środa 8 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Dominika Waszkiewicz z ZUS w Oławie wzywa do swojego miasta staruszkę, która od 40 lat podlega pod wrocławski ZUS

2512 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

16 grudnia 2021 opublikowaliśmy wstrząsający opinią publiczną artykuł, który ujawnił, że pracownicy ZUS w trakcie epidemii wysyłają osoby starszy, często w największej grupie ryzyka zakażeniem się wirusem, do oddziałów w innych miastach. Społeczność pokrzywdzonych przez ZUS była zbulwersowana takimi praktykami pracowników ZUS.

Osoby starsze były zmuszane, aby zamiast w swoim mieście, w którym mieszkają od kilkudziesięciu lat, jeździć do innych miast oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów od ich domu. Okazuje się, że ZUS nie zaprzestał tej praktyki i dalej nęka i prześladuje staruszków by jeździli do innych miast.

Według naszej wiedzy sprawę bada Rzecznik Praw Obywatelskich. Czytelnicy pytają naszą redakcję czy to draństwo pracowników ZUS kiedyś się skończy?

Artykuł o którym wspominamy jest dostępny pod tym adresem: https://www.czasfinansow.pl/zus-w-srodku-iv-fali-epidemii-wysyla-staruszke-w-najwiekszej-strefie-ryzyka-do-oddzialu-zakladu-w-innym-miescie-czy-tak-pracownicy-zus-eliminuja-rencistow-i-emerytow/

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Nowa dyrektor ZUS-u zaczęła od podtrzymania patologicznych praktyk z wrocławskiego urzędu

Anna Maćkowiak, nowa dyrektor ZUS, staje się w szybkim tempie twarzą patologii zusowskiej i znęcania się nad staruszkami. Sama jednak też nie grzeszy profesjonalizmem, a jednocześnie jest bardzo oszczędna w rzetelności wykonywania obowiązków służbowych. O jej niechlujności pisaliśmy w poniższym artykule. Dokumenty potwierdzające zarzuty wobec Maćkowiak przysłał nam rozczarowany jej higieną pracy czytelnik. Artykuł dostępny jest tutaj: https://www.czasfinansow.pl/anna-mackowiak-nowa-dyrektor-zus-oddzial-we-wroclawiu-przylapana-na-braku-rzetelnosci-centrala-zus-potwierdza-popelniane-bledy/

Niedawno opisywaliśmy również historię czytelniczki, której w środku epidemii wrocławski ZUS kazał jechać do Oleśnicy by mogła przed wydaniem decyzji zapoznać się ze swoją sprawą. Kobieta mająca blisko 70 lat, a więc znajduje się w grupie ryzyka śmiercią z powodu wirusa. Zamiast pojechać oddalonego o 2 kilometry od domu oddziału ZUS była zmuszana przez bezdusznych urzędników do podróży do innego miasta. Kobieta złożyła skargi, ale ZUS ją zignorował. Teraz pod kierownictwem Anny Maćkowiak ta patologiczna praktyka wrocławskiego ZUS z incydentu, dręczenia staruszków, stała się agresywną praktyką rynkową.

Do redakcji CzasFinansów zgłosiła się kobieta, która otrzymała z ZUS pismo, że w sprawie określenia jej stanu rozliczenia i zaległości zostało zakończone postępowanie. ZUS dał staruszce 7 dni na stawienie się w oddalonym o 30 kilometrów od Wrocławia inspektoracie ZUS w Oławie by mogła zapoznać się z dokumentami i wnieść uwagi. Pod pismem podpisała się magister Dominika Waszkiewicz.

Czy magister Dominika Waszkiewicz z ZUS w Oławie nęka staruszkę?

Magister Dominika Waszkiewicz straszy staruszkę, że po tym terminie Zakład wyda decyzję. Kobieta jest wstrząśnięta. Jak przekazuje w emocjonalnym zgłoszeniu do redakcji do oddziału ZUS na Litomskiej, pod który podlega od 40 lat, ma kilka przystanków tramwajem. Do Oławy z kolei musi jechać pociągiem albo PKS. Kobieta czuje się zadręczana przez pracowników ZUS. Nie rozumiem dlaczego złośliwie wysyła się ją do miasta oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów skoro pod 40 lat zameldowana jest we Wrocławiu.

Rzeczywiście w internecie po wpisaniu frazy “ZUS Nęka” można dotrzeć do dziesiątek artykułów prasowych różnych redakcji, które zarzucają pracownikom ZUS nękanie kobiet. Szczególnie kobiet w ciąży. Teraz do ofiar prześladowców zatrudnionych w ZUS dołączyć można staruszki, gdyż nawet im moralność osoby zatrudnionej w Zakładzie nie pozwala odpuścić. Dominika Waszkiewicz jest jednym z pracowników organu rentowego, która wykonując obowiązki służbowe dołącza do grona stosujących tę patologiczne zachowania urzędników.

Zdesperowana biedaczka pyta nas dlaczego ZUS tak traktuje kobiety w podeszłym wieku? Nawet jeśli mają braki kadrowe to emerytów i rencistów (a według informatorów redakcji pracujących we wrocławskim ZUS nie ma tam i nie było znaczących problemów kadrowych), szczególnie w wieku 65+ powinni przyjmować w mieście ich zamieszkania, a młodych 20-30 latków wysyłać do innych miast.

Dominika Waszkiewicz gdy odebrała telefon od naszego dziennikarza to spanikowała i nie chciała rozmawiać

Próbowaliśmy dodzwonić się na numer podany w piśmie przez magister Dominikę Waszkiewicz. Gdy nasz dziennikarz przedstawił się i poinformował, że w związku z przygotowywanym artykułem o Dominice Waszkiewicz chce jej zadać kilka pytań to ta wpadła w panikę i oddała słuchawkę swojemu przełożonemu. Ten również nie chciał z nami rozmawiać, sugerował byśmy zwrócili się do rzecznika.

Byliśmy zaskoczeni brakiem moralnej i cywilnej odwagi Dominiki Waszkiewicz do rozmowy o piśmie pod którym przecież powagą własnego nazwiska się podpisała. Gdy ta urzędniczka wykorzystuje silniejszą pozycję wobec słabszych, starszych kobiet to jest bezwzględna, ale kiedy dziennikarze chcą by wyjaśniła swoje występki to tchórzy i ucieka, a następnie płaczliwie prosi przełożonego o ratunek.

Zwróciliśmy się z zapytaniem o tę sprawę do Departamentu Legislacyjno-Prawnego z ZUS. Wniosek o informację publiczną by organ rentowy wskazał naszym czytelnikom, w sprawie których przecież prowadzimy interwencję społeczną, jaka jest skala tej praktyki i jak daleko (w przedziałach kilometrowych) organ nakazuje podróżować ludziom by mogli przejrzeć dokumenty.

Dominik Wojtasiak z ZUS odmówił udzielenia naszej redakcji odpowiedzi na ten wniosek. Będziemy zatem kierować skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, zaś w wyniku działania Dominika Wojtasiaka w niedługim czasie nasza redakcja opublikuje nagranie rozmowy z Dominiką Waszkiewicz, aby czytelnicy mogli posłuchać co pracownicy zakładu mają do powiedzenia w tej bulwersującej sprawie.

Należy zatem uznać, że ZUS zrezygnował z możliwości zajęcia w tym artykule merytorycznego stanowiska w sprawie swoich praktyk oraz tych, które stosuje Dominika Waszkiewicz, mimo, że nasza redakcja dała im szansę wypowiedzenia się i przedstawienia swojej wersji.

Praktyka wydaje się być legalna, ale z moralnego punktu oceny jest to jedna z największych patologii pracowników ZUS

Dotarliśmy do dokumentów w podobnej sprawie i tam pracownicy ZUS informują, że Zakład ma prawo każdą osobę skierować do dowolnej jednostki na terenie Polski jeśli ZUS uzna to za właściwe. Według osób zatrudnionych w ZUS kogoś z Zakopanego można wysłać do Szczecina jeśli dany urzędnik będzie miał taki kaprys bo przepisy dają organowi takie prawo.

Pracownicy ZUS nie mają sobie nic do zarzucenia, a sam Zakład oddala wnoszone przez ofiary stalkingu urzędniczego skargi. Prawnie sprawa wydaje się być dozwolona, ale nasi czytelnicy, sygnaliści i społeczność pokrzywdzonych przez ZUS ocenia, że każdy pracownik organu, który tak postępuje prezentuje sobą największą patologię i poważne braki w kulturze osobistej. Ostra krytyka pokrzywdzonych przez ZUS, ale czy pozbawiona racji?

Nasze dziennikarskie śledztwo wykazało, że Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych zdecydował się jakiś czas temu wszcząć postępowanie wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych właśnie na tę praktykę przetwarzania danych osobowych.

Dowiedzieliśmy się również, że Rzecznik Praw Obywatelskich również podejmuje w tej sprawie działania. Według naszych informatorów zatrudnionych w ZUS oddział we Wrocławiu to Dyrektor Anna Maćkowiak już odebrała pismo od Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie tej praktyki.

Anna Maćkowiak jako dyrektor wrocławskiego ZUS staje się twarzą nie tylko dobrych praktyk, ale też tych nikczemnych, czy jak to nazywają internauci – wręcz łajdackich. Społeczność pokrzywdzonych przez ZUS pyta kiedy to draństwo pracowników ZUS się skończy?

Dominika Waszkiewicz z inspektoratu w Oławie otrzymała akta i dane osobowe naszej czytelniczki właśnie od zakładu wrocławskiego, a za ten twarzą i wizerunkiem odpowiada właśie Anna Maćkowiak.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
22
+1
22
+1
12
+1
69
+1
2
+1
0

7 komentarzy “Dominika Waszkiewicz z ZUS w Oławie wzywa do swojego miasta staruszkę, która od 40 lat podlega pod wrocławski ZUS”

  1. Jak to jest że Urząd Skarbowy jakoś potrafi nie oszukiwać i nie łajdaczyć i zawsze rzetelnie załączają wszystkie pouczenia i informują uczciwie o prawach, a jak przychodzi do ZUS to pracują tam same dranie i łajdaczki które wprowadzają w błąd, albo oszukują konsumenta zatajając przed nimi ich prawa? UOKIK powinien zająć sie takimi bandyckimi praktykami!

  2. Winą Dominiki jest to, że złośliwie zataiła przed tą emerytką, że wystarczy złożyć na piśmie wniosek o przeniesienie jej akt do dowolnego oddziału ZUS w Polsce i ZUS bez problemu by to zrobił. Gdyby normalna firma zataiła takie prawo przed klientem to UOKiK by jej wlepił 10% kary za łamanie praw konsumentów. ZUS i ta cała Dominika z pewnością działają antykonsumecko i na niekorzyść klientów zus. Tego artykułu by nie było gdyby dopisali to jedno zdanie do tego pisma, a że tego nie zrobili to nie ma się co dziwić, że ludzi wkurzają

  3. Kto pisze te artykuły? Zus ma pełne prawo każdą osobę wysłać do dowolnego oddziału w Polsce pod pretekstem braków kadrowych. Jak ktoś podlega pod ZUS oddział w Suwałkach to jak sobie zus uzna to za stosowne to może przekaząć do ZUS w Zakopany i można zus w trąbkę cmoknąc jak się komuś nie podoba wycieczka.

  4. Ale ci pracownicy zus są głupi, człowiek robi z nazwiska rodziców szmatę do wycierania szaletu miejskiego bo tak mu kazał przełozony… inni pracownicy zus powinni zobaczyć czym się kończy ptologia urzędnicza

  5. typowa zusowska biurwa. w dupie ma emerytkę, niech zdechnie w podróży, ważne że dupsko dominisi waszkiewicz wygodnie pasie się na pasku skarbu państwa. Typiara powinna odmówić nękania starszych ludzi, nawet jeśli mają jakieś długu wobec zusu i powiedzieć twardo – niech się tym zajmuje wrocław skoro tam podlega ta babcia. Dominisia tego nie zrobiła bo tak musiała zostać wychowana. Pozdrowienia dla rodziców, muszą być dumni z córci

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Tylko w CzasFinansów: ZUS kłamał co do terminowości wypłat L4. Ludzie czekali po 90-180 dni na wpłatę świadczenia chorobowego w 2020 roku. Mamy na to dowody!

Rząd oskarża mleczarzy o brak patriotyzmu bo kupują mleko za granicą, a sam sprowadza węgiel z Kolumbii i zleca wydruk kart do głosowania firmie z Berlina

ZUS we Wrocławiu: dyskryminacja, mobbing i nierówne traktowanie pracowników?

Anna Maćkowiak, nowa Dyrektor ZUS oddział we Wrocławiu przyłapana na braku rzetelności. Centrala ZUS potwierdza popełniane błędy.

Na bakier z dobrym wychowaniem w ZUS? Naczelnik Beata Leszyk i przyjazny urząd, który nie przeprasza.

ZUS na celowniku Urzędu Ochrony Danych Osobowych za łamanie RODO i błędy przy przetwarzaniu danych

ZUS w środku IV fali epidemii wysyła staruszkę w największej grupie ryzyka do oddziału zakładu w innym mieście. Czy tak pracownicy ZUS eliminują rencistów i emerytów?

Strajk w ZUS. Przestępcy w ZUS? Mobbing w oddziałach ZUS? Sędzia z Sądu Rejonowego Wrocław Krzyki VII Wydziału Karnego Izabela Krupa zachęca do zawiadomień

Wrocławski ZUS kolejny raz przyłapany na oszukiwaniu i nękaniu chorych? Pieniędzy za L4 za maj we wrześniu raczej nie zobaczysz.

Poprzednie
Następne

2643 odsłon

CzasFinansow.pl miał rację. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdza nieprawidłowość w traktowaniu osób starszych przez ZUS!

6 stycznia 2023 roku opublikowaliśmy artykuł o czytelniczce, która jest w podeszłym wieku i od kilkudziesięciu lat mieszka we Wrocławiu. Mimo to, ZUS oddział we Wrocławiu kierowany przez Dyrektor Annę Maćkowiak w celu zapoznania się przez nią z dokumentami w jej sprawie zamiast wysyłać ją do oddziału we Wrocławiu, pod który podlega, to kazał jej jechać do innego miasta. To recydywa w praktykach oddziału kierowanego przez Maćkowiak. Sprawa trafiła do Rzecznika Praw Obywatelskich. Znamy odpowiedź!

Dominika Waszkiewicz reprezentująca ZUS w Oławie, która wzywała staruszkę aż z Wrocławia, jak i później Dyrektor ZUS oddział we Wrocławiu Anna Mąćkowiak twierdziły, że wszystko jest zgodnie z prawem i ZUS ma prawo wysyłać każdego do dowolnego oddziału w Polsce. Jak się trafi złośliwy urzędnik to klienta z ZUS z Zakopanego można wysyłać do Gdynii i pracownicy ZUS nie widzą w tym żadnej podłości, chamstwa, czy perfidii. Tak też tłumaczyli swoje nikczemne praktyki pracownicy organu rentowego. Nikt nie przeprosił staruszki, ale gdy ta zażądała by przekazać jej akta do Wrocławia to ZUS nie stwarzał problemu i przekazał dokumenty z Oławy do Wrocławia. Tyle dobrego, że ktoś w tym Zakładzie zdecydował się na empatię i ludzki odruch.

Artykuły o których wspominamy są dostępne pod tymi adresami:

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Rzecznik Praw Obywatelskich uznaje zarzuty staruszki wobec ZUS

Sprawa w międzyczasie trafiła do Rzecznika Praw Obywatelskich, o czym informowaliśmy w naszym artykule z 6 stycznia 2023 roku. Redakcja CzasFinansow.pl dotarła do stanowiska RPO w tej sprawie.

W piśmie z 27 stycznia 2023 roku Katarzynba Sobańska-Laskowska w postępowania wobec ZUS oddział we Wrocławiu, skierowanym przeciwko Dyrektor Annie Mąćkowiak, o sygnaturze BPW.522.2.2022.KS, oświadczyła, że wpłynęły wyjaśnienia od tej kobiety. ZUS stwierdził, że przychylił się do wniosku staruszki z 27 października 2022 i przeniósł jej konto z Oławy do oddziału we Wrocławiu. Na tym Anna Maćkowiak uznaje sprawę za zakończoną.

Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdził, że wobec spełnienia prośby staruszki swoją rolę uznaje również za zakończoną, ale jednocześnie dodał:

Stwierdzam jednocześnie, że Pani zarzuty były uzasadnione. Wewnętrzne ustalenia organizacji pracy urzędu nie mogą bowiem wpływać negatywnie na sytuację strony postępowania, a w szczególności narażać ją na niedogodności związane z wyjazdem poza miejsce zamieszkania, skoro inna jednostka tego samego urzędu znajduje się w miejscowości, w której strona zamieszkuje.

Katarzyna Sobańska-Laskowska nie nazwała tego wprost, ale z kontekstu wynikać może, że działanie ZUS było po prostu złośliwe i perfidne. Mogło mieć na celu dokuczenie i złośliwe niepokojenie osoby, której postępowanie dotyczy. Szczególnie, że organ rentowy z takiej nikczemnej, jak to nazywają nasi czytelnicy, praktyki uczynił sobie sposób na wykonywanie obowiązków ustawowych.

Rzecznik Praw Obywatelskich przyznał rację zarzutom naszej czytelniczki. CzasFinansów.pl miał rację ostrzegając opinię publiczną przed złośliwością i niepraworządnym działaniem osób zatrudnionych w ZUS, a w szczególności pracowników Anny Maćkowiak, która ich praktyki firmuje swoja twarzą i swoim nazwiskiem.

CzasFinansów.pl radzi składać skargi do Rzecznika Praw Obywatelskich na działania ZUS!

Jak widać RPO zadziałał szybko i profesjonalnie w sprawie działań ZUS na krzywdę naszej czytelniczki. W ocenie redakcji zasadnym jest, aby każda osoba, której wyjaśnienia ZUS lub działanie ZUS się jej nie podoba i uważa się za pokrzywdzoną praktykami osób zatrudnionych w organie rentowym, winna kierować skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich. Nie każde działanie RPO przełoży się na postępowanie przeciwko Zakładowi, ale zmusi organ do udzielenia merytorycznej odpowiedzi – często szczegółowej, a nie lakonicznej z jaką “przyjazny urząd” spławia swoje ofiary i swoich pokrzywdzonych przez ZUS.

ZUS jako “Przyjazny Urząd”? Kupują za publicznie pieniądze ten tytuł od prywatnego biznesu

Warto zwrócić uwagę, że organ rentowy kupuje sobie od kilku lat od prywatnego przedsiębiorcy prawo do używania na swoich pismach logo “Przyjazny Urząd”. Organ od lat z finansów publicznych kupuje sobie ten logotyp.

W tej sprawie wysyłaliśmy do ZUS wniosek o informację publiczną, ale Dominik Wojtasiak odmówił udzielenia informacji – została złożona skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Można jednak pokusić się o opinię, że nic dziwnego, że organ rentowy własnymi praktykami dowodzi, że nie jest przyjazny, więc naturalnym jest, że musi sobie takie tytuły kupować za publiczne pieniądze od prywatnego przedsiębiorcy.

Czy to jest działanie, które wprowadza w błąd klienta? Oczywiście, że tak. Ale to już temat na zupełnie inny artykuł. Tym bardziej, że czytelnicy przysyłają nam dowody na chamskie traktowanie ich przez osoby zatrudnione w ZUS.

Do sprawy będziemy wracać.

1 komentarz “CzasFinansow.pl miał rację. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdza nieprawidłowość w traktowaniu osób starszych przez ZUS!”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

http://CzasFinansow.pl miał rację. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdza nieprawidłowość w traktowaniu osób starszych przez ZUS! https://www.czasfinansow.pl/czasfinansow-pl-mial-racje-rzecznik-praw-obywatelskich-stwierdza-nieprawidlowosc-w-traktowaniu-osob-starszych-przez-zus/

Warto pamiętać, że Baltic Pipe jest odnogą niemieckiego rurociągu i decyzją PiS i Zjednoczonej Prawicy w pełni jest zależny od Niemców… czy jak to mówią politycy PiS… od potomków nazistów… złośliwi internauci: „to nazi pipe” 🤷‍♂️

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły