wtorek 28 maja 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Sprawa śmierci 8-letniego Kamila. Dogmaty Karnisty o Ziobrze: to hipokryta

21.7K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Śmierć 8-letniego Kamila z Częstochowy, który został zakatowany przez swoich rodziców, wstrząsnęła całym krajem. To niesamowicie tragiczne wydarzenie, które powinno skłonić nas do zastanowienia się nad wieloma kwestiami, w tym nad sposobem funkcjonowania prawa karnego w Polsce. Niestety, zamiast tego, politycy skupiają się na żerowaniu na ludzkiej tragedii i używają jej, by zyskać poparcie w oczach społeczeństwa.

Mikołaj Małecki, prowadzący stronę “Dogmaty Karnisty”, napisał na swoim profilu, że śmierć Kamila uaktywniła polityków żerujących na ludzkiej tragedii. Jednym z takich polityków jest Zbigniew Ziobro, który ubolewa nad zbyt łagodnymi karą, mimo że to on sam przyczynił się do tego, że surowsze kary nie weszły w życie w marcu 2023 roku. Ustawa, zaostrzająca kary za przestępstwa na tle rodzinnym, została przegłosowana przez PiS z inicjatywy Ziobry, ale niespodziewanie zablokowana przez tę samą partię do października. Gdyby ustawa weszła w życie w marcu, sprawcy zabójstwa Kamila mogliby dostać surowsze kary.

Małecki wskazuje na hipokryzję Ziobry i innych polityków, którzy obecnie ubolewają nad łagodnymi karami, ale jednocześnie zablokowali wejście w życie surowszych kar. Ich jedynym celem jest chwalenie się swoimi osiągnięciami, zdobycie poparcia i władzy oraz załatwianie swoich interesów politycznych. Nie liczy się dla nich bezpieczeństwo obywateli ani właściwe funkcjonowanie prawa karnego.

Mikołaj Małecki nie pozostawia suchej nitki także na politykach, którzy propagują karę śmierci. Ziobro, Mentzen czy Stanowski z Kanału Sportowego, to tylko nieliczni z nich. Ta grupa ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że odczłowieczanie sprawcy to łatwy sposób na uspokojenie sumienia. Zwierzę nie ponosi winy i nie zasługuje na żadną karę, zaś kara śmierci to już zbyt wiele. W przypadku tak drastycznego zabójstwa, jak w przypadku Kamila, sprawca zasługuje na karę adekwatną dolegliwą, ale nie powinniśmy go odczłowieczać.

Trwa oswajanie kary śmierci: Ziobro, Mentzen, Stanowski z Kanału Sportowego. Ten ostatni pisze o sprawcy “to coś”. “Po co to coś będzie dalej żyło? Po co będziemy to coś utrzymywać przy życiu?”. Ubolewa, że nie ma publicznych egzekucji, bo kara śmierci to już zbyt mało. “Napisałbym, że śmierć w męczarniach, ale szkoda czasu na męczarnie” – wskazuje portal Dogmaty Karnisty

Mimo to, niektórzy politycy wciąż próbują wykorzystywać tragedie takie jak ta do własnych celów. Mikołaj Małecki trafnie zwraca uwagę na takie zachowanie i wskazuje na hipokryzję Zbigniewa Ziobry, który teraz ubolewa nad zbyt łagodnymi karami, ale wcześniej blokował wejście w życie surowszych kar.

Małecki podkreśla, że politycy powinni zainteresować się maltretowanymi dziećmi i groźnymi rodzicami na czas, by zapobiec tragediom. Bezpieczeństwo obywateli to rozwiązania systemowe, sprawne instytucje państwa, prewencja na wielu poziomach, wreszcie zwyczajna ludzka wrażliwość. Surowe kary, nawet groźba kary śmierci, nie rozwiążą problemów związanych z przemocą w rodzinie i złym traktowaniem dzieci.

Oczywiście, kary za takie przestępstwa powinny być adekwatne do ich okrucieństwa. Jednak ich surowość nie powinna być jedynym narzędziem w walce z przemocą. Konieczne jest również zapobieganie takim sytuacjom poprzez odpowiednie wsparcie dla rodzin, a także edukację społeczeństwa na temat przemocą w rodzinie i sposobów jej zapobiegania.

Warto również podkreślić, że odczłowieczanie sprawców i dehumanizacja ich działań nie prowadzi do rozwiązania problemu przemocy. Wręcz przeciwnie – może prowadzić do eskalacji przemocy i braku empatii. Zamiast tego powinniśmy skupić się na zapobieganiu takim sytuacjom i pomocy ofiarom.

Podsumowując, wypowiedź Mikołaja Małeckiego z Dogmaty Karnisty dotycząca tragedii 8-letniego Kamilka z Częstochowy jest trafna i ważna. Zwraca uwagę na hipokryzję polityków, którzy wykorzystują tragedię do własnych celów i nie podejmują działań na rzecz zapobiegania przemocy. Wskazuje również na konieczność systemowego podejścia do problemu oraz edukacji społeczeństwa. Powinniśmy pamiętać, że kary są ważne, ale nie powinny być jedynym narzędziem w walce z przemocą.

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
77
+1
2
+1
2

30 komentarzy “Sprawa śmierci 8-letniego Kamila. Dogmaty Karnisty o Ziobrze: to hipokryta”

 1. A gdzie kurwa był sąd jak miał okazję odebrać go matce z domu a teraz kurwa media robią sensację dla czego

 2. PiSlam jak nikt inny potrafi rozgrywać politykę nad trumnami zmarłych wykorzystując ich pośmiertnie dla własnych celów politycznych. Cały (nie)rząd to zwykłe hieny cmentarne.

 3. Dla tego cwela ministra najważniejsza jest śmierć ojca który zmarł z powodu choroby czy naturalnie przeżywszy kilkadziesiąt lat niżeli śmierć 8 letniego dziecka zakatowanego przez ojczyma 😡

 4. Wojna o stołki…. zabieganie o kasę na fundację…. wdzięczność dla ojca Rydzyka….. policja przy pomnikach papieża i objazdach tego dziada śmierdzącego kaczora…. ochrona schodów smoleńskich….. tylko kurwa szkoda że w tym wszystkim zapomnieli te skurwysyny o ochronie dzieci …. przyjaciele Kaji Godek…..😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡😡

 5. A prokurator, tylko patrzy co tu jeszcze spierdolić w Polsce , zamiast zająć się tym do czego go powołano.

 6. Panie Ziobro żerujecie na tragediach ludzkich Najpierw tragedia smoleńska teraz chlopiec To musi się zemścić Wybory idą

  1. Franciszek Pedryc oni nie rozumieją, benzyna po 20 zł,i powiedzą wina Tuska, normalnie 😉😉✋✋🙃🙃

 7. Ale czego my się spodziewamy jak rzadzi patologia i daje profity patologi Nie ma edukacji uwrażliwienia ludzi na ludzkie krzywdy tylko jest kupowanie głosów i przywiązywanie ich do siebie Czego się spodziewamy po zerze ????? Tam nie ma kwalifikacji kompetencji Biją tylko pianę udając empatię ze niby coś robią…a kolejne dziecko traci życie w męczarniach Musimy się opamietac i DZIALAC nie tylko chwilę po tragedii

 8. Wszyscy przymykali oczy na takie zdarzenia a teraz wielki lament Mops powie w papierach wszystko się zgadza tylko dzieciak zmarł Nikt nie spełnił swych obowiązków ,nikt bo sygnały były i takich rodzin w kraju jest dużo

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Ziobro nie może się pogodzić z uniewinnieniem draq queen inscenizującą śmierć księdza od tęczowej zarazy, ale w wieszaniu na szubienicach swoich przeciwników politycznych nie widzi nic złego

Trybunał Konstytucyjny do Ministra Sprawiedliwości: nie szczuj!

Zbigniew Ziobro o Sędzi Annie Borkowskiej od sprawy Frasyniuka: tępe orzeczenie, wstyd mi za ten wyrok, kasta

Kolejna porażka Zbigniewa Ziobry. Stonoga tryumfuje – znów został uniewinniony!

Wrocławska prokuratura zamawia sobie meble prawie za milion złotych

Sąd Najwyższy uniewinnia za wpis “Polska dla Polaków” zawierający wulgaryzmy.

Ziobro z empatią do wyborców PiS: Możecie kraść do 800zł

Falenta zarzuca Tuskowi przestępstwa urzędnicze z 2014 roku. Ziobrowa prokuratura wszczyna śledztwo.

Porwanie 14-latki w Poznaniu. Prokuratura postawiła zarzuty. Sprawcami katolickie dzieci wychowane w duchu chrześcijaństwa.

Poprzednie
Następne

21.7K odsłon

Falenta zarzuca Tuskowi przestępstwa urzędnicze z 2014 roku. Ziobrowa prokuratura wszczyna śledztwo.

Dworczyk: dopóki nie ma dowodów, to poruszamy się w sferze różnego rodzaju plotek i pomówień.

Marek Falenta zachowuje się jak desperat, starając się wykonywać jakieś nerwowe ruchy, ale jest to kompletnie niewiarygodne; dopóki nie ma dowodów, to poruszamy się w sferze różnego rodzaju plotek i pomówień – Tak o Marku Falencie w czerwcu 2019 roku mówiła prawa ręka Premiera Mateusza Morawieckiego, czyli Michał Dworczyk.

Jak dodał Dworczyk o Falencie:

“Ciekawe jest zachowanie opozycji i części mediów mainstreamowych, dla których do niedawna pan Falenta był źródłem zła i symbolem wszystkiego co najgorsze, a dzisiaj nagle niektórzy chcieliby, żeby stał się autorytetem i wyrocznią w różnych sprawach związanych z tzw. aferą taśmową” – mówił minister.

Na Twitterze płoną opinię:

Dworczyk w przeszłości komentował już teorie wygłaszane przez Marka Falentę, np. w “Sygnałach dnia” w radiowej Jedynce komentował, że Falenta jest skazany prawomocnym wyrokiem sądowym i w czasie procesu był czas na ujawnianie wszystkich informacji, “co myślę, że jako oskarżony uczynił, żeby wybronić się w tej sprawie”. “Został skazany i jak wiemy w ramach ekstradycji trafił do Polski i wygląda na to, że zachowuje się jak desperat, starając się wykonywać jakieś nerwowe ruchy, ale jest to kompletnie niewiarygodne” – podkreślił szef KPRM.

O tym, że Falenta ma odbyć zasądzoną mu karę 2,5 roku więzienia, zdecydował 31 stycznia Sąd Apelacyjny w Warszawie. Odrzucił tym samym zażalenia obrońców, którzy ubiegali się o odroczenie wykonania kary m.in. ze względu na stan zdrowia skazanego. Falenta miał się stawić w zakładzie karnym 1 lutego, ale tego nie zrobił. Od tamtego czasu się ukrywał i był poszukiwany w związku z nakazem doprowadzenia do aresztu śledczego, który trafił do jednego ze stołecznych komisariatów 6 lutego 2019 r.

Falenta został skazany w 2016 r. przez Sąd Okręgowy w Warszawie na 2,5 roku więzienia w związku z tzw. aferą podsłuchową. Wyrok uprawomocnił się w grudniu 2017 r. Sprawa dotyczyła nagrywania od lipca 2013 r. do czerwca 2014 r. na zlecenie Falenty w warszawskich restauracjach osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych. Nagrano m.in. ówczesnych szefów: MSW – Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ – Radosława Sikorskiego, resortu infrastruktury i rozwoju – Elżbietę Bieńkowską, prezesa NBP Marka Belkę i szefa CBA Pawła Wojtunika. Ujawnione w tygodniku “Wprost” nagrania wywołały w 2014 r. kryzys w rządzie Donalda Tuska.

33 komentarzy “Falenta zarzuca Tuskowi przestępstwa urzędnicze z 2014 roku. Ziobrowa prokuratura wszczyna śledztwo.”

 1. Gang kaczo-ziobrowy niech zacznie od swoich zlodziei i oszustow.Falenta smieciu powinienes “zgnic”w wiezieniu wierze ze nadejdzie ten moment nie tylko dla ciebie ale tez calego szamba.Pana premiera TUSKA pocaluj w “cztery litery”

 2. Gang kaczo-ziobrowy niech zacznie od swoich zlodziei i oszustow.Falenta smieciu powinienes “zgnic”w wiezieniu wierze ze nadejdzie ten moment nie tylko dla ciebie ale tez calego szamba.Pana premiera TUSKA pocaluj w “cztery litery”

 3. Jak zwykle,zerowe świnie,przejadą się nazwkasnym głównie,a ten marny cięć,niech spiera…ala do Moskwy.

 4. Chodzi o to, że osoba podejrzana/oskarżona nie może brać udziału w wyborach jako kandydat do sejmu, tylko tyle w tym. Zwyczajnie BOJĄ SIĘ Pana Tuska bo AKURAT przez 8 lat nic nie zrobili i NAGLE teraz się obudzili przed wyborami.

  1. Saman Raman Pis boi się Tuska,chciałby tak go wyeliminować.Ale to co piszesz to nieprawda. Kandydować nie może osoba SKAZANA PRAWOMOCNTM WYROKIEM PRZEZ SĄD. A więc tu chodzi o kampanię wyborczą i o próbę kompromitacji Tuska.Oczywiscie, jak u nieudaczników pisowskich ,śmieszną Bo chcą ścigać Tuska za to że chciał ograniczyć import węgla Rosji do Polski czyli za PRÓBĘ UNIEZALEŻNIENIA OD ROSJI I ROSYJSKIEGO WEGLA.Chyba że centrala w Moskwie poleciła pisowi ukaranie Tuska.

  2. Wojtek Jasiak akurat co do wyroku to jest NIE PROBLEM. Wydadzą wyrok, Pan Tusk się odwoła ale odwołanie zajmie więc wyrok prawomocny będzie. Niech to będzie nawet za coś drobnego… to jest gra pod publiczkę, pokazanie Pana Tuska w złym świetle a jak PiSałem to ZERO może zrobić co chce bo przypomnę, że w nagłych przypadkach to ZERO wyznacza sędziego do prowadzenia sprawy a prokuratura zawsze działa w interesie ZERO. Dodatkowo, nawet jak jesteś podejrzanym itp. to KurWizja to rozdmucha, jeden z drugim uwierzą i to PiSlamowi wystarczy… niestety.

  3. Saman Raman Zmienią prawo w jedną noc,,,u nich to Nowogrodzka decyduje,,,,a ten co się ciągle uczy podpisze,,,, Nie wiem jak ta komisja będzie działać,ale jak powstanie to zaraz wydadzą wyrok,,,,i po robocie,,,,ale się nie damy,,,, brawo PANIE TUSK 🥰 WYGRAMY 🥰

  4. Saman Raman Zmienią prawo w jedną noc,,,u nich to Nowogrodzka decyduje,,,,a ten co się ciągle uczy podpisze,,,, Nie wiem jak ta komisja będzie działać,ale jak powstanie to zaraz wydadzą wyrok,,,,i po robocie,,,,ale się nie damy,,,, brawo PANIE TUSK 🥰 WYGRAMY 🥰

 5. Nie douczony magister z poparciem-0 i jakiś pseudo biznesmen będą teraz co by tu zrobić żeby prezesikowi wejść nie powiem gdzie

 6. Nie douczony magister z poparciem-0 i jakiś pseudo biznesmen będą teraz co by tu zrobić żeby prezesikowi wejść nie powiem gdzie

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły