środa 8 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Toruński ZUS na celowniku prokuratury. Wpłynęło zawiadomienie na prześladowanie chrześcijan przez urzędników.

2174 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Zakład Ubezpieczeń Społecznych grudzień rozpoczął na ostro. Po prześladowaniu i nękaniu przedsiębiorców, schorowanych ludzi oraz kobiet w ciąży obrał sobie na cel nową grupę społeczną do dręczenia – chrześcijan! Media od kilku dni alarmują, że Sąd Rejonowy w Toruniu uchylił decyzję toruńskiego ZUS by katechetce, która będąc na zwolnieniu lekarskim jednego dnia uczestniczyła w obrzędzie religijnym, cofnąć prawo do tzw. L4. Jak się okazuje do prokuratury rejonowej w Toruniu wpłynęło już zawiadomienie na prześladowanie chrześcijan przez tamtejszych urzędników.

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Jak podaje Business Insider katechetka mimo popularnego L4 (formalnie e-ZLA) wzięła udział w wielkanocnej procesji.

“Ktoś życzliwy doniósł pracodawcy, że będącą na chorobowym pani Marzena w Wielkanoc niosła krzyż na procesji i wzięła udział w przygotowaniu palm wielkanocnych” — opisuje portal pomorska.pl. Sprawa jest tym ciekawsza, że kobieta otrzymała zwolnienie z powodu kręgosłupa. Co jednak istotne, lekarz zalecił jej ruch.

ZUS jednak był bezwzględny i odebrał świadczenie. Nie pomogło wyjaśnienie lekarza. Ten argumentował, że “niesienie krzyża jako część praktyk religijnych dokonywanych jednocześnie przez kilka-kilkanaście osób nie może przyczynić się do niebezpiecznego przeciążenia kręgosłupa i ma raczej wymiar symboliczny”.

Sprawa trafiła do sądu, a ten stanął po stronie kobiety.

“Już sama analiza zdjęć, dokonania przez pryzmat logiki i zasad doświadczenia życiowego, prowadzi do wniosku, że czynności ubezpieczonej miały charakter symboliczny i nie mogły przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Ubezpieczona wskazała, że krzyż był lekki, jedynie go podtrzymywała z innymi osobami, a odległości między trzema stacjami drogi krzyżowej, które pokonała, były krótkie. Lekkość krzyża uwidoczniona została na zdjęciach, na których widać ubezpieczoną z innymi osobami niosącymi krzyż. Na pierwszy rzut oka widać, że nie mógł ważyć on wiele i miał znaczenie jedynie symboliczne, żadna z osób nie uginała się fizycznie pod jego ciężarem. Podobnie należało ocenić, obecność ubezpieczonej na zajęciach związanych z tworzeniem palm i stroików wielkanocnych, gdzie przyjęła ona pozycję siedzącą i spędziła niewiele czasu” — cytuje sędzię prowadzącą pomorska.pl.

Sędzia podkreśliła również, że spotkania religijne, podobnie jak te w gronie rodzinnym, mogą pozytywnie wpływać na proces leczenia. “Nie ma różnicy terapeutycznej pomiędzy spotkaniem w gronie rodzinnym a spotkaniem w gronie towarzyskim (KGW) czy wspólnoty religijnej. Zwłaszcza dla osoby, dla której obrzędy religijne są istotne, tak jak ma to miejsce w przypadku ubezpieczonej” — czytamy.

Nie wiadomo czy ZUS się odwoła, ale zdaniem Dyrekcji Departamentu Legislacyjno-Prawnego ZUS gdyby odwołanie nie zostało złożone to oznaczałoby to, że od początku celem było dręczenie przeciwnika procesowego

Nie wiadomo czy ZUS złożył odwołanie od tej decyzji. Warto jednak zwrócić uwagę, że zdaniem Dyrekcji Departamentu Legislacyjno-Prawnego w centrali ZUS (reprezentowanej przez Dominika Wojtasiaka oraz Eryka Ciegiełkę), jeśli jakaś strona postępowania Sądowego się nie odwołuje od niekorzystnego rozstrzygnięcia to w ocenie ZUS takiej stronie nie zależało na sprawiedliwości, a dokuczaniu przeciwnikowi procesowemu.

Departament Legislacyjno-Prawny ZUS przedstawił takie stanowisko redakcji CzasFinansów.pl co prawda w innej sprawie niż toruńskie represjonowanie chrześcijan, ale należy założyć, że Dyrektorzy Departamentu Legislacyjno-Prawnego nie są hipokrytami, a zatem ten pogląd ZUS reprezentuje w wobec każdego procesu sądowego.

To jednak nie koniec kłopotów toruńskich urzędników. Do redakcji CzasFinansów.pl zgłosił się czytelnik, który twierdzi, że do Prokuratury Rejonowej w Toruniu wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw przez Dyrektora ZUS, Naczelnika ZUS, pełnomocnika ZUS oraz urzędników, którzy uczestniczyli w całości postępowania prześladowania chrześcijanki. Nie udało nam się jeszcze potwierdzić tej informacji, ale jeśli takie zawiadomienie wpłynęło to można się spodziewać, że zamieszani w zusowskie represje chrześcijan będą przesłuchani przez śledczych.

Czytelnicy i społeczność pokrzywdzonych przez ZUS zwróciła naszej redakcji również uwagę, że należałoby złożyć wniosek o informację publiczną w zakresie kosztów jakie Skarb Państwa od roku 2015 roku był zmuszony płacić za przegrane procesy toruńskiego oddziału ZUS. Redakcja złoży taki wniosek mając nadzieję, że ani Dominik Wojtasiak, ani Eryk Cegiełka, nie będą kolejny raz tłumić krytyki prasowej i udzielą tej informacji publicznej redakcji.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
22
+1
12
+1
13
+1
23
+1
4
+1
4

3 komentarzy “Toruński ZUS na celowniku prokuratury. Wpłynęło zawiadomienie na prześladowanie chrześcijan przez urzędników.”

  1. Zły wyrok. Wszystkie cwaniaki co zamiast na l4 lezec na tylkach chodza sobie nie wiadomo gdzie powinni miec zabierane prawo do zasilku

  2. Minister Warchoł chce zaostrzenia kar za prześladowanie chrześcijan, mam nadzieje ze prokuratura poważnie potraktuje zawiadomienie i postawi zarzuty religijnym stalkerom

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Rząd oskarża mleczarzy o brak patriotyzmu bo kupują mleko za granicą, a sam sprowadza węgiel z Kolumbii i zleca wydruk kart do głosowania firmie z Berlina

ZUS oszukuje ubezpieczonych wysyłając im pisma na fikcyjne adresy, albo wezwania z terminami zawitymi listem zwykłym?

Przestępcy z ZUS: Dyrektor gabinetu prezesa ZUS skazany za wyciek danych i przestępstwo urzędnicze!

Rosyjskie wpływy w ZUS? Czy publiczne pieniądze przez ZUS trafiają do Rosji? Zapytaliśmy organ, a Dominik Wojtasiak z ZUS odpowiada

GRZEGORZ BRAUN: ZUS to piramida finansowa

CzasFinansow.pl miał rację. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdza nieprawidłowość w traktowaniu osób starszych przez ZUS!

ZUS powoli zmienia się w Zakład Usług Stalkerskich. Chce prawo do przesłuchiwania sąsiadów osób chorych na L4

Dominika Waszkiewicz z ZUS w Oławie wzywa do swojego miasta staruszkę, która od 40 lat podlega pod wrocławski ZUS

Tylko w CzasFinansów – Naczelnik ZUS Jolanta Marszał: nie są ważne dla ZUS terminy zawite decyzji i postanowień. Odwołania wniesione po terminie uchylają prawomocność decyzji do czasu wyroku Sądu.

Poprzednie
Następne

2664 odsłon

CzasFinansow.pl miał rację. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdza nieprawidłowość w traktowaniu osób starszych przez ZUS!

6 stycznia 2023 roku opublikowaliśmy artykuł o czytelniczce, która jest w podeszłym wieku i od kilkudziesięciu lat mieszka we Wrocławiu. Mimo to, ZUS oddział we Wrocławiu kierowany przez Dyrektor Annę Maćkowiak w celu zapoznania się przez nią z dokumentami w jej sprawie zamiast wysyłać ją do oddziału we Wrocławiu, pod który podlega, to kazał jej jechać do innego miasta. To recydywa w praktykach oddziału kierowanego przez Maćkowiak. Sprawa trafiła do Rzecznika Praw Obywatelskich. Znamy odpowiedź!

Dominika Waszkiewicz reprezentująca ZUS w Oławie, która wzywała staruszkę aż z Wrocławia, jak i później Dyrektor ZUS oddział we Wrocławiu Anna Mąćkowiak twierdziły, że wszystko jest zgodnie z prawem i ZUS ma prawo wysyłać każdego do dowolnego oddziału w Polsce. Jak się trafi złośliwy urzędnik to klienta z ZUS z Zakopanego można wysyłać do Gdynii i pracownicy ZUS nie widzą w tym żadnej podłości, chamstwa, czy perfidii. Tak też tłumaczyli swoje nikczemne praktyki pracownicy organu rentowego. Nikt nie przeprosił staruszki, ale gdy ta zażądała by przekazać jej akta do Wrocławia to ZUS nie stwarzał problemu i przekazał dokumenty z Oławy do Wrocławia. Tyle dobrego, że ktoś w tym Zakładzie zdecydował się na empatię i ludzki odruch.

Artykuły o których wspominamy są dostępne pod tymi adresami:

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Rzecznik Praw Obywatelskich uznaje zarzuty staruszki wobec ZUS

Sprawa w międzyczasie trafiła do Rzecznika Praw Obywatelskich, o czym informowaliśmy w naszym artykule z 6 stycznia 2023 roku. Redakcja CzasFinansow.pl dotarła do stanowiska RPO w tej sprawie.

W piśmie z 27 stycznia 2023 roku Katarzynba Sobańska-Laskowska w postępowania wobec ZUS oddział we Wrocławiu, skierowanym przeciwko Dyrektor Annie Mąćkowiak, o sygnaturze BPW.522.2.2022.KS, oświadczyła, że wpłynęły wyjaśnienia od tej kobiety. ZUS stwierdził, że przychylił się do wniosku staruszki z 27 października 2022 i przeniósł jej konto z Oławy do oddziału we Wrocławiu. Na tym Anna Maćkowiak uznaje sprawę za zakończoną.

Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdził, że wobec spełnienia prośby staruszki swoją rolę uznaje również za zakończoną, ale jednocześnie dodał:

Stwierdzam jednocześnie, że Pani zarzuty były uzasadnione. Wewnętrzne ustalenia organizacji pracy urzędu nie mogą bowiem wpływać negatywnie na sytuację strony postępowania, a w szczególności narażać ją na niedogodności związane z wyjazdem poza miejsce zamieszkania, skoro inna jednostka tego samego urzędu znajduje się w miejscowości, w której strona zamieszkuje.

Katarzyna Sobańska-Laskowska nie nazwała tego wprost, ale z kontekstu wynikać może, że działanie ZUS było po prostu złośliwe i perfidne. Mogło mieć na celu dokuczenie i złośliwe niepokojenie osoby, której postępowanie dotyczy. Szczególnie, że organ rentowy z takiej nikczemnej, jak to nazywają nasi czytelnicy, praktyki uczynił sobie sposób na wykonywanie obowiązków ustawowych.

Rzecznik Praw Obywatelskich przyznał rację zarzutom naszej czytelniczki. CzasFinansów.pl miał rację ostrzegając opinię publiczną przed złośliwością i niepraworządnym działaniem osób zatrudnionych w ZUS, a w szczególności pracowników Anny Maćkowiak, która ich praktyki firmuje swoja twarzą i swoim nazwiskiem.

CzasFinansów.pl radzi składać skargi do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania ZUS!

Jak widać RPO zadziałał szybko i profesjonalnie w sprawie działań ZUS na krzywdę naszej czytelniczki. W ocenie redakcji zasadnym jest, aby każda osoba, której wyjaśnienia ZUS lub działanie ZUS się jej nie podoba i uważa się za pokrzywdzoną praktykami osób zatrudnionych w organie rentowym, winna kierować skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich. Nie każde działanie RPO przełoży się na postępowanie przeciwko Zakładowi, ale zmusi organ do udzielenia merytorycznej odpowiedzi – często szczegółowej, a nie lakonicznej z jaką “przyjazny urząd” spławia swoje ofiary i swoich pokrzywdzonych przez ZUS.

ZUS jako “Przyjazny Urząd”? Kupują za publicznie pieniądze ten tytuł od prywatnego biznesu

Warto zwrócić uwagę, że organ rentowy kupuje sobie od kilku lat od prywatnego przedsiębiorcy prawo do używania na swoich pismach logo “Przyjazny Urząd”. Organ od lat z finansów publicznych kupuje sobie ten logotyp.

W tej sprawie wysyłaliśmy do ZUS wniosek o informację publiczną, ale Dominik Wojtasiak odmówił udzielenia informacji – została złożona skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Można jednak pokusić się o opinię, że nic dziwnego, że organ rentowy własnymi praktykami dowodzi, że nie jest przyjazny, więc naturalnym jest, że musi sobie takie tytuły kupować za publiczne pieniądze od prywatnego przedsiębiorcy.

Czy to jest działanie, które wprowadza w błąd klienta? Oczywiście, że tak. Ale to już temat na zupełnie inny artykuł. Tym bardziej, że czytelnicy przysyłają nam dowody na chamskie traktowanie ich przez osoby zatrudnione w ZUS.

Do sprawy będziemy wracać.

1 komentarz “CzasFinansow.pl miał rację. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdza nieprawidłowość w traktowaniu osób starszych przez ZUS!”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

http://CzasFinansow.pl miał rację. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdza nieprawidłowość w traktowaniu osób starszych przez ZUS! https://www.czasfinansow.pl/czasfinansow-pl-mial-racje-rzecznik-praw-obywatelskich-stwierdza-nieprawidlowosc-w-traktowaniu-osob-starszych-przez-zus/

Warto pamiętać, że Baltic Pipe jest odnogą niemieckiego rurociągu i decyzją PiS i Zjednoczonej Prawicy w pełni jest zależny od Niemców… czy jak to mówią politycy PiS… od potomków nazistów… złośliwi internauci: „to nazi pipe” 🤷‍♂️

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły