środa 31 maja 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Dominika Waszkiewicz z ZUS w Oławie wzywa do swojego miasta staruszkę, która od 40 lat podlega pod wrocławski ZUS

2721 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

16 grudnia 2021 opublikowaliśmy wstrząsający opinią publiczną artykuł, który ujawnił, że pracownicy ZUS w trakcie epidemii wysyłają osoby starszy, często w największej grupie ryzyka zakażeniem się wirusem, do oddziałów w innych miastach. Społeczność pokrzywdzonych przez ZUS była zbulwersowana takimi praktykami pracowników ZUS.

Osoby starsze były zmuszane, aby zamiast w swoim mieście, w którym mieszkają od kilkudziesięciu lat, jeździć do innych miast oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów od ich domu. Okazuje się, że ZUS nie zaprzestał tej praktyki i dalej nęka i prześladuje staruszków by jeździli do innych miast.

Według naszej wiedzy sprawę bada Rzecznik Praw Obywatelskich. Czytelnicy pytają naszą redakcję czy to draństwo pracowników ZUS kiedyś się skończy?

Artykuł o którym wspominamy jest dostępny pod tym adresem: https://www.czasfinansow.pl/zus-w-srodku-iv-fali-epidemii-wysyla-staruszke-w-najwiekszej-strefie-ryzyka-do-oddzialu-zakladu-w-innym-miescie-czy-tak-pracownicy-zus-eliminuja-rencistow-i-emerytow/

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Nowa dyrektor ZUS-u zaczęła od podtrzymania patologicznych praktyk z wrocławskiego urzędu

Anna Maćkowiak, nowa dyrektor ZUS, staje się w szybkim tempie twarzą patologii zusowskiej i znęcania się nad staruszkami. Sama jednak też nie grzeszy profesjonalizmem, a jednocześnie jest bardzo oszczędna w rzetelności wykonywania obowiązków służbowych. O jej niechlujności pisaliśmy w poniższym artykule. Dokumenty potwierdzające zarzuty wobec Maćkowiak przysłał nam rozczarowany jej higieną pracy czytelnik. Artykuł dostępny jest tutaj: https://www.czasfinansow.pl/anna-mackowiak-nowa-dyrektor-zus-oddzial-we-wroclawiu-przylapana-na-braku-rzetelnosci-centrala-zus-potwierdza-popelniane-bledy/

Niedawno opisywaliśmy również historię czytelniczki, której w środku epidemii wrocławski ZUS kazał jechać do Oleśnicy by mogła przed wydaniem decyzji zapoznać się ze swoją sprawą. Kobieta mająca blisko 70 lat, a więc znajduje się w grupie ryzyka śmiercią z powodu wirusa. Zamiast pojechać oddalonego o 2 kilometry od domu oddziału ZUS była zmuszana przez bezdusznych urzędników do podróży do innego miasta. Kobieta złożyła skargi, ale ZUS ją zignorował. Teraz pod kierownictwem Anny Maćkowiak ta patologiczna praktyka wrocławskiego ZUS z incydentu, dręczenia staruszków, stała się agresywną praktyką rynkową.

Do redakcji CzasFinansów zgłosiła się kobieta, która otrzymała z ZUS pismo, że w sprawie określenia jej stanu rozliczenia i zaległości zostało zakończone postępowanie. ZUS dał staruszce 7 dni na stawienie się w oddalonym o 30 kilometrów od Wrocławia inspektoracie ZUS w Oławie by mogła zapoznać się z dokumentami i wnieść uwagi. Pod pismem podpisała się magister Dominika Waszkiewicz.

Czy magister Dominika Waszkiewicz z ZUS w Oławie nęka staruszkę?

Magister Dominika Waszkiewicz straszy staruszkę, że po tym terminie Zakład wyda decyzję. Kobieta jest wstrząśnięta. Jak przekazuje w emocjonalnym zgłoszeniu do redakcji do oddziału ZUS na Litomskiej, pod który podlega od 40 lat, ma kilka przystanków tramwajem. Do Oławy z kolei musi jechać pociągiem albo PKS. Kobieta czuje się zadręczana przez pracowników ZUS. Nie rozumiem dlaczego złośliwie wysyła się ją do miasta oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów skoro pod 40 lat zameldowana jest we Wrocławiu.

Rzeczywiście w internecie po wpisaniu frazy “ZUS Nęka” można dotrzeć do dziesiątek artykułów prasowych różnych redakcji, które zarzucają pracownikom ZUS nękanie kobiet. Szczególnie kobiet w ciąży. Teraz do ofiar prześladowców zatrudnionych w ZUS dołączyć można staruszki, gdyż nawet im moralność osoby zatrudnionej w Zakładzie nie pozwala odpuścić. Dominika Waszkiewicz jest jednym z pracowników organu rentowego, która wykonując obowiązki służbowe dołącza do grona stosujących tę patologiczne zachowania urzędników.

Zdesperowana biedaczka pyta nas dlaczego ZUS tak traktuje kobiety w podeszłym wieku? Nawet jeśli mają braki kadrowe to emerytów i rencistów (a według informatorów redakcji pracujących we wrocławskim ZUS nie ma tam i nie było znaczących problemów kadrowych), szczególnie w wieku 65+ powinni przyjmować w mieście ich zamieszkania, a młodych 20-30 latków wysyłać do innych miast.

Dominika Waszkiewicz gdy odebrała telefon od naszego dziennikarza to spanikowała i nie chciała rozmawiać

Próbowaliśmy dodzwonić się na numer podany w piśmie przez magister Dominikę Waszkiewicz. Gdy nasz dziennikarz przedstawił się i poinformował, że w związku z przygotowywanym artykułem o Dominice Waszkiewicz chce jej zadać kilka pytań to ta wpadła w panikę i oddała słuchawkę swojemu przełożonemu. Ten również nie chciał z nami rozmawiać, sugerował byśmy zwrócili się do rzecznika.

Byliśmy zaskoczeni brakiem moralnej i cywilnej odwagi Dominiki Waszkiewicz do rozmowy o piśmie pod którym przecież powagą własnego nazwiska się podpisała. Gdy ta urzędniczka wykorzystuje silniejszą pozycję wobec słabszych, starszych kobiet to jest bezwzględna, ale kiedy dziennikarze chcą by wyjaśniła swoje występki to tchórzy i ucieka, a następnie płaczliwie prosi przełożonego o ratunek.

Zwróciliśmy się z zapytaniem o tę sprawę do Departamentu Legislacyjno-Prawnego z ZUS. Wniosek o informację publiczną by organ rentowy wskazał naszym czytelnikom, w sprawie których przecież prowadzimy interwencję społeczną, jaka jest skala tej praktyki i jak daleko (w przedziałach kilometrowych) organ nakazuje podróżować ludziom by mogli przejrzeć dokumenty.

Dominik Wojtasiak z ZUS odmówił udzielenia naszej redakcji odpowiedzi na ten wniosek. Będziemy zatem kierować skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, zaś w wyniku działania Dominika Wojtasiaka w niedługim czasie nasza redakcja opublikuje nagranie rozmowy z Dominiką Waszkiewicz, aby czytelnicy mogli posłuchać co pracownicy zakładu mają do powiedzenia w tej bulwersującej sprawie.

Należy zatem uznać, że ZUS zrezygnował z możliwości zajęcia w tym artykule merytorycznego stanowiska w sprawie swoich praktyk oraz tych, które stosuje Dominika Waszkiewicz, mimo, że nasza redakcja dała im szansę wypowiedzenia się i przedstawienia swojej wersji.

Praktyka wydaje się być legalna, ale z moralnego punktu oceny jest to jedna z największych patologii pracowników ZUS

Dotarliśmy do dokumentów w podobnej sprawie i tam pracownicy ZUS informują, że Zakład ma prawo każdą osobę skierować do dowolnej jednostki na terenie Polski jeśli ZUS uzna to za właściwe. Według osób zatrudnionych w ZUS kogoś z Zakopanego można wysłać do Szczecina jeśli dany urzędnik będzie miał taki kaprys bo przepisy dają organowi takie prawo.

Pracownicy ZUS nie mają sobie nic do zarzucenia, a sam Zakład oddala wnoszone przez ofiary stalkingu urzędniczego skargi. Prawnie sprawa wydaje się być dozwolona, ale nasi czytelnicy, sygnaliści i społeczność pokrzywdzonych przez ZUS ocenia, że każdy pracownik organu, który tak postępuje prezentuje sobą największą patologię i poważne braki w kulturze osobistej. Ostra krytyka pokrzywdzonych przez ZUS, ale czy pozbawiona racji?

Nasze dziennikarskie śledztwo wykazało, że Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zdecydował się jakiś czas temu wszcząć postępowanie wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych właśnie na tę praktykę przetwarzania danych osobowych.

Dowiedzieliśmy się również, że Rzecznik Praw Obywatelskich również podejmuje w tej sprawie działania. Według naszych informatorów zatrudnionych w ZUS oddział we Wrocławiu to Dyrektor Anna Maćkowiak już odebrała pismo od Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie tej praktyki.

Anna Maćkowiak jako dyrektor wrocławskiego ZUS staje się twarzą nie tylko dobrych praktyk, ale też tych nikczemnych, czy jak to nazywają internauci – wręcz łajdackich. Społeczność pokrzywdzonych przez ZUS pyta kiedy to draństwo pracowników ZUS się skończy?

Dominika Waszkiewicz z inspektoratu w Oławie otrzymała akta i dane osobowe naszej czytelniczki właśnie od zakładu wrocławskiego, a za ten twarzą i wizerunkiem odpowiada właśie Anna Maćkowiak.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
22
+1
22
+1
12
+1
69
+1
2
+1
0

21 komentarzy “Dominika Waszkiewicz z ZUS w Oławie wzywa do swojego miasta staruszkę, która od 40 lat podlega pod wrocławski ZUS”

  1. Jak to jest że Urząd Skarbowy jakoś potrafi nie oszukiwać i nie łajdaczyć i zawsze rzetelnie załączają wszystkie pouczenia i informują uczciwie o prawach, a jak przychodzi do ZUS to pracują tam same dranie i łajdaczki które wprowadzają w błąd, albo oszukują konsumenta zatajając przed nimi ich prawa? UOKIK powinien zająć sie takimi bandyckimi praktykami!

  2. Winą Dominiki jest to, że złośliwie zataiła przed tą emerytką, że wystarczy złożyć na piśmie wniosek o przeniesienie jej akt do dowolnego oddziału ZUS w Polsce i ZUS bez problemu by to zrobił. Gdyby normalna firma zataiła takie prawo przed klientem to UOKiK by jej wlepił 10% kary za łamanie praw konsumentów. ZUS i ta cała Dominika z pewnością działają antykonsumecko i na niekorzyść klientów zus. Tego artykułu by nie było gdyby dopisali to jedno zdanie do tego pisma, a że tego nie zrobili to nie ma się co dziwić, że ludzi wkurzają

  3. Kto pisze te artykuły? Zus ma pełne prawo każdą osobę wysłać do dowolnego oddziału w Polsce pod pretekstem braków kadrowych. Jak ktoś podlega pod ZUS oddział w Suwałkach to jak sobie zus uzna to za stosowne to może przekaząć do ZUS w Zakopany i można zus w trąbkę cmoknąc jak się komuś nie podoba wycieczka.

  4. Ale ci pracownicy zus są głupi, człowiek robi z nazwiska rodziców szmatę do wycierania szaletu miejskiego bo tak mu kazał przełozony… inni pracownicy zus powinni zobaczyć czym się kończy ptologia urzędnicza

  5. typowa zusowska biurwa. w dupie ma emerytkę, niech zdechnie w podróży, ważne że dupsko dominisi waszkiewicz wygodnie pasie się na pasku skarbu państwa. Typiara powinna odmówić nękania starszych ludzi, nawet jeśli mają jakieś długu wobec zusu i powiedzieć twardo – niech się tym zajmuje wrocław skoro tam podlega ta babcia. Dominisia tego nie zrobiła bo tak musiała zostać wychowana. Pozdrowienia dla rodziców, muszą być dumni z córci

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

ZUS powoli zmienia się w Zakład Usług Stalkerskich. Chce prawo do przesłuchiwania sąsiadów osób chorych na L4

ZUS twierdzi, że nie będzie postępowań egzekucyjnych w czasie epidemii. Czy można mu ufać?

Zusowski rodobandytyzm? Kolejny wyciek danych osobowych z winy pracowników Zakładu. Chodzi o ZUS PUE.

ZUS. Możliwość spotkania dyrektora departamentu legislacyjno-prawnego Dominika Wojtasiaka podczas jego obrony pracy doktorskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

ZUS ma problem. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw będzie mógł występować przed sądami broniąc przedsiębiorców!

Prokuratura wszczęła dochodzenie wobec ZUS – chodzi o oszustwo ZUS na szkodę płatnika składek. W sprawie może chodzić o naczelnika Marcina Madalińskiego.

ZUS znowu przegrał w Sądzie. Pomówili kobietę o pozorność zatrudnienia. Sąd uznał, że organ się mylił. Znowu.

Przedsiębiorcy wściekli na ZUS. Gdy proszą o raty albo umorzenie to urzędnicy brutalnie nimi gardzą, a jak chodzi o długi kościoła to właśnie umorzono prawie 20 milionów.

Sąd Najwyższy wydał wyrok na ZUS – muszą przestać łamać prawo – nie wolno im kwestionować podstawy wymiaru składek!

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Konfederacja: rzecznik ZUS Paweł Żebrowski kłamie. Mamy na to dowody od Dominika Wojtasiaka i Eryka Cegiełki z Departamentu Legislacyjno-Prawnego ZUS!

Posłowie Konfederacji – Michał Urbaniak oraz Grzegorz Płaczek ujawniają dowody na to, że rzecznik ZUS Paweł Żebrowski kłamał opinię publiczną w sprawie kontroli emerytur przyznawanych Ukraińcom. Posłom nie wydały się wiarygodne wypowiedzi Żebrowskiego i złożyli zapytanie w sprawie jego twierdzeń do ZUS. Odpowiedział im Departament Legislacyjno-Prawny centrali ZUS, który zarządzany jest przez Dyrektora Dominika Wojtasiaka oraz jego zastępcę Eryka Cegiełkę. W przytoczonej odpowiedzi wprost wynika, że rzecznik ZUS oszukiwał opinię publiczną. To kolejny przypadek, gdzie Żebrowski przyłapywany jest na mijaniu się z prawdą.

Konfederacja, polska partia polityczna, wyraziła swoje obawy dotyczące możliwych nadużyć w polskim systemie emerytalnym, zwracając uwagę na sytuację emerytów z Ukrainy przebywających w Polsce. W konferencji prasowej zorganizowanej 28 maja 2023 r., Grzegorz Płaczek i poseł Michał Urbaniak omówili te kwestie.

Mówili o nich z nieukrywanym niepokojem, sugerując, że obecne rozwiązania są niesprawiedliwe dla polskich obywateli.

Oskarżyli Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) o wypłacanie emerytur dla obywateli Ukrainy, którzy osiedlili się w Polsce. Płaczek Grzegorz stwierdził:

“Prawda jest taka, że emeryt czy emerytka z Ukrainy, która przeprowadzi się do Polski, może po jednym dniu pracy albo po miesiącu pracy ubiegać się o minimalną emeryturę w Polsce w wysokości 1588 zł brutto.”

Płaczek Grzegorz zwrócił uwagę na kontrowersyjną kwestię, którą jest dysonans pomiędzy oficjalnymi wypowiedziami rzecznika ZUS a odpowiedzią na oficjalne zapytanie skierowane do ZUS przez posła. Jego zdaniem, rzecznik ZUS twierdzi, że instytucja zbiera na bieżąco informacje od służb granicznych, które pozwalają na kontrolę miejsca przebywania obywateli Ukrainy pobierających emeryturę w Polsce. Jednak, jak wynika z odpowiedzi na oficjalne zapytanie o sygnaturze 99110/0146-362/2023, ZUS nie posiada takiej możliwości.

Przypomnieć należy, że odpowiedź sporządził Departament Legislacyjno-Prawny ZUS, którego dyrektorem jest Dominik Wojtasiak, a jego zastępcą Eryk Cegiełka. Mimo, że obaj słyną z tłumienia krytyki prasowej i ukrywania informacji publicznych przed mediami to trudno w tym przypadku podejrzewać ich o złą wolę – napisali po prostu prawdę i niechcący Wojtasiak i Cegiełka ujawnili, że rzecznik ZUS Paweł Żebrowski kłamał opinię publiczną w tak ważnej społecznie sprawie.

Podczas konferencji padło wiele ostrych słów na temat obecnej polityki emerytalnej. Michał Urbaniak, poseł na sejm, podkreślił:

“To nie jest sytuacja normalna, że ktoś, kto nie dokładał się do systemu emerytalnego przez wiele lat, może mieć takie same prawa w tym systemie emerytalnym jak osoby, które przez kilkadziesiąt, dwadzieścia, czasem 40 lat do tego systemu wpłacały.”

Płaczek podważył wiarygodność informacji przedstawianych przez rzecznika ZUS, który publicznie twierdził, że takie informacje są gromadzone. Zarzucił rzecznikowi ZUS Pawłowi Żebrowskiemu kłamanie opinii publicznej w mediach sprzyjających PiS.

Następnie głos zabrał poseł Urbaniak, który wyraził dezaprobatę dla sytuacji, w której polscy emeryci, którzy przez lata wpłacali na system emerytalny, zmagają się z trudnościami finansowymi, podczas gdy emeryci z Ukrainy, po krótkim okresie pracy, mogą otrzymywać świadczenia na równi z nimi. Urbaniak oznajmił, że to “skandaliczna sytuacja”, dodając, że jeżeli Konfederacja uzyska wpływ po wyborach, na pewno wprowadzi zmiany w tym zakresie.

Płaczek podnosił kwestię ukraińskich emerytów, którzy mogą, po krótkim okresie pracy w Polsce, ubiegać się o minimalną emeryturę w kraju. Zauważył, że Polacy mają prawo zastanawiać się, czy ich pieniądze są dobrze zarządzane i czy zasady systemu emerytalnego są sprawiedliwe. Zdaniem Płaczka, informacje o tych praktykach są niezgodne z tym, co media sprzyjające rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość przedstawiają jako oficjalne stanowisko Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

O sprawie, o której mówią posłowie Konfederacji pisaliśmy tutaj:

Poseł Urbaniak potwierdził, że Konfederacja będzie dążyć do zmiany tej sytuacji, jeśli zdobędzie wpływy po najbliższych wyborach.

Zapis konferencji znajduje się tutaj:

W tej sprawie redakcja CzasFinansów.pl zwróciła się do ZUS z zapytaniem o tę kwestię. Gdy tylko uzyskamy informację to ją upublicznimy.

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna egzekucja komornicza getback groźby karalne hejt igor stachowiak Izba Dyscyplinarna Jarosław Kaczyński justyna kłoczko kara za naruszenia ograniczeń obywatelskich Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak mateusz morawiecki matki kontra zus Michał Woś minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Piotr Burtowski PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska strajk kobiet Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska Sędzia Joanna Żelazny tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów urząd skarbowy Vladimir Putin wierzytelności windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Stonoga Zbigniew Ziobro zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu ZUS PUE ZUS we Wrocławiu

1 komentarz “Konfederacja: rzecznik ZUS Paweł Żebrowski kłamie. Mamy na to dowody od Dominika Wojtasiaka i Eryka Cegiełki z Departamentu Legislacyjno-Prawnego ZUS!”

  1. Straszna lipa, że typa wsypali kumple z gangu…. sorry żebru, ale taki mamy klimat. Domi i Cegła cię wsypali hahahaha

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły