wtorek 4 października 2022

Artykuł znajduje się poniżej pod naszym twitterem i facebookiem. Prosimy polub nas na twitterze i facebooku, natomiast aby przeczytać artykuł skroluj w dół.

Tymczasem na Twitterze:

A wystarczyło przestrzegać prawa. To i wyroki nie byłyby uchylane, a UE wypłacałaby KPO i kar nie naliczała. Ale jak się robi prawo geszeftami z Funduszu Sprawiedliwości to takie są potem efekty…

e-wrzosek #FBPE🇪🇺🇵🇱🏳️‍🌈#FundamentalRights@e_wrzosek

Minister. Chyba Sprawiedliwości.
Polska ad 2022

Tymczasem na Facebooku:

Wrocławska prokuratura zamawia sobie meble prawie za milion złotych

165 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Dziennikarze Onetu opublikowali informację, według której Prokuratura Regionalna we Wrocławiu wynajęła architekta do zaaranżowania wnętrza budynku. Padło na żonę jednego z prokuratorów, która zakupiła meble za ponad 850 tys. zł i otrzymała za to ok. 45 tys. zł

Na potrzeby przebudowy i aranżacji przestrzeni biurowych, a także pomieszczeń socjalno – kuchennych i łazienkowych w obu budynkach użytkowanych przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu, co wiązało się z całkowicie nowym zaprojektowaniem niektórych przestrzeni (wyburzenie ścian, zmiana przeznaczenia pomieszczeń, likwidacja pomieszczeń ochrony na potrzeby powstania nowoczesnego biura podawczego) przedsięwzięcie to wymagało wsparcia fachowego tj. zatrudnienia osoby, która profesjonalnie tą przestrzeń zaaranżuje i wykona pełną dokumentację projektową – wydała w tej sprawie komunikat prokuratura.

Żona prokuratora aranżuje wnętrze prokuratury

W tym celu Prokuratura Regionalna podpisała umowę z firmą “Studio Wnętrz Anna Budzowska” – architekt o uznanej na terenie Wrocławia renomie zawodowej, dającej gwarancję rzetelnego wykonania usługi. Cena całości robót wykonanych przez projektanta, w tym związanych z całkowitym przearanżowaniem przeznaczenia części pomieszczeń, opracowaniem koncepcji i projektu aranżacji wnętrz Prokuratury Regionalnej wyniosła łącznie 44 772,00 brutto zł

Onet ustalił, że wynajętą przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławsku specjalistką od wnętrz była Anna Budzowska, prowadząca firmę Studio Wnętrz Anna Budzowska. Prywatnie jest żoną jednego ze śledczych zatrudnionych w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu, która podlega Prokuraturze Regionalnej.

W korespondencji z Onetem Budzowska potwierdziła, że do nawiązania współpracy doszło z inicjatywy prokuratora regionalnego:

“W marcu lub kwietniu zeszłego roku skontaktował się ze mną Pan Prokurator Regionalny we Wrocławiu Bartosz Pęcherzewski z pytaniem, czy będę zainteresowana współpracą przy przearanżowaniu części wnętrz Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Wyraziłam zainteresowanie, po czym przygotowałam ofertę dotyczącą prac projektowych. Nie brałam udziału w postępowaniu przetargowym. Po negocjacjach, w lipcu 2021 roku podpisana została umowa, która obejmowała prace projektowe dotyczące aranżacji wnętrz”.

“Żadnego wpływu nie miał na to fakt, że moim mężem jest Jakub Przystupa, zatrudniony w Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu, a zatem podległej Prokuraturze Regionalnej” – dodała Onetowi.

Włoskie meble dla wygody prokuratorów

Onet pisze, że w 2021 r. Bartosz Pęcherzewski wydał zarządzenie “w sprawie wydatkowania środków publicznych o wartości do 130 tys. zł oraz wyłączonych spod stosowania ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych”. Nowe meble włoskiej firmy LAS i polskiej Nowy Styl trafiają do gabinetów siedmiu osób pełniących funkcje kierownicze, dwóch sekretariatów oraz sali konferencyjnej. Ich koszt wraz z montażem to 854 tys. zł.

Według rzeczniczki Prokuratury Regionalnej są to “kompleksy szafowe, biurka, fotele, stoły z krzesłami, kanapy, fotele, stoliki, a także kompleksowe wyposażanie sali konferencyjnej z zapleczem – zestawy szaf, stół konferencyjny z krzesłami oraz stół z krzesłami”.

Zbigniew Ziobro interweniuje w sprawie


Podczas briefingu w Proszowicach (Małopolskie) o doniesienia Onetu zapytany został minister Zbigniew Ziobro.

Nie znam tej sprawy, wydałem polecenie pilnego skontrolowania tej sytuacji i przedstawienia wyjaśnień – zapowiedział minister sprawiedliwości. Dodał, że po tym zostaną podjęte ewentualne decyzje w tej sprawie.

Po południu Prokuratura Krajowa poinformowała, że minister sprawiedliwości, prokurator generalny polecił przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu.

Prokuratura wrocławska reaguje na artykuł onetu

W dniu 25 lipca 2022 roku Prokuratura Regionalna we Wrocławiu wydała oświadczenie w sprawie publikacji Onetu. Przedstawiamy je poniżej w całości:

W okresie ostatnich kilku lat w obiektach Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu (dwa budynki) trwa nieprzerwanie modernizacja tych obiektów, celem dostosowania do potrzeb jednostki i jak największego komfortu pracy prokuratorów i pracowników prokuratury.

Wyremontowano w całości piętro, gdzie położone są gabinety prokuratorów i pracowników Wydziału 6 Sądowego i obecnie 7 Wydziału Budżetowo – Administracyjnego w budynku Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu położonym przy ul. Piłsudskiego 15-17. Obecnie prowadzone są tam prace remontowe polegające na całkowitej przebudowie starej łazienki, likwidacji starej kuchni i pomieszczenia gospodarczego z których powstają pomieszczenia: aktowe i socjalne. Pomieszczenia te nie były remontowane od czasu powstania jednostki na tym szczeblu – wówczas Prokuratury Apelacyjnej, tj. od prawie 30 lat.

W lipcu 2022r. rozpoczął się kompleksowy remont budynku głównego Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu przy ul. Piłsudskiego 76-78. Wyremontowane zostaną wszystkie pomieszczenia na poszczególnych piętrach ( łącznie z salą konferencyjną ), począwszy od piwnic, które będą w pierwszej kolejności osuszane, poprzez całkowitą przebudowę pomieszczeń zajmowanych obecnie przez pracowników ochrony, z których powstanie biuro podawcze oraz remont sali konferencyjnej.

Z uwagi na wygospodarowane w budżecie jednostki w 2021r. środki finansowe i planowane na 2022r. działania remontowe, w 2021r. rozpoczęto procedurę wymiany mebli w jednostce. Do tej pory wymieniono meble w 7 gabinetach osób pełniących funkcje w jednostce – tj. zastępców Prokuratora Regionalnego ( 2 gabinety), wszystkich naczelników wydziałów (4 gabinety), dyrektora finansowego (1 gabinet ), w 2 sekretariatach, w sali konferencyjnej z zapleczem oraz w korytarzach w obu budynkach użytkowanych przez jednostkę. Zakupione meble to kompleksy szafowe, biurka, fotele, stoły z krzesłami, kanapy, fotele, stoliki, a także kompleksowe wyposażanie sali konferencyjnej z zapleczem – zestawy szaf, stół konferencyjny z krzesłami oraz stół z krzesłami.

Zakupiono meble włoskiej firmy „Las” oraz polskiej firmy „Nowy styl”. Wybór konkretnych modeli i producentów został dokonany przez architekta sporządzającego kompleksowy projekt przebudowany i aranżacji pomieszczeń jednostki w obu budynkach i został zaaprobowany przez Prokuratora Regionalnego i jego zastępców. Znaczna część wymienianych mebli pochodziła jeszcze z okresu utworzenia Prokuratury Apelacyjnej.

Koszt zakupu mebli we wszystkich wskazanych pomieszczeniach Prokuratury Regionalnej wraz z dostawą i ich montażem wyniósł 854 tysiące złotych.

Zakup mebli biurowych do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu nastąpił na podstawie art. 11 ust. 5 pkt 8 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych. Zapytanie ofertowe o cenę na dostawę mebli biurowych zostało skierowane do trzech potencjalnych wykonawców. Na realizację tego zadania ofertę złożył jeden podmiot – PEPEBE WŁOCŁAWEK Przedsiębiorstwo Państwowe. Oferta została złożona na kwotę 854 000 zł.

Zakupu dokonano w oparciu o zarządzenie nr 45/2021 Prokuratora Regionalnego we Wrocławiu z dnia 30 czerwca 2021r. w sprawie wydatkowania środków publicznych o wartości do 130 000 zł oraz wyłączonych spod stosowania ustawy z dnia 11 września 1019r. Prawo zamówień publicznych.

Część mebli z poprzedniego wyposażenia, które prezentowały jeszcze wartość użytkową, została przekazana Prokuraturze Okręgowej we Wrocławiu.

Na potrzeby przebudowy i aranżacji przestrzeni biurowych, a także pomieszczeń socjalno – kuchennych i łazienkowych w obu budynkach użytkowanych przez Prokuraturę Regionalną we Wrocławiu, co wiązało się z całkowicie nowym zaprojektowaniem niektórych przestrzeni (wyburzenie ścian, zmiana przeznaczenia pomieszczeń, likwidacja pomieszczeń ochrony na potrzeby powstania nowoczesnego biura podawczego) przedsięwzięcie to wymagało wsparcia fachowego tj. zatrudnienia osoby, która profesjonalnie tą przestrzeń zaaranżuje i wykona pełną dokumentację projektową.

W tym celu Prokuratura Regionalna podpisała umowę z firmą „Studio Wnętrz Anna Budzowska” – architekt o uznanej na terenie Wrocławia renomie zawodowej, dającej gwarancję rzetelnego wykonania usługi. Cena całości robót wykonanych przez projektanta, w tym związanych z całkowitym przearanżowaniem przeznaczenia części pomieszczeń, opracowaniem koncepcji i projektu aranżacji wnętrz Prokuratury Regionalnej wyniosła łącznie 44 772,00 brutto zł.

Powyższe informacje zostały przekazane autorowi artykułu pt. „Włoski luksus dla prokuratorów. Kontrowersyjny zakup włoskich mebli” przed jego publikacją.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
11
+1
21
+1
12
+1
22
+1
6
+1
11
+1
9

Powiązanie artykuły

Aktywistka Babcia Kasia pierwszy raz skazana za znieważenie policjantów. To już 11 akt oskarżenia przeciwko kobiecie.

Zbigniew Ziobro o Sędzi Annie Borkowskiej od sprawy Frasyniuka: tępe orzeczenie, wstyd mi za ten wyrok, kasta

Przyjadę i Cię zabiję – PROKURATURA: To nie groźba tylko brak kultury

Trybunał Konstytucyjny do Ministra Sprawiedliwości: nie szczuj!

Prokuratura: eliminacja to nawoływanie do przestępstwa. Też prokuratura: eksterminacja to nie nawoływanie do przestępstwa.

Ziobro zdefiniował pojęcie lichwy – 50zł dziennie odsetek równie złe co 250zł brutto wszystkich kosztów?

Prokurator zdegradowany za pytanie o podstawę prawną polecenia służbowego

Afera szczepionkowa. Szczepienia celebrytów. Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś zapowiedział zawiadomienie do prokuratury na placówkę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Porwanie 14-latki w Poznaniu. Prokuratura postawiła zarzuty. Sprawcami katolickie dzieci wychowane w duchu chrześcijaństwa.

Poprzednie
Następne

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

212 odsłon

Zbigniew Ziobro o Sędzi Annie Borkowskiej od sprawy Frasyniuka: tępe orzeczenie, wstyd mi za ten wyrok, kasta

Zbigniew Ziorbo był gościem Danuty Holeckiej w dniu 5 sierpnia 2022 roku w Wiadomościach TVP. Był pytany o wyrok jaki wydała Sędzia Anna Borkowska w sprawie Władsława Frasyniuka i jego wypowiedzi o mundurowych na granicy z Białorusią. Ziobro nie krył rozczarowała ocenił, że wyrok Borkowskiej jest tępy i jest on powodem wstydu Ministra Sprawiedliwości za polskie sądownictwo. Wspomniał też o kaście.

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie ma ostatnio szczęścia.

Po spektakularnych klęskach w sprawie Romana Giertycha, Magdaleny Adamowicz i Zbigniewa Stonogi nie wytrzymał ciśnienia i puściły mu nerwy. Najpierw na twitterze znieważył Władysława Frasyniuka i nazwał go śmieciem, a następnego dnia w Telewizji Polskiej w programie Gość Wiadomości brutalnie ocenił Sędzię Annę Borkowską, która wydała wyrok stwierdzający, że nazywanie mundurowych śmieciami stanowi niską szkodliwość społeczną i dlatego warunkowo umarza sprawę na rok próby.

Istotne dla sprawy jest to, że Władysław Frasyniuk dostał zarzut znieważenia funkcjonariusza publicznego. W sprawie występował – jak twierdzi obrońca Frasyniuka – tylko jeden funkcjonariusz, który tego dnia pełnił służbę na granicy z Białorusią. Według obrońcy ów funkcjonariusz zeznał, że nie czuje się znieważony wypowiedzią Frasyniuka.

W tych okolicznościach Sędzia Anna Borkowska uznała winę, ale jednocześnie umorzyła sprawę na rok próby ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu i winy sprawcy. Oznacza to, że rok od dnia prawomocności wyroku Frasyniuk dopuściłby się kolejnego czynu z tego samego paragrafu to ten wyrok zostałby wznowiony i orzeczona została inna kara. Z wyrokiem nie zgadza się ani Frasyniuk, ani prokuratura i obie strony zapowiadają apelację.

Ziobro o Sędzi Annie Borkowskiej: tępy wyrok, wstyd mi za ten wyrok, kasta

Mając to na uwadze Zbigniew Ziobro ocenił, że argumentacja Sędzi Anny Borkowskiej – przypominamy, że pełni ona funkcję przewodniczącego wydziału karnego Sądu Rejonowego dla Wrocławia Śródmieścia – jest tępa, zaś sam jej wyrok jest dla Ministra Sprawiedliwości powodem do wstydu.

Czy Sędzia Anna Borkowska poczuje się znieważona jako funkcjonariusz publiczny przez Zbigniewa Ziobrę, czy uzna, że daje zgodę by nazywać ją tępą? Z odpowiedzią na to pytanie trzeba będzie poczekać.

Do sprawy będziemy wracać!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

A wystarczyło przestrzegać prawa. To i wyroki nie byłyby uchylane, a UE wypłacałaby KPO i kar nie naliczała. Ale jak się robi prawo geszeftami z Funduszu Sprawiedliwości to takie są potem efekty…

e-wrzosek #FBPE🇪🇺🇵🇱🏳️‍🌈#FundamentalRights@e_wrzosek

Minister. Chyba Sprawiedliwości.
Polska ad 2022

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły