czwartek 18 kwietnia 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Toruński ZUS na celowniku prokuratury. Wpłynęło zawiadomienie na prześladowanie chrześcijan przez urzędników.

2188 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Zakład Ubezpieczeń Społecznych grudzień rozpoczął na ostro. Po prześladowaniu i nękaniu przedsiębiorców, schorowanych ludzi oraz kobiet w ciąży obrał sobie na cel nową grupę społeczną do dręczenia – chrześcijan! Media od kilku dni alarmują, że Sąd Rejonowy w Toruniu uchylił decyzję toruńskiego ZUS by katechetce, która będąc na zwolnieniu lekarskim jednego dnia uczestniczyła w obrzędzie religijnym, cofnąć prawo do tzw. L4. Jak się okazuje do prokuratury rejonowej w Toruniu wpłynęło już zawiadomienie na prześladowanie chrześcijan przez tamtejszych urzędników.

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Jak podaje Business Insider katechetka mimo popularnego L4 (formalnie e-ZLA) wzięła udział w wielkanocnej procesji.

“Ktoś życzliwy doniósł pracodawcy, że będącą na chorobowym pani Marzena w Wielkanoc niosła krzyż na procesji i wzięła udział w przygotowaniu palm wielkanocnych” — opisuje portal pomorska.pl. Sprawa jest tym ciekawsza, że kobieta otrzymała zwolnienie z powodu kręgosłupa. Co jednak istotne, lekarz zalecił jej ruch.

ZUS jednak był bezwzględny i odebrał świadczenie. Nie pomogło wyjaśnienie lekarza. Ten argumentował, że “niesienie krzyża jako część praktyk religijnych dokonywanych jednocześnie przez kilka-kilkanaście osób nie może przyczynić się do niebezpiecznego przeciążenia kręgosłupa i ma raczej wymiar symboliczny”.

Sprawa trafiła do sądu, a ten stanął po stronie kobiety.

“Już sama analiza zdjęć, dokonania przez pryzmat logiki i zasad doświadczenia życiowego, prowadzi do wniosku, że czynności ubezpieczonej miały charakter symboliczny i nie mogły przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Ubezpieczona wskazała, że krzyż był lekki, jedynie go podtrzymywała z innymi osobami, a odległości między trzema stacjami drogi krzyżowej, które pokonała, były krótkie. Lekkość krzyża uwidoczniona została na zdjęciach, na których widać ubezpieczoną z innymi osobami niosącymi krzyż. Na pierwszy rzut oka widać, że nie mógł ważyć on wiele i miał znaczenie jedynie symboliczne, żadna z osób nie uginała się fizycznie pod jego ciężarem. Podobnie należało ocenić, obecność ubezpieczonej na zajęciach związanych z tworzeniem palm i stroików wielkanocnych, gdzie przyjęła ona pozycję siedzącą i spędziła niewiele czasu” — cytuje sędzię prowadzącą pomorska.pl.

Sędzia podkreśliła również, że spotkania religijne, podobnie jak te w gronie rodzinnym, mogą pozytywnie wpływać na proces leczenia. “Nie ma różnicy terapeutycznej pomiędzy spotkaniem w gronie rodzinnym a spotkaniem w gronie towarzyskim (KGW) czy wspólnoty religijnej. Zwłaszcza dla osoby, dla której obrzędy religijne są istotne, tak jak ma to miejsce w przypadku ubezpieczonej” — czytamy.

Nie wiadomo czy ZUS się odwoła, ale zdaniem Dyrekcji Departamentu Legislacyjno-Prawnego ZUS gdyby odwołanie nie zostało złożone to oznaczałoby to, że od początku celem było dręczenie przeciwnika procesowego

Nie wiadomo czy ZUS złożył odwołanie od tej decyzji. Warto jednak zwrócić uwagę, że zdaniem Dyrekcji Departamentu Legislacyjno-Prawnego w centrali ZUS (reprezentowanej przez Dominika Wojtasiaka oraz Eryka Ciegiełkę), jeśli jakaś strona postępowania Sądowego się nie odwołuje od niekorzystnego rozstrzygnięcia to w ocenie ZUS takiej stronie nie zależało na sprawiedliwości, a dokuczaniu przeciwnikowi procesowemu.

Departament Legislacyjno-Prawny ZUS przedstawił takie stanowisko redakcji CzasFinansów.pl co prawda w innej sprawie niż toruńskie represjonowanie chrześcijan, ale należy założyć, że Dyrektorzy Departamentu Legislacyjno-Prawnego nie są hipokrytami, a zatem ten pogląd ZUS reprezentuje w wobec każdego procesu sądowego.

To jednak nie koniec kłopotów toruńskich urzędników. Do redakcji CzasFinansów.pl zgłosił się czytelnik, który twierdzi, że do Prokuratury Rejonowej w Toruniu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw przez Dyrektora ZUS, Naczelnika ZUS, pełnomocnika ZUS oraz urzędników, którzy uczestniczyli w całości postępowania prześladowania chrześcijanki. Nie udało nam się jeszcze potwierdzić tej informacji, ale jeśli takie zawiadomienie wpłynęło to można się spodziewać, że zamieszani w zusowskie represje chrześcijan będą przesłuchani przez śledczych.

Czytelnicy i społeczność pokrzywdzonych przez ZUS zwróciła naszej redakcji również uwagę, że należałoby złożyć wniosek o informację publiczną w zakresie kosztów jakie Skarb Państwa od roku 2015 roku był zmuszony płacić za przegrane procesy toruńskiego oddziału ZUS. Redakcja złoży taki wniosek mając nadzieję, że ani Dominik Wojtasiak, ani Eryk Cegiełka, nie będą kolejny raz tłumić krytyki prasowej i udzielą tej informacji publicznej redakcji.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
22
+1
12
+1
13
+1
23
+1
4
+1
4

3 komentarzy “Toruński ZUS na celowniku prokuratury. Wpłynęło zawiadomienie na prześladowanie chrześcijan przez urzędników.”

  1. Zły wyrok. Wszystkie cwaniaki co zamiast na l4 lezec na tylkach chodza sobie nie wiadomo gdzie powinni miec zabierane prawo do zasilku

  2. Minister Warchoł chce zaostrzenia kar za prześladowanie chrześcijan, mam nadzieje ze prokuratura poważnie potraktuje zawiadomienie i postawi zarzuty religijnym stalkerom

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Praca w ZUS zabija? Pracownik Zakładu w Zielonej Górze zmarł przy biurku. Po chwilach zadumy oddział wrócił do pracy “business as usual”.

ZUS ma problem. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw będzie mógł występować przed sądami broniąc przedsiębiorców!

ZUS w 2022 umorzy miliard złotych długu za nieopłacane składki wobec górników

Uwaga! Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul podaje fałszywe adresy w odwołaniach przekazanych do Sądów!

Przestępcy z ZUS: kolejne przestępstwo pracowników ZUS na przetwarzaniu danych osobowych

ZUS doprowadza chorych do długów i śmierci? Zachorowali, a ZUS potraktował ich gorzej niż pracodawca, który nie wypłaca pensji.

ZUS w środku IV fali epidemii wysyła staruszkę w największej grupie ryzyka do oddziału zakładu w innym mieście. Czy tak pracownicy ZUS eliminują rencistów i emerytów?

Dominik Wojtasiak z ZUS ujawnia: prawie 3 miliony strat dla skarbu państwa przez uchylane sądownie decyzje dyrektora i naczelników wrocławskiego ZUS. To między innymi Piotr Burtowski, Marcin Madaliński, Karolina Klee-Stolaś i Jolanta Marszał

ZUS brutalniej nęka chorych. Harpagany Uścińskiej przeprowadzają więcej agresywnych kontroli schorowanych ludzi.

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Jest wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej

W dniu 9 stycznia br. Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła na ręce Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej z zajmowanego stanowiska.

Jak podkreśla Pani Minister:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to liczne zadania i obowiązki na rzecz bezpieczeństwa socjalnego Polek i Polaków, realizowane przez ponad czterdzieści tysięcy pracownic i pracowników zasługujących na godne warunki pracy i płacy. Nowe wyzwania w obszarze ubezpieczeń społecznych, jakie stawia przed sobą rząd koalicji 15 października wymagają nowego otwarcia, gwarantującego odpowiedzialne zarządzanie tak ważną instytucją.

Nie jest jasne czy reszta zarządu oraz rada nadzorcza również zostanie wymieniona.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły