wtorek 16 lipca 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Uwaga – ZUS przywłaszczy Twoje pieniądze jeśli nie złożysz wniosku o zwrot nadpłaty do 22 maja 2023 roku! Nie daj się oszukać!

21.9K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Jak co roku w ZUS ma miejsce spotkanie służbowe w którym urzędnicy liczyć będą zyski z przywłaszczonych pieniędzy od przedsiębiorców, którzy nadpłacili składki za minionym roku i nie zdążyli w terminie upomnieć się o ich zwrot. Moralność tych urzędników jest taka, że jeśli płatnik jest dłużny to stosując manipulację i sztuczki księgowe domagają się nawet przedawnionych kwot, ale jeśli chodzi o oddawanie nadpłat to są chytrzy i kombinują jeszcze bardziej, aby nie oddawać zagrabionych pieniędzy. Jeśli do 22 maja 2023 nie złożyć do ZUS wniosku o zwrot nadpłaconych składek za miniony rok to ZUS przywłaszczy Twoje pieniądze i ci ich nie odda.

To osiągnięcie Twoim kosztem korzyści majątkowej przez organ rentowy jest zgodne z prawem, a więc jeśli zaniedbasz sprawę to padniesz ofiarą tego procederu. ZUS od lat wzbogaca się w ten sposób. Czytelnicy i środowisko pokrzywdzonych przez ZUS apeluje: nie daj się oszukać!

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Przedsiębiorcy w Polsce mają obowiązek corocznie składać w ZUS rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za poprzedni rok do 22 maja. W 2023 roku dokument ten powinien się znaleźć w papierach za kwiecień. Warto jednak wiedzieć, że roczna składka zdrowotna ustalona przez ZUS może okazać się niższa lub wyższa od sumy składek, którą przedsiębiorca zapłacił przez cały rok. Co to oznacza dla przedsiębiorców i jakie procedury trzeba przeprowadzić, aby uzyskać zwrot nadpłaty lub uregulować niedopłatę?

Zgodnie z informacją Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jeśli z rozliczenia wynika nadpłata, a płatnik nie ma zaległości w opłacaniu składek, to ZUS utworzy wniosek o zwrot nadpłaty na profilu płatnika na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Następnie płatnik musi zweryfikować, podpisać i odesłać przez PUE ten wniosek do 1 czerwca. ZUS przekaże nadpłatę na rachunek bankowy, który jest zapisany na koncie płatnika składek, najpóźniej do 1 sierpnia. Jeśli na koncie płatnika był dług, nadpłata zostanie rozliczona na poczet zaległości.

W przypadku, gdy z rozliczenia wynika niedopłata, przedsiębiorca musi uregulować różnicę w terminie płatności składki za kwiecień, czyli do 22 maja 2023 roku. Warto więc dokładnie sprawdzić wysokość składek, które zostały już wpłacone, i zwrócić uwagę na fakt, że roczna składka zdrowotna może okazać się wyższa niż suma składek zapłaconych przez cały rok.

Osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą składają roczne rozliczenie składki na druku ZUS DRA (blok XII). Natomiast w przypadku opłacania składek za inne osoby (np. pracowników, zleceniobiorców) na druku ZUS RCA (blok III. F). Od 1 maja 2023 roku obowiązywać będą nowe wzory dokumentów ZUS DRA i ZUS RCA, a Zakład Ubezpieczeń Społecznych dostosuje programy Płatnik i ePłatnik do nowych wzorów dokumentów oraz udostępni w nich funkcje, które umożliwią roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Informacje na temat jak zażądać od ZUS oddania pieniędzy, które urzędnicy chcą przywłaszczyć znajdują się na stronie organu – kliknij tutaj

Warto zaznaczyć, że wraz z nowymi wzorami dokumentów ZUS DRA i ZUS RCA, Zakład udostępnił funkcje, które ułatwią przedsiębiorcom dokonywanie rozliczeń składek zdrowotnych. Jest to kolejny krok w digitalizacji procesów prowadzenia działalności gospodarczej i ułatwieniu przedsiębiorcom codziennych obowiązków.

Warto przypomnieć, że składki zdrowotne są ważnym elementem systemu ubezpieczeń społecznych i stanowią źródło finansowania polskiej służby zdrowia. Regularne ich opłacanie przez przedsiębiorców i osoby zatrudnione przyczynia się do zapewnienia finansowania publicznej służby zdrowia oraz poprawy jakości i dostępności świadczonych usług.

Podsumowując, przedsiębiorcy mają obowiązek złożyć roczne rozliczenie składki zdrowotnej za ubiegły rok do 22 maja 2023 roku. ZUS zwraca uwagę na konieczność uregulowania ewentualnej niedopłaty składek w terminie, aby uniknąć konsekwencji finansowych. Nowe wzory dokumentów ZUS DRA i ZUS RCA oraz udostępnione przez Zakład funkcje ułatwią przedsiębiorcom dokonywanie rozliczeń składek zdrowotnych. Pamiętajmy, że regularne opłacanie składek zdrowotnych przyczynia się do poprawy jakości i dostępności polskiej służby zdrowia.

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
76
+1
2
+1
2

2 komentarzy “Uwaga – ZUS przywłaszczy Twoje pieniądze jeśli nie złożysz wniosku o zwrot nadpłaty do 22 maja 2023 roku! Nie daj się oszukać!”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Wojciech Andrusiewicz okłamał całą Polskę. Zapewniał powagą nazwiska, że Skarb Państwa na aferze respiratorowej nie straci ani złotówki. Stracił.

Tylko w Czas Finansów: na wrocławski ZUS wpływały zawiadomienia o przestępstwach, zarówno na instytucję, jak i na pracowników

Praca w ZUS zabija? Pracownik Zakładu w Zielonej Górze zmarł przy biurku. Po chwilach zadumy oddział wrócił do pracy “business as usual”.

Siewcy hejtu. Rzecznik ZUS wygaduje głupoty. Tym razem w imieniu organu szkaluje za referendum Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa. Znowu.

Uwaga na nierzetelną urzędniczkę ZUS – Magdalena Groń przyłapana na braku profesjonalizmu. Zastępca Dyrektora ZUS Adam Nowak uznaje skargę i przeprasza.

ZUS. Możliwość spotkania dyrektora departamentu legislacyjno-prawnego Dominika Wojtasiaka podczas jego obrony pracy doktorskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

Afera chamstwa w ZUS: Dyrektor Anna Maćkowiak każe nam kontaktować się z Rzecznikiem, a Rzecznik nas lekceważy.

ZUS w środku IV fali epidemii wysyła staruszkę w największej grupie ryzyka do oddziału zakładu w innym mieście. Czy tak pracownicy ZUS eliminują rencistów i emerytów?

Czy opolanie to kapusie i donosiciele jak twierdzi ZUS?

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Jest wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej

W dniu 9 stycznia br. Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła na ręce Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej z zajmowanego stanowiska.

Jak podkreśla Pani Minister:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to liczne zadania i obowiązki na rzecz bezpieczeństwa socjalnego Polek i Polaków, realizowane przez ponad czterdzieści tysięcy pracownic i pracowników zasługujących na godne warunki pracy i płacy. Nowe wyzwania w obszarze ubezpieczeń społecznych, jakie stawia przed sobą rząd koalicji 15 października wymagają nowego otwarcia, gwarantującego odpowiedzialne zarządzanie tak ważną instytucją.

Nie jest jasne czy reszta zarządu oraz rada nadzorcza również zostanie wymieniona.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły