środa 17 kwietnia 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Dominik Wojtasiak z ZUS ujawnia: prawie 3 miliony strat dla skarbu państwa przez uchylane sądownie decyzje dyrektora i naczelników wrocławskiego ZUS. To między innymi Piotr Burtowski, Marcin Madaliński, Karolina Klee-Stolaś i Jolanta Marszał

22.6K odsłon
3K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Redakcja CzasFinansów.pl dotarła do ujawnionej przez Dominika Wojtasiaka, dyrektora departamentu prawnego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, informacji publicznej. Wniosek złożył jeden z członków kilkudziesięciotysięcznej społeczności pokrzywdzonych przez ZUS. Dominik Wojtasiak ujawnił, że tylko jeden wrocławski oddział organu rentowego w wyniku uchylanych przez Sądy bezprawnych, nielegalnych, albo po prostu nierzetelnych i błędnych decyzji i postanowień Skarb Państwa musiał zapłacić od 2018 roku prawie 3 miliony złotych. A to wcale nie jest koniec tych niebotycznych strat dla finansów publicznych.

Dziennikarskie śledztwo redakcji doprowadziło nas do informacji, że na decyzjach i postanowieniach organu, które pokrzywdzeni przez ZUS skarżą do Sądów, podpisują się przede wszystkim były już dyrektor Piotr Burtowski (dobrze znany czytelnikom naszego portalu), a także trzech naczelników: Marcin Madaliński (o jego praktykach i zarzutach czytelników wobec tego pracownika organu rentowego możecie przeczytać w naszych innych artykułach), Naczelniczka Karolina Klee-Stolaś oraz Naczelniczka Jolanta Marszał (o praktykach tej naczelniczki również możecie przeczytać na naszym portalu). To przez uchylane przez Sądy decyzje tych czterech pracowników organu rentowego Skarb Państwa stracił już blisko 3 miliony złotych, a wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek!

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl z zapytaniem o tę kwestię. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas, abyśmy zapytali organ rentowy o tę sprawę. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl

Poniżej printscreen z grup facebook “Pokrzywdzeni przez ZUS” oraz “Matki kontra ZUS”:

Powyższe kwoty dotyczą samych kosztów procesów, na które składają się koszt procesu, koszty zastępstwa procesowego dla adwokata lub radcy prawnego, który reprezentował w procesie pokrzywdzonego przez ZUS, czy też koszty biegłych i inne koszty jakie pokrzywdzony musiał zapłacić by bronić się przed skrzywdzeniem złą decyzją lub postanowieniem ZUS.

Oznacza to, że jeśli oprócz kosztów procesu Sąd zasądził np. wypłatę jakichś świadczeń to nie są one ujęte w powyższym zestawieniu. To zestawienie dotyczy tylko i wyłącznie zasądzonych przez Sąd od Skarbu Państwa kosztów procesu sądowego.

Od 302 tysięcy strat dla Skarbu Państwa w 2018 …

W roku 2018 w okresie od 1 stycznia 2018 do 31 grudnia 2018 roku Sądy uchylały decyzje i postanowienia podpisane przez Piotra Burtowskiego, Marcina Madalinskiego, Karolinę Klee-Stolaś oraz Jolantę Marszał i zobowiązały Skarb Państwa do wypłaty samych kosztów procesów na kwotę 302288,58zł.

W roku 2019 w okresie od 1 stycznia 2019 do 31 grudnia 2019 roku Sądy uchylały decyzje i postanowienia podpisane przez Piotra Burtowskiego, Marcina Madalinskiego, Karolinę Klee-Stolaś oraz Jolantę Marszał i zobowiązały Skarb Państwa do wypłaty samych kosztów procesów na kwotę 466168,76zł.

Dziennikarze SpidersWeb ostrzegali już w 2019 roku przed działaniem ZUS

Aby zrozumieć dlaczego ta kwota urosła należy cofnąć się do czerwca 2019 do artykułu prasowego Spider’s Web, który ujawnił, że dziennikarze dotarli do byłych pracowników ZUS, którzy wsypali swoich naczelników i dyrektorów. Ujawnili oni bowiem, że przełożeni kazali wydawać krzywdzące ludzi decyzje i postanowienia z założeniem, że jak ktoś chce to niech się odwołuje do Sądu i ZUS zobaczy jak tam dany pokrzywdzony przez organ rentowy sobie poradzi. Tę patologię ujawnili dziennikarze Spider’sWeb. Artykuł Spider’sWeb znajduje się pod tym linkiem: https://spidersweb.pl/bizblog/kontrole-zwolnien-lekarskich-zus/

Poniżej cytat z powyższego artykułu:

Z roku na rok strat dla Skarbu Państwa jest więcej!

Jak widać w przypadku samego wrocławskiego oddziału ZUS stosowanie tej praktyki sprawiło, że koszty przegranych spraw sądowych z odwołania od bezprawnych, nieuczciwych, nierzetelnych, albo po prostu błędnych decyzji urosły wobec 2018 aż o 160 tysięcy złotych.

W roku 2020 w okresie od 1 stycznia 2020 do 31 grudnia 2020 roku Sądy uchylały decyzje i postanowienia podpisane przez Piotra Burtowskiego, Marcina Madalińskiego, Karolinę Klee-Stolaś oraz Jolantę Marszał i zobowiązały Skarb Państwa do wypłaty samych kosztów procesów na kwotę 645449,96zł.

Wobec 302288,58zł za rok 2018 to jest gigantycznych wzrost strat dla Skarbu Państwa, do którego przyczynili się Piotr Burtowski, Marcin Madaliński, Karolina Klee-Stolaś oraz Jolanta Marszał.

Na tym etapie za lata 2018, 2019 i 2020 wyżej wymienieni spowodowali już stratę dla Skarbu Państwa i finansów publicznych na łączną kwotę 1 413907,30zł, czyli jeden milion czterysta trzynaście tysięcy złotych.

W roku 2021 w okresie od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2021 roku Sądy uchylały decyzje i postanowienia podpisane przez Piotra Burtowskiego, Marcina Madalinskiego, Karolinę Klee-Stolaś oraz Jolantę Marszał i zobowiązały Skarb Państwa do wypłaty samych kosztów procesów na kwotę 766071,21zł.

Kwota z roku na rok rośnie w rakietowym tempie. 766071,21zł za 2021 wobec 302288,58zł za rok 2018 to gigantyczna strata dla finansów publicznych i niesłychane marnowanie pieniędzy podatników przez Piotra Burtowskiego, Marcina Madalińskiego, Karolinę Klee-Stolaś i Jolantę Marszał.

Od 2018 roku prawie 3 miliony strat dla Skarbu Państwa, z czego 808 tysięcy za 7 miesięcy samego roku 2022 – informuje Dominik Wojtasiak z ZUS

Jednak rok 2022 – jak publicznie informuje Dominik Wojtasiak z ZUS – będzie rekordowa. Za sam okres od 1 stycznia 2022 do 31 lipca 2022, a więc za 7 miesięcy, wrocławski organ rentowy już spowodował straty dla skarbu państwa na kwotę 808922zł. Osiemset tysięcy za połowę roku 2022, w porównaniu do trzystu tysięcy za cały rok 2018 to jest niebotyczna skala wzrostu marnowania pieniędzy podatników.

Jak informuje Dominik Wojtasiak – od 1 stycznia 2018 roku do 31 lipca 2022 roku straty dla skarbu państwa wyniosły łącznie 2 988 970,51zł, a zatem dwa miliony dziewięćset osiemdziesiąt osiem tysięcy złotych.

Jaka jest ogólnopolska skala tego zjawiska marnowania finansów publicznych przez dyrektorów i naczelników organu rentowego i jego oddziałów? Badamy to!

To jest przykład wyłącznie z jednego oddziału organu rentowego, a konkretnie ZUS oddział we Wrocławiu. Jeśli założyć, że kilkadziesiąt pozostałych oddziałów ZUS w całej Polsce generuje rocznie podobne kwoty strat dla Skarbu Państwa to mamy do czynienia z niespotykaną dotąd w Polsce aferą bezmyślnego marnotrawienia finansów publicznych przez Dyrektorów i Naczelników poszczególnych oddziałów organu rentowego.

Nasza redakcja złożyła wniosek o informację publiczną do ZUS, aby Dominik Wojtasiak wskazał naszym czytelnikom i społeczności pokrzywdzonych przez ZUS jakie są koszty za przegrane procesy z odwołań od decyzji i postanowień ZUS przez wszystkie oddziały organu rentowego, aby opinia publiczna mogła poznać rzeczywistą skalę tego zjawiska. Gdy tylko Dominik Wojtasiak z ZUS udzieli naszej redakcji odpowiedzi na wniosek o informację publiczną w tej sprawie to niezwłocznie Was o tym powiadomimy!

Do sprawy będziemy wracać!

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
34
+1
81
+1
2
+1
2

10 komentarzy “Dominik Wojtasiak z ZUS ujawnia: prawie 3 miliony strat dla skarbu państwa przez uchylane sądownie decyzje dyrektora i naczelników wrocławskiego ZUS. To między innymi Piotr Burtowski, Marcin Madaliński, Karolina Klee-Stolaś i Jolanta Marszał”

 1. bo bandyty z zus wyciągają trupy z szafy i robią co chcą przywalajac jakieś składki za firmy zawieszone niektóre już zamknięte
  bo taka jest linia władzy

 2. bo bandyty z zus wyciągają trupy z szafy i robią co chcą przywalajac jakieś składki za firmy zawieszone niektóre już zamknięte
  bo taka jest linia władzy

 3. bo bandyty z zus wyciągają trupy z szafy i robią co chcą przywalajac jakieś składki za firmy zawieszone niektóre już zamknięte
  bo taka jest linia władzy

 4. bo bandyty z zus wyciągają trupy z szafy i robią co chcą przywalajac jakieś składki za firmy zawieszone niektóre już zamknięte
  bo taka jest linia władzy

 5. A czy za takie olewanie dziennikarzy nie idzie się do pierdla? Panie Wojtasiak… warto ryzykować pierdlem dla pisowskiej władzy? Możliwe, że będziesz pan siedział

 6. Czyli ze składek na ZUS każdy mieszkaniec Wrocławia zapłacił ~4,50 zł za 3,5 roku za przegrane tułaczki po sądach. Fajnie sobie tym hajsem zarządzają.
  Aż strach pomyśleć jak to wygląda w innych ZUSach…
  Korci mnie by dowiedzieć się jak to wygląda w innych wielkich miastach (do wielkiej piątki wawa trójmiasto kraków poznań i śląsk dokuptujmy Toruń z Bydgoszczą oraz Zieloną Górę z Gorzowem Wielkopolskim dla porównania miast współwojewódzkich, ciekawe czy mają między sobą zawody).

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Uwaga! Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul podaje fałszywe adresy w odwołaniach przekazanych do Sądów!

ZUS twierdzi, że nie będzie postępowań egzekucyjnych w czasie epidemii. Czy można mu ufać?

GRZEGORZ BRAUN: ZUS to piramida finansowa

ZUS rocznie wydaje 50 milionów na pensje dla zatrudnianych radców prawnych, a jednocześnie wydaje miliony na zewnętrze kancelarie adwokackie

Kolejny wyciek danych osobowych w ZUS: Pracownica ZUS została zwolniona dyscyplinarnie

Sąd o ZUS: znana sądowi praktyka naliczania przez Zakład odsetek jest błędna. Zostałeś wezwany do zapłaty odsetek? Sprawdź, czy nie jesteś naciągany!

Przestępcy z ZUS: Dyrektor gabinetu prezesa ZUS skazany za wyciek danych i przestępstwo urzędnicze!

Dyrektor ZUS we Wrocławiu Piotr Burtowski stracił stanowisko. Czy to pokłosie działań Urzędu Ochrony Danych Osobowych i Prokuratury?

Strajk w ZUS. Przestępcy w ZUS? Mobbing w oddziałach ZUS? Sędzia z Sądu Rejonowego Wrocław Krzyki VII Wydziału Karnego Izabela Krupa zachęca do zawiadomień

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Jest wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej

W dniu 9 stycznia br. Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła na ręce Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej z zajmowanego stanowiska.

Jak podkreśla Pani Minister:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to liczne zadania i obowiązki na rzecz bezpieczeństwa socjalnego Polek i Polaków, realizowane przez ponad czterdzieści tysięcy pracownic i pracowników zasługujących na godne warunki pracy i płacy. Nowe wyzwania w obszarze ubezpieczeń społecznych, jakie stawia przed sobą rząd koalicji 15 października wymagają nowego otwarcia, gwarantującego odpowiedzialne zarządzanie tak ważną instytucją.

Nie jest jasne czy reszta zarządu oraz rada nadzorcza również zostanie wymieniona.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły