Wojna na Ukrainie. Sankcje Morawieckiego: Polska zamknie niedługo przestrzeń dla samolotów z Rosji. Rosyjski węgiel nadal mile widziany i kupowany przez PiS.

Wojna na Ukrainie. Sankcje Morawieckiego: Polska zamknie niedługo przestrzeń dla samolotów z Rosji. Rosyjski węgiel nadal mile widziany i kupowany przez PiS.

Poleciłem przygotowanie uchwały Rady Ministrów, która doprowadzi do zamknięcia przestrzeni powietrznej nad Polską dla rosyjskich linii lotniczych – poinformował na facebooku premier Mateusz Morawiecki. Mimo to nadal Rząd PiS nie zdecydował aby zaprzestać finansowania Putina przez handel węglem z Rosją.

W roku 2021 na 12 milionów ton kupionego przez Polskę węgla aż 9 milionów pochodziło od agresora Putina. W okresie styczeń i luty 2022 Mateusz Morawiecki kupił od Rosji rekordowe 6 milionów ton węgla.

Wprowadzony zakaz lotów będzie oznaczał zarówno zakaz startów i lądowań z polskich lotnisk dla samolotów np. Aeroflotu, jak również brak możliwości przelotu nad terytorium Polski do innych państw. Póki co poza deklaracją na facebooku zakazu nie wprowadzono, ale jak twierdzi Mateusz Morawiecki polecił przygotowanie uchwał w tej sprawie.

Mimo, że Mateusz Morawiecki od lat w imieniu Polski handluje z Rosją węglem i wszystko wskazuje na to, że Polska nie zamierza przestać inwestować w agresora Putina, to właśnie on najgłośniej krzyczy by nakładać sankcje na Rosję. Polska żadnych sankcji nie nałożyła, nie zamierza też zaniechać (przynajmniej na razie) biznesów z agresorem, za to zrealizowanie deklaracji z facebooka może być pierwszą sankcją jaką Polska nałoży na Rosję.

Wcześniej na taki krok zdecydowała się Wielka Brytania. Był to element pakietu brytyjskich sankcji wobec Rosji. Również linie lotnicze British Airways odwołały rejsy do Moskwy i zapowiedziały, że ich samoloty będą omijać przestrzeń powietrzną Federacji Rosyjskiej.

Do sprawy będziemy wracać

Co sądzisz na ten temat?
+1
32

CZAD!

+1
23

KOCHAM!

+1
12

DOBRE!

+1
33

SZOK!

+1
32

NUDY!

+1
12

LIPA!