niedziela 5 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Siewcy hejtu: Wicemarszałek Sejmu do kobiety – ty kretynko!

22.5K odsłon
3K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Znieważanie i obrażanie przez starszego mężczyznę młodszej kobiety nie powinno dziwić, gdyż CzasFinansów.pl opisywał proces, w którym Sędzia Sądu Rejonowego we Wrocławiu Anna Martyniec wyraziła “pochwałę i zgodę” na to, że starszy mężczyzna może młodszą kobietę zwyzywać od kurew jeśli uzna, że jest ona wobec niego niegrzeczna. Wicemarszałek Terlecki aż tak ostro kobiety nie znieważył – ubliżył jej po prostu od kretynek.

Nic dziwnego, że Wicemarszałek Sejmu znieważa młodsze kobiety od kretynek skoro Sądy zezwalają starszym mężczyznom wyzywać młodsze kobiety od kurew

O sprawie siewczyni hejtu Sędzi Annie Martyniec pisaliśmy już w CzasFinansów.pl – jak się okazuje prorocze były obawy naszej redakcji, że skoro sędziowie usprawiedliwiają takie zezwierzęcenie dobrych obyczajów i obniżają standardy powszechnie oczekiwanych zachowań społecznych to kwestia czasu były kolejne zniewagi i obelgi. Nasz artykuł dostępny jest tutaj:

https://www.czasfinansow.pl/siewcy-hejtu-sad-starszy-mezczyzna-ma-prawo-wyzywac-mlodsza-kobiete-od-kur/

Marszałek Sejmu do obywatela: ty kretynko!

5 listopada 2021 roku Wicemarszałek Ryszard Terlecki spacerował po jednej z galerii handlowych w Krakowie. Rozpoznała go młoda kobieta, która zwróciła się do niego z krytyką jego działalności politycznej. Wicemarszałek Sejmu, który reprezentuje Sejm także po godzinach pracy, ubliżył kobiecie i znieważył ją od kretynek. Nagranie z tej sytuacji upubliczniła poseł Barbara Nowacka na swoim twitterze.

Jak się tłumaczy hejter?

W sobotę 6 listopada 2021 roku głos w sprawie incydentu na łamach “Gazety Krakowskiej” zabrał też wicemarszałek Sejmu:

Byłem z żoną na zakupach. Nagle podeszły do mnie dwie kobiety, jedna zaczęła nagrywać zdarzenie telefonem, a druga wykrzykiwała, że prześladuję kobiety (m.in. „to, co robicie kobietom, jest karygodne”). Był to oczywisty przejaw agresji i chamstwa, który wywołał zdumienie przypadkowych świadków – cytuje Terleckiego “GK”.

Powiedziałem tej pani, że jest kretynką, określając w ten sposób jej poziom umysłowy. Uważam, że to określenie było niezwykle delikatne wobec zachowania, z jakim się spotkałem. Niestety, takie zachowanie jest charakterystyczne dla środowisk przedkładających awanturę ponad jakiekolwiek argumenty. Trzeba jednak na to reagować. Ja zrobiłem to bardzo grzecznie – wyjaśnia Ryszard Terlecki.

Dziennikarze Onetu dotarli także do pani Magdy, która “przejaw agresji i chamstwa” opisuje nieco inaczej: – Zobaczyłam marszałka i pomyślałam, że drugi raz taka okazja może mi się nie trafić. Uważam, że mamy prawo podejść do jakiegoś polityka i wyrazić swoje zdanie. Chciałam wyrazić swoje zdanie na temat tego, co dzieje się w kraju. Nie podoba mi się to bardzo. Zwłaszcza to, jak zostały potraktowane kobiety. Uważam, że faktycznie odebrano nam prawa i potraktowano nas bardzo przedmiotowo – relacjonuje kobieta w rozmowie z Onetem.

“To dobry obyczaj” gdy funkcjonariusz publiczny znieważa młodsze kobiety

Złośliwi internauci mogliby uznać, że to w zasadzie miły gest ze strony starszego mężczyzny, funkcjonariusza publicznego, posła, a zarazem wicemarszałka sejmu, że wobec usprawiedliwiania przez np. Sędzię Annę Mortyniec, nazywania kobiet kurwami on ograniczył się do słowa kretynka.

Z całą pewnością przykład Wicemarszałka Sejmu będzie stosowany przez obywateli, którzy w podobny sposób będą brać przykład z Ryszarda Terleckiego i w podobnych słowach dokonywać “poziom umysłowy” np. urzędników, albo innych funkcjonariuszy.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Czy Policji wolno bezkarnie znieważać inne osoby? Czy Zarząd Główny NSZZ Policjantów nazywa dziennikarza “debilem”?

Rzecznik prasowy koncernu Amica anonimowo hejtował dziennikarkę na portalu GoWork

Siewcy hejtu: Minister Maciej Wąsik nie uważa za hejt i mowę nienawiści przyrównywanie ludzi do psów. Policjanci, którzy w przeszłości znieważali od debili dziennikarza TVP, popierają.

Wyłudzali pieniądze na fikcyjny wynajem apartamentów. On został aresztowany na trzy miesiące, ona ma zarzuty znieważenie i naruszenia nietykalności policjantów.

Pies to nie zniewaga policjanta, tak samo jak pokaż ryj – to stanowiska prokuratury i wyrok sądu

Sędzia Agnieszka Łężna: emerytowani żołnierze to tchórze!

Stop mowie nienawiści krzyczą policjanci wyzywający dziennikarza TVP od debila

Związek Policjantów chce ścigać obywateli za krytykę

Siewcy hejtu – Sędzia Anna Martyniec: Starszy mężczyzna ma prawo wyzywać młodszą kobietę od kur…

Poprzednie
Następne

23 odsłon

Terlecki z PiS: Stanowisko Solidarnej Polski w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym nie przesądzi o wspólnym starcie w wyborach.

PiS najwyraźniej akceptuje stanowisko partii Zbigniewa Ziobry dotycząca odmowy poparcia ustawy o zmianach w Sądzie Najwyższym w celu odblokowania KPO. Ryszard Terlecki w rozmowie z Polsat News wskazał, że bez znaczenia dla Zjednoczonej Prawicy jest to czy Solidarna Polska zagłosuje razem z PiS w tej ustawie.

Stanowisko Solidarnej Polski w kwestii ustawy o Sądzie Najwyższym nie będzie przesądzające w kontekście wspólnych list wyborczych – powiedział na antenie Polsat News wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. Wyraził też nadzieję, że “koalicjanci dotrzymają nam kroku i pójdą z nami do wyborów”. – Jeśli nie, to cóż… znikną ze sceny politycznej – powiedział rozmowy z Polsat News Ryszard Terlecki.

Na 11 stycznia zaplanowano w Sejmie pierwsze czytanie ustawy o Sądzie Najwyższym, przedłożonej w grudniu ubiegłego roku. Jeśli uda się ją przegłosować – co nie jest pewne, zważając na stanowisko Solidarnej Polski, która nie zgadza się z jej zapisami – będzie to ważny krok do odblokowania środków z KPO dla Polski. 

Terlecki wskazał również, że wszystkie poprawki do ustawy zgłoszone przez opozycję zostaną odrzucone.

Opozycja zamierza zgłosić pewne poprawki, które zapewne trzeba będzie odrzucić, tak jak zwykle – powiedział Ryszard Terlecki

Oznacza to, że PiS nie uzyska większość by ustawę przegłosować w Sejmie. Solidarna Polska zagłosuje przeciw, a opozycja wobec odrzucenia jej poprawek również nie poprzez projektu Prawa i Sprawiedliwości.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły