środa 8 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Siła kłamstwa – CzasFinansów.pl solidarnie z TVN przeciwko tłumieniu krytyki prasowej przez organy administracji publicznej!

22K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Redakcja CzasFinansów.pl solidaryzuje się z TVN i dołącza do grona tytułów prasowych wspierających wolne i niezależne media.

Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski w grudniu wszczął postępowanie w sprawie ukarania nadawcy – telewizji TVN. Decyzja została podjęta w związku z emisją reportażu “Siła kłamstwa” autorstwa Piotra Świerczka, którzy obnażył manipulację i brak rzetelności. Skargę do KRRiT złożył były szef MON, przewodniczący podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz, której materiał dotyczył.

Redakcja CzasFinansów.pl sama doświadcza tłumienia krytyki prasowej oraz wywierania zakazanego nacisku na dziennikarzy dotyczące publikowanych reportaży związanych z działalnością organów administracji publicznej, a zatem rozumiemy naciski władzy. Nie ma zgody na jakiekolwiek formy tłumienia krytyki prasowej czy straszenia mediów przed publikacją krytycznych wobec urzędników czy organów państwowych artykułów prasowych i reportaży.

W geście solidarności publikujemy reportaż TVN dostępny na portalu youtube stacji:

Co sądzisz na ten temat?
+1
12
+1
22
+1
22
+1
33
+1
101
+1
5
+1
1

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Bochenek z PiS obraża TVN. Wyzywa na konferencji od telewizji opozycyjnych.

Poprzednie
Następne

2130 odsłon

Bochenek z PiS obraża TVN. Wyzywa na konferencji od telewizji opozycyjnych.

Rzecznik PiS znów obraża telewizję TVN. Obelga ta sama: telewizja opozycyjna. Dziennikarka zaprotestowała.

11 stycznia 2023 odbyła się konferencja rzecznika PiS Rafała Bochenka i rzecznika rządu Piotr Muellera, redaktorzy TVN mieli wiele pytań, w tym dotyczących cen paliw i działalności Daniela Obajtka. Polityków dopytywano, czy poprą pomysł opozycji, żeby na komisję przyjechał Daniel Obajtek i tłumaczył się z wysokości marż nałożonych na paliwa.

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości poddenerwowany i z emocjami pozwolił sobie na uszczypliwość wobec TVN.

– Paliwo w Polsce jest jednym z najtańszych w Europie i opozycja chciałaby, aby było po 10 zł za litr – powiedział Bochenek i ocenił, że przy tym pytaniu redaktorka stacji komercyjnej aż się „nagle rozedrgała”. 

– Nie rozedrgałam się, absolutnie. Ja się nie zgadzam na takie uwagi. Nie jesteśmy telewizją opozycyjną – zapewniała i podkreślała, że nie chodzi jej o ceny, ale o marże, jakie Orlen nakładał na paliwa.

– Jeżeli marże na Orlenie byłyby zawyżone, to by oznaczało, że wszystkie inne stacje, bo przecież na polskim rynku funkcjonują też koncerny zagraniczne, miałyby ceny dużo niższe. A wiemy, że również koncerny zagraniczne utrzymywały cenę paliwa w październiku, listopadzie czy grudniu na bardzo podobnym poziomie jak Orlen – zauważył rzecznik PiS.

A ta manipulacja z Czechami, że rzekomo tam było taniej? No było przez 2 tygodnie o 20 groszy, a dzisiaj już ta cena jest o złotówkę wyższa. Powinniście jako media, jeżeli jesteście medium niezależnym, a nie opozycyjnym, powinniście również mówić, ile dziś kosztuje benzyna na stacjach w Czechach. Po drugie trzeba zwrócić uwagę, że Czesi nie są objęci pakietem sankcyjnym ws. importu ropy z Rosji. Mają wyłączenie. I to jest kluczowa rzecz. My przystąpiliśmy do pakietu sankcji skierowanego przeciwko Rosjanom, a Czesi nie. I o tym też informujcie widzów TVN, bo tego nie wiedzą

Nie jest to pierwszy raz kiedy politykom Zjednoczonej Prawicy puszczają nerwy i znieważają dziennikarzy TVN. Jest to swego rodzaju vendetta za to, że szeroko rozumiana opinia publiczna ocenia działania TVP jak telewizję rządową, a nie Polską.

Konferencje można obejrzeć na kanale Janusza Jaskółki na youtube:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

http://CzasFinansow.pl miał rację. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdza nieprawidłowość w traktowaniu osób starszych przez ZUS! https://www.czasfinansow.pl/czasfinansow-pl-mial-racje-rzecznik-praw-obywatelskich-stwierdza-nieprawidlowosc-w-traktowaniu-osob-starszych-przez-zus/

Warto pamiętać, że Baltic Pipe jest odnogą niemieckiego rurociągu i decyzją PiS i Zjednoczonej Prawicy w pełni jest zależny od Niemców… czy jak to mówią politycy PiS… od potomków nazistów… złośliwi internauci: „to nazi pipe” 🤷‍♂️

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły