piątek 1 grudnia 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Proces Zbigniewa Stonogi o 186 znieważeń – potwierdziły się plotki o odmowie dostępu do adwokata: rozprawa odroczona

235.5K odsłon
36K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

19 sierpnia 2021 miał ruszyć jeden z wielu procesów karnych, jakie prokuratura skierowała do Sądu przeciwko biznesmenowi Zbigniewowi Stonodze. Ten proces miał dotyczył pomówień, zniesławień oraz znieważeń prezydenta oraz znieważeń funkcjonariuszy publicznych. Łącznie w jeden proces zebrano 186 znieważeń i pomówień. Sędzia odroczyła rozpoczęcie procesu do 18 października 2021 bo od dnia sprowadzenia go do Polski z Holandii prokuratura odmawiała Stonodze kontaktu z jego adwokatem w jakiejkolwiek z jego spraw karnych.

2 czerwca 2021 Zbigniew Stonoga został sprowadzony z Holandii do Polski i osadzony w areszcie. Łącznie wystawiono za nim SIEDEM Europejskich Nakazów Aresztowania (ENA). Początkowo szukający azylu w Norwegii udał się do Holandii. Tam został zatrzymany i w areszcie oczekiwał na rozpatrzenie przez holenderski Sąd jego wniosku o azyl. Ostatecznie zdecydowano, że Stonoga może być sądzony w Polsce.

Przeczytaj także inne artykuły, które są obecnie bardzo popularne na www.czasfinansow.pl :

https://www.czasfinansow.pl/lech-walesa-podejrzany-o-skladanie-falszywych-zeznan-w-sprawie-tw-bolek/
https://www.czasfinansow.pl/siewcy-hejtu-sedzia-krzysztof-glowacki-nazwanie-niedorobiona-malpa-nie-jest-pomowieniem-ani-znieslawieniem/
https://www.czasfinansow.pl/policja-zaczyna-myslec-o-protestach-ulicznych-lub-o-strajku-w-postaci-pojscia-na-falszywe-l4-chca-podwyzek/
https://www.czasfinansow.pl/przestepcy-z-zus-dyrektor-gabinetu-prezesa-zus-skazany-za-wyciek-danych-i-przestepstwa-urzednicze/

Adwokat Stonogi twierdził, że od czerwca 2021 prokuratura odmawia mu widzenia z jego klientem.

Od dnia jego sprowadzenia do Polski za pośrednictwem portali społecznościowych osoby związane ze Stonogą informowały, że prokuratura odmawia mu prawa do kontaktów z jego adwokatem. Twierdzono, że nie może się on sam kontaktować z prawnikiem, który reprezentuje go w procesach karnych, jak również jego adwokat nie jest dopuszczany do swojego klienta.

Z informacji na portalach wynikało, że pozbawiono go prawa kontaktu z rodziną, a także osadzono w izolatce, aby nie miał żadnego kontaktu z innymi zatrzymanymi w areszcie. Według przekazów medialnych jedyny kontakt z adwokatem Stonoga miał w trakcie przesłuchań w prokuraturze lub na salach sądowych.

Plotkę o zakazie widzenia z adwokatem potwierdził dziś Sąd Okręgowy w Łodzi

Do dzisiaj były to wyłącznie plotki i podejrzenia. 19 sierpnia 2021 w Sądzie Okręgowym w Łodzi miał ruszyć jeden z wielu procesów, których akty oskarżenia prokuratura skierowała do różnych Sądów w Polsce. Jak się jednak okazało proces nie mógł dziś ruszyć, gdyż od 2 czerwca 2021 prokuratura uniemożliwiała Stonodze kontakt z adwokatem w sprawie tego procesu.

Rozprawa została odroczona z uwagi na konieczność umożliwienia oskarżonemu kontaktu z obrońcą – informuje sędzia Monika Pawłowska-Radzimierska, rzecznik prasowy ds. cywilnych Sądu Okręgowego w Łodzi. – Kolejny termin wyznaczono na 18 października.

Znieważał publicznie i dlatego proces nie będzie jawny (dostępny dla publiczności i mediów)

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa łódzkiego Sądu Okręgowego Monika Pawłowska-Radzimierska, z uwagi na charakter stawianych oskarżonemu zarzutów rozprawa będzie toczyć się z wyłączeniem jawności.

Nie jest znane uzasadnienie tej decyzji. Skoro Stonoga znieważał publicznie to naturalnym się wydaje, że proces nie ma przesłanek do przebiegu niejawnego. W interesie publicznym znieważonych jest udowodnienie, że Stonoga ich faktycznie znieważył, lub pomówił.

Sąd w trakcie procesu będzie musiał zważyć czy dana wypowiedź mieściła się w granicach możliwej, nawet ostrej krytyki, osób publicznych czy prywatnych, a jeśli nie to czy rzeczywiście była zniewagą czy pomówieniem. Jeśli z kolei była to czy rację ma prokuratura, że czyn miał wysoką szkodliwość społeczną.

W przypadku osób publicznych, czy funkcjonariuszy publicznych istotnym elementem jest to, że osoby decydujące się na taki zawód w ocenach wielu Sądów muszą charakteryzować się tzw. grubą skórą i wysoką odpornością na ostrą krytykę.

186 zarzucanych czynów w akcie oskarżenia w Sądzie Okręgowym w Łodzi. Ale co konkretnie zarzuca się w tym procesie Stonodze?

9 czerwca 2021 portalowi Wyborcza.Pl sędzia Iwona Konopka z Sądu Okręgowego w Łodzi udzieliła następującej informacji o co toczyć się będzie proces Zbigniewa Stonogi w tym sądzie.

Obecnie w Sądzie Okręgowym w Łodzi jest w toku jedna sprawa przeciwko Zbigniewowi S. Mężczyzna został w tej sprawie oskarżony przez Prokuraturę Okręgową w Kielcach o popełnienie łącznie 186 przestępstw – mówi sędzia Konopka. Chodzi m.in. o wymuszenie czynności urzędowych, znieważenie funkcjonariusza, stosowanie gróźb karalnych, zniesławienie oraz znieważenie prezydenta. Na 14 czerwca wyznaczono posiedzenie przygotowawcze w tej sprawie.

Z przestępstw zarzucanych Zbigniewowi Stonodze najsurowszą karą zagrożony jest czyn z art. 135 par. 2 kodeksu karnego i art. 226 par. 1 k.k., czyli publicznego znieważa prezydenta RP i znieważenia funkcjonariusza publicznego w związku z pełnieniem obowiązków służbowych. Za te przestępstwa Stonodze może grozić do 5 lat więzienia. W przypadku skazania za więcej niż jedno przestępstwo oskarżonemu zostanie wymierzona kara łączna, która nie może być wyższa niż 20 lat pozbawienia wolności.

Powyższa informacja jest bardzo ogólnikowa i jest to jedyna informacja rozpowszechniania w tej sprawie. Nie wiadomo dokładnie ile jakich czynów miał się dopuścić Stonoga w tym akcie oskarżenia.

O ile w przypadku czynu z art. 135 par. 2 kodeksu karnego, czyli znieważenie prezydenta RP istnieje wyłącznie możliwość kary pozbawienia wolności do lat 3 o tyle w przypadku art. 226 par. 1 k.k. czyli znieważenie funkcjonariusza publicznego Sąd nie musi zasądzać kary więzienia, a jedynie grzywnę lub prace społeczne. Może również na okres próby odstąpić od wymierzenia kary.

To będzie ciekawy proces.

Należy jednak zwrócić uwagę na specyfikę tego aktu oskarżenia. 186 zarzucanych czynów robi wrażenie, ale w rzeczywistości wystarczy 186 razy nazwać kogoś w sposób znieważający i za każdy ten czyn tworzyć osobny akt oskarżenia.

Przykładowo jeśli w jednym filmie na facebooku trwającym 5 minut 20 razy ktoś nazwie kogoś w sposób znieważający to można złożyć 1 akt oskarżenia na 20 czynów, albo 20 aktów oskarżenia na każdy czyn osobno. Być może z taką sytuacją ma do czynienia Stonoga. Informacje przekazywane mediom w tej sprawie nie są jednoznaczne.

Do sprawy będziemy wracać.

Zbigniew Stonoga zgodził się na posługiwanie się jego pełnym imieniem i nazwiskiem.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

3 komentarzy “Proces Zbigniewa Stonogi o 186 znieważeń – potwierdziły się plotki o odmowie dostępu do adwokata: rozprawa odroczona”

  1. Cała Polska walczy o sprawiedliwość. Sprawiedliwość to podstawa dobrobytu. Gdy wszyscy przy władzy kradną i oszukują to wówczas. nikt nie chce pracować albi wyjeżdża z oszustwa do innych krajów. Obecnie wyjechało z mafii około 6 mln młodych najmądrzejszych na roboty!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Patologie sądownictwa. Tylko 67 tysięcy odszkodowania za niesłuszny areszt. Pokrzywdzony przez Sędziów i Prokuraturę dostał połowę tego o co walczył.

Prokuratura znów przegrała. Barbara Kurdej-Szatan nie znieważyła Straży Granicznej. Została fałszywie oskarżona.

Policyjna fikcja walki z hejtem – groźba wtargnięcia do firmy i zajebania pracowników to nie groźba karalna tylko dopuszczalna krytyka

Sędzia Witold Jakimko o policjantach w czasie epidemii: nie mają wykształcenia by móc samodzielnie ocenić zgodność z prawem przepisów. Mają bezmyślnie wykonać każdy rozkaz

Siewcy Hejtu. Sędzia Witold Jakimko: Kradzież tożsamości, danych osobowych i wizerunku jest legalna jeśli…

Mężczyzna, który miał szansę odbyć resztę kary na wolności, wrócił do więzienia. Pogrzebał go alkohol i niechęć do przestrzegania zasad

Sędzia Andrzej Michór: dziennikarze mogą pomawiać i zniesławiać, są usprawiedliwieni działaniem w interesie publicznym

MOBBING: Czy Sąd stanął po stronie mobberów – nazywanie pracownika niedorobioną małpą obiektywnie nie poniża i nie zniesławia

Tłum tchórzy, wataha psów, antypolskie zachowania – Sędzia Anna Borkowska w sprawie Frasyniuka uznaje za dozwoloną krytykę funkcjonariuszy

Poprzednie
Następne

22.1K odsłon

Udawał trzy lata adwokata. Trzy lata robił idiotów z Sędziów – żaden się nie połapał

Sędzią, szczególnie w czasach neosędziów, może zostać każdy, nawet największy osiedlowy głupek. Głupkiem może tez być Sędzia, którego kandydaturę Prezydentowi przedstawiła jeszcze KRS, a nie obecna neo-KRS. Wystarczy, że Sędzia jest leniwy i bezmyślnie stosuje zasadę zaufania publicznego. Pewien przeciętny, niezbyt rozgarnięty, inny głupek, podszywał się trzy lata w sądach za adwokata, a żaden zrobiony w ciula Sędzia nie wpadł na pomysł, aby sprawdzić czy podający się za prawnika człowiek w rzeczywistości nim jest. Ta historia pokazuje dobitnie jak bezmyślnie postępują sędziowie.

Jastrzębscy policjanci odnaleźli i zatrzymali mężczyznę, który przez trzy lata oszukiwał firmy i osoby prywatne, podając się za adwokata. Ten sprytny oszust, 50-letni jastrzębianin, nie tylko przedstawiał się jako prawnik, ale również zdobył dostęp do egzaminu adwokackiego na podstawie podrobionego dyplomu Szkoły Wyższej. W ten sposób mógł prowadzić sprawy z zakresu prawa karnego, cywilnego, gospodarczego i nieletnich.

Zatrzymany mężczyzna oferował porady prawne oraz możliwość reprezentowania klientów przed organami ścigania, sądami powszechnymi i innymi organami państwowymi. “Jego działania były planowane i celowe, wykorzystywał zaufanie swoich klientów, wprowadzając ich w błąd” – powiedział jeden z policjantów zaangażowanych w śledztwo.

Śledczy ustalili, że mężczyzna był w pełni świadomy braku wymaganych uprawnień adwokackich, a mimo to oferował płatne usługi prawne. W 2016 roku przedstawił notariuszowi podrobiony dyplom, oszukując go co do autentyczności dokumentu i uzyskując uwierzytelnienie jego oryginalności.

W 2017 i 2018 roku, fałszywy adwokat usiłował wprowadzić w błąd członków Okręgowej Izby Adwokackiej, przedstawiając poświadczenie notarialne podrobionego wcześniej dyplomu, by zdobyć dostęp do egzaminu adwokackiego. Pomimo tego, nie udało mu się zdać egzaminu. Jednak w 2019 roku, korzystając z podrobionych dokumentów, zdobył wpis na listę adwokatów prowadzoną przez Izbę Adwokacką.

Oszust miał pełne pole do działania, “występował przed sądem, jako pełnomocnik, podając się za adwokata. Prowadził sprawy karne, cywilne, majątkowe, gospodarcze, materialne, jak i spraw wobec osób nieletnich.” – wyjaśnił śledczy.

Wreszcie, 23 maja 2023 roku, mężczyzna został zatrzymany przez jastrzębską policję. Zostały mu postawione łącznie cztery zarzuty, w tym podanie się za adwokata, korzystanie z podrobionych dokumentów, oszustwo i nielegalne oferowanie usług prawnych. Został objęty policyjnym dozorem, nałożono na niego poręczenie majątkowe, a także zakaz opuszczania kraju.

Ta historia to przestroga dla nas wszystkich, pokazując jak ważne jest sprawdzenie uprawnień i wiarygodności osób, które oferują usługi profesjonalne. Oszustwo na taką skalę, w jednym z najbardziej poważanych zawodów, podważa zaufanie publiczne i naraża niewinnych na ryzyko.

5 komentarzy “Udawał trzy lata adwokata. Trzy lata robił idiotów z Sędziów – żaden się nie połapał”

  1. Gosc po zawodowce zdal egzamin adwokacki… Nie to “nasz” wyksztalcony prezydent ktory nie zdal tego egzaminu 🤪🤣🤣🤣

  2. Równie idiotycznego artykułu nie przeczytałem od wielu miesięcy. Mowa jest o nieogarniętych sędziach ale prawdziwym nieogarem jest autor artykułu. Jak sędzia miał sprawdzić “adwokata”, skoro został wpisany na listę przez ORA? Sprawdzał i był na liście. Poducz się trochę a potem zabieraj za pisanie. Jeżeli kogoś “adwokat” oszukał to ORA a nie żadnego sędziego.

    1. CzasFinansów.pl

      Robert Kulesza nie jest mile widziane w Naczelnych Radach Adwokackich aby adwokat skarzyl sie na adwokata. Tala niepisana zasada ze sie nie ruszaja wzajemnie

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły