niedziela 2 kwietnia 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Straciłeś pracę? MON przymusowo wcieli Cię do wojska!

21.5K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Jeśli w czasie trwania epidemii KoronaWirusa jesteś bezrobotny to właśnie trafiłeś na listę “ochotników” do wcielenia do służby wojskowej. Od 15 czerwca 2020 Ministerstwo Obrony Narodowej wraca do powoływania na obowiązkowe szkolenie wojskowe. W pierwszej fali powołanie ma dostać 20 tysięcy Polaków, którzy w czasie epidemii nie mogli znaleźć pracy!

Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało, że w ten sposób pomoże obywatelom przetrwać trudny czas bezrobocia. Powołani zostaną zarówno osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z Armią, jak również rezerwiści. Jest to odpowiedź MON na rosnące bezrobocie. Żołnierz bowiem podczas szkolenia otrzyma zarówno wikt, jak i opierunek. Każdy dostanie żołd za swoją służbę.

Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział na twitterze, że powołani mogą liczyć na wynagrodzenie nawet w wysokości 3 tysięcy złotych. Nie wiadomo czy jest to kwota netto (na rękę), czy brutto (z podatkami). Prawdopodobnie jest to kwota netto, ale naszej redakcji nie udało się potwierdzić tej informacji.

W zależności od tego jakie dana osoba wcześniej miała doświadczenia z Armią to wynagrodzenie będzie adekwatnie wyższe. Oprócz pieniędzy żołnierze otrzymają również bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie w koszarach na czas trwania służby.

Co prawda osoby z najmniejszym doświadczeniem mogą otrzymać tylko zakwaterowanie w koszarach, wyżywienie oraz 1200zł, ale zdaniem Ministerstwa zawsze to lepiej niż być bezrobotnym. Nie wiadomo na dzisiaj czy po powołaniu pierwszych 20 tysięcy obywatela nastąpi druga fala. Prawdopodobnie tak, ale kiedy i w jakiej ilości? Trzeba czekać na informacje z MON lub kolejny tweet Ministra Mariusza Błaszczaka.

Być może jest to również sygnał do społeczeństwa, że jeśli dany bezrobotny nie chce dostać powołania do służby wojskowej to niech się spieszy ze znalezieniem pracy?

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

3 komentarzy “Straciłeś pracę? MON przymusowo wcieli Cię do wojska!”

 1. Minister chce zaciągać do armii bezrobotnych?
  Jako rezerwistów i szkolić ich jak zawodowych żołnierzy.
  Tylko po co? 30–50-latków?
  On nie pojmuje, że dzisiejsza wojna to nie ’39 i “mięsa armatniego” nie potrzebuje? Taki minister od szabelki?
  Współczesny żołnierz to taka istota, która musi przejść ciężki trening fizyczny, być wyszkolonym do zabijania. ZABIJANIA. Niczego więcej.
  To maszyna, wytrzymała, silna, która nie zna litości, nie czuje, nie myśli poza wyuczonym i wdrożonym do głowy schematem.
  Działająca niezawodnie.
  Wolna od wyrzutów sumienia.
  Żołnierz wie za co po dupie dostaje. To jest prawda o wojsku czy się komuś podoba czy nie. On ma nas bronić, cywili, dlatego złożył przysięgę.
  Nie musimy zgadzać się z taką filozofią, ale tak to jest. Kiedy zajdzie potrzeba to za nim się schowamy, za takim “potworem”. Ale tu mówimy o zawodowym żołnierzu, nie o jakimś gówniarzu z WOT czy zaciągiem bezrobotnych, którzy jako pierwsi spieprzą z linii ognia.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Systemy Patriot w Polsce. PiS ich nie chce od Niemców. Thomas Bagger zabiera głos

Czy akcja #nieklammedyka to pokłosie działalności UOKiK-u przez ostatnie 10 lat?

Prezydent Andrzej Duda: Nie ma zagrożenia ze strony Białorusi. Co dalej z płotem Błaszczaka?

Po 128 dniach wojny w Ukrainie PiS ocenił, że od 1 lipca 2022 jest przy granicy z Białorusią bezpiecznej niż w Ukrainie.

Minister Zdrowia: w kwietniu będzie decyzja o zniesieniu stanu epidemii i wprowadzenie stanu zagrożenia epidemią.

Rząd dostanie dostęp do danych Polaków od operatorów komórkowych

Czy Premier właśnie zezwolił na normalne otwarcie restauracji, salonów fryzjerskich i kosmetycznych?

Chiński model dyscyplinowania dłużników za złą moralność płatniczą i nieszanowanie wyroków sądowych

Sąd mógł złamać prawo. Sąd odroczył rozprawę bo uczestnik nie miał maseczki. Interweniuje Rzecznik Praw Obywatelskich

Poprzednie
Następne

214 odsłon

Systemy Patriot w Polsce. PiS ich nie chce od Niemców. Thomas Bagger zabiera głos

Ambasador Niemiec Thomas Bagger zdecydował się zabrać głos w sprawie zachowania Mariusza Błaszczaka w sprawie oferty Niemiec ulokowania w Polsce systemów Patriot. Jak powiedział, “to decyzja trudna do zrozumienia”.

Szef MON Mariusz Błaszczak mimo, że najpierw się ucieszył z oferty Niemców to po jej krytyce przez Jarosława Kaczynskiego, zmienił zdanie i ogłosił, że Polska nie przyjmie od Niemiec oferowanych przez nich systemów Patriot. Jak stwierdził twórca płotu Błaszczaka Patrioty powinny trafić na Ukrainę i stamtąd chronić i polskiego i ukraińskiego nieba.

Do sprawy odniósł się ambasador Niemiec.

Polski rząd doskonale zna różnicę między terytorium należącym do NATO i takim, które do sojuszu nie należy. A te Patrioty wchodzą w skład potencjału obronnego NATO. Wykorzystanie ich poza tym obszarem zwyczajnie nie jest teraz realistyczne.

Przeszkodą byłoby także to, że sprzęt muszą obsługiwać niemieccy żołnierze, co byłoby jednoznacznym dowodem na ingerencję Sojuszu Północnoatlantyckiego w wojnę. Dlatego, jak powiedział ambasador “tak istotna jest różnica między obszarem NATO a wszystkim, co leży poza jego granicami”.

Do sprawy będziemy wracać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od wielu lat ma reputację gorszą od piramid finansowych. Prawdopodobnie Amber Gold i GetBack cieszą się większym zaufaniem, nawet dzisiaj, niż ZUS i osoby w nim pracujące.
https://www.czasfinansow.pl/zus-neka-udrecza-przesladuje-poniza-i-zniewaza-przedsiebiorcow-glownie-kobiety/

Fikcja doręczenia pozwu nadal obowiązuje. Tylko jest bardziej skomplikowana. https://www.czasfinansow.pl/fikcja-doreczenia-pozwu-nadal-obowiazuje-tylko-jest-bardziej-skomplikowana/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły