wtorek 4 października 2022

Artykuł znajduje się poniżej pod naszym twitterem i facebookiem. Prosimy polub nas na twitterze i facebooku, natomiast aby przeczytać artykuł skroluj w dół.

Tymczasem na Twitterze:

A wystarczyło przestrzegać prawa. To i wyroki nie byłyby uchylane, a UE wypłacałaby KPO i kar nie naliczała. Ale jak się robi prawo geszeftami z Funduszu Sprawiedliwości to takie są potem efekty…

e-wrzosek #FBPE🇪🇺🇵🇱🏳️‍🌈#FundamentalRights@e_wrzosek

Minister. Chyba Sprawiedliwości.
Polska ad 2022

Tymczasem na Facebooku:

Siewcy hejtu: Wicemarszałek Sejmu do kobiety – ty kretynko!

2 458 odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Znieważanie i obrażanie przez starszego mężczyznę młodszej kobiety nie powinno dziwić, gdyż CzasFinansów.pl opisywał proces, w którym Sędzia Sądu Rejonowego we Wrocławiu Anna Martyniec wyraziła “pochwałę i zgodę” na to, że starszy mężczyzna może młodszą kobietę zwyzywać od kurew jeśli uzna, że jest ona wobec niego niegrzeczna. Wicemarszałek Terlecki aż tak ostro kobiety nie znieważył – ubliżył jej po prostu od kretynek.

Nic dziwnego, że Wicemarszałek Sejmu znieważa młodsze kobiety od kretynek skoro Sądy zezwalają starszym mężczyznom wyzywać młodsze kobiety od kurew

O sprawie siewczyni hejtu Sędzi Annie Martyniec pisaliśmy już w CzasFinansów.pl – jak się okazuje prorocze były obawy naszej redakcji, że skoro sędziowie usprawiedliwiają takie zezwierzęcenie dobrych obyczajów i obniżają standardy powszechnie oczekiwanych zachowań społecznych to kwestia czasu były kolejne zniewagi i obelgi. Nasz artykuł dostępny jest tutaj:

https://www.czasfinansow.pl/siewcy-hejtu-sad-starszy-mezczyzna-ma-prawo-wyzywac-mlodsza-kobiete-od-kur/

Marszałek Sejmu do obywatela: ty kretynko!

5 listopada 2021 roku Wicemarszałek Ryszard Terlecki spacerował po jednej z galerii handlowych w Krakowie. Rozpoznała go młoda kobieta, która zwróciła się do niego z krytyką jego działalności politycznej. Wicemarszałek Sejmu, który reprezentuje Sejm także po godzinach pracy, ubliżył kobiecie i znieważył ją od kretynek. Nagranie z tej sytuacji upubliczniła poseł Barbara Nowacka na swoim twitterze.

Jak się tłumaczy hejter?

W sobotę 6 listopada 2021 roku głos w sprawie incydentu na łamach “Gazety Krakowskiej” zabrał też wicemarszałek Sejmu:

Byłem z żoną na zakupach. Nagle podeszły do mnie dwie kobiety, jedna zaczęła nagrywać zdarzenie telefonem, a druga wykrzykiwała, że prześladuję kobiety (m.in. „to, co robicie kobietom, jest karygodne”). Był to oczywisty przejaw agresji i chamstwa, który wywołał zdumienie przypadkowych świadków – cytuje Terleckiego “GK”.

Powiedziałem tej pani, że jest kretynką, określając w ten sposób jej poziom umysłowy. Uważam, że to określenie było niezwykle delikatne wobec zachowania, z jakim się spotkałem. Niestety, takie zachowanie jest charakterystyczne dla środowisk przedkładających awanturę ponad jakiekolwiek argumenty. Trzeba jednak na to reagować. Ja zrobiłem to bardzo grzecznie – wyjaśnia Ryszard Terlecki.

Dziennikarze Onetu dotarli także do pani Magdy, która “przejaw agresji i chamstwa” opisuje nieco inaczej: – Zobaczyłam marszałka i pomyślałam, że drugi raz taka okazja może mi się nie trafić. Uważam, że mamy prawo podejść do jakiegoś polityka i wyrazić swoje zdanie. Chciałam wyrazić swoje zdanie na temat tego, co dzieje się w kraju. Nie podoba mi się to bardzo. Zwłaszcza to, jak zostały potraktowane kobiety. Uważam, że faktycznie odebrano nam prawa i potraktowano nas bardzo przedmiotowo – relacjonuje kobieta w rozmowie z Onetem.

“To dobry obyczaj” gdy funkcjonariusz publiczny znieważa młodsze kobiety

Złośliwi internauci mogliby uznać, że to w zasadzie miły gest ze strony starszego mężczyzny, funkcjonariusza publicznego, posła, a zarazem wicemarszałka sejmu, że wobec usprawiedliwiania przez np. Sędzię Annę Mortyniec, nazywania kobiet kurwami on ograniczył się do słowa kretynka.

Z całą pewnością przykład Wicemarszałka Sejmu będzie stosowany przez obywateli, którzy w podobny sposób będą brać przykład z Ryszarda Terleckiego i w podobnych słowach dokonywać “poziom umysłowy” np. urzędników, albo innych funkcjonariuszy.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Powiązanie artykuły

Siewcy hejtu: Minister Maciej Wąsik nie uważa za hejt i mowę nienawiści przyrównywanie ludzi do psów. Policjanci, którzy w przeszłości znieważali od debili dziennikarza TVP, popierają.

Siewcy hejtu – Sędzia Anna Martyniec: Starszy mężczyzna ma prawo wyzywać młodszą kobietę od kur…

Rzecznik prasowy koncernu Amica anonimowo hejtował dziennikarkę na portalu GoWork

Pies to nie zniewaga policjanta, tak samo jak pokaż ryj – to stanowiska prokuratury i wyrok sądu

Czy Policji wolno bezkarnie znieważać inne osoby? Czy Zarząd Główny NSZZ Policjantów nazywa dziennikarza “debilem”?

Wyłudzali pieniądze na fikcyjny wynajem apartamentów. On został aresztowany na trzy miesiące, ona ma zarzuty znieważenie i naruszenia nietykalności policjantów.

Sędzia Agnieszka Łężna: emerytowani żołnierze to tchórze!

Związek Policjantów chce ścigać obywateli za krytykę

Stop mowie nienawiści krzyczą policjanci wyzywający dziennikarza TVP od debila

Poprzednie
Następne

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

3 928 odsłon

Stop mowie nienawiści krzyczą policjanci wyzywający dziennikarza TVP od debila

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów w ramach akcji “murem za polskim mundurem” wydał apel by zatrzymać mowę nienawiści.

To ten sam związek policjantów, który publicznie dziennikarza TVP nazywał debilem tylko dlatego, że zadawał trudne pytania policjantom w sprawie zastrzelenia przez funkcjonariusza młodego chłopaka w Koninie w 2019 roku.

Wpis został szybko skasowany, ale w szeroko rozumiana opinia publiczna nie zapomina – tym bardziej, że kiedy obywatel nazwie policjanta debilem to stawiane są mu zarzuty znieważenia funkcjonariusza.

Policjant może, ale użycie tego samego określenia wobec funkcjonariusza jest już hejtem, mową nienawiści i przestępstwem.

Trudny czas w jakim przychodzi nam funkcjonować wymaga dochowania standardów w debacie publicznej. Brutalizacja języka jest jedną ze zmór współczesnej komunikacji. Nie można pozostawać obojętnym wobec przekraczających dobry obyczaj, a nawet prawo wypowiedzi. – pisze NSZZ Policjantów w swoim komunikacie – Polskie Służby stoją na straży nienaruszalności granic naszego Państwa. Należy o tym pamiętać ferując skrajnie krzywdzące opinie na ich temat. Taką właściwą reakcję wykazała Opolska Policja, która zareagowała w jedynie słuszny sposób. Brawo! Niech ten przykład wyznacza standardy dla firm i instytucji, które umywają ręce od błota jakie przyklejają do nich współpracujące z nimi osoby.

Policjanci nie przeprosili ani szeroko rozumianej opinii publicznej, ani znieważonego (co też jest przestępstwem) dziennikarza TVP za nazwanie go debilem. Przypomnieć należy, że pisarz Jakub Żulczyk za nazwanie prezydenta debilem ma postawione zarzuty i proces. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

A wystarczyło przestrzegać prawa. To i wyroki nie byłyby uchylane, a UE wypłacałaby KPO i kar nie naliczała. Ale jak się robi prawo geszeftami z Funduszu Sprawiedliwości to takie są potem efekty…

e-wrzosek #FBPE🇪🇺🇵🇱🏳️‍🌈#FundamentalRights@e_wrzosek

Minister. Chyba Sprawiedliwości.
Polska ad 2022

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły