piątek 9 grudnia 2022

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Artykuł znajduje się poniżej pod naszym twitterem i facebookiem. Prosimy polub nas na twitterze i facebooku, natomiast aby przeczytać artykuł skroluj w dół.

Tymczasem na Twitterze:

Pisowska policja żąda karania za noszenie koszulki z napisem Jeb** PiS. Asesor Sądowy Karolina Kiejnich-Kruk w pierwszej instancji uznaję winę aktywisty. https://www.czasfinansow.pl/pisowska-policja-zada-karania-za-noszenie-koszulki-z-napisem-jeb-pis-asesor-sadowy-karolina-kiejnich-kruk-w-pierwszej-instancji-uznaje-wine-aktywisty/

Były szef wydziału drogówki zatrzymany za jazdę po pijanemu https://www.czasfinansow.pl/byly-szef-wydzialu-drogowki-zatrzymany-za-jazde-po-pijanemu/

ZUS rocznie wydaje 50 milionów na pensje dla zatrudnianych radców prawnych, a jednocześnie wydaje miliony na zewnętrze kancelarie adwokackie https://www.czasfinansow.pl/zus-rocznie-wydaje-50-milionow-na-pensje-dla-zatrudnianych-radcow-prawnych-a-jednoczesnie-wydaje-miliony-na-zewnetrze-kancelarie-adwokackie/

Tymczasem na Facebooku:

Strajk policjantów – wyłudzimy kasę zwolnieniami lekarskimi i zrobimy manifestację w Warszawie. Policja nieoficjalnie: Będą bici sprawiedliwie tak jak biliśmy przedsiębiorców i kobiety.

2130 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Protestujący policjanci nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Uczciwi i rzetelni funkcjonariusze, którzy będą zaebzpieczać ich manifestację otrzymają takie same polecenia jak w przypadku strajkujących kobiet i przedsiębiorców: kordony, pałki, gaz pieprzony, zarzuty znieważenia funkcjonariuszy i zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej policjanta.

Policja jest apolityczna i uczciwie wszystkich traktuje tak samo. Nie ma równych i równiejszych – często słyszeliśmy od rzeczników, którzy tłumaczyli dlaczego policjant pobił pałką teleskopową kobietę, albo użył gazu prosto w oczy posłance. Jeśli jacyś funkcjonariusze zdecydują się na protest w Warszawie to muszą się liczyć, że oberwą po głowie i czterech literach tak samo jak kobiety i przedsiębiorcy. Nie będzie taryfy ulgowej tylko dlatego, że #muremzapolskimmundurem czują się oszukani przez Rząd i chcą protestować.

Nie będzie tolerancji dla policjantów.

Zmieni się natomiast podejście do strajkujących policjantów. Współczucie i wsparcie społeczne, które im towarzyszyły gdy wyłudzali zwolnienia lekarskie i pobierali za fikcyjne choroby świadczenia pieniężne tym razem zniknie.

Zbyt dużo kobiet zostało pobitych, zbyt dużo protestujących miało połamane ręce, zbyt wielu dzieciom zabierano kredki, zbyt wielu przedsiębiorców było bitych, zbyt wielu strajkujących było wywożonych kilkadziesiąt kilometrów poza miasto i wypuszczanych w środku nocy lub nad ranem w nieznanych im wioskach. Zbyt dużo było ofiar policjantów, którzy za nielegalne obostrzenia wnosili do Sądów wniosku o ukaranie finansowe Polaków.

Nie ma się jednak czemu dziwić, że policjanci czują się oszukani przez Rząd.

Ciężko pracowali bijąc ludzi na protestach dla PiS-u licząc, że władza zapewni im nie tylko brak odpowiedzialności karnej, ale także napasie bruchy sowitymi premiami i podwyżkami. Jak się okazuje kwoty, które zostały funkcjonariuszom zaproponowane są tak niskie, że poczuli się znieważeni bardziej niż słowami Władysława Frasyniuka o mundurowych.

Szef Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski był 17 października 2022 roku w TVN24.

Jak podaje stacja pytany był w poniedziałek we “Wstajesz i wiesz” w TVN24 o to, czy policjanci szykują się do protestu. – Nie wiem – odparł. I kontynuował: – Podwyżka, którą zaproponował rząd w sferze budżetowej, to jest 7-8 procenta, jest skandaliczna. My się po prostu na to nie zgadzamy – dodał.

Jankowski przekazał, że policjanci są obecnie w fazie rozmów z szefem MSWiA. – Pisaliśmy do premiera. Oczekujemy tego, żeby podwyżka była realna, czyli musi oscylować wokół 20 procent – tłumaczył. Dodał, że podobne postulaty przedstawiają wspólnie trzy centrale związkowe

Jest to podstawa, o której musimy w tej chwili z rządem mówić. My chcemy się porozumieć przy stole – powiedział szef policyjnych związkowców. – Protestu policjantów nie powinno być, skoro ten rząd ciągle opowiada, że służby mundurowe są w tym kraju tak istotne. A są, widzieliśmy to przy granicy z Białorusią. Teraz formacje policyjne stoją na Ukrainie, policja jest wszędzie – wskazywał.

Jankowski przekazał – zastrzegając, że nie wynika to z jego domniemania, a ze współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji – że jest przekonany, iż ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu i wiceministrowi Maciejowi Wąsikowi zależy, aby służby były silne. – Służby silne to też są służby dobrze opłacalne, tam gdzie ludzie nie mają problemów bytowych – zauważył.

Siadając do stołu z ministrem Wąsikiem, jest członkiem rządu, chcemy mu powiedzieć: panie ministrze, jeśli pan nie załatwi z premierem Morawieckim naszych spraw, to my wkrótce, myślę, że bardzo niedługo, pojawimy się w Warszawie z kolegami z innych formacji mundurowych, staniemy pod kancelarią premiera i wykrzyczymy swoje uwagi i postulaty – mówił dalej. – Trudno zakładać, że każde spotkanie w najbliższym czasie będzie spotkaniem finalnym, ale cierpliwość się wyczerpuje, nie ukrywam tego – dodał szef Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Jankowski podkreślał, że “obrazek policjantów, którzy pikietują na ulicach wygląda kiepsko, szczególnie w obecnej sytuacji i tego, co dzieje się na wschodzie”.

Policjanci nie zawahają się znów wyłudzać świadczenia na zwolnienia lekarskie – to psia grypa – straszą na grupach policjantów

Niezależnie od powyższego stanowisko policjanci przygotowują się też do powtórki strajku polegającego na wyłudzaniu pieniędzy od Skarbu Państwa poprzez zwolnienia lekarskie. W przeszłości dzięki takim masowym wyłudzeniom policjantom udało się wymusić na władzy część ich postulatów. Nic dziwnego, że w ramach recydywy przestępstwa wyłudzania mundurowi chcą ponownie osiągnąć swoje cele i uzyskać korzyści finansowe.

Poprzednie wyłudzanie pieniędzy przez policjantów uzyskało aprobatę Rządu i nie wyciągano żadnych konsekwencji wobec mundurowych, którzy w ten sposób osiągnęli korzyść majątkową.

Do sprawy będzie wracać.

Zdjęcie: fot. JohnBoB & Sophie Art, Oko.press

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
12
+1
44
+1
12
+1
34
+1
1

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Siewcy hejtu. Policjant Wojciech Klus odmawia w niejasnych okolicznościach wszczęcia dochodzenia w sprawie gróźb karalnych

Policyjna fikcja walki z hejtem – groźba wtargnięcia do firmy i zajebania pracowników to nie groźba karalna tylko dopuszczalna krytyka

Bandyci w mundurach: policjant z warszawy Piotr S. aresztowany i wydalony ze służby.

Wracali z urlopu do domu. Zapomnieli zabrać dziadka z jednego z MOP-ów. Pomogła policja przez social media.

Babcia Kasia uniewinniona. Działania Policji DURNE, tak uznał Sąd.

Jak postępować gdy w czasie epidemii policjant podejmie wobec Ciebie interwencję?

Bandyci w mundurach: Policjanci bili pięściami i pałkami, wywozili ofiary. Ruszył proces

Stop mowie nienawiści krzyczą policjanci wyzywający dziennikarza TVP od debila

Sędzia Witold Jakimko o policjantach w czasie epidemii: nie mają wykształcenia by móc samodzielnie ocenić zgodność z prawem przepisów. Mają bezmyślnie wykonać każdy rozkaz

Poprzednie
Następne

277 odsłon

Były szef wydziału drogówki policji zatrzymany za jazdę po pijanemu

25 listopada 2022 portal rzeszow-news.pl podał, że Policja zatrzymała 51-letniego Pawła P. za jazdę do pijanemu. Miał 3,5 promila. Jak się okazuje to były szef wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach.

Redakcja portalu ustalił w nieoficjalnych policyjnych źródłach, Paweł P. został zatrzymany przez jeszcze do niedawna swojego podwładnego 10 listopada br. w Żdżarach pod Ropczycami. Paweł P. od około dwóch lat jest na policyjnej emeryturze. 

Do zatrzymania byłego naczelnika ropczyckiej drogówki doszło ok. godz. 18:15. Paweł P. kierował seatem. – Powodem zatrzymania kierowcy do kontroli było niesprawne oświetlenie pojazd. 

W trakcie kontroli, funkcjonariusze wyczuli od kierowcy alkohol. – Badanie wykazało, że 51-letni mieszkaniec gminy Ostrów miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy

Seatem, jak się okazało, kierował wspomniany Paweł P., choć przedstawiciele policji tego nie potwierdzają. Były policjant został zatrzymany. – Po zakończeniu czynności kierowcę zwolniono do domu, 51-latkiem zaopiekowała się rodzina – mówi mł. asp. Wojciech Tobiasz, rzecznik ropczyckiej policji. 

Policyjne postępowanie w tej sprawie nadzoruje prokuratura w Ropczycach. – Zwrócimy się do Biura Spraw Wewnętrznych [policja w policji – przyp. red.], by tam poprowadzono dalsze czynności – mówi Łukasz Grędysa, szef ropczyckiej prokuratury.  

Grędysa nie wyklucza, że prokuratura, którą kieruje, także będzie chciała wyłączyć się z postępowania. – Nie chcemy, by ktokolwiek zarzucał nam brak rzetelności lub brak bezstronności. Decyzję podejmiemy w przyszłym tygodniu – zapowiada Grędysa.

Twierdzi, że nie ma większego znaczenia fakt bycia przez Pawła P. już na policyjnej emeryturze. – Bo może mieć kontakty towarzyskie z pracującymi funkcjonariuszami – dodaje prokurator Grędysa. Za jazdę po pijanemu grozi do dwóch lat więzienia.

Źródlo: Rzeszów-news.pl

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Pisowska policja żąda karania za noszenie koszulki z napisem Jeb** PiS. Asesor Sądowy Karolina Kiejnich-Kruk w pierwszej instancji uznaję winę aktywisty. https://www.czasfinansow.pl/pisowska-policja-zada-karania-za-noszenie-koszulki-z-napisem-jeb-pis-asesor-sadowy-karolina-kiejnich-kruk-w-pierwszej-instancji-uznaje-wine-aktywisty/

Były szef wydziału drogówki zatrzymany za jazdę po pijanemu https://www.czasfinansow.pl/byly-szef-wydzialu-drogowki-zatrzymany-za-jazde-po-pijanemu/

ZUS rocznie wydaje 50 milionów na pensje dla zatrudnianych radców prawnych, a jednocześnie wydaje miliony na zewnętrze kancelarie adwokackie https://www.czasfinansow.pl/zus-rocznie-wydaje-50-milionow-na-pensje-dla-zatrudnianych-radcow-prawnych-a-jednoczesnie-wydaje-miliony-na-zewnetrze-kancelarie-adwokackie/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły