piątek 19 lipca 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Praca w ZUS zabija? Pracownik Zakładu w Zielonej Górze zmarł przy biurku. Po chwilach zadumy oddział wrócił do pracy “business as usual”.

2400 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Zielonogórski ZUS nie ma dobrej reputacji. To właśnie stamtąd odszedł w 2018 roku Piotr Burtowski aby zająć stanowisko Dyrektora wrocławskiego ZUS. ZUS we Wrocławiu za jego kierownictwa uzyskał fatalną reputację. Wielu twierdziło, że przeniósł standardy pracy właśnie z Zielonej Góry. Dzisiaj dowiadujemy się, że placówka w Zielonej Górze odnotowała zgon jednego z pracowników. Miał 85. ZUS nie miał skrupułów by eksploatować aż do ostatniego oddechu swojego pracownika.

Z ustaleń Faktu wynika, że do dramatycznych wydarzeń w ZUS-ie przy ul. Wyspiańskiego w Zielonej Górze doszło w środę 5 października około godziny 8 rano. 85-letni lekarz orzecznik był w pracy, gdy nagle źle się poczuł. Z ustaleń dziennika wynika, że mężczyzna zmarł przy biurku.

Jak przekazała Faktowi Agata Muchowska, rzeczniczka prasowa zielonogórskiego ZUS-u, wszystko wydarzyło się w budynku, w którym przebywali także inni lekarze. To oni jako pierwsi, jeszcze przed przybyciem na miejsce służb, rzucili się na pomoc swojemu koledze. Niestety na pomoc było za późno.

Związek Zawodowy ostrzegał o fatalnych warunkach zatrudnienia pracowników już rok temu

Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa, której ZUS nie uznaje, już rok temu ostrzegał przed fatalnymi warunkami pracy we wszystkich oddziałach Zakładów Ubezpieczeń Społecznych. Pracodawca uznał jednak, że skoro związek zawodowy liczy kilkaset osób to złamią ustawę i zwolnią dyscyplinarnie przewodniczącą tego związku za ujawnianie patologii jaka zapanowała w ZUS. Nasi informatorzy twierdzą, że Zakład zamiast wprowadzić zmiany aby szanować godność pracownika wolał zwolnić sygnalistkę. Od tego czasu nie wprowadzono rozwiązań, aby higiena pracy w ZUS się poprawiła.

O tym jak ZUS traktuje ubezpieczonych, a w szczególności kobiety w ciąży oraz ogólnie kobiety media alarmują od wielu lat. Wystarczy wyguglować “ZUS nęka” aby uzyskać dostęp do dziesiątek, jeśli nie setek, publikacji różnych mediów o nękaniu kobiet przez ZUS. Jak się okazuje nie tylko z ubezpieczonych ZUS wyciska ostatni dech.

Dzisiaj może zastanawiać jak w kontekście ujawnionych przez Związkową Alternatywę patologii należy oceniać zgon. Kto wpadł na pomysł aby 85-letni dziadek zamiast cieszyć się zasłużoną emeryturą, był eksploatowany przez pracodawcę?

Opisywane dotąd w innych mediach praktyki ZUS dotyczące nękania kobiet pozwala naszym czytelnikom domniemać, że według organu rentowego zatrudnianie kobiet w ciąży jest złe, ale 80-letnich emerytów, którzy mogą umrzeć w trakcie pracy jest już w porządku.

Dlaczego Dyrektor tego oddziału ZUS, jak i pozostała kadra kierownicza wykazała się brakiem rozsądku i nie przewidziała, że praca dla 85-letniego orzeniczka pod ich nadzorem kierowniczym może być dla niego niebezpieczna?

Redakcja CzasFinansów próbowała ustalić, czy Prokuratura zamierza prowadzić dochodzenie pod kątem naruszenia praw pracowniczych i przekroczenia uprawnień urzędników, którzy kontrolowali pracę zmarłego. Gdy tylko się czegoś dowiemy od razu Was powiadomimy.

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
11
+1
13
+1
24
+1
25
+1
22
+1
1

2 komentarzy “Praca w ZUS zabija? Pracownik Zakładu w Zielonej Górze zmarł przy biurku. Po chwilach zadumy oddział wrócił do pracy “business as usual”.”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Przestępcy z ZUS: CBA kieruje zawiadomienie do prokuratury na byłego prezesa ZUS, członka zarządu, dyrektora i naczelnika

Stop chamstwu w ZUS. Wrocławski Przyjazny Urząd ZUS zarządzany przez Annę Maćkowiak odmówił kobiecie zasiłku bo jest za gruba i kazał schudnąć

Uwaga na nierzetelną urzędniczkę ZUS – Magdalena Groń przyłapana na braku profesjonalizmu. Zastępca Dyrektora ZUS Adam Nowak uznaje skargę i przeprasza.

ZUS oszukuje ubezpieczonych wysyłając im pisma na fikcyjne adresy, albo wezwania z terminami zawitymi listem zwykłym?

ZUS będzie nękać przedsiębiorców, zgłaszających wnioski o zwolnienie ze składek, Skarbówką

ZUS prewencyjne nęka przedsiębiorców, oczywiście dla ich własnego dobra.

Złamanie RODO w ZUS: Wyciek danych osobowych osób chorych!

ZUS znowu przegrał w Sądzie. Pomówili kobietę o pozorność zatrudnienia. Sąd uznał, że organ się mylił. Znowu.

Przyjazny urząd ZUS do chorych Ślązaków: oddajcie zasiłki chorobowe wy oszuści!

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Jest wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej

W dniu 9 stycznia br. Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła na ręce Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej z zajmowanego stanowiska.

Jak podkreśla Pani Minister:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to liczne zadania i obowiązki na rzecz bezpieczeństwa socjalnego Polek i Polaków, realizowane przez ponad czterdzieści tysięcy pracownic i pracowników zasługujących na godne warunki pracy i płacy. Nowe wyzwania w obszarze ubezpieczeń społecznych, jakie stawia przed sobą rząd koalicji 15 października wymagają nowego otwarcia, gwarantującego odpowiedzialne zarządzanie tak ważną instytucją.

Nie jest jasne czy reszta zarządu oraz rada nadzorcza również zostanie wymieniona.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły