piątek 19 sierpnia 2022

Artykuł znajduje się poniżej pod naszym twitterem i facebookiem. Prosimy polub nas na twitterze i facebooku, natomiast aby przeczytać artykuł skroluj w dół.

Tymczasem na Twitterze:

Widzieliście już nowy film akcji Netflix o zbuntowanych agentach CIA? Jeśli nie to podrzucamy recenzję Gray Man

https://www.czasfinansow.pl/recenzje-5-lorem-ipsum-lorem-ipsum/

Co nowego w temacie największego życiowego osiągnięcia Mariusza Błaszczaka - płotu

https://www.czasfinansow.pl/plot-blaszczaka-straz-graniczna-raportuje-zaawansowany-stan-prac/

Chyba boli, że Błaszczak ma swój Płot, a Mariusza największym osiągnięciem zawodowym ciągle jest ułaskawienie? Dziś próbował ogrzać się w blasku Płotu Błaszczaka, ale coś nie pykło…

https://www.czasfinansow.pl/szef-mswia-mariusz-kaminski-probuje-ukrasc-chwale-mariuszowi-blaszczakowi-nieskutecznie-plot-blaszczaka-ma-jednego-tworce/

Tymczasem na Facebooku:

Straciłeś pracę? MON przymusowo wcieli Cię do wojska!

1 431 odsłon
1K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Jeśli w czasie trwania epidemii KoronaWirusa jesteś bezrobotny to właśnie trafiłeś na listę “ochotników” do wcielenia do służby wojskowej. Od 15 czerwca 2020 Ministerstwo Obrony Narodowej wraca do powoływania na obowiązkowe szkolenie wojskowe. W pierwszej fali powołanie ma dostać 20 tysięcy Polaków, którzy w czasie epidemii nie mogli znaleźć pracy!

Ministerstwo Obrony Narodowej zdecydowało, że w ten sposób pomoże obywatelom przetrwać trudny czas bezrobocia. Powołani zostaną zarówno osoby, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z Armią, jak również rezerwiści. Jest to odpowiedź MON na rosnące bezrobocie. Żołnierz bowiem podczas szkolenia otrzyma zarówno wikt, jak i opierunek. Każdy dostanie żołd za swoją służbę.

Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział na twitterze, że powołani mogą liczyć na wynagrodzenie nawet w wysokości 3 tysięcy złotych. Nie wiadomo czy jest to kwota netto (na rękę), czy brutto (z podatkami). Prawdopodobnie jest to kwota netto, ale naszej redakcji nie udało się potwierdzić tej informacji.

W zależności od tego jakie dana osoba wcześniej miała doświadczenia z Armią to wynagrodzenie będzie adekwatnie wyższe. Oprócz pieniędzy żołnierze otrzymają również bezpłatne wyżywienie i zakwaterowanie w koszarach na czas trwania służby.

Co prawda osoby z najmniejszym doświadczeniem mogą otrzymać tylko zakwaterowanie w koszarach, wyżywienie oraz 1200zł, ale zdaniem Ministerstwa zawsze to lepiej niż być bezrobotnym. Nie wiadomo na dzisiaj czy po powołaniu pierwszych 20 tysięcy obywatela nastąpi druga fala. Prawdopodobnie tak, ale kiedy i w jakiej ilości? Trzeba czekać na informacje z MON lub kolejny tweet Ministra Mariusza Błaszczaka.

Być może jest to również sygnał do społeczeństwa, że jeśli dany bezrobotny nie chce dostać powołania do służby wojskowej to niech się spieszy ze znalezieniem pracy?

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Powiązanie artykuły

Jak nie zarazić się Koronawirusem w trakcie wyborów prezydenckich?

Do kiedy potrwa kwarantanna? 15 maj? 1 czerwca, a może do 1 września? Sądy dają wskazówkę!

Czy za Netflixa, Amazon i wypożyczanie filmów i seriali na VOD zapłacisz dzięki PIS więcej?

PiS składa projekt zawieszenia biegu przedawnień przestępstw w czasie epidemii

Chiński model dyscyplinowania dłużników za złą moralność płatniczą i nieszanowanie wyroków sądowych

Rząd zakontraktował miliony sprzętów ochronnych. Czy ma to związek z nowelizacją kodeksu karnego?

Jak postępować gdy w czasie epidemii policjant podejmie wobec Ciebie interwencję?

Dyrektor wrocławskiego sanepidu oberwał ulotką. Złożył zawiadomienie, za które może grozić mu wyrok i więzienie

Polski Związek Instytucji Pożyczkowych widzi zagrożenie dla branży w pomyśle UOKiK

Poprzednie
Następne

3 thoughts on “Straciłeś pracę? MON przymusowo wcieli Cię do wojska!”

 1. Minister chce zaciągać do armii bezrobotnych?
  Jako rezerwistów i szkolić ich jak zawodowych żołnierzy.
  Tylko po co? 30–50-latków?
  On nie pojmuje, że dzisiejsza wojna to nie ’39 i “mięsa armatniego” nie potrzebuje? Taki minister od szabelki?
  Współczesny żołnierz to taka istota, która musi przejść ciężki trening fizyczny, być wyszkolonym do zabijania. ZABIJANIA. Niczego więcej.
  To maszyna, wytrzymała, silna, która nie zna litości, nie czuje, nie myśli poza wyuczonym i wdrożonym do głowy schematem.
  Działająca niezawodnie.
  Wolna od wyrzutów sumienia.
  Żołnierz wie za co po dupie dostaje. To jest prawda o wojsku czy się komuś podoba czy nie. On ma nas bronić, cywili, dlatego złożył przysięgę.
  Nie musimy zgadzać się z taką filozofią, ale tak to jest. Kiedy zajdzie potrzeba to za nim się schowamy, za takim “potworem”. Ale tu mówimy o zawodowym żołnierzu, nie o jakimś gówniarzu z WOT czy zaciągiem bezrobotnych, którzy jako pierwsi spieprzą z linii ognia.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

151 odsłon

Po 128 dniach wojny w Ukrainie PiS ocenił, że od 1 lipca 2022 jest przy granicy z Białorusią bezpiecznej niż w Ukrainie.

W pasie przygranicznym z Białorusią nie jest już bardziej niebezpiecznie niż w Ukrainie, która od 128 dniach jest bombardowana i atakowana przez wojska Rosyjskie. Rząd PiS długo analizował sytuację i ocenił, że dopiero dzisiaj, po 128 dniach mordowania ukraińskich żołnierzy, kobiet i dzieci sytuacja na granicy z Białorusią jest mniej niebezpieczna.

Zaznaczyć należy, że co prawda przy granicy z Białorusią nie wybuchały bomby, nie strzelano do nikogo ani nie bombardowano żadnych terenów, czasem ktoś rzucił kamykiem w jakiegoś pogranicznika, to dla Rządu PiS trzeba było aż 128 dni rozlewu ukraińskiej krwi by przyznać, że przy granicy jest bezpiecznie.

30 czerwca 2022 w tej sprawie zabrał głos Prezydent Andrzej Duda, znany z tego, że lubi Leśne Ruchadło, a także z tego, że ułaskawił od wyroków skazujących za przestępstwa Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, ale także pedofila i seksowną handlarkę mefedronem, stwierdził on w Madrycie po szczycie NATO, że ze strony Białorusi nie ma żadnego zagrożenia.

Wypowiedzi Prezydenta przysłuchiwał się za jego plecami twórca Płotu Błaszczaka, czyli wicepremier Mariusz Błaszczak. Jego największe w karierze dzieło, czyli Płot, jest już na ukończeniu bo z 186 kilometrów stoi już 170. Zakaz przebywania w tej groźniejszej od wojny w Ukrainie strefie obowiązuje tylko w odległości 200 metrów od Płotu. Ma to związek z kończeniem prac.

Zakaz w tym pasie od piątku wprowadził wojewoda na podstawie przepisu z ustawy o budowie zabezpieczenia granicy państwowej. MSWiA i Straż Graniczna tłumaczą, że jest on potrzebny ze względu na budowę bariery elektronicznej. Składają się na nią m.in. kamery i czujniki ruchu. Perymetria zabezpieczy 202 km i ma być gotowa do połowy września. W woj. lubelskim, gdzie granica przebiega po rzece Bug i prace nie są prowadzone, takich ograniczeń nie ma.

Z rozporządzenia wojewody podlaskiego wynika, że pas granicy objęty zakazem zbliżania się na odległość 200 metrów ma 203,5 km długości. Przebiega od styku granic Polski, Białorusi i Litwy do znaku granicznego nr 498 oraz od północnego brzegu Bugu do znaku nr 444. Za złamanie zakazu grozi mandat.

Do sprawy będziemy wracać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Widzieliście już nowy film akcji Netflix o zbuntowanych agentach CIA? Jeśli nie to podrzucamy recenzję Gray Man

https://www.czasfinansow.pl/recenzje-5-lorem-ipsum-lorem-ipsum/

Co nowego w temacie największego życiowego osiągnięcia Mariusza Błaszczaka - płotu

https://www.czasfinansow.pl/plot-blaszczaka-straz-graniczna-raportuje-zaawansowany-stan-prac/

Chyba boli, że Błaszczak ma swój Płot, a Mariusza największym osiągnięciem zawodowym ciągle jest ułaskawienie? Dziś próbował ogrzać się w blasku Płotu Błaszczaka, ale coś nie pykło…

https://www.czasfinansow.pl/szef-mswia-mariusz-kaminski-probuje-ukrasc-chwale-mariuszowi-blaszczakowi-nieskutecznie-plot-blaszczaka-ma-jednego-tworce/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły