piątek 3 lutego 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Dominik Wojtasiak z ZUS ujawnia: prawie 3 miliony strat dla skarbu państwa przez uchylane sądownie decyzje dyrektora i naczelników wrocławskiego ZUS. To między innymi Piotr Burtowski, Marcin Madaliński, Karolina Klee-Stolaś i Jolanta Marszał

21.3K odsłon
1K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Redakcja CzasFinansów.pl dotarła do ujawnionej przez Dominika Wojtasiaka, dyrektora departamentu prawnego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, informacji publicznej. Wniosek złożył jeden z członków kilkudziesięciotysięcznej społeczności pokrzywdzonych przez ZUS. Dominik Wojtasiak ujawnił, że tylko jeden wrocławski oddział organu rentowego w wyniku uchylanych przez Sądy bezprawnych, nielegalnych, albo po prostu nierzetelnych i błędnych decyzji i postanowień Skarb Państwa musiał zapłacić od 2018 roku prawie 3 miliony złotych. A to wcale nie jest koniec tych niebotycznych strat dla finansów publicznych.

Dziennikarskie śledztwo redakcji doprowadziło nas do informacji, że na decyzjach i postanowieniach organu, które pokrzywdzeni przez ZUS skarżą do Sądów, podpisują się przede wszystkim były już dyrektor Piotr Burtowski (dobrze znany czytelnikom naszego portalu), a także trzech naczelników: Marcin Madaliński (o jego praktykach i zarzutach czytelników wobec tego pracownika organu rentowego możecie przeczytać w naszych innych artykułach), Naczelniczka Karolina Klee-Stolaś oraz Naczelniczka Jolanta Marszał (o praktykach tej naczelniczki również możecie przeczytać na naszym portalu). To przez uchylane przez Sądy decyzje tych czterech pracowników organu rentowego Skarb Państwa stracił już blisko 3 miliony złotych, a wszystko wskazuje na to, że to dopiero początek!

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl z zapytaniem o tę kwestię. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas, abyśmy zapytali organ rentowy o tę sprawę. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl

Poniżej printscreen z grup facebook “Pokrzywdzeni przez ZUS” oraz “Matki kontra ZUS”:

Powyższe kwoty dotyczą samych kosztów procesów, na które składają się koszt procesu, koszty zastępstwa procesowego dla adwokata lub radcy prawnego, który reprezentował w procesie pokrzywdzonego przez ZUS, czy też koszty biegłych i inne koszty jakie pokrzywdzony musiał zapłacić by bronić się przed skrzywdzeniem złą decyzją lub postanowieniem ZUS.

Oznacza to, że jeśli oprócz kosztów procesu Sąd zasądził np. wypłatę jakichś świadczeń to nie są one ujęte w powyższym zestawieniu. To zestawienie dotyczy tylko i wyłącznie zasądzonych przez Sąd od Skarbu Państwa kosztów procesu sądowego.

Od 302 tysięcy strat dla Skarbu Państwa w 2018 …

W roku 2018 w okresie od 1 stycznia 2018 do 31 grudnia 2018 roku Sądy uchylały decyzje i postanowienia podpisane przez Piotra Burtowskiego, Marcina Madalinskiego, Karolinę Klee-Stolaś oraz Jolantę Marszał i zobowiązały Skarb Państwa do wypłaty samych kosztów procesów na kwotę 302288,58zł.

W roku 2019 w okresie od 1 stycznia 2019 do 31 grudnia 2019 roku Sądy uchylały decyzje i postanowienia podpisane przez Piotra Burtowskiego, Marcina Madalinskiego, Karolinę Klee-Stolaś oraz Jolantę Marszał i zobowiązały Skarb Państwa do wypłaty samych kosztów procesów na kwotę 466168,76zł.

Dziennikarze SpidersWeb ostrzegali już w 2019 roku przed działaniem ZUS

Aby zrozumieć dlaczego ta kwota urosła należy cofnąć się do czerwca 2019 do artykułu prasowego Spider’s Web, który ujawnił, że dziennikarze dotarli do byłych pracowników ZUS, którzy wsypali swoich naczelników i dyrektorów. Ujawnili oni bowiem, że przełożeni kazali wydawać krzywdzące ludzi decyzje i postanowienia z założeniem, że jak ktoś chce to niech się odwołuje do Sądu i ZUS zobaczy jak tam dany pokrzywdzony przez organ rentowy sobie poradzi. Tę patologię ujawnili dziennikarze Spider’sWeb. Artykuł Spider’sWeb znajduje się pod tym linkiem: https://spidersweb.pl/bizblog/kontrole-zwolnien-lekarskich-zus/

Poniżej cytat z powyższego artykułu:

Z roku na rok strat dla Skarbu Państwa jest więcej!

Jak widać w przypadku samego wrocławskiego oddziału ZUS stosowanie tej praktyki sprawiło, że koszty przegranych spraw sądowych z odwołania od bezprawnych, nieuczciwych, nierzetelnych, albo po prostu błędnych decyzji urosły wobec 2018 aż o 160 tysięcy złotych.

W roku 2020 w okresie od 1 stycznia 2020 do 31 grudnia 2020 roku Sądy uchylały decyzje i postanowienia podpisane przez Piotra Burtowskiego, Marcina Madalińskiego, Karolinę Klee-Stolaś oraz Jolantę Marszał i zobowiązały Skarb Państwa do wypłaty samych kosztów procesów na kwotę 645449,96zł.

Wobec 302288,58zł za rok 2018 to jest gigantycznych wzrost strat dla Skarbu Państwa, do którego przyczynili się Piotr Burtowski, Marcin Madaliński, Karolina Klee-Stolaś oraz Jolanta Marszał.

Na tym etapie za lata 2018, 2019 i 2020 wyżej wymienieni spowodowali już stratę dla Skarbu Państwa i finansów publicznych na łączną kwotę 1 413907,30zł, czyli jeden milion czterysta trzynaście tysięcy złotych.

W roku 2021 w okresie od 1 stycznia 2021 do 31 grudnia 2021 roku Sądy uchylały decyzje i postanowienia podpisane przez Piotra Burtowskiego, Marcina Madalinskiego, Karolinę Klee-Stolaś oraz Jolantę Marszał i zobowiązały Skarb Państwa do wypłaty samych kosztów procesów na kwotę 766071,21zł.

Kwota z roku na rok rośnie w rakietowym tempie. 766071,21zł za 2021 wobec 302288,58zł za rok 2018 to gigantyczna strata dla finansów publicznych i niesłychane marnowanie pieniędzy podatników przez Piotra Burtowskiego, Marcina Madalińskiego, Karolinę Klee-Stolaś i Jolantę Marszał.

Od 2018 roku prawie 3 miliony strat dla Skarbu Państwa, z czego 808 tysięcy za 7 miesięcy samego roku 2022 – informuje Dominik Wojtasiak z ZUS

Jednak rok 2022 – jak publicznie informuje Dominik Wojtasiak z ZUS – będzie rekordowa. Za sam okres od 1 stycznia 2022 do 31 lipca 2022, a więc za 7 miesięcy, wrocławski organ rentowy już spowodował straty dla skarbu państwa na kwotę 808922zł. Osiemset tysięcy za połowę roku 2022, w porównaniu do trzystu tysięcy za cały rok 2018 to jest niebotyczna skala wzrostu marnowania pieniędzy podatników.

Jak informuje Dominik Wojtasiak – od 1 stycznia 2018 roku do 31 lipca 2022 roku straty dla skarbu państwa wyniosły łącznie 2 988 970,51zł, a zatem dwa miliony dziewięćset osiemdziesiąt osiem tysięcy złotych.

Jaka jest ogólnopolska skala tego zjawiska marnowania finansów publicznych przez dyrektorów i naczelników organu rentowego i jego oddziałów? Badamy to!

To jest przykład wyłącznie z jednego oddziału organu rentowego, a konkretnie ZUS oddział we Wrocławiu. Jeśli założyć, że kilkadziesiąt pozostałych oddziałów ZUS w całej Polsce generuje rocznie podobne kwoty strat dla Skarbu Państwa to mamy do czynienia z niespotykaną dotąd w Polsce aferą bezmyślnego marnotrawienia finansów publicznych przez Dyrektorów i Naczelników poszczególnych oddziałów organu rentowego.

Nasza redakcja złożyła wniosek o informację publiczną do ZUS, aby Dominik Wojtasiak wskazał naszym czytelnikom i społeczności pokrzywdzonych przez ZUS jakie są koszty za przegrane procesy z odwołań od decyzji i postanowień ZUS przez wszystkie oddziały organu rentowego, aby opinia publiczna mogła poznać rzeczywistą skalę tego zjawiska. Gdy tylko Dominik Wojtasiak z ZUS udzieli naszej redakcji odpowiedzi na wniosek o informację publiczną w tej sprawie to niezwłocznie Was o tym powiadomimy!

Do sprawy będziemy wracać!

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
34
+1
80
+1
2
+1
2

6 komentarzy “Dominik Wojtasiak z ZUS ujawnia: prawie 3 miliony strat dla skarbu państwa przez uchylane sądownie decyzje dyrektora i naczelników wrocławskiego ZUS. To między innymi Piotr Burtowski, Marcin Madaliński, Karolina Klee-Stolaś i Jolanta Marszał”

  1. A czy za takie olewanie dziennikarzy nie idzie się do pierdla? Panie Wojtasiak… warto ryzykować pierdlem dla pisowskiej władzy? Możliwe, że będziesz pan siedział

  2. Czyli ze składek na ZUS każdy mieszkaniec Wrocławia zapłacił ~4,50 zł za 3,5 roku za przegrane tułaczki po sądach. Fajnie sobie tym hajsem zarządzają.
    Aż strach pomyśleć jak to wygląda w innych ZUSach…
    Korci mnie by dowiedzieć się jak to wygląda w innych wielkich miastach (do wielkiej piątki wawa trójmiasto kraków poznań i śląsk dokuptujmy Toruń z Bydgoszczą oraz Zieloną Górę z Gorzowem Wielkopolskim dla porównania miast współwojewódzkich, ciekawe czy mają między sobą zawody).

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Złamanie RODO w ZUS: Wyciek danych osobowych osób chorych!

Toruński ZUS na celowniku prokuratury. Wpłynęło zawiadomienie na prześladowanie chrześcijan przez urzędników.

Wyrok Sądu: ZUS musi przestać nękać dłużników i wymuszać spłaty ich długów przez rodziny

ZUS będzie prześladować chorych na zwolnieniach lekarskich w czasie epidemii

Strajk w ZUS. Przestępcy w ZUS? Mobbing w oddziałach ZUS? Sędzia z Sądu Rejonowego Wrocław Krzyki VII Wydziału Karnego Izabela Krupa zachęca do zawiadomień

ZUS: 3,1 miliona działalności gospodarczych na PUE dostanie informację o stanie konta płatnika składek

Na bakier z dobrym wychowaniem w ZUS? Naczelnik Beata Leszyk i przyjazny urząd, który nie przeprasza.

Przez nadpłatę nie dostaniesz pomocy. Co na to ZUS? “Przedsiębiorcy sami są sobie winni”

ZUS twierdzi, że nie będzie postępowań egzekucyjnych w czasie epidemii. Czy można mu ufać?

Poprzednie
Następne

28 odsłon

ZUS: 3,1 miliona działalności gospodarczych na PUE dostanie informację o stanie konta płatnika składek

Ponad 3,1 mln płatników składek może oczekiwać informacji o stanie rozliczeń na ich kontach za 2022 rok. ZUS właśnie rozpoczął ich przekazywanie. “Wiadomość będzie zamieszczona na profilach płatników składek na PUE ZUS” – ogłosił 10 stycznia 2023 roku rzecznik organu rentowego Paweł Żebrowski.

Rzecznik ZUS przekazał w komunikacie, że dzięki informacji na PUE ZUS płatnik, który rozliczał i wpłacał składki w 2022 r. dowie się, czy na jego koncie w ZUS jest nadpłata, niedopłata, czy też saldo zerowe.

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

“Podamy również, w jakiej wysokości płatnik przekazał wpłaty w roku 2022 i jakie należności rozliczyliśmy tymi wpłatami. Płatnicy, którzy spłacają zadłużenie w ratach, otrzymają informację o kwocie, która pozostała jeszcze do spłaty”

Masz dług. ZUS Cię wykluczy z ubezpieczeń.

“Warto znać swoje bieżące finanse. Bez tej wiedzy trudno prowadzić biznes. Dlatego taka informacja jest przesyłana płatnikom. W przypadku zaległości z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne, prowadzący działalność musi liczyć się z tym, że zostanie z tego powodu wykluczony z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego. Warunkiem uczestniczenia w przetargach jest bowiem brak zaległości z tytułu składek na ubezpieczenia”

Masz dług? Niby możesz spłacić w ratach.

“Jeżeli płatnik nie jest w stanie jednorazowo spłacić zadłużenia, powinien złożyć wniosek o rozłożenie spłaty zadłużenia na raty. Więcej informacji na ten temat udzieli każdy doradca ds. ulg i umorzeń. Doradca przedstawi najkorzystniejsze warunki spłaty zadłużenia, pomoże wypełnić wniosek i skompletować niezbędne dokumenty. Niewielkie zaległości można również spłacić przez zwiększenie bieżącej wpłaty wraz z naliczonymi odsetkami za zwłokę”

Zwrócił uwagę, że w przypadku nadpłaty płatnik może pomniejszyć kwotę bieżącej wpłaty w najbliższym terminie płatności bieżących składek. “Może też wystąpić z wnioskiem o jej zwrot (wniosek RZS-P). Nadpłatę zwrócimy wyłącznie na numer rachunku bankowego, który jest zapisany na koncie płatnika w ZUS” – dodał Żebrowski.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Warto pamiętać, że Baltic Pipe jest odnogą niemieckiego rurociągu i decyzją PiS i Zjednoczonej Prawicy w pełni jest zależny od Niemców… czy jak to mówią politycy PiS… od potomków nazistów… złośliwi internauci: „to nazi pipe” 🤷‍♂️

Ziobro pokazał palec Lichockiej PiS w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym. Teraz Rząd błaga opozycję o ratunek. https://www.czasfinansow.pl/ziobro-pokazal-palec-lichockiej-pis-w-sprawie-ustawy-o-sadzie-najwyzszym-teraz-rzad-blaga-opozycje-o-ratunek/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły