czwartek 23 marca 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Frasyniuk miał rację? 43 celników z granicy z Białorusią oskarżonych o przekroczenie uprawnień i fałszowanie dokumentów dot. zwrotu VAT

2154 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

TVP.Info poinformowała w dniu 12 września 2022, że aż 43 celnikom z granicy z Białorusią postawiono zarzuty przekroczenia uprawnień w wykonywaniu obowiązków służbowych i poświadczenie nieprawdy w dokumentach TAX FREE uprawniających do zwrotu podatku VAT. Podejrzani zostali objęci dozorem policji. Władysław Frasyniuk w sposób ostry zwracał uwagę opinii publicznej na nieprawidłowości jakie funkcjonariusze publiczni popełniają na granicy z Białorusią. Dostał za swoja wypowiedź zarzuty, ale wrocławski Sąd warunkowo umorzył sprawę na rok próby. Frasyniuk zapowiedział apelację.

Natomiast w tej sprawie prokuratura ustaliła, że funkcjonariusze służby celnej rejestrowali w systemie TAX FREE i stemplowali pieczęciami służbowymi dokumenty uprawniające podróżnych do zwrotu podatku VAT za telefony komórkowe zakupione na terytorium UE. W rzeczywistości osoby nie nabywały towarów wskazanych w dokumentach, nie wywoziły ich poza UE, nie przedstawiały dokumentów i towarów do odprawy.

Jak podała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka, do procederu dochodziło na przejściu granicznym z Białorusią w województwie lubelskim w latach 2013-14. Śledztwo, w ramach którego przesłuchiwani są m.in. obywatele Białorusi, toczy się od 2020 r.

Poinformowała, że od marca prokuratura postawiła zarzuty 43 funkcjonariuszom. Podejrzani zostali objęci dozorem policji. Prokuratura wnioskowała o tymczasowe aresztowanie dziewięciu z nich, ale sądy ich nie uwzględniły.

Rzecznik Izby Administracji Skarbowej Michał Deruś podał, że pierwotnie funkcjonariusze byli zawieszani w wykonywaniu obowiązków służbowych, ale część została już przywrócona do pracy.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
11
+1
12
+1
12
+1
12
+1
5
+1
7

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Po 128 dniach wojny w Ukrainie PiS ocenił, że od 1 lipca 2022 jest przy granicy z Białorusią bezpiecznej niż w Ukrainie.

Frasyniuk będzie uniewinniony? Wojsko Polskie dostarczyło mu dowody usprawiedliwiające ostrą krytykę?

Płot Błaszczaka: Straż Graniczna raportuje zaawansowany stan prac.

Frasyniuk o żołnierzach pilnujących uchodźców: śmiecie, wataha psów

Tłum tchórzy, wataha psów, antypolskie zachowania – Sędzia Anna Borkowska w sprawie Frasyniuka uznaje za dozwoloną krytykę funkcjonariuszy

Na płocie Błaszczaka zawisł uchodźca. W gronie PiS i funkcjonariuszy rasistowskie żarty.

Zbigniew Ziobro o Sędzi Annie Borkowskiej od sprawy Frasyniuka: tępe orzeczenie, wstyd mi za ten wyrok, kasta

Poprzednie
Następne

2173 odsłon

Na płocie Błaszczaka zawisł uchodźca. W gronie PiS i funkcjonariuszy rasistowskie żarty.

6 października 2022 na twitterze opublikowano zdjęcie uchodźcy, który zawisł na płocie Błaszczaka. Zdjęcie spodobało się nie tylko wyborcom PiS, ale także ich Posłom. Paweł Lisiecki w imieniu Prawa i Sprawiedliwości wydał komentarz, że zdjęcie wiszącego na płocie Błaszczaka uchodźcy powinno być upublicznione na portalach na Bliskim Wschodzie, aby osoby o innym kolorze skóry wiedzieli, że tak kończą się wycieczki do Polski organizowane przez Łukaszenkę. Na grupach facebookowych skupiających funkcjonariuszy różnych służb przeczytać można rasistowski zachwyt, że ten człowiek wisi na płocie.

W internecie pojawił się też film na których dwóch funkcjonariuszy na granicy ma świetny ubaw z tego, że człowiek innego koloru skóry zawisł na płocie Błaszczaka. Robią mu zdjęcia i czekają aż sam spadnie na ziemię. Jeden z funkcjonariuszy stwierdza, że człowiek zaraz “jebnie”. Gdy to się stało funkcjonariusz nagrywający filmik stwierdza “zajebisty”.

To zachowanie funkcjonariuszy i ich komentarze spotkały się z uznaniem nie tylko wśród wyborców PiS, ale samych posłów PiS, ale też i innych mundurowych, którzy w internecie pozwalają sobie na rasistowskie komentarze.

Władysław Frasyniuk był pierwszy w Polsce, które zwrócił uwagę opinii publicznej na rasistowskie zachowania mundurowych na granicy z Białorusią. W sierpniu 2022 po swojej rozprawie o znieważenie funkcjonariuszy służących na granicy powiedział:

Jesteśmy rok od tamtego wydarzenia i widać wyraźnie, że nie tylko w polskiej ale i międzynarodowej opinii publicznej mówi się o rasistach w polskim rządzie, którzy tych biednych ludzi, uciekających przed śmiercią, skazują na śmierć. To jest proces o prawo i pytanie o to czy można ludzi tak traktować, pozbawiając człowieczeństwa”

Od sierpnia 2022 minęło kilka tygodni, a funkcjonariusze sami dostarczyli dowodów, które mogą potwierdzać, że Frasyniuk się nie mylił w swojej ocenie.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od wielu lat ma reputację gorszą od piramid finansowych. Prawdopodobnie Amber Gold i GetBack cieszą się większym zaufaniem, nawet dzisiaj, niż ZUS i osoby w nim pracujące.
https://www.czasfinansow.pl/zus-neka-udrecza-przesladuje-poniza-i-zniewaza-przedsiebiorcow-glownie-kobiety/

Fikcja doręczenia pozwu nadal obowiązuje. Tylko jest bardziej skomplikowana. https://www.czasfinansow.pl/fikcja-doreczenia-pozwu-nadal-obowiazuje-tylko-jest-bardziej-skomplikowana/

Europosłowie PiS nie chcą rezygnować dla Polski z europejskich pensji, emerytur i dodatków finansowych https://www.czasfinansow.pl/europoslowie-pis-nie-chca-rezygnowac-dla-polski-z-europejskich-pensji-emerytur-i-dodatkow-finansowych/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły