Wielomiliardowe odszkodowania za zbrodnie księży na dzieciach!

Wielomiliardowe odszkodowania za zbrodnie księży na dzieciach!

Rząd Kanady ogłosił, że w ramach ugody, zobligował się do zapłaty zadość uczynnienia w kwocie 40 miliardów dolarów kanadyjskich. Sprawa dotyczy masowych gwałtów i zabójstw popełnianych głównie przez księży katolickich i zakonnice na dzieciach odebranym rdzennym mieszkańcom Kanady.

Do aktów przemocy dochodziło w placówkach opiekuńczych, prowadzonych głownie przez Kościół katolicki. W ciągu kilkudziesięciu lat XX wieku rdzennym rodzinom odebrano kilkaset tysięcy dzieci, umieszczając je w szkołach z internatami w celu asymilacji. Tysiące z nich zmarło z niedożywienia i chorób, było maltretowanych fizycznie lub seksualnie.

Skalę tego zjawiska ujawniły nieoznakowane groby, odkrywane stopniowo na terenach zamkniętych dopiero w latach 90-tych XX wieku szkół. Odnaleziono ponad 1000 ciał, a poszukiwania nadal trwają, ale już szacuje się je w tysiącach.

Odkrycie spowodowało gwałtowne protesty, które przejawiały się głównie w podpalaniu i dewastacji kościołów. Efektem tego było również zniszczenie pomnika Jana Pawła II stojącego przy polskim kościele w miejscowości Edmonton w środkowej Kanadzie. Pomnik został wymalowany czerwoną farbą, a od niego została wytyczona trasa z odciśniętych stóp za pomocą tej że farby, prowadząca do drzwi pobliskiego kościoła.

Dlaczego to obywatele Kanady będą płacić za te krzywdy?

Pytanie , dlaczego to rząd Kanady zdeklarował się wypłacić tak wysokie odszkodowanie, to jest około 127 miliardów polskich złotych, które w znacznej części zostanie wypłacone rodzinom pokrzywdzonych , a nie zrobił tego przedstawiciel winnych tych okrutnych zbrodni z siedzibą w Watykanie?

Jak wiadomo na przełomie wieków, Watykan “dorobił” się ogromnego bogactwa i jest drugim na świecie właścicielem ziemskim , tuż po Wielkiej Brytanii.

Bulwersujące, poza samym aktem barbarzyństwa, jest to, że jak do tej pory, żadni hierarchowie watykańscy łącznie z obecnie urzędującym papieżem nie wyrazili żadnej formy skruchy czy oficjalnych przeprosin, aczkolwiek ubolewają nad tym faktem, cokolwiek miałoby to znaczyć.

Stanowisko w tej sprawie zajął  premier Kanady Justin Trudeau:

“Jako katolik jestem głęboko rozczarowany stanowiskiem, jakie Kościół katolicki zajmuje teraz i w ciągu ostatnich wielu lat – powiedział szef kanadyjskiego rządu”

Jest to kolejna tak duża „masakra” ujawniona na dzieciach. Pamiętamy o podobnym odkryciu, które miało miejsce w Irlandii, odkrycie tej strasznej zbrodni na wyspie spowodowało praktycznie odsunięcie się je mieszkańców całkowicie od wiary katolickiej.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12

CZAD!

+1
23

KOCHAM!

+1
35

DOBRE!

+1
43

SZOK!

+1
43

NUDY!

+1
3

LIPA!