Chińczyk w styczniu zjadł nietoperza, a więc w marcu i kwietniu Europejczyk nie obejrzy w internecie serialu w HD

Chińczyk w styczniu zjadł nietoperza, a więc w marcu i kwietniu Europejczyk nie obejrzy w internecie serialu w HD

Komisja Europesja zwróciła się do Netlixa z sugestią, aby ograniczyć internautom możliwość korzystania z usługi w najwyższej jakości obrazu. Wszystko po to, aby w czasie, w którym mieszkańcy Unii Europejskiej przebywają w domach na obowiązkowych lub dobrowolnych kwarantannach, oglądając seriale i filmy nie powodowali spadku wydajności sieci Internet.

Wydawało się, że bezpieczeństwo przepustowości łącz internetowych jest stabilne. KoronaWirus udowodnił, że to tylko pozory. Thierry Breton, unijny komisarz do spraw rynku wewnętrznego interweniował w tej sprawie do Reeda Hastingsa, który jest prezesem Netflixa. Nie trzeba było długo czekać na decyzję. Netflix zgodził się obniżyć jakość o 25% na najbliższe 30 dni. W specjalnym komunikacie zapewniono natomiast, że jakość filmów i seriali pozostanie dobra.

— Platformy streamingowe, operatorzy telekomunikacyjni i użytkownicy – wszyscy ponosimy wspólną odpowiedzialność za podjęcie kroków w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania internetu podczas walki z rozprzestrzenianiem się wirusów – powiedział Breton.

Breton zwrócił się w tej sprawie nie tylko do Netflixa, ale także do pozostałych platform. Twierdził, że ze względy na kwarantanny, pracę zdalną z domu oraz masowe oglądanie streamingu filmów sieć Internet jest zagrożona. Może się zdarzyć, że zaczniemy odczuwać spadek wydajności, a w niektórych przypadkach może go po prostu zabraknąć na jakiś czas.

To przerażające, że gdzieś w Chinach jakiś Chińczyk w styczniu zjadł zupę z nietoperza, a w rezultacie w marcu Europejczycy nie mogą oglądać filmów i seriali w internecie w jakości HD.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0

CZAD!

+1
0

KOCHAM!

+1
0

DOBRE!

+1
1

SZOK!

+1
0

NUDY!

+1
0

LIPA!