wtorek 28 maja 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Piotr Szumlewicz do Wiceministra Sprawiedliwości: czy Pan się masturbuje wyobrażając sobie gejów?

21.6K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Do ostrej krytyki doszło pomiędzy Wiceministrem Sprawiedliwości Marcinem Romanowskim, a przewodniczącym związku zawodowego Związkowa Alternatywa. Wiceminister we wpisie na twitterze napisał, że będzie chronić polskie dzieci przed lewacką deprawacją.

W odpowiedzi otrzymał wypowiedź Piotra Szumlewicza:

Czy Pan się masturbuje, wyobrażając sobie gejów albo osoby transseksualne? Pańskie prawo, tylko nie wiem, po co się Pan chwali publicznie obsesją na ich punkcie.

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
34
+1
76
+1
2
+1
2

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

ZUSowski gwałt na prawach pracowniczych? Liderka związku zawodowego zwolniona bo ujawniała prawdę o chuligańskich działaniach ZUS wobec własnych pracowników?

ZUS jak damski bokser. Nie wystarczy nękanie kobiet. Zwolniona przewodnicząca Związku Zawodowego oskarżona o zniesławienie.

ZUS nęka związki zawodowe pozwami i oskarżeniami o zniesławienie. Dlaczego Dominik Wojtasiak z ZUS ukrywa przed opinią publiczną kwoty wydane z pieniędzy publicznych?

Nękana przez przemocowców z ZUS Ilona Garczyńska robi zrzutkę na procesy ze swoimi prześladowcami.

Siewcy hejtu. Rzecznik ZUS wygaduje głupoty. Tym razem w imieniu organu szkaluje za referendum Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa. Znowu.

Poprzednie
Następne

24K odsłon

Siewcy hejtu. Rzecznik ZUS wygaduje głupoty. Tym razem w imieniu organu szkaluje za referendum Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa. Znowu.

Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa rozpoczął referendum strajkowe. Decyzja zapadła po tym jak Gabinet Prezesa oraz Departament Legislacyjno-Prawny w central ZUS miesiącami szydził, znieważał, obrażał, drwił z prób porozumienia się związku z władzami ZUS. W przeszłości rzecznik ZUS Paweł Żebrowski rozpowszechniał hejterskie oszczerstwa w imieniu własnym oraz ZUS na temat działalności Związkowej Alternatywy. Jak pospolity hejter i w tej sprawie zabrał głos, ale czy ktoś temu człowiekowi jeszcze wierzy? Czy i tym razem oszczędnie gospodarował prawdą i logicznym rozumowaniem? Sprawdzamy!

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Jak podaje TVN24 z informacji przesłanej na Kontakt 24 wynika, że Związkowa Alternatywa (ZA) 14 września rozpoczęła referendum strajkowe strajkowe w ZUS, która ma trwać do 4 października. “Związek domaga się podwyżki wynagrodzeń zasadniczych brutto o 1200 zł. Referendum będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział co najmniej 50 proc. pracowników i większość opowie się za akcją strajkową” – wyjaśnia ZA.

Związkowa Alternatywa nękana przez ZUS, nieustannie szkalowana przez rzecznika organu

Przedstawiciele związku dodają w komunikacie, że

“ZUS przez wiele tygodni kwestionował legalność naszych działań”.

“Dlatego zleciliśmy Kancelarii Dubois przygotowanie ekspertyzy prawnej na ten temat. Wynika z niej, że blokując spór zbiorowy na tle płacowym, władze Zakładu łamały prawo oraz że przy wygranym referendum akcja strajkowa będzie zgodna z przepisami” – czytamy w informacji

“Nasz związek jest zdeterminowany i przygotowany do przeprowadzenia strajku. Jeśli więc referendum zakończy się sukcesem, to jeszcze przed wyborami przystąpimy do akcji strajkowej i pracownicy bezterminowo odejdą od biurek”.

Więcej na temat referendum i sytuacji w ZUS można się dowidzieć z audycji programu “Czas na związki” nadawanego w Resecie Obywatelskim. Liderzy Związkowej Alternaty Piotr Szumlewicz i Ilona Garczyńska szczegółowo omówili referendum.

ZUS tradycyjnie lekceważy pytania CzasFinansów, ale rzecznik organu Paweł Żeborwski wypowiedział się dla TVN24

Ze zdumieniem przyjęliśmy informację o zorganizowaniu referendum strajkowego. Stoimy na stanowisku, że jest ono nielegalne. Aby można było je przeprowadzić, musi najpierw dojść do skutecznego zawiązania sporu zbiorowego z pracodawcą. Do czego nie doszło. Działania ZA są zatem niezgodne z prawem” – przekazał TVN24 Biznes rzecznik ZUS-u Paweł Żebrowski.

“Naszym zdaniem opinia kancelarii, na którą powołuje się związek, jest powierzchowna. Nie odnosi się należycie do treści obowiązującego w ZUS układu zbiorowego pracy ani zawieranych porozumień zbiorowych. Wybiórczo odnosi się do kwestii finansów publicznych, pomijając kluczowe przepisy w tym zakresie. Wątpliwości budzi również sposób przeprowadzenia referendum – na platformie google. W obecnej formie w zasadzie każdy może zagłosować w referendum wpisując swoje dane osobowe w tym PESEL, nie będąc przy tym pracownikiem ZUS”.

“Pracodawca nie może prowadzić sporu zbiorowego w takim zakresie, jaki proponuje związek (1200 zł brutto podwyżki), gdyż doprowadziłby do zaciągnięcia zobowiązania niemożliwego do spełnienia, a w konsekwencji zobowiązania nieważnego i naruszającego dyscyplinę finansów publicznych”.

“ZUS jako urząd musi poruszać się w ściśle określonej przestrzeni prawnej”, gdyż “budżet ZUS jest uchwalany przez parlament” i “nie ma tam w zasadzie miejsca na niezapowiedziane wydatki”.

Jak na pospolitego hejtera przystało Paweł Żebrowski nie mógł się powstrzymać, nie mógł zachować klasy i dobrych manier i musiał trochę pozniesławiać i oczernić reputację Związku Zawodowego w opinii publicznej:

“Związkowa Alternatywa jest jednym z wielu związków w ZUS. Do tego – jak twierdzą nasi pracownicy – straciła wiarygodność przez swoje kuriozalne działania. To ZA w ubiegłym roku próbowała zablokować podwyżki w ZUS. 10 organizacji związkowych działających w ZUS podpisało porozumienie płacowe. Tylko ZA przedstawiciele odmówili podpisania ustaleń i opuścili spotkanie” – napisał Żebrowski.

“ZA po raz kolejny stara się przeprowadzać referendum strajkowe” i “w ubiegłym roku pracownicy ZUS nie poparli inicjatywy związku o przeprowadzeniu strajku”. “Referendum strajkowe zakończyło się porażką. Za strajkiem głosowało ok. 3,5 tys. osób na około 44 tys. pracowników ZUS. To pokazuje, na jakie poparcie może liczyć związek” – podał rzecznik ZUS.

O tym czy Paweł Żebrowski prezentuje swoim dorobkiem zawodowym w administracji publicznej jakąkolwiek wiarygodnością czytelnicy mogą sami ocenić na podstawie tego jakie głupoty w przeszłości oświadczał do mediów o Związkowej Alternatywie, a także na podstawie stanowiska Państwowej Inspekcji Pracy, która udowodniła, że twierdzenia Żebrowskiego to stek bzdur. Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Państwowa Inspekcja Pracy już raz rozjechała wiarygodność Żebrowskiego jako rzecznika ZUS

Warto przypomnieć wcześniejsze hejterskie dokonania Pawła Żebrowskiego. Hejtował on, wysyłając do mediów głównego nurtu, podpisane powagą nazwiska własnych rodziców, stanowiska gdy z naruszenie ustawy o związkach zawodowych organ dyscyplinarnie zwolnił liderkę Związkowej Alternatywy Ilonę Garczyńską. Bardzo długo twierdzenia Żebrowskiego funkcjonowały w przestrzeni publicznej jako uczciwe, rzetelne i wiarygodne. Do czasy, aż Państwowa Inspekcja Pracy zmiażdżyła jak walec całą zusowską argumentację, a Żebrowskiego zostawiła z kłamstwami, jakie rozpowszechniał. To przykre gdy wygadywaniem głupot w mediach traci się dobre imię, wiarygodność oraz zaufanie niezbędne do jakiejkolwiek pracy w administracji publicznej. O szczegółach sami przeczytajcie:

Redakcja CzasFinansów.pl zdaje sobie sprawę, że krytyka ZUS i Pawła Żebrowskiego z pewnością nie spodoba się samym zainteresowanym. Media i prasa są jednak od tego, aby zwracać uwagę opinii publicznej na działania i praktyki urzędników oraz organów administracji publicznej. Krytyka, ale nieco i satyra, która ma miejsce, publikowana jest w ważnym interesie społecznym i publicznym. Zachęcamy do debaty na temat praktyk urzędników oraz organu rentowego.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły