piątek 3 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Wrocławska prokuratura zamawia sobie meble prawie za milion złotych

2373 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Dziennikarze Onetu opublikowali informację, według której Prokuratura Regionalna we Wrocławiu wynajęła architekta do zaaranżowania wnętrza budynku. Padło na żonę jednego z prokuratorów, która zakupiła meble za ponad 850 tys. zł i otrzymała za to ok. 45 tys. zł

Na potrzeby przebudowy i aranżacji przestrzeni biurowych, a także pomieszczeń socjalno – kuchennych i łazienkowych w obu budynkach użytkowanych przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu, co wiązało się z całkowicie nowym zaprojektowaniem niektórych przestrzeni (wyburzenie ścian, zmiana przeznaczenia pomieszczeń, likwidacja pomieszczeń ochrony na potrzeby powstania nowoczesnego biura podawczego) przedsięwzięcie to wymagało wsparcia fachowego tj. zatrudnienia osoby, która profesjonalnie tą przestrzeń zaaranżuje i wykona pełną dokumentację projektową – wydała w tej sprawie komunikat prokuratura.

Żona prokuratora aranżuje wnętrze prokuratury

W tym celu Prokuratura Regionalna podpisała umowę z firmą “Studio Wnętrz Anna Budzowska” – architekt o uznanej na terenie Wrocławia renomie zawodowej, dającej gwarancję rzetelnego wykonania usługi. Cena całości robót wykonanych przez projektanta, w tym związanych z całkowitym przearanżowaniem przeznaczenia części pomieszczeń, opracowaniem koncepcji i projektu aranżacji wnętrz Prokuratury Regionalnej wyniosła łącznie 44 772,00 brutto zł

Onet ustalił, że wynajętą przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławsku specjalistką od wnętrz była Anna Budzowska, prowadząca firmę Studio Wnętrz Anna Budzowska. Prywatnie jest żoną jednego ze śledczych zatrudnionych w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu, która podlega Prokuraturze Regionalnej.

W korespondencji z Onetem Budzowska potwierdziła, że do nawiązania współpracy doszło z inicjatywy prokuratora regionalnego:

“W marcu lub kwietniu zeszłego roku skontaktował się ze mną Pan Prokurator Regionalny we Wrocławiu Bartosz Pęcherzewski z pytaniem, czy będę zainteresowana współpracą przy przearanżowaniu części wnętrz Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Wyraziłam zainteresowanie, po czym przygotowałam ofertę dotyczącą prac projektowych. Nie brałam udziału w postępowaniu przetargowym. Po negocjacjach, w lipcu 2021 roku podpisana została umowa, która obejmowała prace projektowe dotyczące aranżacji wnętrz”.

“Żadnego wpływu nie miał na to fakt, że moim mężem jest Jakub Przystupa, zatrudniony w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu, a zatem podległej Prokuraturze Regionalnej” – dodała Onetowi.

Włoskie meble dla wygody prokuratorów

Onet pisze, że w 2021 r. Bartosz Pęcherzewski wydał zarządzenie “w sprawie wydatkowania środków publicznych o wartości do 130 tys. zł oraz wyłączonych spod stosowania ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych”. Nowe meble włoskiej firmy LAS i polskiej Nowy Styl trafiają do gabinetów siedmiu osób pełniących funkcje kierownicze, dwóch sekretariatów oraz sali konferencyjnej. Ich koszt wraz z montażem to 854 tys. zł.

Według rzeczniczki Prokuratury Regionalnej są to “kompleksy szafowe, biurka, fotele, stoły z krzesłami, kanapy, fotele, stoliki, a także kompleksowe wyposażanie sali konferencyjnej z zapleczem – zestawy szaf, stół konferencyjny z krzesłami oraz stół z krzesłami”.

Zbigniew Ziobro interweniuje w sprawie


Podczas briefingu w Proszowicach (Małopolskie) o doniesienia Onetu zapytany został minister Zbigniew Ziobro.

Nie znam tej sprawy, wydałem polecenie pilnego skontrolowania tej sytuacji i przedstawienia wyjaśnień – zapowiedział minister sprawiedliwości. Dodał, że po tym zostaną podjęte ewentualne decyzje w tej sprawie.

Po południu Prokuratura Krajowa poinformowała, że minister sprawiedliwości, prokurator generalny polecił przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu.

Prokuratura wrocławska reaguje na artykuł onetu

W dniu 25 lipca 2022 roku Prokuratura Regionalna we Wrocławiu wydała oświadczenie w sprawie publikacji Onetu. Przedstawiamy je poniżej w całości:

W okresie ostatnich kilku lat w obiektach Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu (dwa budynki) trwa nieprzerwanie modernizacja tych obiektów, celem dostosowania do potrzeb jednostki i jak największego komfortu pracy prokuratorów i pracowników prokuratury.

Wyremontowano w całości piętro, gdzie położone są gabinety prokuratorów i pracowników Wydziału 6 Sądowego i obecnie 7 Wydziału Budżetowo – Administracyjnego w budynku Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu położonym przy ul. Piłsudskiego 15-17. Obecnie prowadzone są tam prace remontowe polegające na całkowitej przebudowie starej łazienki, likwidacji starej kuchni i pomieszczenia gospodarczego z których powstają pomieszczenia: aktowe i socjalne. Pomieszczenia te nie były remontowane od czasu powstania jednostki na tym szczeblu – wówczas Prokuratury Apelacyjnej, tj. od prawie 30 lat.

W lipcu 2022r. rozpoczął się kompleksowy remont budynku głównego Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 76-78. Wyremontowane zostaną wszystkie pomieszczenia na poszczególnych piętrach ( łącznie z salą konferencyjną ), począwszy od piwnic, które będą w pierwszej kolejności osuszane, poprzez całkowitą przebudowę pomieszczeń zajmowanych obecnie przez pracowników ochrony, z których powstanie biuro podawcze oraz remont sali konferencyjnej.

Z uwagi na wygospodarowane w budżecie jednostki w 2021r. środki finansowe i planowane na 2022r. działania remontowe, w 2021r. rozpoczęto procedurę wymiany mebli w jednostce. Do tej pory wymieniono meble w 7 gabinetach osób pełniących funkcje w jednostce – tj. zastępców Prokuratora Regionalnego ( 2 gabinety), wszystkich naczelników wydziałów (4 gabinety), dyrektora finansowego (1 gabinet ), w 2 sekretariatach, w sali konferencyjnej z zapleczem oraz w korytarzach w obu budynkach użytkowanych przez jednostkę. Zakupione meble to kompleksy szafowe, biurka, fotele, stoły z krzesłami, kanapy, fotele, stoliki, a także kompleksowe wyposażanie sali konferencyjnej z zapleczem – zestawy szaf, stół konferencyjny z krzesłami oraz stół z krzesłami.

Zakupiono meble włoskiej firmy „Las” oraz polskiej firmy „Nowy styl”. Wybór konkretnych modeli i producentów został dokonany przez architekta sporządzającego kompleksowy projekt przebudowany i aranżacji pomieszczeń jednostki w obu budynkach i został zaaprobowany przez Prokuratora Regionalnego i jego zastępców. Znaczna część wymienianych mebli pochodziła jeszcze z okresu utworzenia Prokuratury Apelacyjnej.

Koszt zakupu mebli we wszystkich wskazanych pomieszczeniach Prokuratury Regionalnej wraz z dostawą i ich montażem wyniósł 854 tysiące złotych.

Zakup mebli biurowych do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu nastąpił na podstawie art. 11 ust. 5 pkt 8 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych. Zapytanie ofertowe o cenę na dostawę mebli biurowych zostało skierowane do trzech potencjalnych wykonawców. Na realizację tego zadania ofertę złożył jeden podmiot – PEPEBE WŁOCŁAWEK Przedsiębiorstwo Państwowe. Oferta została złożona na kwotę 854 000 zł.

Zakupu dokonano w oparciu o zarządzenie nr 45/2021 Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu z dnia 30 czerwca 2021r. w sprawie wydatkowania środków publicznych o wartości do 130 000 zł oraz wyłączonych spod stosowania ustawy z dnia 11 września 1019r. Prawo zamówień publicznych.

Część mebli z poprzedniego wyposażenia, które prezentowały jeszcze wartość użytkową, została przekazana Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu.

Na potrzeby przebudowy i aranżacji przestrzeni biurowych, a także pomieszczeń socjalno – kuchennych i łazienkowych w obu budynkach użytkowanych przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu, co wiązało się z całkowicie nowym zaprojektowaniem niektórych przestrzeni (wyburzenie ścian, zmiana przeznaczenia pomieszczeń, likwidacja pomieszczeń ochrony na potrzeby powstania nowoczesnego biura podawczego) przedsięwzięcie to wymagało wsparcia fachowego tj. zatrudnienia osoby, która profesjonalnie tą przestrzeń zaaranżuje i wykona pełną dokumentację projektową.

W tym celu Prokuratura Regionalna podpisała umowę z firmą „Studio Wnętrz Anna Budzowska” – architekt o uznanej na terenie Wrocławia renomie zawodowej, dającej gwarancję rzetelnego wykonania usługi. Cena całości robót wykonanych przez projektanta, w tym związanych z całkowitym przearanżowaniem przeznaczenia części pomieszczeń, opracowaniem koncepcji i projektu aranżacji wnętrz Prokuratury Regionalnej wyniosła łącznie 44 772,00 brutto zł.

Powyższe informacje zostały przekazane autorowi artykułu pt. „Włoski luksus dla prokuratorów. Kontrowersyjny zakup włoskich mebli” przed jego publikacją.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
11
+1
21
+1
12
+1
22
+1
6
+1
11
+1
9

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Prokuratura bierze się za prokurator Ewę Wrzosek. Chce zniesienia jej immunitetu i postawić zarzuty

Prokuratura: eliminacja to nawoływanie do przestępstwa. Też prokuratura: eksterminacja to nie nawoływanie do przestępstwa.

Zbigniew Ziobro o Sędzi Annie Borkowskiej od sprawy Frasyniuka: tępe orzeczenie, wstyd mi za ten wyrok, kasta

Trybunał Konstytucyjny do Ministra Sprawiedliwości: nie szczuj!

Ziobro zdefiniował pojęcie lichwy – 50zł dziennie odsetek równie złe co 250zł brutto wszystkich kosztów?

Porwanie 14-latki w Poznaniu. Prokuratura postawiła zarzuty. Sprawcami katolickie dzieci wychowane w duchu chrześcijaństwa.

Sędzia Joanna Żelazny: apelacja Józefa Piniora zakończona częściowym sukcesem

Ziobro z empatią do wyborców PiS: Możecie kraść do 800zł

Lech Wałęsa podejrzany o składanie fałszywych zeznań w sprawie TW Bolek?

Poprzednie
Następne

2114 odsłon

Kokaina na komendzie policji? Sędzia Magdalena Gabriel: znikoma szkodliwość społeczna, umarzamy

Do redakcji CzasFinansow.pl zgłosił się czytelnik, który jak twierdzi padł ofiarą potrójnego gwałtu swoich praw. Najpierw bandyta ukradł jego tożsamość, imię, nazwisko i zdjęcie i wypisywał w internecie, że nasz czytelnik chodzi na kokainowe imprezy organizowane przez policjantów na komendzie. Następnie zgwałcił jego prawa Prokurator uznając, że ma miejsce brak czynu zabronionego. Na koniec zgwałcić jego prawa miała Sędzia Magdalena Gabriel, która uznała, że co prawda doszło do naruszenia jego praw, ale szkodliwość społeczna kokainowych imprez na posterunku policji jest znikoma. Sprawa umorzona… tak jak chciał tego prokurator.

To się w głowie nie mieści

Okazuje się, że renoma policjantów i polskiej Policji może być już tak niska, że nawet Sędziowie nie reagują na kokainowe imprezy organizowane przez funkcjonariuszy na komendzie Policji.

Do redakcji zgłosił się czytelnik, który okazał nam dokumenty od których jeży się włos na głowie. Nieznany bandyta ukradł tożsamość naszego czytelnika. Założył na jednym z portali społecznościowych konto o imieniu i nazwisku czytelnika, a następnie aby uwiarygodnić konto dodał też jedno z prawdziwych zdjęć tego człowieka.

Następnie zaczął wypisywać w internecie, że ten chodzi na kokainowe imprezy organizowane przez policjantów z jednej z komend we Wrocławiu. Czytelnik uznał, że to zaszło za daleko i złożył zawiadomienie do prokuratury o przestępstwo z art 190a paragraf 2:

Art. 190a. [Uporczywe nękanie. Kradzież tożsamości]
§ 1. 
Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. 
Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek, inne jej dane osobowe lub inne dane, za pomocą których jest ona publicznie identyfikowana, w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.

§ 3. 
Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 4. 
Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Prokuratura niespecjalnie się przejęła, że na wrocławskiej komendzie policjanci organizują sobie imprezy z kokainą. Umorzyła postępowanie wobec braku znamion czynu zabronionego na szkodę czytelnika, zaś w sprawie narkotykowych imprez na posterunku w ogóle nie wszczęła żadnego postępowania, ani nie przesłuchała przedstawicieli wskazanej we wpisach komendy na okoliczności takich praktyk funkcjonariuszy publicznych.

Czytelnik się nie poddał i zaskarżył postanowienie Prokuratury. Sprawa trafiła do Sędzi Magdaleny Gabriel z Sądu Rejonowego dla Wrocławia Śródmieścia, która podtrzymała decyzję prokuratura. Sprawie nadano sygnaturę V Kp 820/22.

Sędzi Magdaleny Gabriel kokainowe imprezy na komendzie nie dziwią, a kradzieże tożsamości by takie rzeczy wypisywać mają znikomą szkodliwość społeczność

Czytelnikom CzasFinansów.pl może być znane imię i nazwisko Magdaleny Gabriel. W przeszłości opisywaliśmy historię czytelnika, który okazał nam dokumenty, że ta Sędzia wydała postanowienie o umorzeniu aktu oskarżenia o zniesławienie we wpisach od “niedorobionych małp”. Jak stwierdziła takie zwroty nie są czynem zakazanym i nie stanowią przestępstwa.

W podobnym tonie wypowiadała się o wpisach, w których ktoś znieważał i zniesławiał czytelnika, że jego rodzice byli gejami, a on sam został spłodzony podczas orgii. Sędzia Magdalena Gabriel uznała wtedy, że nie jest to naruszenia prawa bo w dzisiejszych czasach to nic złego mieć rodziców tej samej płci.

Jest to też Sędzia, która skazała Jacka Międlara za mowę nienawiści.

Teraz do panteonu swoich kontrowersyjnych wyroków dodała ten o kokainowych imprezach organizowanych przez policjantów.

W tej sprawie Sąd uznał, że doszło do przestępstwa kradzieży tożsamości, ale szkodliwość społeczna kokainowych imprez na komendzie policji w ocenie Magdaleny Gabriel jest znikoma, a więc słusznie sprawę umorzono. Nadto w ocenie Sędzi należy ten wpis oceniać w kategoriach żartu i żadna krzywda ofierze się nie stała, że ktoś wypisuje, że chodzi na kokainowe imprezy z policjantami.

W ocenie Sądu w miejscu, w którym doszło do publikacji wpisów pod imieniem, nazwiskiem i zdjęciem naszego czytelnika, wiadomo było, że są to żarty, a więc wszystko jest w porządku i takie zachowanie w ocenie Sędzi Magdaleny Gabriel nie zasługuje na karę. Co najwyżej można je krytykować w kategoriach poziomu tego żartu.

Czytelnik jest rozgoryczony i czuje się znieważony takim stanowiskiem Sądu

Pyta czy Sędzia Magdalena Gabriel byłaby też taka tolerancyjna gdyby na forum, w którym oceniani są sędziowie, ktoś podszyłby się pod nią i wypisywał, że chodzi na kokainowe balety na posterunek policji, alb gdyby ktoś wysyłał serduszka do osób, które osądza na rozprawach? Czy wtedy też byłyby to dla niej co najwyżej niesmaczne żarty?

Jak twierdzi jest on rozczarowany wymiarem sprawiedliwości. Czytelnik jest przekonany, że gdyby chodziło o Magdalenę Gabriel to by się wściekła i natychmiast skorzystała z przywileju sędziowskiej kasty, a mianowicie z przepisu kodeksu karnego o znieważaniu funkcjonariusza publicznego.

Redakcja nie potrafi ocenić słuszności przypuszczeń czytelnika

Zostawiamy to ocenie szeroko rozumianej opinii publicznej.

Z drugiej strony może nie powinno dziwić postanowienie wydane przez Sędzię Magdalenę Gabriel w imieniu Rzeczpospolitej skoro ta sama Rzeczpospolita przekonuje społeczeństwo, że Komendant Główny Policji odpalający granatnik na komendzie to też jest coś normalnego i to sam Komendant jest tu pokrzywdzonym, a nie sprawcą?

Faktem jednak jest, że Prokuratorzy i Sędziowie raczej frywolnie podchodzą do kradzieży tożsamości w internecie. O ile złodziej tożsamości nie wyłudzi na dane ofiary kredytu to w zasadzie za zgodą prokuratorów i sędziów można się podszywać pod osoby trzecie. Jeśli złodziej tożsamości robi sobie tylko żarty, albo wypowiada się pozytywnie, wysyła serduszka w portalu społecznościowym to też jest to zachowanie zgodnie z rozumieniem litery prawa przez prokuratorów i przez sędziów.

Szkoda prywatna, czy wizerunkowa, jest to nic nie warta dla Prokuratorów i Sędziów. To dopiero wyrządzenie kradzieżą tożsamości szkody materialnej może być podstawą do działania. Trudno nie odnieść wrażenia, że taką zgodę wydaje też Sędzia Magdalena Gabriel.

Bandyta dostał korzyść niemajątkową i przysługę od policji, prokuratury i sądu. Może spać spokojnie i dalej bezkarnie zniesławiać.

Ciekawe jest też to, że ofiara takiego zniesławiania i kradzieży tożsamości teoretycznie może dochodzić swoich praw na drodze sądowej, ale cywilnej. Tyle tylko, że aby Sądy cywilne w ogóle rozpoczęły taki proces to należy wskazać dane osobowe i adresowe sprawcy.

Tych danych ofiara internetowych bandytów oczywiście nie jest w stanie samodzielnie zdobyć, a Sądy cywilne odmawiają ustalania danych sprawców stwierdzając, że ciężar dowodowy leży po stronie powoda. Pozew będzie więc oddalony. Takie stanowisko prezentuje np. Sędzia Sądu Okręgowego we Wrocławiu Izabela Cieślińska.

Gdyby Prokuratura ustaliła dane sprawcy i go przesłuchała, a potem umorzyła to ofiara mogłaby dochodzić swoich praw w procesie cywilnym. Wówczas wskazuje się sygnaturę postępowania prokuratorskiego, w którym ustalono sprawcę. A w takiej sytuacji jaka miała miejsce w tym przypadku zarówno policja, jak i prokuratura, a ostatecznie sąd, pomogły bandycie uniknąć odpowiedzialności.

I nie jest to incydent, a agresywna praktyka wyżej wymienionych organów w tego rodzaju przestępstwach wobec przeciętnych kowalskich. Bo gdyby sprawa dotyczyła policjanta, prokuratora, czy sędziego, to aby ustalić sprawcę uruchomiony byłby cały aparat państwowy. Czy to sprawiedliwe? Pytają nas czytelnicy.

Możliwe, że warto zrobić ankietę, w której społeczeństwo samo oceni czy rację ma Magdalena Gabriel, że kradzież tożsamości, a potem zniesławianie ofiary złodzieja, że chodzi na imprezy organizowane przez policjantów na posterunku i zażywa tam kokainę to znikoma szkodliwość społeczna, zarówno dla ofiary złodzieja tożsamości, jak i dla znikoma szkodliwość dla reputacji i wizerunku Skarbu Państwa.

Być może Sędzia wzięła pod uwagę, że wizerunek, reputacja i dobre imię policji po ostatnim granatnikowym incydencie sięgnęła już takiego rynsztoku, że policjanci zażywający narkotyki w czasie służby i imprezujący na komisariatach to coś normalnego w dzisiejszej Rzeczpospolitej. Nie wiemy, to tylko domysły.

5 komentarzy “Kokaina na komendzie policji? Sędzia Magdalena Gabriel: znikoma szkodliwość społeczna, umarzamy”

  1. Bardzo dobry wyrok. Dzięki Madzi Gabriel wiem, że mogę zakładać konta na urzędników i wysyłać serduszka w ich imieniu do fajnych dup na fejsie i ciula mi mogą zrobić. Dzieki Magda! Jesteś zajebista!

  2. tu kreseczka, tam granatnik, a jeszcze gdzieś indziej koguty i rozbite radiowozy. Cóż poradzić, takie mamy murem za polskim mundurem 🙂

  3. Najważniejsze przesłanie z tego wyroku – brak szkody materialnej sprawia, że nawet jak formalnie przestepstwo miało miejsce to należy je ujebać bo jest znikoma szkodliwość społeczna. Kocham Panią Pani Madziu za takie wyroki.

  4. Acha to są żarty. CzasFinansów to portal które ma specyfikę w ujawnianiu patologii organów państwowych i wymiaru sprawiedliwości, więc mogę tu ostro krytykować np te sędzinę pod jej nazwiskiem i będzie to spoko bo wszyscy przecież wiedzą, że to tylko żary i kabaret? żałosne

  5. Magda Gabryel

    To jest jakaś straszna patologia. Ja rozumiem, że sędzina mogła mieć w dupie że jakiegoś frajera zniesławiono, no ale policja to skarb panstwa to rzeczpospolita i tu interes publiczny jest naruszony i chociażby dlatego należało ustalić i przesłuchać typa co rozpowiada, że we wrocławiu policjantami są kokainiści…

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Warto pamiętać, że Baltic Pipe jest odnogą niemieckiego rurociągu i decyzją PiS i Zjednoczonej Prawicy w pełni jest zależny od Niemców… czy jak to mówią politycy PiS… od potomków nazistów… złośliwi internauci: „to nazi pipe” 🤷‍♂️

Ziobro pokazał palec Lichockiej PiS w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Teraz Rząd błaga opozycję o ratunek. https://www.czasfinansow.pl/ziobro-pokazal-palec-lichockiej-pis-w-sprawie-ustawy-o-sadzie-najwyzszym-teraz-rzad-blaga-opozycje-o-ratunek/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły