niedziela 5 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Prezydent Andrzej Duda: Nie ma zagrożenia ze strony Białorusi. Co dalej z płotem Błaszczaka?

2278 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

30 czerwca 2022 Prezydent Andrzej Duda wypowiedział się w Madrycie na temat sytuacji konfliktu Polski z Białorusią. Przypomnijmy, że Rząd PiS twierdząc, że na granicy z Białorusią ma miejsce kryzys i konflikt straszniejszy niż wojna w Ukrainie zdecydował się na budowę płotu Błaszczaka.

Duda powiedział pytany o zagrożenia ze strony Łukaszenki stwierdził kategorycznie, że na dzisiaj nie czuje on jako Prezydent ani nie czuje też NATO jakiegokolwiek niebezpieczeństwa ze strony Białorusi. Stwierdził również, że nie uważa, aby Białoruś włączyła się w militarny sposób w wojnę w Ukrainie.

W tle z wyraźnie zaniepokojoną miną przysłuchiwał się stanowisku Prezydenta wicepremier Mariusz Błaszczak, twórca wartego około półtora miliarda płotu Błaszczaka na granicy Polski z Białorusią. Błaszczak wraz z innymi ministrami od miesięcy przekonuje, że Polsce grozi ze strony Białorusi wielkie niebezpieczeństwo i budowa płotu Błaszczaka, z wyłączeniem procedur budowlanych i procedur przetargowych, jest kluczowa, aby zapewnić Polakom bezpieczeństwo. Na płot Błaszczaka wydano z publicznych pieniędzy setki milionów złotych.

Do sprawy płotu Błaszczaka będzie wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
44
+1
23
+1
24
+1
23
+1
11
+1
12

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Systemy Patriot w Polsce. PiS ich nie chce od Niemców. Thomas Bagger zabiera głos

Prezydent Andrzej Duda chce niemieckich Patriotów wbrew cwaniactwu PiS. Minister od płotów skarcony.

Straciłeś pracę? MON przymusowo wcieli Cię do wojska!

Wybory 2020: Trzaskowski uniewinniony prawomocnie. Morawiecki pozostaje jedynym któremu Sąd nakazał sprostować nieprawdziwe wypowiedzi

Putin napada na Ukrainę. Niemcy wstrzymują Nord Stream 2. Morawiecki dalej kupuje węgiel z Rosji.

Żulczyk skrytykował Dudę jako “debila”. Sąd nie zgodził się na umorzenie. W listopadzie rusza proces. Grozi mu do 3 lat więzienia

Prawo Dudy nie wypełnia kamieni milowych Unii Europejskiej. Cała legislacja Dudy nadaje się do śmietnika.

Prezydent RP: piłkarze reprezentacji Rosji to bandyci z którymi się nie gra. Jednocześnie Rząd PiS od tych bandytów nadal kupuje węgiel

Nazwał Andrzeja Dudę debilem. Proces o znieważenie Prezydenta skończony. Teraz Polska czeka na wyrok.

Poprzednie
Następne

213 odsłon

Systemy Patriot w Polsce. PiS ich nie chce od Niemców. Thomas Bagger zabiera głos

Ambasador Niemiec Thomas Bagger zdecydował się zabrać głos w sprawie zachowania Mariusza Błaszczaka w sprawie oferty Niemiec ulokowania w Polsce systemów Patriot. Jak powiedział, “to decyzja trudna do zrozumienia”.

Szef MON Mariusz Błaszczak mimo, że najpierw się ucieszył z oferty Niemców to po jej krytyce przez Jarosława Kaczynskiego, zmienił zdanie i ogłosił, że Polska nie przyjmie od Niemiec oferowanych przez nich systemów Patriot. Jak stwierdził twórca płotu Błaszczaka Patrioty powinny trafić na Ukrainę i stamtąd chronić i polskiego i ukraińskiego nieba.

Do sprawy odniósł się ambasador Niemiec.

Polski rząd doskonale zna różnicę między terytorium należącym do NATO i takim, które do sojuszu nie należy. A te Patrioty wchodzą w skład potencjału obronnego NATO. Wykorzystanie ich poza tym obszarem zwyczajnie nie jest teraz realistyczne.

Przeszkodą byłoby także to, że sprzęt muszą obsługiwać niemieccy żołnierze, co byłoby jednoznacznym dowodem na ingerencję Sojuszu Północnoatlantyckiego w wojnę. Dlatego, jak powiedział ambasador “tak istotna jest różnica między obszarem NATO a wszystkim, co leży poza jego granicami”.

Do sprawy będziemy wracać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły