. Ludzie czekali po 90-180 dni na wpłatę świadczenia chorobowego w 2020 roku. Mamy na to dowody!

Zadbaj dziś o lepsze jutro dla swojej firmy! Sprawdź, jak może w tym pomóc odpowiednio zaplanowana sukcesja

Poprzednie
Następne

24.6K odsłon

Zadbaj dziś o lepsze jutro dla swojej firmy! Sprawdź, jak może w tym pomóc odpowiednio zaplanowana sukcesja

Sukcesja w firmie to kluczowy element zapewniający stabilność i długofalowy rozwój biznesu, szczególnie w przypadku przedsiębiorstw rodzinnych. To proces, który wymaga przemyślanego podejścia, wiedzy i zaangażowania zarówno właścicieli, jak i ich następców. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co to jest sukcesja w Banku Pekao S.A., jakie korzyści przynosi przedsiębiorcom i dlaczego warto zająć się nią już teraz?


Co to jest sukcesja i dlaczego jest ważna?

Sukcesja w firmie to proces przekazywania władzy, odpowiedzialności i majątku kolejnemu pokoleniu lub wyznaczonemu następcy. Polega na przygotowaniu przedsiębiorstwa na zmiany wynikające z upływu czasu, starzenia się właścicieli czy zmieniających się realiów biznesowych. Duże znaczenie dla sukcesji w biznesie ma odpowiednie zaplanowanie działań, które zapewnią ciągłość funkcjonowania firmy, niezależnie od okoliczności.


Dlaczego sukcesja w biznesie jest tak istotna? Bez odpowiednio przeprowadzonego procesu przedsiębiorstwa mogą napotkać problemy związane z zarządzaniem, brakiem jasno określonych zasad dziedziczenia majątku czy nawet upadkiem firmy. Dobrze zaplanowana sukcesja pozwala na:
Ochronę majątku rodzinnego – zabezpieczenie aktywów przed podziałem lub nieprzemyślanym dziedziczeniem,
• Zapewnienie stabilności firmy – unikanie przestojów i konfliktów w zarządzaniu,
Wzrost wartości przedsiębiorstwa – poprzez długofalowe planowanie i profesjonalne zarządzanie majątkiem.

Sukcesja w firmie – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem do skutecznej sukcesji jest zrozumienie potrzeb i oczekiwań wszystkich zaangażowanych stron – nestorów, sukcesorów oraz innych członków rodziny. Warto również uwzględnić specyfikę biznesu i jego otoczenia. Na tym etapie pomocne mogą być usługi Family Office, takie jak te oferowane przez Bank Pekao S.A. dla klientów bankowości prywatnej i firm rodzinnych, dzięki którym można otrzymać kompleksowe wsparcie w procesie sukcesji i zarządzaniu majątkiem.
Niezbędne kroki w planowaniu sukcesji to:

  1. ocena obecnej sytuacji firmy – analiza finansowa, prawna i organizacyjna,
  2. wypracowanie strategii sukcesyjnej – ustalenie, kto przejmie zarządzanie, w jakiej formie oraz kiedy,
  3. edukacja sukcesorów – przygotowanie młodszego pokolenia do pełnienia kluczowych ról w firmie,
  4. ustalenie zasad zarządzania majątkiem – w tym potencjalnego wykorzystania konstytucji rodzinnej czy fundacji rodzinnej jako narzędzia wspierającego sukcesję.

Sukcesja w biznesie a nowe możliwości

Zmiana pokoleniowa w polskich firmach rodzinnych nabiera coraz większego znaczenia. Z raportu Banku Pekao S.A.* wynika, że wielu właścicieli przedsiębiorstw ma problem związany z brakiem odpowiednich następców lub jasno określonych planów sukcesyjnych. W odpowiedzi na te wyzwania w 2023 roku wprowadzono w Polsce instytucję fundacji rodzinnej, której głównym celem jest zachowanie integralności majątku rodzinnego i zapewnienie ciągłości zarządzania firmą przez sukcesorów lub profesjonalistów, jeśli sukcesorzy nie są gotowi na przejęcie obowiązków. W tym drugim przypadku spadkobiercy mogą korzystać z dochodów firmy jako beneficjenci.

Sukcesja w firmie a zarządzanie majątkiem

Efektywne zarządzanie majątkiem jest fundamentalną częścią procesu sukcesji. Klienci Bankowości Prywatnej Banku Pekao S.A. lub firmy rodzinne posiadające rachunki w Pekao mogą skorzystać z dostępu do doradztwa prawnego i podatkowego, oferowanego przez specjalistów współpracujących z bankiem, by zoptymalizować ten proces. W ten sposób chronią swoje aktywa przed niepotrzebnymi stratami i mogą skoncentrować się na dalszym rozwoju firmy bez obaw o destabilizację. Mają też możliwość przygotowania strategii, która będzie uwzględniać interesy wszystkich członków rodziny.


Sukcesja w firmie a zarządzanie majątkiem

Efektywne zarządzanie majątkiem jest fundamentalną częścią procesu sukcesji. Klienci Bankowości Prywatnej Banku Pekao S.A. lub firmy rodzinne posiadające rachunki w Pekao mogą skorzystać z dostępu do doradztwa prawnego i podatkowego, oferowanego przez specjalistów współpracujących z bankiem, by zoptymalizować ten proces. W ten sposób chronią swoje aktywa przed niepotrzebnymi stratami i mogą skoncentrować się na dalszym rozwoju firmy bez obaw o destabilizację. Mają też możliwość przygotowania strategii, która będzie uwzględniać interesy wszystkich członków rodziny.


Wyzwania w procesie sukcesji

Choć sukcesja niesie ze sobą liczne korzyści, to wymaga też zmierzenia się z wieloma wyzwaniami. Do najczęstszych z nich należą:
• Brak zainteresowania sukcesorów przejęciem odpowiedzialności za firmę,
• Konflikty rodzinne związane z podziałem majątku lub rolami w firmie,
• Brak wiedzy i doświadczenia sukcesorów, co może wpływać na jakość zarządzania.
W takich sytuacjach bardzo przydatne jest profesjonalne doradztwo oraz otwarta komunikacja między nestorami a sukcesorami.

Sukcesja w firmie – dlaczego warto działać już teraz?


Sukcesja to proces długofalowy, który wymaga czasu i odpowiednich przygotowań. Im wcześniej zostanie zapoczątkowany, tym większe szanse na pomyślne zakończenie. Przemyślana sukcesja to nie tylko sposób na ochronę majątku, ale także inwestycja w przyszłość firmy i rodziny. Nie pozwól, by brak planu sukcesji wpłynął negatywnie na rozwój Twojego przedsiębiorstwa. Zadbaj o to już dziś, by zapewnić lepsze jutro dla swojej firmy i najbliższych.



Artykuł sponsorowany.

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły