piątek 9 grudnia 2022

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Artykuł znajduje się poniżej pod naszym twitterem i facebookiem. Prosimy polub nas na twitterze i facebooku, natomiast aby przeczytać artykuł skroluj w dół.

Tymczasem na Twitterze:

Pisowska policja żąda karania za noszenie koszulki z napisem Jeb** PiS. Asesor Sądowy Karolina Kiejnich-Kruk w pierwszej instancji uznaję winę aktywisty. https://www.czasfinansow.pl/pisowska-policja-zada-karania-za-noszenie-koszulki-z-napisem-jeb-pis-asesor-sadowy-karolina-kiejnich-kruk-w-pierwszej-instancji-uznaje-wine-aktywisty/

Były szef wydziału drogówki zatrzymany za jazdę po pijanemu https://www.czasfinansow.pl/byly-szef-wydzialu-drogowki-zatrzymany-za-jazde-po-pijanemu/

ZUS rocznie wydaje 50 milionów na pensje dla zatrudnianych radców prawnych, a jednocześnie wydaje miliony na zewnętrze kancelarie adwokackie https://www.czasfinansow.pl/zus-rocznie-wydaje-50-milionow-na-pensje-dla-zatrudnianych-radcow-prawnych-a-jednoczesnie-wydaje-miliony-na-zewnetrze-kancelarie-adwokackie/

Tymczasem na Facebooku:

W sierpniu 2020 ZUS tłumaczył 90-dniowe opóźnienia w wypłacie L4 brakami kadrowymi i wzrostem ilości L4. Sprawdziliśmy to. Dominik Wojtasiak z ZUS udzielił redakcji informacji publicznej

231 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku poinformowała portal Money.pl w sierpniu 2020 roku, że wrocławski oddział ZUS nie jest w stanie wypełniać swoich ustawowych obowiązków w zakresie realizacji świadczeń za zwolnienia lekarskie – potocznie nazywane L4. Jak wskazała wynikało to z tego, że wrocławski oddział ZUS odnotował problemy kadrowe. Nadto wskazano, że powodem opóźnień był wzrost świadczeń do wypłaty. Do redakcji zgłaszali się czytelnicy i pokrzywdzeni przez ZUS zarzucający Iwonie Kowalskiej-Matis, że nie powiedziała mediom prawdy. Oczekiwano od nas, że to sprawdzimy. I sprawdziliśmy w ZUS!

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Portalowi Money.pl w sierpniu 2020 opowiedział bulwersującą historię czytelnik tego portalu

“Moja partnerka od maja nie dostała pieniędzy z zasiłku chorobowego. W systemie ZUS widnieje informacja, że trwa weryfikacja wniosku. W ubiegłym tygodniu urodziła dziecko, wciąż przebywa w szpitalu. Brakuje nam pieniędzy na podstawowe rzeczy” – napisał na platformę dziejesie.wp.pl pan Krzysztof z Wrocławia.

Przed pójściem na L4 zarabiała ok. 4 tys. zł. miesięcznie. Od 8 maja ZUS nalicza jedynie należne kwoty zasiłku, ale go nie wypłaca. Przez trzy miesiące uzbierało się już ładnych kilka tysięcy złotych, nie licząc odsetek za opóźnienia – szacuje.

Pan Krzysztof twierdzi, że pacjentki, które przebywają z jego partnerką na oddziale szpitalnym, również się skarżą, że nie otrzymały jeszcze zaległych świadczeń z ZUS. A niektóre są w bardzo trudnej sytuacji życiowej. – Co mają zrobić te wszystkie samotne kobiety, które teraz urodziły i zostały bez grosza, pozostawione same sobie? – pytał money.pl czytelnik.

Artykuł money.pl o którym wspominamy znajduje się tutaj: https://www.money.pl/gospodarka/zus-mloda-matka-z-wroclawia-czeka-na-zasilek-chorobowy-juz-od-trzech-miesiecy-sytuacja-robi-sie-dramatyczna-6547225450625728a.html

Redakcja Money.pl zgłosiła się do ZUS w tej sprawie. ZUS bije się w piersi i przeprasza.

Niestety, faktycznie mamy opóźnienia w wypłacie zasiłków – przyznaje Iwona Kowalska–Matis, rzecznik prasowa dolnośląskiego ZUS. Jak podkreśla, nie wynika ono ze złej woli urzędników, ale z nadmiaru obciążeń i dodatkowych obowiązków, które na nich spadły.

Jak podaje Kowalska–Matis, tylko w ciągu pierwszych trzech miesięcy pandemii do oddziałów ZUS na Dolnym Śląsku wpłynęło ponad 60 tys. wniosków o dodatkowy zasiłek opiekuńczy. To tyle, ile zwykle rozpatrywanych jest tam wniosków w ciągu dwóch lat.

Kierownictwo oddziału przesuwa pracowników pomiędzy stanowiskami, ale wiele to nie daje, bo personel jest mocno okrojony.
Wielu pracowników, którzy osiągnęli już wiek emerytalny, w obawie o niższe odprawy, które wprowadziła jedna z tarcz antykryzysowych, odeszło z ZUS. Inni z kolei przebywali przez długi okres na zasiłkach opiekuńczych – wyjaśniała w sierpniu 2020 portalowi money.pl rzeczniczka ZUS.

Sprawdziliśmy twierdzenie ZUS przekazywane mediom

Zapytaliśmy we wniosku prasowym o informację publiczną ZUS o ilości wniosków L4 jakie wpłynęły do ZUS. Oto odpowiedź Dominika Wojtasiaka, dyrektora departamentu legislacyjno-prawnego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z 12 stycznia 2022.

Iwona Kowalska–Matis, rzecznik prasowa dolnośląskiego ZUS przekazała w sierpniu 2020 redakcji Money.pl, że przez pierwsze trzy miesiące wrocławski ZUS otrzymał 60 tysięcy wniosków l4. Jednak z informacji publicznej Dominika Wojtasiaka z ZUS wynika, że w okresie marzec – kwiecień i maj 2020 takich wniosków nie wpłynęło 60 tysięcy tylko 48 tysięcy.

Jeśli nawet liczyć od kwietnia 2020 do czerwca 2020 to takich wniosków wpłynęło 51 tysięcy, a nie 60 tysięcy jak podała mediom rzeczniczka wrocławskiego ZUS.

W tym miejscu należy wskazać manipulację jakiej dopuściła się Iwona Kowalska-Matis. Redakcja money.pl interweniowała w sprawie zgłoszenia czytelnika Krzysztofa z Wrocławia. Rzeczniczka natomiast aby odwrócić uwagę dziennikarzy i czytelników money.pl zamiast skupić się na sytuacji wrocławskiego ZUS to rozszerza wyjaśnienia na całe województwo Dolny Śląsk.

Bazując jednak na stolicy tego województwa, czyli Wrocławia. Skoro w kluczowym momencie nastąpił wzrost z 12389 na 18267 wniosków to ten rzeczywisty wzrost sięgnął raptem 32%. Można założyć, że w pozostałych miastach ten wskaźnik był podobny lub mniejszy.

Jak podaje ZUS w marcu 2020, a zatem przed epidemią wrocławski ZUS otrzymywał miesięcznie około 12 tysięcy wniosków o realizację zasiłku. W kwietniu 2020 z 12389 urosło aż do 17826 – czyli o 5437 sztuk więcej niż normalnie. W maju 2020 był rekord bo aż 18267 wniosków. Ale od czerwca 2020 ilość zaczęła wracać do normy – czyli w czerwcu było to 15332, w lipcu 14331, a sierpniu 2020 i wrześniu 2020 wróciło do standardowych 12 tysięcy wniosków miesięcznie.

Warto zwrócić uwagę, że w marcu ZUS pracował rzetelnie i 12 tysięcy wniosków blisko 10 tysięcy było wypłaconych w terminie 30 dni. Od kwietnia ilości drastycznie spadły. W kwietnie na 17 tysięcy wniosków tylko 6,4 tysiąca zostało wypłaconych w 30 dni. W kwietniu 2020 ZUS nie odnotował spadku zatrudnienia, co wykaże informacja publiczna udzielona przez ZUS poniżej.

Rzetelność i profesjonalizm oddziału spadła więc z marca 2020 z 81% wypłacanych w 30 dni do 36% w kwietniu 2020. Wskaźnik okolic 36% został utrzymany do września 2020 roku. W tym czasie przypomnijmy – spadek zatrudnienia we wrocławskim oddziale ZUS wyniósł 2,5%.

Sprawdziliśmy stan zatrudnienia wrocławskiego ZUS

Redakcja CzasFinansów.pl zwróciła się do ZUS z pytaniem prasowym i wnioskiem prasowym o udzielenie informacji publicznej na temat ilości zatrudnionych pracowników we wrocławskim oddziale ZUS.

W roku 2019 średnio ZUS oddział we Wrocławiu zatrudnia 1500 osób.

W roku 2020 w styczniu i w lutym również zatrudniał 1529 osób.

W marcu 2020 zatrudniał 1531 osób.

Z kolei w kwietniu 2020 1522 osoby, w maju były to 1516 osoby, w czerwcu były to 1515 osoby, w lipcu było to 1488 osoby, a w sierpniu 2020 (czyli w miesiącu udzielenie przez rzeczniczkę ZUS odpowiedzi redakcji money.pl) ZUS zatrudniał 1483 osoby.

Nastąpił zatem spadek z 1522 osób na 1483 osoby, czyli z ZUS odeszły lub zostały zwolnione 39 osoby na 1500 tam zatrudnionych.

Przypomnieć należy, że rzeczniczka ZUS opóźnienia nawet 90 dniowe w wypłacie zwolnień lekarskich tłumaczyła spadkiem ilości pracowników w tym oddziale. Jest to spadek zatrudnienia na poziomie 2,5%, a więc w granicach błędu statystycznego. Trudno dać wiarę, że utrata 39 pracowników sprawiła, że wrocławski ZUS przestał wykonywać swoje ustawowe obowiązki.

Nie wygląda to dobrze. Ani rzetelnie, ani profesjonalnie, ani uczciwie. Czy ZUS oszukał opinię publiczną?

Z informacji publicznych udzielonych przez Dominika Wojtasiaka, dyrektora departamentu legislacyjno-prawnego ZUS, wynika, że rzeczniczka ZUS Iwona Kowalska–Matis w sierpniu 2020 nie była szczerze i prawdomówna gdy udzielała wyjaśnień redakcji Money.pl

Aktualizacja: 10 października 2022 roku

Czytelnicy i pokrzywdzeni przez ZUS zwrócili nam uwagę, że dane o stanie zatrudnienia mogą nie oddawać rzeczywistej liczby osób faktycznie pracujących. Zdaniem społeczności pokrzywdzonych przez ZUS i Matek kontra ZUS wiele osób zatrudnionych w ZUS mogło być na zwolnieniach lekarskich lub urlopach co mogło wpłynąć na brak możliwości wykonywania ustawowych obowiązków przez wrocławski organ rentowy. Dlatego zwróciliśmy się po tych uwagach do ZUS z nowym wniosek prasowym o udzielenie informacji publicznej – tym razem zapytaliśmy o absencje personelu w roku 2020.

Wniosek o informację publiczną złożony 10 października 2022 brzmi:

Proszę wskazać ilu pracowników ZUS oddział we Wrocławiu w niżej wskazanych miesiącach przebyło na zwolnieniu lekarskim, opiece nad dzieckiem, kwarantannie z podziałem na:
a. Styczeń 2020
i. Do 7 dni kalendarzowych
ii. Od 8 do 14 dni kalendarzowych
iii. Od 15 do 21 dni kalendarzowych
iv. Od 21 do 31 dni kalendarzowych
b. Luty 2020
i. Do 7 dni kalendarzowych
ii. Od 8 do 14 dni kalendarzowych
iii. Od 15 do 21 dni kalendarzowych
iv. Od 21 do 31 dni kalendarzowych
c. Marzec 2020
i. Do 7 dni kalendarzowych
ii. Od 8 do 14 dni kalendarzowych
iii. Od 15 do 21 dni kalendarzowych
iv. Od 21 do 31 dni kalendarzowych
d. Kwiecień 2020
i. Do 7 dni kalendarzowych
ii. Od 8 do 14 dni kalendarzowych
iii. Od 15 do 21 dni kalendarzowych
iv. Od 21 do 31 dni kalendarzowych
e. Maj 2020
i. Do 7 dni kalendarzowych
ii. Od 8 do 14 dni kalendarzowych
iii. Od 15 do 21 dni kalendarzowych
iv. Od 21 do 31 dni kalendarzowych
f. Czerwiec 2020
i. Do 7 dni kalendarzowych
ii. Od 8 do 14 dni kalendarzowych
iii. Od 15 do 21 dni kalendarzowych
iv. Od 21 do 31 dni kalendarzowych
g. Lipiec 2020
i. Do 7 dni kalendarzowych
ii. Od 8 do 14 dni kalendarzowych
iii. Od 15 do 21 dni kalendarzowych
iv. Od 21 do 31 dni kalendarzowych
h. Sierpień 2020
i. Do 7 dni kalendarzowych
ii. Od 8 do 14 dni kalendarzowych
iii. Od 15 do 21 dni kalendarzowych
iv. Od 21 do 31 dni kalendarzowych
i. Wrzesień 2020
i. Do 7 dni kalendarzowych
ii. Od 8 do 14 dni kalendarzowych
iii. Od 15 do 21 dni kalendarzowych
iv. Od 21 do 31 dni kalendarzowych
j. Październik 2020
i. Do 7 dni kalendarzowych
ii. Od 8 do 14 dni kalendarzowych
iii. Od 15 do 21 dni kalendarzowych
iv. Od 21 do 31 dni kalendarzowych
k. Listopad 2020
i. Do 7 dni kalendarzowych
ii. Od 8 do 14 dni kalendarzowych
iii. Od 15 do 21 dni kalendarzowych
iv. Od 21 do 31 dni kalendarzowych
l. Grudzień 2020
i. Do 7 dni kalendarzowych
ii. Od 8 do 14 dni kalendarzowych
iii. Od 15 do 21 dni kalendarzowych
iv. Od 21 do 31 dni kalendarzowych

Gdy tylko ZUS udzieli nam odpowiedzi to niezwłocznie Was o niej poinformujemy.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
22
+1
12
+1
11
+1
24
+1
4
+1
3

3 komentarzy “W sierpniu 2020 ZUS tłumaczył 90-dniowe opóźnienia w wypłacie L4 brakami kadrowymi i wzrostem ilości L4. Sprawdziliśmy to. Dominik Wojtasiak z ZUS udzielił redakcji informacji publicznej”

  1. Hehe już to widze jak zus da wam te odpowiedzi, szczegolnie po tym tekscie gdzie na ich wlasnych dokumentach zdemaskowaliscie ich klamstwa

  2. No i jak tam odpowiedź publiczna? Po waszych ostatnich artykułach gdzie Dominiik Wojtasiak was obraża i odmawia odpowiedzi to chyba nie dowiemy ilu pracowników ZUS w pandemii było niezdolnych do pracy, co?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Przestępcy z ZUS: Dyrektor gabinetu prezesa ZUS skazany za wyciek danych i przestępstwo urzędnicze!

ZUS oszukuje ubezpieczonych wysyłając im pisma na fikcyjne adresy, albo wezwania z terminami zawitymi listem zwykłym?

Czy opolanie to kapusie i donosiciele jak twierdzi ZUS?

Naczelnik ZUS: w ZUS PUE danych nie sprawdzamy. Centrala ZUS: nie przychodźcie, korzystajcie z ZUE PUE.

Naczelnik ZUS Marcin Madaliński – kim jest kontrowersyjny szef ZUS, któremu czytelnicy i internauci zarzucają łamanie prawa – mamy informacje z ZUS!

Tylko w CzasFinansów: ZUS kłamał co do terminowości wypłat L4. Ludzie czekali po 90-180 dni na wpłatę świadczenia chorobowego w 2020 roku. Mamy na to dowody!

ZUS nęka związki zawodowe pozwami i oskarżeniami o zniesławienie. Dlaczego Dominik Wojtasiak z ZUS ukrywa przed opinią publiczną kwoty wydane z pieniędzy publicznych?

Uwaga na oszustów! Czy ZUS chce okraść płatnika składek na 1,5 miliona złotych? Tak twierdzą czytelnicy – to złodziejstwo – dodają zbulwersowani

Dyrektor ZUS we Wrocławiu Piotr Burtowski stracił stanowisko. Czy to pokłosie działań Urzędu Ochrony Danych Osobowych i Prokuratury?

Poprzednie
Następne

295 odsłon

Uwaga na nierzetelną urzędniczkę ZUS – Magdalena Groń przyłapana na braku profesjonalizmu. Zastępca Dyrektora ZUS Adam Nowak uznaje skargę i przeprasza.

Śledztwo dziennikarskie CzasFinansów.pl pozwoliło dotrzeć do osób, wobec których Magdalena Groń wykonywała obowiązki służbowe. Nie jest to pierwszy raz kiedy są wobec jej rzetelności poważne zastrzeżenia. Pokrzywdzeni do których dotarliśmy zarzucają jej głównie niehlujstwo, poświadczanie nieprawdy w pismach urzędowych, niedotrzymywanie ustawowych terminów, brak rzetelności w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Redakcja dotarła do pisma organu rentowego, w którym Zastępca Dyrektora ds. Dochodów wrocławskiego ZUS uznaje skargi przeprasza za złamanie ustawowego terminu, którego urzędnicy mają bezwzględny obowiązek przestrzegać.

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Redakcja zwróciła się do ZUS z wnioskiem o informację publiczną dotyczącą przebiegu kariery Magdaleny Groń, ale organ rentowy odmówił udzielenie tej informacji. W ten sposób ZUS sam wykluczył się z możliwości przekazania rzetelnej informacji na temat przebiegu kariery Magdaleny Groń, a szkoda, bo miał szansę wybronić reputację swojej rzetelności w opinii publicznej. Redakcja pytała między innymi ile i jakich skarg odnotował ZUS na Magdalenę Groń, a także ile podobnych skarg organ odnotował i jak te uznane zażalenia załatwił. Niestety ZUS zdecydował się odmówić udzielenia opinii publicznej informacji o skargach co nie pozwala wykluczyć, że jest ich na tyle dużo, że ujawnienie skali byłoby dla reputacji organu rentowego miażdżące.

Ze skargi, do której dotarła redakcja, złożonej na Magdalenę Groń wynika, że skarżący oczekiwał by organ wobec działania wbrew prawu, poza prawem i ze złamaniem prawa, przez tę urzędniczkę nałożył na nią odpowiednie kary dyscyplinujące i motywujące ją do zaniechania dalszego działania ze złamaniem ustawy. Jak widać z odpowiedzi udzielonej przez Adama Nowak w imieniu ZUS, organ jako pracodawca, nie przedstawił czy i w jaki sposób zdyscyplinował nierzetelnego pracownika.

Można zatem domniemać, że Adam Nowak poza napisałem gołosłownych zapewnień o braku złych zamiarów ze strony ZUS, tylko upozorował takie stanowisko. Nasz czytelnik zwraca nam uwagę, że podejrzewa, że przedstawione wyjaśnienie jest iluzoryczne i nieszczere.

Do redakcji docierają głosy czytelników, którzy mieli do czynienia z Adamem Nowak i z opinii przedstawionych nam przez te osoby wynika, że często w wykonywaniu obowiązków służbowych posługuje się on złośliwością. Szczególnie jeśli chodzi o przesłanie płatnikom składek kopii akt postępowań, które organ prowadzi. Być może ta złośliwość Adama Nowaka jest też pewnego rodzaju wskazówką czy jego stanowisko wobec skargi na Magdalenę Groń można oceniać jako szczerzą i zgodną z prawdą. O tej sprawie niedługo napiszemy.

Nie jest jasne dlaczego organ rentowy ukrywa informacje przed opinią publiczną

Organ rentowy miał najwidoczniej poważny powód, aby ukryć te informacje przed opinią publiczną co niestety nie pozwala domniemać, że Magdalena Groń jest rzetelnym pracownikiem, ani, że jej działanie wbrew ustawie, poza ustawą i ze złamaniem ustaw jest incydentem czy sposobem na wykonywanie obowiązków służbowych przez wrocławski ZUS.

Jeśli któryś z czytelników chciałby złożyć wniosek o informację publiczną dotyczącą tego pracownika ZUS i przekazać nam odpowiedź, to poniżej przedstawiamy pytania jakie można w tym wniosku zapisać. Uzyskaną z ZUS odpowiedź prosimy wysłać na adres redakcja@czasfinansow.pl

Poniżej zakres wniosku o informację publiczną jaki w sprawie Magdaleny Groń został złożony. Można przekopiować poniższe i wysłać na adres ZUS.

Informacji ile podobnych złamań prawa, czyli wydań decyzji po ustawowym terminie, miało miejsce w ZUS oddział we Wrocławiu w okresach:
a. od 1 stycznia 2019 do 31 grudnia 2019
b. od 1 stycznia 2020 do 31 grudnia 2020
c. od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2021

W jaki sposób ZUS oddział we Wrocławiu naprawił krzywdy i szkody wyrządzane wydaniem decyzji wbrew ustawie i ze złamaniem ustawy?

Informacji ile podobnych złamań prawa, czyli wydań decyzji po ustawowym terminie, popełnił pracownik Małgorzata Groń w okresach:
a. od 1 stycznia 2019 do 31 grudnia 2019
b. od 1 stycznia 2020 do 31 grudnia 2020
c. od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2021

W jaki sposób ZUS oddział we Wrocławiu naprawił krzywdy i szkody wyrządzane przez Magdalenę Groń wydaniem decyzji wbrew ustawie i ze złamaniem ustawy?

Sposobu ukarania pracownika Małgorzata Groń za złamanie prawa, nałożonych konsekwencji oraz daty ukarania – dotyczy wyłącznie sprawy, której dotyczy załącznik do niniejszego wniosku.

Informacji na temat wdrożonych rozwiązań przez ZUS oddział we Wrocławiu, które mają sprawić, że organ nie będzie więcej łamał prawa i działał wyłącznie w granicach wiążących urzędników ustaw i kodeksu postępowania administracyjnego – wraz z odpisem dokumentów potwierdzających wdrożenie tych rozwiązań np. decyzji, postanowień, pouczeń itp.

Urzędniczka pozwana, będzie tłumaczyć się w Sądzie?

Osoby do których dotarliśmy, a które miały do czynienia z Magdaleną Groń, poinformowały nas, że rozważają kroki prawne przeciwko jej pracodawcy, ale również wobec niej samej. Nie udało się nam potwierdzić tej informacji, ale do Sądu we Wrocławiu wpłynął podobno pozew przeciwko Magdalenie Groń, a sama zainteresowana była też przesłuchiwana przez Policję w sprawach o niepokojenie osób wobec których prowadziła czynności służbowe.

Nie udało nam się uzyskać informacji czy wobec Magdaleny Groń organy ścigania zdecydowały się skierować do Sądu wniosek o ukaranie – tak jak to robiły wcześniej wobec dwóch innych pracownic wrocławskiego ZUS – Joannie Chmielewskiej oraz Katarzynie Huba. Nasz dziennikarz przy najbliższej okazji wykonywania obowiązków służbowych w siedzibie ZUS zwróci się z kamerą do Magdaleny Groń z pytaniami dotyczącymi tej sprawy – będzie miała okazję ustosunkować się czytelnikom CzasFinansów z zastrzeżeniami co do rzetelności wykonywania przez nią obowiązków służbowych.

W interesie publicznym leży zatem ostrzec osoby, wobec których Magdalena Groń może prowadzić czynności służbowe z ramienia wrocławskiego ZUS, gdyż mogą one być skażone wadą nierzetelności i braku profesjonalizmu. Być może rozsądnie będzie, by osoby lub podmioty, w sprawach których to właśnie ten urzędnik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wykonuje obowiązki służbowe, złożyły wniosek o wyłączenie tego pracownika.

Ponieważ czytelnicy prosili by ostrzec innych to redakcja ich prośbę wypełnia.

Jeśli miałeś do czynienia z wrocławskim ZUS, a w Twojej sprawie uczestniczyła Magdalena Groń i chciałbyś się podzielić z redakcją swoimi pozytywnymi i negatywnymi doświadczeniami to prosimy o kontakt na adres email: redakcja@czasfinansow.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Pisowska policja żąda karania za noszenie koszulki z napisem Jeb** PiS. Asesor Sądowy Karolina Kiejnich-Kruk w pierwszej instancji uznaję winę aktywisty. https://www.czasfinansow.pl/pisowska-policja-zada-karania-za-noszenie-koszulki-z-napisem-jeb-pis-asesor-sadowy-karolina-kiejnich-kruk-w-pierwszej-instancji-uznaje-wine-aktywisty/

Były szef wydziału drogówki zatrzymany za jazdę po pijanemu https://www.czasfinansow.pl/byly-szef-wydzialu-drogowki-zatrzymany-za-jazde-po-pijanemu/

ZUS rocznie wydaje 50 milionów na pensje dla zatrudnianych radców prawnych, a jednocześnie wydaje miliony na zewnętrze kancelarie adwokackie https://www.czasfinansow.pl/zus-rocznie-wydaje-50-milionow-na-pensje-dla-zatrudnianych-radcow-prawnych-a-jednoczesnie-wydaje-miliony-na-zewnetrze-kancelarie-adwokackie/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły