środa 22 marca 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Związek windykatorów traci najważniejszych członków

2195 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Źle się dzieje w Polskim Związku Windykacji, które po aferze związanej z jednym z ich członków – firmą GetBack – zmienił nazwę na Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami. W przeciągu kilku tygodni Związek stracił najważniejszych członków, których przedstawiciele zasiadali w radzie nadzorczej i komisji etyki.

Nie są jasne kulisy zniknięcia z grona członków największych firm windykacyjnych, które od lat były w tym związku windykatorów. Mowa tutaj o firmach PRA Group, Ultimo, RK Legal, Kaczmarski Inkasso, Polska Sieć Windykacji, czy BEST. Przedstawiciele tych firm zajmowali ważne stanowiska w Radzie Nadzorczej związku, a także w komisji etyki. Mieli również istotny wpływ na działania PZZW w latach 2018-2019.

Zniknięcie firm z grona członków odbyło się z dnia na dzień w atmosferze, której związek nie wyjawił w aktualnościach na swojej stronie internetowej. O tym, że doszło do zmian można się zorientować wyłącznie po analizie firm członkowskich i zakładce na stronie www o władzach tego prywatnego zrzeszenia przedsiębiorców zajmujących się windykacją należności. Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami szczycił się dotąd wielkimi korporacjami, które były w gronie jego członków. Dzięki tym firmom związek się rozwijał i odgrywał istotną rolę w środowisku zarządzania wierzytelnościami, szczególnie w obszarze obsługi konsumentów przez jego członków.

Po wyjściu z grona członków i rady nadzorczej tych korporacji wydaje się, że Polski Związek Zarządzania Wierzytelnościami czeka rynkowa marginalizacja w kontekście obsługi konsumentów, a jedyny obszar, w którym PZZW może jeszcze odgrywać obecnie merytoryczną rolę to windykacja obszaru biznesowego. Być może taka będzie strategia tego związku windykatorów, który skupi się teraz na wspieraniu niszy w segmencie kancelarii prawnych oraz windykacji przedsiębiorstw.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

2 komentarzy “Związek windykatorów traci najważniejszych członków”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Prezydent o dłużnikach: to oszuści!

Izba Wytrzeźwień głównie na zeszyt. Tylko 16% osób płaci rachunek 340zł za nocleg.

Intrum wycofuje się z przewodnictwa Rady Polskiego Związku Zarządzania Wierzytelnościami?

PFR chce zwrotu udzielonych subwencji tarcz antycovid. Przedsiębiorców windykują Kruk, Intrum i Kaczmarski Inkasso.

Poważne zmiany w komisji etyki związku windykatorów

UOKiK tłumaczy się NIK tak jak niesłusznie karani przedsiębiorcy tłumaczyli się Urzędowi

Poprzednie
Następne

2806 odsłon

Izba Wytrzeźwień głównie na zeszyt. Tylko 16% osób płaci rachunek 340zł za nocleg.

Jak podaje TokFM.pl szczecińska Izba Wytrzeźwień wystawia rachunki 340zł za nocleg. Problem w tym, że potem tylko 16% wystawionych rachunków jest spłacanych, reszta jest nieściągalna. Jak podają dziennikarze Izba ma już 1,5 miliona złotych nieściągniętych długów.

Radio wyjaśnia, że Szczecińskie Centrum Profilaktyki Uzależnień – bo tak teraz nazywa się oficjalnie izba wytrzeźwień w Szczecinie – mieści się w budynku przy ulicy Dąbrowskiego. Trafiają tam ci, którzy są nietrzeźwi i swoim zachowaniem albo zakłócają porządek, albo znajdują się w stanie zagrażającym ich życiu lub zdrowiu. Pacjentów przywozi policja albo straż miejska.

Nadto dziennikarze ustalili:

Pacjent – po dowiezieniu na Dąbrowskiego – najpierw jest badany przez lekarza. Ma też mierzony poziom alkoholu i w miarę możliwości przeprowadzany jest z nim wywiad. Jeżeli na coś choruje albo się uskarża, dostanie leki. Potem jego rzeczy trafiają do depozytu, a pacjent do sali, gdzie może przebywać maksymalnie 24 godziny, aby dojść do siebie. Przepisy nie pozwalają na dłuższą izolacje, ale z drugiej strony doba to czas, w którym każdy trzeźwieje.

Cena pobytu obejmuje nocleg, opiekę, a do picia tylko wodę. To plotka, że w cenie pobytu jest śniadanie albo kawa na “dzień dobry”. Takich rzeczy nie ma. To nie hotel.

Bez względu na to, jak przebiega pobyt, kończy się on w momencie, kiedy badanie wykaże stan 0,00 promila. Pacjent opuszcza wtedy salę, a ostatnim akcentem jego pobytu jest wystawienie rachunku na kwotę 343 złotych z terminem płatności 14 dni.

Kasy w Centrum Profilaktyki Uzależnień nie ma. Nie ma też terminala płatniczego. Pozostaje więc przelew na konto, których “nikt” nie wykonuje.

Dane z zeszłego roku pokazują, że za swój pobyt i trzeźwienie w izbie zapłaciło zaledwie 16 proc. goszczących w niej pacjentów – informuje Marta Kufel z Centrum Informacji Urzędu Miejskiego w Szczecinie. Czyli średnio płaci zaledwie co szósty. Reszta o sprawie zapomina. Stąd kwota zaległości na koniec 2022 roku przekroczyła 1,5 miliona złotych.

Przeterminowane należności trafiają do windykacji Urzędu Miasta w Szczecinie. A ta łatwa nie jest, bo gros pacjentów to osoby uzależnione od alkoholu, które nie pracują, nie mają dochodów. Często też są to osoby bezdomne, od których egzekwowanie pieniędzy jest nierealne.

Można bezpiecznie domniemać, że 16% spłacalności rachunków za nocleg w Izbie Wytrzeźwień w Szczecinie odzwierciedla spłacalność w skali całego kraju. W innych miastach powinno być podobnie.

Do sprawy będziemy wracać.

1 komentarz “Izba Wytrzeźwień głównie na zeszyt. Tylko 16% osób płaci rachunek 340zł za nocleg.”

  1. No to wiadomo, że tam głównie patola z komornikami ląduje, więc nawet jak dadzą do komorasa to i tak nic nie odzyska i umorzy. To policja która tam wywozi ludzi powinna być obciążana kosztem noclegu i sama dochodzić potem przez komornika od pijaka zwrotu opłaty

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od wielu lat ma reputację gorszą od piramid finansowych. Prawdopodobnie Amber Gold i GetBack cieszą się większym zaufaniem, nawet dzisiaj, niż ZUS i osoby w nim pracujące.
https://www.czasfinansow.pl/zus-neka-udrecza-przesladuje-poniza-i-zniewaza-przedsiebiorcow-glownie-kobiety/

Fikcja doręczenia pozwu nadal obowiązuje. Tylko jest bardziej skomplikowana. https://www.czasfinansow.pl/fikcja-doreczenia-pozwu-nadal-obowiazuje-tylko-jest-bardziej-skomplikowana/

Europosłowie PiS nie chcą rezygnować dla Polski z europejskich pensji, emerytur i dodatków finansowych https://www.czasfinansow.pl/europoslowie-pis-nie-chca-rezygnowac-dla-polski-z-europejskich-pensji-emerytur-i-dodatkow-finansowych/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły