piątek 19 lipca 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Czy warszawski ZUS marnuje rocznie miliony złotych Polaków za przegrane procesy? Dominik Wojtasiak i Eryk Cegiełka ukrywają informacje i tłumią krytykę prasową! Sprawa trafiła do Sądu!

23.9K odsłon
4K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Marnowanie pieniędzy podatników. Wyrzucanie rocznie milionów złotych. Czy to kolejna piramida fnansowa? Czy to kolejny Amber Gold? A może Getback? Czy to zarządzanie finansami w stylu prezesa Amber Gold Marcina P.? Nie. To rutynowy dzień w ZUS. Departament Legislacyjno-Prawny Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którym zarządzają Dyrektor Dominik Wojtasiak oraz Wicedyrektor Eryk Cegiełka, odpowiada za politykę prawną wszystkich oddziałów ZUS w całej Polsce.

Do redakcji Czas Finansów zgłosili się pokrzywdzeni przez ZUS Polacy, którzy alarmowali, że warszawskie oddziały ZUS marnują miliony – MILIONY – złotych rocznie na przegrane procesy z rodakami. Chcieliśmy to zweryfikować, ale Wojtasiak i Cegiełka nie tylko złośliwie utrudniają dziennikarzom dostęp do informacji, ale też tłumią krytykę prasową.

Nasi reporterzy dotarli do dokumentów z informacji publicznych udzielanych przez samego Dominika Wojtasiaka, z których wynika, że np. oddział ZUS w Bydgoszczy rocznie marnuje 300 tysięcy złotych na przegrane procesy w Polakami. Z dokumentów ZUS wynika też, że oddział we Wrocławiu marnuje rocznie około miliona złotych. To pieniądze Polaków, a ZUS je marnuje bo przegrywa procesy z rodakami!

DOŚĆ ŚWIĘTYCH KRÓW – krzyczą Polacy do Cegiełki i Wojtasiaka

Dlaczego Wojtasiak ujawnił ile pieniędzy traci Skarb Państwa, a więc Polacy, za przegrane procesy , w oddziałach w Bydgoszczy oraz we Wrocławiu, ale jak diabeł święconej wody, jak prostytutka w kościele, boi się ujawnić ile za przegrane procesy ZUS z Polakami stracili rodacy w oddziałach warszawskich? Czy ma to związek z faktem, że warszawskie oddziały kojarzone są właśnie z Cegiełką i Wojtasiakiem? To bardzo dziwne zachowanie.

Dziennikarz naszego portalu we wrześniu 2022 roku złożył do ZUS prosty wniosek o informację publiczną:

I. Udzielenie informacji pisemnej, bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od daty odebrania tego wniosku, nadto odpowiedzi w formie tradycyjnej, nie drogą email, w przedmiocie:

 1. Informację o sumie kosztów jakie Zakład Ubezpieczeń Społecznych (centrala wraz ze wszystkimi oddziałami) był zobowiązany przez Sąd zapłacić stronie odwołującej się od decyzji ZUS oddział w Warszawie w okresie:
  a. od 1 stycznia 2018 do 31 grudnia 2018
  b. od 1 stycznia 2018 do 31 grudnia 2019
  c. od 1 stycznia 2018 do 31 grudnia 2020
  d. od 1 stycznia 2018 do 31 grudnia 2021
  e. od 1 stycznia 2018 do 31 lipca 2022
 2. Sumę wyżej wskazanych kwot w punktach od a do e podzielić na stanowiska poszczególnych Naczelników z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (centrala oraz oddziały łącznie) oraz Dyrektora z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (centrala oraz oddziały łącznie), którzy owe uchylone przez Sąd decyzję wydali (bez nazwisk osób zatrudnionych na tym stanowisku)
 3. Informację czy wskazane w punktach od a do e kwoty były zapłacone w terminie 30 dnia od uprawomocnienia się wyroku, a jeśli nie to wskazać sumę odsetek ustawowych jakie przypadały za okres od prawomocności do dnia realnej zapłaty
 4. Jeżeli jakieś zasądzone kwoty z punktów od a do e nie zostały zapłacone to proszę wskazać na jaką kwotę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (centrala oraz oddziały łącznie) jest dłużnikiem osób lub podmiotów wobec których Sąd uchylił decyzję tego organu z podziałem na lata.
 5. Jeżeli jakieś odsetki ustawowe z punktów od a do e nie zostały zapłacone to proszę wskazać na jaką kwotę z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (centrala oraz oddziały łącznie)jest dłużnikiem osób lub podmiotów wobec których Sąd uchylił decyzję tego organu z podziałem na lata.

Wydawało by się, że jest to prosta sprawa. Tym bardziej, że wcześniej Departament Legislacyjno-Prawny ZUS udzielał Polakom informacji publicznej właśnie o tych kwotach dla oddziałów w Bydgoszczy i we Wrocławiu.

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

ZUS ODPOWIADA 11 PAŹDZIERNIKA. ZACZYNA SIĘ FESTIWAL KŁAMSTW DOMINIKA WOJTASIAKA

Dominik Wojtasiak odmówił udzielenia informacji publicznej. Dopuścił się złamania prawa, a przynajmniej cwaniacko próbował je obejść bo nie wydał decyzji tylko napisał pismo urzędowe, które dla Wojewódzkich Sądów Administracyjnych nie ma żadnej wartości. Wojtasiak o tym wiedział, bo WSA niejednokrotnie zwracały Prezesowi ZUS uwagę, że takie pisma nie mają wartości administracyjnej.

Mimo to tak zdecydował. To taka tania hochsztaplerka Departamentu Legislacyjno-Prawnego ZUS – nie wydadzą decyzji odmownej bo Wojtasiak i Cegiełka liczą na to, że głupi Polak się nie połapie i złoży do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skargę jakby ten świstek miał być decyzją administracyjną. A nie jest, więc WSA odrzuca skargę. To stary cwaniacki numer Wojtasiaka i Cegiełki.

Wielu czytelników i członków społeczności zwracało nam na te manipulację uwagę – niektórzy zbulwersowani na Departament Legislacyjno-Prawny za takie numery nazywa ten proceder ostro: żulernią urzędniczą. Ale nasza redakcja tak tego nie nazwie. Ach ci internauci – czasem są ostrzy jak brzytwa, prawda?

Dominik Wojtasiak zdecydował, że ZUS zastosuje starą, dobrą, segregację obywateli. Otóż on wie, że wnioskowane przez dziennikarza informacje są informacjami publicznymi, ale nie podoba mu się osoba dziennikarza, która ten wniosek złożyła. A bo za dużo tych wniosków redakcja Czas Finansów składa, a to są zbyt szczegółowe, a tak w ogóle ujawnienia tych informacji przez redakcję nie przynosi nic dobrego dla dobra społecznego.

Redakcja na własnej skórze może potwierdzić, że Dominik Wojtasiak oraz Eryk Cegiełka są zusowskimi twarzami tłumienia krytyki prasowej oraz twarzami złośliwego utrudniania dziennikarzom dostępu do informacji w związku z przygotowywanymi artykułami prasowymi. Reportaże, które niebawem się na ten temat ukażą są porażające, a eksperci, których prosiliśmy o opinie twierdzą, że Departament Legislacyjno-Prawny stosuje metody administracji Putina i Łukaszenki, a nie dobrej administracji kraju członkowskiego Unii Europejskiej.

Dominik Wojtasiak usiadł do stołu z Erykiem Cegiełka i radzili co tu zrobić, aby naszej redakcji nie udzielić odpowiedzi. Tak siedzieli, siedzieli, myśleli, myśleli, burza mózgów. Wymyślili.

Dominik Wojtasiak i Eryk Cegiełka podżegają do wyjawienia informatorów. To są najgorsze praktyki administracji charakterystycznych dla reżimu Łukaszenki czy putinowskiej Rosji, a nie organu administracji kraju członkowskiego Unii Europejskiej. Polacy znają takie zapędy jakie prezentuje w tym piśmie Dominik Wojtasiak – jednak czasy komunizmu w Polsce się skończyły, a taka osoba jak Dyrektor Departamentu Legislacyjno-Prawnego, z wykształceniem prawnika, który w piśmie urzędowym domaga się złamania tajemnicy dziennikarskiej i wyjawienia danych informatorów to… ludziom dobrze wychowanym nieprzystoi tego nazywać po imieniu.

Po co Cegiełka i Wojtasiak chcą poznać dane naszych informatorów, czy czytelników, którzy proszą redakcję o pomoc? Czy chcą ich potem nękać i prześladować? Redakcja nigdy nie ujawnia naszych informatorów!

Bardzo źle się zestarzało to pismo Dominika Wojtasiaka. Niedługo po nim Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał rację redakcji Czas Finansów i zobowiązał ZUS do udzielenia odpowiedzi na nasz wniosek o informację publiczną. Ale o tym opowiemy w innym artykule.

No cóż – spoiler: Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie miał odmienne zdanie od Dyrektora Departamentu Legislacyjno-Prawnego:

To nie koniec tej historii, ale o tym już w innym artykule.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
76
+1
2
+1
2

1 komentarz “Czy warszawski ZUS marnuje rocznie miliony złotych Polaków za przegrane procesy? Dominik Wojtasiak i Eryk Cegiełka ukrywają informacje i tłumią krytykę prasową! Sprawa trafiła do Sądu!”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Afera ZUS: Za gruba na zasiłek, schudnij! PiS o szydzeniu z otyłych: to chamskie i prostackie!

ZUS w 2022 umorzy miliard złotych długu za nieopłacane składki wobec górników

Uwaga na nierzetelną urzędniczkę ZUS – Magdalena Groń przyłapana na braku profesjonalizmu. Zastępca Dyrektora ZUS Adam Nowak uznaje skargę i przeprasza.

Przyjazny urząd ZUS do chorych Ślązaków: oddajcie zasiłki chorobowe wy oszuści!

ZUS znowu przegrał w Sądzie. Pomówili kobietę o pozorność zatrudnienia. Sąd uznał, że organ się mylił. Znowu.

Sąd Najwyższy wydał wyrok na ZUS – muszą przestać łamać prawo – nie wolno im kwestionować podstawy wymiaru składek!

Konfederacja: rzecznik ZUS Paweł Żebrowski kłamie. Mamy na to dowody od Dominika Wojtasiaka i Eryka Cegiełki z Departamentu Legislacyjno-Prawnego ZUS!

Uwaga – ZUS przywłaszczy Twoje pieniądze jeśli nie złożysz wniosku o zwrot nadpłaty do 22 maja 2023 roku! Nie daj się oszukać!

Siewcy hejtu. Rzecznik ZUS wygaduje głupoty. Tym razem w imieniu organu szkaluje za referendum Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa. Znowu.

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Jest wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej

W dniu 9 stycznia br. Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła na ręce Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej z zajmowanego stanowiska.

Jak podkreśla Pani Minister:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to liczne zadania i obowiązki na rzecz bezpieczeństwa socjalnego Polek i Polaków, realizowane przez ponad czterdzieści tysięcy pracownic i pracowników zasługujących na godne warunki pracy i płacy. Nowe wyzwania w obszarze ubezpieczeń społecznych, jakie stawia przed sobą rząd koalicji 15 października wymagają nowego otwarcia, gwarantującego odpowiedzialne zarządzanie tak ważną instytucją.

Nie jest jasne czy reszta zarządu oraz rada nadzorcza również zostanie wymieniona.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły