sobota 20 sierpnia 2022

Artykuł znajduje się poniżej pod naszym twitterem i facebookiem. Prosimy polub nas na twitterze i facebooku, natomiast aby przeczytać artykuł skroluj w dół.

Tymczasem na Twitterze:

Widzieliście już nowy film akcji Netflix o zbuntowanych agentach CIA? Jeśli nie to podrzucamy recenzję Gray Man

https://www.czasfinansow.pl/recenzje-5-lorem-ipsum-lorem-ipsum/

Co nowego w temacie największego życiowego osiągnięcia Mariusza Błaszczaka - płotu

https://www.czasfinansow.pl/plot-blaszczaka-straz-graniczna-raportuje-zaawansowany-stan-prac/

Chyba boli, że Błaszczak ma swój Płot, a Mariusza największym osiągnięciem zawodowym ciągle jest ułaskawienie? Dziś próbował ogrzać się w blasku Płotu Błaszczaka, ale coś nie pykło…

https://www.czasfinansow.pl/szef-mswia-mariusz-kaminski-probuje-ukrasc-chwale-mariuszowi-blaszczakowi-nieskutecznie-plot-blaszczaka-ma-jednego-tworce/

Tymczasem na Facebooku:

Sikorski nazwał Kukiza durniem lub szmatą. Rada Etyki Mediów uważa to za etyczne, gdyż Kukiz sam kazał w przeszłości tak siebie nazywać gdyby został politykiem.

3 335 odsłon
3K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Nie milkną echa kontrowersyjnego i wzburzającego opinią publiczną zachowania Pawła Kukiza i jego dwóch posłów Jarosława Sachajko oraz Stanisława Żuka. O sprawie wypowiedział się Radosław Sikorski w programie Moniki Olejnik “Kropka nad i” – nazwał Kukiza durniem lub sprzedajną szmatą.

„Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą” – powiedział Sikorski. Olejnik nie zareagowała na te słowa i zadawała kolejne pytania.

Przeczytaj także inne artykuły, które są obecnie bardzo popularne na www.czasfinansow.pl :

https://www.czasfinansow.pl/sad-rejonowy-we-wroclawiu-lamie-rodo/
https://www.czasfinansow.pl/sad-okregowy-we-wroclawiu-trudno-mowic-ze-zdjecia-plodow-sa-prowokujace/
https://www.czasfinansow.pl/dyrektor-zus-we-wroclawiu-piotr-burtowski-stracil-stanowisko-czy-to-poklosie-dzialan-urzedu-ochrony-danych-osobowych-i-prokuratury/
https://www.czasfinansow.pl/czas-finansow-mial-racje-giertych-pozywa-funkcjonariusza-by-placil-z-prywatnego-majatku/

Słowa Sikorskiego konsekwencją praktyk Kukiza?

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl na ten odcinek “Kropki nad i” złożono jedną skargę do Rady Etyki Mediów.

„Brak reakcji Pani Moniki Olejnik oznacza zgodę na agresję słowną, wulgarność i szerzenie nienawiści. Na to w telewizji, ani w debacie publicznej nie ma miejsca” – napisała skarżąca osoba, dodając: „Państwo jako Rada Etyki Mediów odpowiadacie za poziom języka w mediach. Powinniście dopilnować, by żaden człowiek nie był w mediach wyzywany, bez względu na swoje poglądy”.

Przewodniczący REM odpisał, że Rada nie znajduje powodów do zwracania uwagi prowadzącej program. Swoją decyzję REM argumentuje w następujący sposób:

„Pan Paweł Kukiz przekonywał swego czasu na różnych forach, trudno nam stwierdzić, czy nie także w „Kropce nad i”, że nigdy nie stanie się „politykierem”. Wzywał, by nazwać go właśnie „szmatą”, gdyby złamał tę publicznie przez siebie powtarzaną obietnicę. Fala negatywnych reakcji, z jaką spotkała się jego nie bezinteresowna zmiana frontu w głosowaniach nad projektem ustawy określanej powszechnie jako lex-TVN, świadczy, że nie dotrzymał solennego przyrzeczenia – i otrzymał to, o co sam prosił” – napisał szef Rady, Ryszard Bańkowicz. Dodając, że Olejnik „nie miała powodu, by interweniować po słowach Radosława Sikorskiego”.

Kukiz potwierdza, że się sprzedał, ale zaprzecza, że to była korupcja.

“Owszem, sprzedałem się” – ogłosił po wszystkim na swoim Facebooku Paweł Kukiz. Przerwał w ten sposób swoją ciszę. Polityk wycofał swój udział w programach telewizyjnych po udziale w tzw. reasumpcji głosowania w Sejmie.

Kukiz przekonuje w swoim wpisie, że głosował razem z PiS ws. lex TVN, bo faktycznie liczy z tego tytułu na korzyści. Twierdzi jednak, że wbrew temu, co się o nim mówi, nie chce w zamian żadnych posad czy tytułów. Rząd miał natomiast zadeklarować mu, że poprze ważne dla Kukiza projekty zmian ustrojowych. Poniżej prezentujemy ten wpis w całości:

Czy poprawki Kukiza do ustaw są dziurawe i nic nie warte?

Należy zwrócić uwagę, że Kukiz faktycznie dogadał się z PiS. Jak twierdzi jednym z warunków jego bezwarunkowego głosowania wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością mają być jego poprawki do tzw. LEX TVN, która zabraniałaby spółkom skarbu państwa kupować takie media. Problem w tym, że diabeł tkwi w szczegółach i ugrupowanie Kukiza nie przygotowało się z należytą starannością do treści swojej poprawki.

Prawo i Sprawiedliwość, które jest doświadczone w takich sprawach szybko zorientowało się, że treść poprawki Kukiz 15 jest pozorna, iluzoryczna, pełna dziur i w zasadzie nic nie zmienia. Bezpiecznie zatem było zobowiązać się do jej wdrożenia.

Chodzi o to, że w rozumieniu formalnym poprawki Kukiz 15 spółką skarbu państwa są tylko tylko spółki bezpośrednio związane ze skarbem państwa. Spółki celowe, albo spółki córki i ich spółki córki nie są w rozumieniu przepisów “spółkami skarbu państwa”. Zachodzi zatem możliwość, że spółka skarbu państwa założy nową spółkę. Ta spółka założy kolejną, a nowo powstała jeszcze jedną. I ta ostatnia zgodnie z treścią poprawki Kukiz 15 może dokonać zakupu.

Złośliwi twierdzą na portalach społecznościowych, że pozostałe “ważne” dla Kukiza poprawki do ustaw i ustawy np. tzw. antysitwowa, która ma uniemożliwić zatrudnianie w spółkach skarbu państwa rodzin polityków w rzeczywistości okaże się równie dziurawa. W rezultacie może i Kukiz osiągnie cel, że w spółkach skarbu państwa jakaś rodzina polityków nie będzie mogła pracować, ale w podmiotach powołanych przez spółki skarbu państwu już będą mogli pracować bez problemu. Będzie to można ocenić dopiero po zapoznaniu się z ostatecznie przegłosowaną treścią ustawy lub poprawki.

Kukiz i jego dwaj posłowie mają głosować zgodnie z partyjniactwem PiS

Paweł Kukiz poinformował, że jednym z punktów jego zobowiązania do wspólnego głosowania z Prawem i Sprawiedliwością jest między innymi bezwarunkowe głosowanie zgodnie z wolą Partii w sprawach kadrowych i personalnych, a zatem w głosowaniu o odwołanie marszałek Witek będzie ją chronił przed utratą stanowiska.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Powiązanie artykuły

Paweł Kukiz i Jarosław Sachajko grożą Onetowi pozwem za naruszenie ich dóbr osobistych publikacją o korupcji politycznej

Poprzednie
Następne

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 199 odsłon

Paweł Kukiz i Jarosław Sachajko grożą Onetowi pozwem za naruszenie ich dóbr osobistych publikacją o korupcji politycznej

Zdjęcie: BusinessInsider Jacek Domiński / Reporter

Paweł Kukiz poinformował w dniu 17 sierpnia 2021 roku na facebooku, że żąda sprostowani publikacji Onetu autorstwa Andrzeja Stankiewicza i Agnieszki Burzyńskiej. Według polityka artykuł “Stan po Burzy” ma naruszać jego dobra osobiste, gdyż jest w nim mu zarzucana korupcja, z którą do polityki przyszedł walczyć.

Przymykam też oczy na wiele obelg, jakimi mnie obrzucono, bo wiem, po co idę i od początku wiedziałem, że będzie to bardzo ciężka droga, ale gotów jestem znieść wszystko, każde poniżenie, by: dojść do celu jakim jest zmiana ustroju i wyjście z postkomunistycznego, neokolonialnego systemu Polski – wyjaśnił Kukiz na facebooku.

Można mnie oskarżać o wiele rzeczy – brak politycznego doświadczenia, niedojrzałość polityczną, nieumiejętność wytłumaczenia swoich ruchów, itd. Ale nigdy nie pogodzę się z oskarżaniem mnie o korupcję, z którą przyszedłem walczyć i która jest rakiem trawiącym polską politykę od 1989 roku po dziś dzień i z dnia na dzień przybierającym na sile”

Przeczytaj także inne artykuły, które są obecnie bardzo popularne na www.czasfinansow.pl :

https://www.czasfinansow.pl/przestepcy-w-zus-czy-w-bydgoskim-zus-doszlo-do-wojny-gangow-miedzy-dyrektorem-a-zarzadem-policja-dokonala-aresztowania/
https://www.czasfinansow.pl/kolejni-bandyci-w-mundurach-z-wroclawskiej-policji-po-stachowiaku-i-biciu-staruszek-tym-razem-wyludzali-i-oszukiwali-klientow-klubu-ze-stripteasem/
https://www.czasfinansow.pl/policjanci-sfalszowali-zarzuty-i-zeznania-sad-ocenil-ze-ich-dzialanie-bylo-durne-teraz-sami-moga-miec-zarzuty-wydalenie-z-policji-i-pozwy-cywilne/
https://www.czasfinansow.pl/siewcy-hejtu-sedzia-agnieszka-wroblewska-kafka-zabije-cie-zalatwie-cie-obawiaj-sie-to-nie-grozby-karalne/Wezwanie do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych

We wpisie Paweł Kukiz upublicznił treść wezwania do zaprzestania naruszeń jego dóbr osobistych. Publikujemy je w całości poniżej.

Paweł Kukiz wyjaśnia, że nie brał udziału w korupcji politycznej

Polityk odnosi się też bezpośrednio do krytyki jego głosowań.

Tym wszystkim, którzy krzyczą: „dlaczego głosujesz jak PiS, za co się sprzedałeś” oświadczam – za moje ustawy, które wprowadzone w życie stopniowo będą zmieniać ustrój państwa z korzyścią dla przyszłych pokoleń. Przykre, że tak wielu z dzisiejszego pokolenia nie rozumie wagi tych ustaw dla przyszłości ich dzieci i wnuków

Paweł Kukiz wycofał się z wywiadów w Polsat News i TVN24, żąda przeprosin.

Wezwanie do zaniechania naruszeń podpisane jest nie tylko przez Pawła Kukiza, ale również przez jego posła Jarosława Sachajko. Domagają się w nim zaniechania naruszania ich dobrego imienia, które mogą prowadzić do utraty zaufania, co jest niezbędne do piastowania funkcji posła na Sejm.

Tak rozbudowanej korupcji politycznej nie było w polskim Sejmie nigdy dotąd. A wchodzimy właśnie w okres, gdy Jarosław Kaczyński będzie musiał coraz więcej płacić za utrzymanie władzy — pokazały to głosowania nad ustawą anty-TVN. Na liście płac Kaczyńskiego właśnie zameldowali się kukizowcy. Tylko dzięki nim ustawa wymierzona w TVN została uchwalona” – napisali dziennikarze Onetu w publikacji, na którą reagują posłowie Kukiz 15.

Do sprawy będziemy wracać. Od wysłania takiego pisma, a w zasadzie jego upublicznienia na facebooku do złożenia faktycznego pozwu daleka droga i być może ostatecznie Kukiz i Sachajko się na to nie zdecydują.

Zdjęcie: BusinessInsider Jacek Domiński / Reporter

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Widzieliście już nowy film akcji Netflix o zbuntowanych agentach CIA? Jeśli nie to podrzucamy recenzję Gray Man

https://www.czasfinansow.pl/recenzje-5-lorem-ipsum-lorem-ipsum/

Co nowego w temacie największego życiowego osiągnięcia Mariusza Błaszczaka - płotu

https://www.czasfinansow.pl/plot-blaszczaka-straz-graniczna-raportuje-zaawansowany-stan-prac/

Chyba boli, że Błaszczak ma swój Płot, a Mariusza największym osiągnięciem zawodowym ciągle jest ułaskawienie? Dziś próbował ogrzać się w blasku Płotu Błaszczaka, ale coś nie pykło…

https://www.czasfinansow.pl/szef-mswia-mariusz-kaminski-probuje-ukrasc-chwale-mariuszowi-blaszczakowi-nieskutecznie-plot-blaszczaka-ma-jednego-tworce/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły