środa 17 kwietnia 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Wrocławska prokuratura zamawia sobie meble prawie za milion złotych

2524 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Dziennikarze Onetu opublikowali informację, według której Prokuratura Regionalna we Wrocławiu wynajęła architekta do zaaranżowania wnętrza budynku. Padło na żonę jednego z prokuratorów, która zakupiła meble za ponad 850 tys. zł i otrzymała za to ok. 45 tys. zł

Na potrzeby przebudowy i aranżacji przestrzeni biurowych, a także pomieszczeń socjalno – kuchennych i łazienkowych w obu budynkach użytkowanych przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu, co wiązało się z całkowicie nowym zaprojektowaniem niektórych przestrzeni (wyburzenie ścian, zmiana przeznaczenia pomieszczeń, likwidacja pomieszczeń ochrony na potrzeby powstania nowoczesnego biura podawczego) przedsięwzięcie to wymagało wsparcia fachowego tj. zatrudnienia osoby, która profesjonalnie tą przestrzeń zaaranżuje i wykona pełną dokumentację projektową – wydała w tej sprawie komunikat prokuratura.

Żona prokuratora aranżuje wnętrze prokuratury

W tym celu Prokuratura Regionalna podpisała umowę z firmą “Studio Wnętrz Anna Budzowska” – architekt o uznanej na terenie Wrocławia renomie zawodowej, dającej gwarancję rzetelnego wykonania usługi. Cena całości robót wykonanych przez projektanta, w tym związanych z całkowitym przearanżowaniem przeznaczenia części pomieszczeń, opracowaniem koncepcji i projektu aranżacji wnętrz Prokuratury Regionalnej wyniosła łącznie 44 772,00 brutto zł

Onet ustalił, że wynajętą przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławsku specjalistką od wnętrz była Anna Budzowska, prowadząca firmę Studio Wnętrz Anna Budzowska. Prywatnie jest żoną jednego ze śledczych zatrudnionych w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu, która podlega Prokuraturze Regionalnej.

W korespondencji z Onetem Budzowska potwierdziła, że do nawiązania współpracy doszło z inicjatywy prokuratora regionalnego:

“W marcu lub kwietniu zeszłego roku skontaktował się ze mną Pan Prokurator Regionalny we Wrocławiu Bartosz Pęcherzewski z pytaniem, czy będę zainteresowana współpracą przy przearanżowaniu części wnętrz Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Wyraziłam zainteresowanie, po czym przygotowałam ofertę dotyczącą prac projektowych. Nie brałam udziału w postępowaniu przetargowym. Po negocjacjach, w lipcu 2021 roku podpisana została umowa, która obejmowała prace projektowe dotyczące aranżacji wnętrz”.

“Żadnego wpływu nie miał na to fakt, że moim mężem jest Jakub Przystupa, zatrudniony w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu, a zatem podległej Prokuraturze Regionalnej” – dodała Onetowi.

Włoskie meble dla wygody prokuratorów

Onet pisze, że w 2021 r. Bartosz Pęcherzewski wydał zarządzenie “w sprawie wydatkowania środków publicznych o wartości do 130 tys. zł oraz wyłączonych spod stosowania ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych”. Nowe meble włoskiej firmy LAS i polskiej Nowy Styl trafiają do gabinetów siedmiu osób pełniących funkcje kierownicze, dwóch sekretariatów oraz sali konferencyjnej. Ich koszt wraz z montażem to 854 tys. zł.

Według rzeczniczki Prokuratury Regionalnej są to “kompleksy szafowe, biurka, fotele, stoły z krzesłami, kanapy, fotele, stoliki, a także kompleksowe wyposażanie sali konferencyjnej z zapleczem – zestawy szaf, stół konferencyjny z krzesłami oraz stół z krzesłami”.

Zbigniew Ziobro interweniuje w sprawie


Podczas briefingu w Proszowicach (Małopolskie) o doniesienia Onetu zapytany został minister Zbigniew Ziobro.

Nie znam tej sprawy, wydałem polecenie pilnego skontrolowania tej sytuacji i przedstawienia wyjaśnień – zapowiedział minister sprawiedliwości. Dodał, że po tym zostaną podjęte ewentualne decyzje w tej sprawie.

Po południu Prokuratura Krajowa poinformowała, że minister sprawiedliwości, prokurator generalny polecił przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu.

Prokuratura wrocławska reaguje na artykuł onetu

W dniu 25 lipca 2022 roku Prokuratura Regionalna we Wrocławiu wydała oświadczenie w sprawie publikacji Onetu. Przedstawiamy je poniżej w całości:

W okresie ostatnich kilku lat w obiektach Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu (dwa budynki) trwa nieprzerwanie modernizacja tych obiektów, celem dostosowania do potrzeb jednostki i jak największego komfortu pracy prokuratorów i pracowników prokuratury.

Wyremontowano w całości piętro, gdzie położone są gabinety prokuratorów i pracowników Wydziału 6 Sądowego i obecnie 7 Wydziału Budżetowo – Administracyjnego w budynku Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu położonym przy ul. Piłsudskiego 15-17. Obecnie prowadzone są tam prace remontowe polegające na całkowitej przebudowie starej łazienki, likwidacji starej kuchni i pomieszczenia gospodarczego z których powstają pomieszczenia: aktowe i socjalne. Pomieszczenia te nie były remontowane od czasu powstania jednostki na tym szczeblu – wówczas Prokuratury Apelacyjnej, tj. od prawie 30 lat.

W lipcu 2022r. rozpoczął się kompleksowy remont budynku głównego Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 76-78. Wyremontowane zostaną wszystkie pomieszczenia na poszczególnych piętrach ( łącznie z salą konferencyjną ), począwszy od piwnic, które będą w pierwszej kolejności osuszane, poprzez całkowitą przebudowę pomieszczeń zajmowanych obecnie przez pracowników ochrony, z których powstanie biuro podawcze oraz remont sali konferencyjnej.

Z uwagi na wygospodarowane w budżecie jednostki w 2021r. środki finansowe i planowane na 2022r. działania remontowe, w 2021r. rozpoczęto procedurę wymiany mebli w jednostce. Do tej pory wymieniono meble w 7 gabinetach osób pełniących funkcje w jednostce – tj. zastępców Prokuratora Regionalnego ( 2 gabinety), wszystkich naczelników wydziałów (4 gabinety), dyrektora finansowego (1 gabinet ), w 2 sekretariatach, w sali konferencyjnej z zapleczem oraz w korytarzach w obu budynkach użytkowanych przez jednostkę. Zakupione meble to kompleksy szafowe, biurka, fotele, stoły z krzesłami, kanapy, fotele, stoliki, a także kompleksowe wyposażanie sali konferencyjnej z zapleczem – zestawy szaf, stół konferencyjny z krzesłami oraz stół z krzesłami.

Zakupiono meble włoskiej firmy „Las” oraz polskiej firmy „Nowy styl”. Wybór konkretnych modeli i producentów został dokonany przez architekta sporządzającego kompleksowy projekt przebudowany i aranżacji pomieszczeń jednostki w obu budynkach i został zaaprobowany przez Prokuratora Regionalnego i jego zastępców. Znaczna część wymienianych mebli pochodziła jeszcze z okresu utworzenia Prokuratury Apelacyjnej.

Koszt zakupu mebli we wszystkich wskazanych pomieszczeniach Prokuratury Regionalnej wraz z dostawą i ich montażem wyniósł 854 tysiące złotych.

Zakup mebli biurowych do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu nastąpił na podstawie art. 11 ust. 5 pkt 8 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych. Zapytanie ofertowe o cenę na dostawę mebli biurowych zostało skierowane do trzech potencjalnych wykonawców. Na realizację tego zadania ofertę złożył jeden podmiot – PEPEBE WŁOCŁAWEK Przedsiębiorstwo Państwowe. Oferta została złożona na kwotę 854 000 zł.

Zakupu dokonano w oparciu o zarządzenie nr 45/2021 Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu z dnia 30 czerwca 2021r. w sprawie wydatkowania środków publicznych o wartości do 130 000 zł oraz wyłączonych spod stosowania ustawy z dnia 11 września 1019r. Prawo zamówień publicznych.

Część mebli z poprzedniego wyposażenia, które prezentowały jeszcze wartość użytkową, została przekazana Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu.

Na potrzeby przebudowy i aranżacji przestrzeni biurowych, a także pomieszczeń socjalno – kuchennych i łazienkowych w obu budynkach użytkowanych przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu, co wiązało się z całkowicie nowym zaprojektowaniem niektórych przestrzeni (wyburzenie ścian, zmiana przeznaczenia pomieszczeń, likwidacja pomieszczeń ochrony na potrzeby powstania nowoczesnego biura podawczego) przedsięwzięcie to wymagało wsparcia fachowego tj. zatrudnienia osoby, która profesjonalnie tą przestrzeń zaaranżuje i wykona pełną dokumentację projektową.

W tym celu Prokuratura Regionalna podpisała umowę z firmą „Studio Wnętrz Anna Budzowska” – architekt o uznanej na terenie Wrocławia renomie zawodowej, dającej gwarancję rzetelnego wykonania usługi. Cena całości robót wykonanych przez projektanta, w tym związanych z całkowitym przearanżowaniem przeznaczenia części pomieszczeń, opracowaniem koncepcji i projektu aranżacji wnętrz Prokuratury Regionalnej wyniosła łącznie 44 772,00 brutto zł.

Powyższe informacje zostały przekazane autorowi artykułu pt. „Włoski luksus dla prokuratorów. Kontrowersyjny zakup włoskich mebli” przed jego publikacją.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
11
+1
21
+1
12
+1
22
+1
6
+1
11
+1
9

2 komentarzy “Wrocławska prokuratura zamawia sobie meble prawie za milion złotych”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Ziobro z empatią do wyborców PiS: Możecie kraść do 800zł

Lech Wałęsa podejrzany o składanie fałszywych zeznań w sprawie TW Bolek?

Ziobro nie może się pogodzić z uniewinnieniem draq queen inscenizującą śmierć księdza od tęczowej zarazy, ale w wieszaniu na szubienicach swoich przeciwników politycznych nie widzi nic złego

Kolejna porażka Zbigniewa Ziobry. Stonoga tryumfuje – znów został uniewinniony!

Ziobro zdefiniował pojęcie lichwy – 50zł dziennie odsetek równie złe co 250zł brutto wszystkich kosztów?

Porwanie 14-latki w Poznaniu. Prokuratura postawiła zarzuty. Sprawcami katolickie dzieci wychowane w duchu chrześcijaństwa.

Aktywistka Babcia Kasia pierwszy raz skazana za znieważenie policjantów. To już 11 akt oskarżenia przeciwko kobiecie.

Prokuratura bierze się za prokurator Ewę Wrzosek. Chce zniesienia jej immunitetu i postawić zarzuty

Prokuratura: eliminacja to nawoływanie do przestępstwa. Też prokuratura: eksterminacja to nie nawoływanie do przestępstwa.

Poprzednie
Następne

21.7K odsłon

Sprawa śmierci 8-letniego Kamila. Dogmaty Karnisty o Ziobrze: to hipokryta

Śmierć 8-letniego Kamila z Częstochowy, który został zakatowany przez swoich rodziców, wstrząsnęła całym krajem. To niesamowicie tragiczne wydarzenie, które powinno skłonić nas do zastanowienia się nad wieloma kwestiami, w tym nad sposobem funkcjonowania prawa karnego w Polsce. Niestety, zamiast tego, politycy skupiają się na żerowaniu na ludzkiej tragedii i używają jej, by zyskać poparcie w oczach społeczeństwa.

Mikołaj Małecki, prowadzący stronę “Dogmaty Karnisty”, napisał na swoim profilu, że śmierć Kamila uaktywniła polityków żerujących na ludzkiej tragedii. Jednym z takich polityków jest Zbigniew Ziobro, który ubolewa nad zbyt łagodnymi karą, mimo że to on sam przyczynił się do tego, że surowsze kary nie weszły w życie w marcu 2023 roku. Ustawa, zaostrzająca kary za przestępstwa na tle rodzinnym, została przegłosowana przez PiS z inicjatywy Ziobry, ale niespodziewanie zablokowana przez tę samą partię do października. Gdyby ustawa weszła w życie w marcu, sprawcy zabójstwa Kamila mogliby dostać surowsze kary.

Małecki wskazuje na hipokryzję Ziobry i innych polityków, którzy obecnie ubolewają nad łagodnymi karami, ale jednocześnie zablokowali wejście w życie surowszych kar. Ich jedynym celem jest chwalenie się swoimi osiągnięciami, zdobycie poparcia i władzy oraz załatwianie swoich interesów politycznych. Nie liczy się dla nich bezpieczeństwo obywateli ani właściwe funkcjonowanie prawa karnego.

Mikołaj Małecki nie pozostawia suchej nitki także na politykach, którzy propagują karę śmierci. Ziobro, Mentzen czy Stanowski z Kanału Sportowego, to tylko nieliczni z nich. Ta grupa ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że odczłowieczanie sprawcy to łatwy sposób na uspokojenie sumienia. Zwierzę nie ponosi winy i nie zasługuje na żadną karę, zaś kara śmierci to już zbyt wiele. W przypadku tak drastycznego zabójstwa, jak w przypadku Kamila, sprawca zasługuje na karę adekwatną dolegliwą, ale nie powinniśmy go odczłowieczać.

Trwa oswajanie kary śmierci: Ziobro, Mentzen, Stanowski z Kanału Sportowego. Ten ostatni pisze o sprawcy “to coś”. “Po co to coś będzie dalej żyło? Po co będziemy to coś utrzymywać przy życiu?”. Ubolewa, że nie ma publicznych egzekucji, bo kara śmierci to już zbyt mało. “Napisałbym, że śmierć w męczarniach, ale szkoda czasu na męczarnie” – wskazuje portal Dogmaty Karnisty

Mimo to, niektórzy politycy wciąż próbują wykorzystywać tragedie takie jak ta do własnych celów. Mikołaj Małecki trafnie zwraca uwagę na takie zachowanie i wskazuje na hipokryzję Zbigniewa Ziobry, który teraz ubolewa nad zbyt łagodnymi karami, ale wcześniej blokował wejście w życie surowszych kar.

Małecki podkreśla, że politycy powinni zainteresować się maltretowanymi dziećmi i groźnymi rodzicami na czas, by zapobiec tragediom. Bezpieczeństwo obywateli to rozwiązania systemowe, sprawne instytucje państwa, prewencja na wielu poziomach, wreszcie zwyczajna ludzka wrażliwość. Surowe kary, nawet groźba kary śmierci, nie rozwiążą problemów związanych z przemocą w rodzinie i złym traktowaniem dzieci.

Oczywiście, kary za takie przestępstwa powinny być adekwatne do ich okrucieństwa. Jednak ich surowość nie powinna być jedynym narzędziem w walce z przemocą. Konieczne jest również zapobieganie takim sytuacjom poprzez odpowiednie wsparcie dla rodzin, a także edukację społeczeństwa na temat przemocą w rodzinie i sposobów jej zapobiegania.

Warto również podkreślić, że odczłowieczanie sprawców i dehumanizacja ich działań nie prowadzi do rozwiązania problemu przemocy. Wręcz przeciwnie – może prowadzić do eskalacji przemocy i braku empatii. Zamiast tego powinniśmy skupić się na zapobieganiu takim sytuacjom i pomocy ofiarom.

Podsumowując, wypowiedź Mikołaja Małeckiego z Dogmaty Karnisty dotycząca tragedii 8-letniego Kamilka z Częstochowy jest trafna i ważna. Zwraca uwagę na hipokryzję polityków, którzy wykorzystują tragedię do własnych celów i nie podejmują działań na rzecz zapobiegania przemocy. Wskazuje również na konieczność systemowego podejścia do problemu oraz edukacji społeczeństwa. Powinniśmy pamiętać, że kary są ważne, ale nie powinny być jedynym narzędziem w walce z przemocą.

30 komentarzy “Sprawa śmierci 8-letniego Kamila. Dogmaty Karnisty o Ziobrze: to hipokryta”

  1. A gdzie kurwa był sąd jak miał okazję odebrać go matce z domu a teraz kurwa media robią sensację dla czego

  2. PiSlam jak nikt inny potrafi rozgrywać politykę nad trumnami zmarłych wykorzystując ich pośmiertnie dla własnych celów politycznych. Cały (nie)rząd to zwykłe hieny cmentarne.

  3. Dla tego cwela ministra najważniejsza jest śmierć ojca który zmarł z powodu choroby czy naturalnie przeżywszy kilkadziesiąt lat niżeli śmierć 8 letniego dziecka zakatowanego przez ojczyma 😡

  4. Wojna o stołki…. zabieganie o kasę na fundację…. wdzięczność dla ojca Rydzyka….. policja przy pomnikach papieża i objazdach tego dziada śmierdzącego kaczora…. ochrona schodów smoleńskich….. tylko kurwa szkoda że w tym wszystkim zapomnieli te skurwysyny o ochronie dzieci …. przyjaciele Kaji Godek…..😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡

  5. A prokurator, tylko patrzy co tu jeszcze spierdolić w Polsce , zamiast zająć się tym do czego go powołano.

  6. Panie Ziobro żerujecie na tragediach ludzkich Najpierw tragedia smoleńska teraz chlopiec To musi się zemścić Wybory idą

    1. Franciszek Pedryc oni nie rozumieją, benzyna po 20 zł,i powiedzą wina Tuska, normalnie 😉😉✋✋🙃🙃

  7. Ale czego my się spodziewamy jak rzadzi patologia i daje profity patologi Nie ma edukacji uwrażliwienia ludzi na ludzkie krzywdy tylko jest kupowanie głosów i przywiązywanie ich do siebie Czego się spodziewamy po zerze ????? Tam nie ma kwalifikacji kompetencji Biją tylko pianę udając empatię ze niby coś robią…a kolejne dziecko traci życie w męczarniach Musimy się opamietac i DZIALAC nie tylko chwilę po tragedii

  8. Wszyscy przymykali oczy na takie zdarzenia a teraz wielki lament Mops powie w papierach wszystko się zgadza tylko dzieciak zmarł Nikt nie spełnił swych obowiązków ,nikt bo sygnały były i takich rodzin w kraju jest dużo

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły