piątek 24 marca 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Stop chamstwu w ZUS. Wrocławski Przyjazny Urząd ZUS zarządzany przez Annę Maćkowiak odmówił kobiecie zasiłku bo jest za gruba i kazał schudnąć

25.3K odsłon
5K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Niewyobrażalne chamstwo i prostactwo prezentują podwładni Anny Maćkowiak z wrocławskiego oddziału ZUS. Wyborcza ujawnia wstrząsającą historię niepełnosprawnej otyłej wałbrzyszanki, którzy nieludzko i w sposób charakterystyczny dla kanalii kazali jej schudnąć i przyjechać do siedziby ZUS we Wrocławiu jeśli chce zasiłek. To niestety nie wypadek a typowe chamstwo i braki w wychowaniu osób zatrudnionych w oddziale Maćkowiak.

O braku manier, chamstwie i niezauważalnym dobrym wychowaniu pracowników ZUS oddział we Wrocławiu, za który własną twarzą i powagą własnego nazwiska odpowiada Anna Maćkowiak, pisaliśmy już wielokrotnie. Ofiary nieprzyjaznych i pozbawionych kultury pyskówek i odzywek pracowników, którzy wykonują obowiązki służbowe w imieniu i na rzecz Dyrektora ZUS czyli Anny Maćkowiak, wielokrotnie zgłaszały nam problem i prosiły o interwencję. Podobna sprawa dotyczy mieszkanki Wałbrzycha, która o pomoc poprosiła redakcję Wyborczej.

Kobieta nie była w stanie się stawić więc nieludzcy i pozbawieni sumienia i odruchów ludzkich urzędnicy odmówili jej prawa do zasiłku. Chamstwo i prostackie traktowanie klientów przez osoby zatrudnione we wrocławskim ZUS nie jest niczym nowym. Do redakcji docierają sygnały z jak wielkim zbydlęceniem manier traktują pracownicy wrocławskiego ZUS klientów, ubezpieczonych i petentów.

Podwładni Anny Maćkowiak działający w jej imieniu i na jej rzecz wzywają osoby do urzędu, a gdy te się stawiają zgodnie z otrzymanymi pisemnymi wezwaniami to urzędnicy cwaniakują i ochronie każą mówić by wezwani składali sobie pisemne prośby o nowe terminy. Ta złośliwość, arogancja, buta, brak kultury i chamstwo w wykonywaniu obowiązków służbowych dzieje się za zgodą Anny Maćkowiak. Ona staje się twarzą tej patologii.

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Kobieta stara się o tzw. 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji

Jak relacjonują dziennikarze kobieta ma 71 lat i jest niepełnosprawna. Dodatkowo chorobliwa otyłość uwięziła ją w domu. W Wałbrzychu. Wcześniej była przedsiębiorcą i prowadziła knajpkę “Mijanka”. Doznała niestety wypadku – upadek z wysokości sprawił, że zaczęła mieć problemy z poruszaniem się.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że mentalność osób zatrudnionych w ZUS sprawia, że nienawidzą oni przedsiębiorców, a przedsiębiorcze kobiety, najlepiej w ciąży, to ich ulubiony cel. W internecie po wpisaniu w google “ZUS NĘKA” są setki artykułów o tym, jak pracownicy ZUS nękają i upodlają kobiety w ciąży.

Jak podaje Wyborcza:

Kobieta nie wychodzi, ma stałą opiekę z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Opiekunka, która do niej przychodzi, musi pomóc jej we wszystkim – od mycia po zakupy. Jest z nią 2–3 godziny dziennie. Później kobieta zostaje sama. Najprostsze czynności fizjologiczne są dla niej problemem. Jej stan zdrowa pogarsza się.

Od 7 lat z powodu tuszy nie wychodzi z domu. Jest skazana na opiekę osób trzecich. Raz dziennie przychodzi do niej opiekunka z ośrodka pomocy, która robi jej zakupy, sprząta, gotuje, pomaga w czynnościach higienicznych. Problemy wałbrzyszanki pojawiły się, gdy kilka la temu spadła w pracy z wysokości i uszkodziła sobie kręgosłup i złamała kości miednicy. Unieruchomiona i pozbawiona możliwości ruchu, zaczęła tyć. Powoli ciało odmawiało jej posłuszeństwo. Dziś problemy zdrowotne uniemożliwiają jej poruszanie się, wykonywanie codziennych czynności i zakłócają naturalne procesy fizjologiczne.

Biedaczce został przydzielony pełnomocnik z urzędu. Prosił on o anonimowość Wyborczą. Jak informuje jego klienta miała 10 lat temu orzeczoną niepełnosprawność. Od tego czasu jej stan zdrowia się pogorszył. Kobieta złożyła wniosek o 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Ponieważ mieszka w Wałbrzychu to do swojego oddziału ZUS złożyła wniosek.

W wałbrzyskim ZUS-ie nie trafiła na osoby zdolne do zrozumienia trudnej sytuacji zdrowotnej kobiety. Odmówiono jej. Już to było bestialskich zachowaniem osób zatrudnionych w ZUS. Jednak Pani Maria nie poddała się i odwołała się. Sprawa trafiła do Sądu.

Adwokat mówi: orzecznicy ZUS uznali, że jest za gruba i musi schudnąć.

– Czuję się coraz gorzej – mówi pani Maria. – Nie jestem w stanie samodzielnie funkcjonować. Dla mnie to, że mam się teraz stawić we Wrocławiu na badania, jest tragedią. Sąd pisze, że jeśli tego nie zrobię, opinia zostanie wydana na podstawie dostępnych dokumentów.

Kobieta stara się o tzw. 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

– Pani Maria od 7 lat jest uwięziona w domu – mówi pełnomocnik wyznaczony z urzędu do jej reprezentowania, który prosi o zachowanie anonimowości. – Z tego powodu utrudniona jest opieka medyczna nad nią. Nie ma też zgromadzonej pełnej dokumentacji z miejsc, w których się leczyła.

Wałbrzyszanka ma świadomość, że wydanie opinii na tej podstawie może być dla niej niekorzystne.

– Nasza klientka w przeszłości miała już orzeczoną niepełnosprawność na czas określony – mówi adwokat. – To było 10 lat temu. Trudno jednak nie mieć na względzie, że jej stan od tego czasu uległ jedynie pogorszeniu.

Tymczasem ZUS nie wziął tego pod uwagę. Wniosek wałbrzyszanki został rozpatrzony negatywnie, dlatego odwołała się do sądu.

ZUS uznał, że wałbrzyszanka jest niepełnosprawna z powodu otyłości. Jak schudnie to będzie po problemie.

Pani Maria skontaktowała się z „Gazetą Wyborczą”, gdy okazało się, że musi jechać na badania lekarzy orzeczników do Wrocławia. Kobieta stara się o tzw. 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. ZUS jednak uznał, po przeprowadzeniu procedury, że pieniądze się jej nie należą, a ona powinna schudnąć.

Sytuacja pani Marii jest dramatyczna, bo otrzymuje zaledwie 980 zł emerytury na rękę. Musi z tego utrzymać mieszkanie i siebie. – Gdyby nie moja córka, zdechłabym z głodu – mówi wprost.

– Orzecznicy ZUS-u potraktowali sprawę bez należytej staranności i jednokierunkowo – mówi pełnomocnik Wyborczej – Zasugerowali, że pani Maria po prostu musi schudnąć.

– Lekarze, którzy przyszli do mnie, uznali, że jestem gruba i to jest powód mojej niepełnosprawności – mówi Wyborczej wałbrzyszanka. – Nie wzięli pod uwagę, że mam uszkodzony po wypadku kręgosłup, że miałam złamaną miednicę.

– Dezaprobatę wobec zaistniałej sytuacji budzi przede wszystkim impas, w którym obecnie znajduje się pani Maria. Z powodu posiadanych obciążeń fizycznych i trudnej sytuacji osobistej nie jest ona w stanie podołać stawiennictwu w placówce mieszczącej się we Wrocławiu. Zaś jej nieobecność może doprowadzić do wydania opinii jedynie na podstawie niepełnej oraz nieaktualnej już dokumentacji medycznej. Tak ustalone warunki przeprowadzenia dowodu z opinii biegłych uniemożliwiają pani Marii w praktyce dowiedzenie oczywistej dla nas niezdolności do samodzielnej egzystencji. – mówią Wyborczej pełnomocnicy kobiety

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że gdyby kobieta jednak dała radę i podjęła trud i wysiłek by stawić się we wrocławskim ZUS to zgodnie ze stosowanymi tam praktykami mogłaby zostać spławiona. Nikt by do niej wyszedł, a odpowiedzialny za nią urzędnik kazałby ochronie powiedzieć aby składała sobie kolejne pismo i umawiała się na kolejny termin bo teraz nikt nie ma dla niej czasu.

ZUS wydaje publiczne pieniądze na logotyp Przyjazny Urząd

Cała ta historia opowiedziana przez Wyborczą jest o tym bulwersująca, że organ rentowy kupuje sobie od kilku lat za publicznie pieniądze od prywatnego przedsiębiorcy możliwość używania na pismach urzędowych logo “Przyjazny Urząd”. Organ w ten sposób wprowadza w błąd adresatów swoich pism co do swojej uprzejmości. Jak w praktyce wygląda “Przyjazny Urząd” można się przekonać na historii Pani Marii.

Do sprawy będziemy wracać!

Aktualizacja artykułu:

W dniu 24 luty 2023 nasza redakcja wysłała do rzecznik ZUS w województwie dolnośląskim do Pani Iwony Kowalska-Matis pytania prasowe związane z publikacją Gazety Wyborczej. Gdy dostaniemy odpowiedzi to poinformujemy o tym czytelników.

10 marca 2023. Pomimo wielokrotnie wysyłanych pytań do rzeczniczki dolnośląskiego ZUS Pani Iwon Kowalskiej-Matis ani razu nie udzieliła ona jakiejkolwiek odpowiedzi na zadawane kwestie, jak również zlekceważyła prośbę redakcji o zajęcie stanowiska w sprawie zarzutów kierowanych wobec ZUS oddział we Wrocławiu przez Gazetę Wyborczą.

Prośba z 24 luty 2023 pozostała zlekceważona przez ZUS. 2 marca 2023 wysłaliśmy ponaglenie, na które przyszła odpowiedź, że Pani Rzecznik przebywa poza biurem do 3 marca 2023. Trzecią próbę uzyskania stanowiska ZUS w tej sprawie podjęliśmy 6 marca 2023, wskazując, że jeśli do końca 8 marca 2023 nie uzyskamy odpowiedzi to będziemy zmuszeni opublikować artykuł z umyślną rezygnacją ZUS z zajęcia stanowiska, odpowiedzi na pytania i przedstawienia własnej wersji wydarzeń. Pani Iwona Kowalska-Matis podjęła w imieniu ZUS decyzję o rezygnacji ZUS z ustosunkowania się do opisywanych kwestii. Jeśli oczywiście kiedyś zmieni zdanie i przyśle odpowiedzi na pytania to je opublikujemy. Poniżej lista zadanych ZUS pytań 24 luty 2023 roku:

 1. Czy prawdziwy jest zarzut Wyborczej, że podwładni Anny Maćkowiak borykającej się z otyłością kobiecie z Wałbrzycha kazali schudnąć i przyjechać do orzecznika będącego podwładnym Anny Maćkowiak?
 2. Czy Anna Maćkowiak uznała nieprzyjazne i niekulturalne odzywki do schorowanej kobiety z Wałbrzycha jako etyczną i praktykę oczekiwaną przez nią w zarządzanym przez nią oddziale ZUS?
 3. Jeśli Anna Maćkowiak uznała za nieprzyjazną i niekulturalną odzywkę do schorowanej kobiety z Wałbrzycha to jak ukarała swojego podwładnego za komentarz by schorowana kobieta schudła i przyjechała?
 4. Czy to prawda, że podwładni Anny Maćkowiak wzywają osoby wobec których wykonują czynności służbowe, a gdy Ci sie stawiają to pracownicy ZUS odmawiają ich obsłużenia?
 5. Jakie jest stanowisko Dyrektora ZUS we Wrocławiu na kwestię nieprzyjaznych i niekulturalnych odzywek podwładnych Anny Maćkowiak?
 6. Czy Anna Maćkowiak potępia jako Dyrektor ZUS takie nieprzyjazne i niekulturalne odzywki swoich pracowników? A jeśli tak to jakie podjęła kroki po publikacji Wyborczej na temat odzywki by schorowana kobieta schudła i przyjechała do jej oddziału?
 7. Czy Anna Maćkowiak jako kobieta potępia takie nieprzyjazne i niekulturalne odzywki swoich pracowników? A jeśli tak to jakie podjęła kroki po publikacji Wyborczej na temat odzywki by schorowana kobieta schudła i przyjechała do jej oddziału?
 8. Czy Anna Maćkowiak uznaje takie odzywki, jak te ujawnione przez Wyborczą, za oczekiwane przez nią od swoich podwładnych zachowanie wobec klientów i petentów ZUS?
 9. Czy Anna Maćkowiak, jako przełożona osób zatrudnionych w ZUS oddział we Wrocławiu, godzi się na nieprzyjazne i niekulturalne odzywki i pyskówki swoich podwładnych, czy może uznaje je za moralnie naganne i wobec każdego pracownika, który w ten sposób traktuje klientów, ubezpieczonych i petentów ZUS, stosuje kary przewidziane w kodeksie pracy? Jeśli tak to jakie.
 10. Czy skoro podwładni Anny Maćkowiak nakazują schorowanym kobietom schudnąć to jakie obowiązki w zakresie utrzymania nieotyłej sylwetki są wdrożone w ZUS oddział we Wrocławiu i w jaki sposób pracodawca dba, aby pracownicy ZUS oddział we Wrocławiu nie byli otyli?
 11. Jeśli to nie podwładni Anny Maćkowiak w ten sposób postąpili wobec Pani Marii to proszę wskazać który Dyrektor ZUS za to odpowiada
 12. Proszę wskazać imiona i nazwisko pracowników ZUS / orzeczników pracujących dla ZUS, którzy kazali Pani Marii schudnąć
 13. Prosze wskazać imię i nazwisko pracownika ZUS, który wydał niekorzystną dla Pani Marii decyzję o odmowie zasiłku o który wnosiła
 14. Dlaczego ZUS zleckeważył pytania prasowe Gazety Wyborczej i nie udzielił odpowiedzi mediom?
 15. Proszę o zajęcie stanowiska ZUS i przedstawienie własnej wersji zdarzeń wobec zarzutów opisanych przez Gazetę Wyborczą w wyżej przytoczonych artykułach

Odpowiedź na powyższe pytania umożliwi oddziałowi ZUS, którego twarzą jest Anna Maćkowiak, zajęcie stanowiska w tej sprawie i pozwoli przedstawić Państwa wersję zdarzeń.
W przypadku nieudzielenia odpowiedzi publikacja prasowa zostanie opublikowana bez Państwa stanowiska, ale z informacją, że prosiliśmy o odpowiedzi na powyższe pytania.

Źródło: https://walbrzych.wyborcza.pl/walbrzych/7,178336,29430250,kobieta-od-7-lat-nie-wychodzi-z-domu-orzecznik-zus-karze-schudnac.html

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
12
+1
13
+1
29
+1
11
+1
5

10 komentarzy “Stop chamstwu w ZUS. Wrocławski Przyjazny Urząd ZUS zarządzany przez Annę Maćkowiak odmówił kobiecie zasiłku bo jest za gruba i kazał schudnąć”

 1. Znam przypadek gdzie orzecznik ZUS odmówił 19 letniej osobie z zespołem Downa do tego z głęboką głuchotą dodatku tzw. 500+ bo jak orzekł nie jest ona całkowicie niezdolna do samodzielnej egzystencji.
  Lekarze orzecznicy w ZUS to urzędnicy wypełniający tabelkę. W 20 min potrafi orzec o stanie zdrowia , ocenić sprawność wszystkich organów łącznie z moczo -płciowym. Wszystko to bez dotykania pacjenta. Tak samo tzw. biegli sądowi , ci z listy warszawskiej w szczególności. Jedyne co prawdziwe i rzetelne to wystawienie rachunku . Niestety żaden szanujący się lekarz , który może zarobić w swoim zawodzie nie wpisuje się na listę biegłych sądowych , tylko Ci co chcą sobie dorobić bo inaczej nie mogą. Znam przypadek ze biegli mający po 85 lat , psycholog specjalizująca się w poradach ” dla par” oraz psychiatra specjalista od uzależnień orzekał w sprawie osoby z autyzmem i to nasze sądy zadowala.

 2. Renata Dąbek

  Czy to prawda że te imiona i nazwiska z pism zusowskich i legitymacji służbowych zusowskich są zmyślone? Podobno oni nie używają prawdziwych imion i nazwisk tylko pseudonimów, aby chronić własną tożsamość… ktoś z zus może to potwierdzić lub zaprzeczyć? Podobno tylko dyrektor i naczelnicy i ich vice oraz zastępcy sa prawdziwi, a reszta w dół używa pseudonimów. Prawda to?

 3. Ja mam nagranie z marcinem malinskim z tego zus, chamsko do mnie pyskuje, gdzie moge wyslac nagranie abyscie je upublicznili?

   1. Iwona Kazimieczukowa

    Dobre info od pracownika ZUSU! Fajnie, że też tu jesteście i komentujecie. Czasfinansow czesto pisał, że ma info od pracowników zus, ale w to nie wierzyłam, ale skoro są osoby dementujące w komentarzach personel zusowski to coś jest na rzeczy! Super! Lubię to!

 4. Witam, również posiadam nagrania z tej patologi ZUS. Nawet jeden lekarz grozi mi śmiercią po tym jak oddałem ich do prokuratury za poświadczanie nieprawdy w dokumentach, przekroczenie uprawnień itd.
  Ponadto dyrektor lub lekarz główny orzecznik odpowiada za nadzór nad pracownikami i za takie czyny należy wytoczyć powództwo cywilne takiemu aby z własnych środków zapłacił za to. Wydaje mi się że 200 000 tyś zł sąd zasądzi.
  Osobiście za cudowne uzdrowienie i po wygranej w sądzie pracy, wytoczyłem powództwo ZUS o 1 500 000 sprawa w toku (2 opinie biegłych wskazujące winę ZUS, sąd powołał 5) po 2 opiniach sąd chce wydać wyrok !!!! widać wystarczy dowodów !!!

 5. droga redakcjo ja nagrywam swoje wizyty na pretficza i mam kilka nagran chamskich pyskówej urzędniczek, moge wam podesłać abyście je upublicznili? Gdzie mogę je wysłać?

 6. Co za zwyrodnialec tak mógł do kobiety powiedzieć??? Byłam pare razy we wrocławskim zus i widziałam, że większość chłopów tam pracujących to grubasy, wstydziliby się. Kto ich tak wychował????

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powiązanie artykuły

Przestępcy z ZUS: kolejne przestępstwo pracowników ZUS na przetwarzaniu danych osobowych

Przestępcy z ZUS: Czy w bydgoskim ZUS doszło do wojny gangów między dyrektorem, a zarządem? Policja dokonała aresztowania!

W sierpniu 2020 ZUS tłumaczył 90-dniowe opóźnienia w wypłacie L4 brakami kadrowymi i wzrostem ilości L4. Sprawdziliśmy to. Dominik Wojtasiak z ZUS udzielił redakcji informacji publicznej

ZUS: 3,1 miliona działalności gospodarczych na PUE dostanie informację o stanie konta płatnika składek

ZUS. Możliwość spotkania dyrektora departamentu legislacyjno-prawnego Dominika Wojtasiaka podczas jego obrony pracy doktorskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

ZUS prewencyjne nęka przedsiębiorców, oczywiście dla ich własnego dobra.

ZUS powoli zmienia się w Zakład Usług Stalkerskich. Chce prawo do przesłuchiwania sąsiadów osób chorych na L4

Tylko w CzasFinansów: ZUS kłamał co do terminowości wypłat L4. Ludzie czekali po 90-180 dni na wpłatę świadczenia chorobowego w 2020 roku. Mamy na to dowody!

ZUS w 2022 umorzy miliard złotych długu za nieopłacane składki wobec górników

Poprzednie
Następne

23.9K odsłon

Afera chamstwa w ZUS: Dyrektor Anna Maćkowiak każe nam kontaktować się z Rzecznikiem, a Rzecznik nas lekceważy.

W dniu 24 luty 2023 wysłaliśmy do Rzecznika dolnośląskiego ZUS pytania prasowe w związku z ujawnieniem przez Gazetę Wyborczą nieludzkiego i potwornego zachowania podwładnych Anny Maćkowiak, dyrektor wrocławskiego ZUS. W tej sprawie do redakcji zgłosiło się wielu zbulwersowanych czytelników, jak również członkowie społeczności Pokrzywdzonych przez ZUS opowiadający podobne historie z własnych doświadczeń. Przypominamy, że Wyborcza ujawniła, że ludzie Maćkowiak do niepełnosprawnej, otyłej , 71-latki z Wałbrzycha proszącej ZUS o zasiłek 500+ dla niepełnosprawnych mieli jej odpyskować aby schudła.

O sprawie pisaliśmy tutaj:

Oraz tutaj:

Artykuł powstał dzięki naszym czytelnikom, którzy zwracali się do redakcji CzasFinansów.pl w tej sprawie. Jak również dzięki społeczności Pokrzywdzeni przez ZUS oraz Matki kontra ZUS których członkowie pisali do nas w sprawach ZUS. Artykuł może zawierać emocjonalne określenia opisujące doświadczenia naszych czytelników oraz społeczności pokrzywdzonych przez ZUS, którzy prosili redakcję byśmy zainterweniowali w tej sprawie w ich imieniu. Dziękujemy za wskazówkę, bez waszej społeczności ten artykuł by nie powstał. Jednocześnie zachęcamy do kliknięcia na nazwy społeczności gdyż są to odnośniki do grup facebook – każdy pokrzywdzony przez ZUS, albo szukający pomocy w swoim problemie z organem rentowym może dołączyć i znaleźć tam pomoc i wsparcie innych ofiar, ale i radców prawnych i adwokatów wyspecjalizowanych w ochronie słabszych przed Zakładem Ubezpieczeń Społecznym. Jeśli natomiast czujesz bezradność i chciałbyś, aby nasza redakcja w ramach interwencji dziennikarskiej, anonimowo, opisała Twoją historię to napisz na nasz email: redakcja@czasfinansow.pl prosimy również o kontakt, jeśli prokuratura wszczęła dochodzenie lub śledztwo wobec ZUS po Twoim zgłoszeniu na Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub jego pracowników. Opiszemy tę historię.

Posłanka PiS, Anna Kwiecień, kwestię wypominania czyjejś nadwagi w ostrych słowach krytykuje takie osoby. Wypowiedź co prawda dotyczy posła Sławomira Nitrasa, który wytykał nadwagę posłom i europosłom, ale w sposób oczywisty słowa przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości wprost odnoszą się do pracowników dyrektor ZUS oddział we Wrocławiu Anny Maćkowiak, która stała się twarzą skandalicznych zachowań jej pracowników. Poseł Prawa i Sprawiedliwości wypowiedziała się dla Telewizji Polskiej. To czytelnicy CzasFinansów w mailach i komentarzach nazywają tę aferę “chamstwem zus”.

Anna Kwiecień, była wiceprezydent Radomia, obecnie poseł na Sejm partii Prawa i Sprawiedliwości o zwracaniu uwagi na czyjąś otyłość:

To jest chamskie, prostackie zachowanie. Świadczące o absolutnym braku kultury, o braku merytorycznej wiedzy

Poniżej prezentujemy wypowiedź posłanki potępiającą szydzenie z czyjejś otyłości:

Przypomnijmy, że aferę, jak to nazywają posłowie PiS, chamskiego i prostackiego zachowania osób o absolutnym braku kultury i braku merytorycznej wiedzy, ujawniła Gazeta Wyborcza. Zgłosiła się do redakcji 71-letnia niepełnosprawna wałbrzyszanka, która ubiegała się w ZUS o zasiłek 500+ dla osób niepełnosprawnych. Została wezwana do wrocławskiego oddziału ZUS, gdyż jej dokumentacji w organie rentowym była niekompletna i ZUS miał przeprowadzić osąd kobiety przed wydaniem decyzji.

Kobieta nie jest w stanie wykonywać potrzeb fizjologicznych samodzielnie, a ludzie Maćkowiak odmówili przyjazdu do niej i wobec niestawiennictwa odmówili prawa do zasiłku stwierdzając, tu raz jeszcze cytat z posłanki Prawa i Sprawiedliwości “chamsko i prostacko”, przy “braku kultury” oraz przy “braku wiedzy merytorycznej” stwierdzili, że problemy 71-letniej niepełnosprawnej spowodowane są jej otyłością i ma schudnąć.

ZUS lekceważy prośby o przedstawienie mediom własnej wersji zdarzeń – Iwona Kowalska-Matis umyślnie lekceważy pytania prasowe, mimo, że Anna Maćkowiak właśnie do niej odsyłała naszych dziennikarzy

W dniu 16 luty 2023 nasza redakcja chciała zadać pytania ZUS w związku ze skargami jakie otrzymaliśmy od naszych czytelników oraz społeczności pokrzywdzonych przez ZUS na temat – zdaniem naszych czytelników i społeczności pokrzywdzonych przez ZUS – chamskich i prostackich pyskówek, których wobec klientów Przyjaznego Urzędu mieli dopuszczać się jego pracownicy, w tym jeden z naczelników.

W dniu 24 luty 2023 nasza redakcja wysłała do rzecznik ZUS w województwie dolnośląskim do Pani Iwony Kowalska-Matis pytania prasowe związane z publikacją Gazety Wyborczej. Informowaliśmy, że gdy dostaniemy odpowiedzi to poinformujemy o tym czytelników.

W dniu 27 luty 2023 dyrektor ZUS Anna Maćkowiak wysłała naszej redakcji pismo, w którym wskazuje, abyśmy pytali Rzeczniczkę Iwonę Kowalską Matis o sprawy związane z publikowanymi artykułami. Dyrektor Anna Maćkowiak tego dnia wiedziała, że przecież 24 lutego 2023 wskazana Rzecznik już otrzymała od nas pytania prasowe. Mimo skierowania nas do Pani Rzecznik to przed publikacją tego artykułu prasowego nie została nam udzielona żadna odpowiedź.

Zwracamy uwagę na prawy górny róg pisma i logo “Przyjazny Urząd”.

Czy przyjazność urzędu według moralności osób zatrudnionych w ZUS jest kierować media do rzecznika, a ten rzecznik następnie lekceważy pytania prasowe i dziennikarzy? Czy to wpisuje się w kanon agresywnych praktyk organu rentowemu ujawniony przez Gazetę Wyborczą?

10 marca 2023. Pomimo wielokrotnie wysyłanych pytań do rzeczniczki dolnośląskiego ZUS Pani Iwon Kowalskiej-Matis ani razu nie udzieliła ona jakiejkolwiek odpowiedzi na zadawane kwestie, jak również zlekceważyła prośbę redakcji o zajęcie stanowiska w sprawie zarzutów kierowanych wobec ZUS oddział we Wrocławiu przez Gazetę Wyborczą.

Prośba z 24 luty 2023 pozostała zlekceważona przez ZUS. 2 marca 2023 wysłaliśmy ponaglenie, na które przyszła odpowiedź, że Pani Rzecznik przebywa poza biurem do 3 marca 2023. Trzecią próbę uzyskania stanowiska ZUS w tej sprawie podjęliśmy 6 marca 2023, wskazując, że jeśli do końca 8 marca 2023 nie uzyskamy odpowiedzi to będziemy zmuszeni opublikować artykuł z umyślną rezygnacją ZUS z zajęcia stanowiska, odpowiedzi na pytania i przedstawienia własnej wersji wydarzeń.

Pani Iwona Kowalska-Matis podjęła w imieniu ZUS decyzję o rezygnacji ZUS z ustosunkowania się do opisywanych kwestii. Jeśli oczywiście kiedyś zmieni zdanie i przyśle odpowiedzi na pytania to je opublikujemy. Poniżej lista zadanych ZUS pytań 24 luty 2023 roku:

 1. Czy prawdziwy jest zarzut Wyborczej, że podwładni Anny Maćkowiak borykającej się z otyłością kobiecie z Wałbrzycha kazali schudnąć i przyjechać do orzecznika będącego podwładnym Anny Maćkowiak?
 2. Czy Anna Maćkowiak uznała nieprzyjazne i niekulturalne odzywki do schorowanej kobiety z Wałbrzycha jako etyczną i praktykę oczekiwaną przez nią w zarządzanym przez nią oddziale ZUS?
 3. Jeśli Anna Maćkowiak uznała za nieprzyjazną i niekulturalną odzywkę do schorowanej kobiety z Wałbrzycha to jak ukarała swojego podwładnego za komentarz by schorowana kobieta schudła i przyjechała?
 4. Czy to prawda, że podwładni Anny Maćkowiak wzywają osoby wobec których wykonują czynności służbowe, a gdy Ci sie stawiają to pracownicy ZUS odmawiają ich obsłużenia?
 5. Jakie jest stanowisko Dyrektora ZUS we Wrocławiu na kwestię nieprzyjaznych i niekulturalnych odzywek podwładnych Anny Maćkowiak?
 6. Czy Anna Maćkowiak potępia jako Dyrektor ZUS takie nieprzyjazne i niekulturalne odzywki swoich pracowników? A jeśli tak to jakie podjęła kroki po publikacji Wyborczej na temat odzywki by schorowana kobieta schudła i przyjechała do jej oddziału?
 7. Czy Anna Maćkowiak jako kobieta potępia takie nieprzyjazne i niekulturalne odzywki swoich pracowników? A jeśli tak to jakie podjęła kroki po publikacji Wyborczej na temat odzywki by schorowana kobieta schudła i przyjechała do jej oddziału?
 8. Czy Anna Maćkowiak uznaje takie odzywki, jak te ujawnione przez Wyborczą, za oczekiwane przez nią od swoich podwładnych zachowanie wobec klientów i petentów ZUS?
 9. Czy Anna Maćkowiak, jako przełożona osób zatrudnionych w ZUS oddział we Wrocławiu, godzi się na nieprzyjazne i niekulturalne odzywki i pyskówki swoich podwładnych, czy może uznaje je za moralnie naganne i wobec każdego pracownika, który w ten sposób traktuje klientów, ubezpieczonych i petentów ZUS, stosuje kary przewidziane w kodeksie pracy? Jeśli tak to jakie.
 10. Czy skoro podwładni Anny Maćkowiak nakazują schorowanym kobietom schudnąć to jakie obowiązki w zakresie utrzymania nieotyłej sylwetki są wdrożone w ZUS oddział we Wrocławiu i w jaki sposób pracodawca dba, aby pracownicy ZUS oddział we Wrocławiu nie byli otyli?
 11. Jeśli to nie podwładni Anny Maćkowiak w ten sposób postąpili wobec Pani Marii to proszę wskazać który Dyrektor ZUS za to odpowiada
 12. Proszę wskazać imiona i nazwisko pracowników ZUS / orzeczników pracujących dla ZUS, którzy kazali Pani Marii schudnąć
 13. Prosze wskazać imię i nazwisko pracownika ZUS, który wydał niekorzystną dla Pani Marii decyzję o odmowie zasiłku o który wnosiła
 14. Dlaczego ZUS zleckeważył pytania prasowe Gazety Wyborczej i nie udzielił odpowiedzi mediom?
 15. Proszę o zajęcie stanowiska ZUS i przedstawienie własnej wersji zdarzeń wobec zarzutów opisanych przez Gazetę Wyborczą w wyżej przytoczonych artykułach

Odpowiedź na powyższe pytania umożliwi oddziałowi ZUS, którego twarzą jest Anna Maćkowiak, zajęcie stanowiska w tej sprawie i pozwoli przedstawić Państwa wersję zdarzeń.
W przypadku nieudzielenia odpowiedzi publikacja prasowa zostanie opublikowana bez Państwa stanowiska, ale z informacją, że prosiliśmy o odpowiedzi na powyższe pytania.

Nie udało się nam zatem uzyskać potwierdzenia, lub zdementowania, zarzutów Gazety Wyborczej, ani zbulwersowanych czytelników i społeczności Pokrzywdzonych przez ZUS, która jest rozczarowana działalnością ludzi Anny Maćkowiak.

Źródło: https://walbrzych.wyborcza.pl/walbrzych/7,178336,29445116,rpo-sprawdzi-czy-nie-doszlo-do-naruszenia-praw-i-wolnosci-walbrzyszanki.html

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych od wielu lat ma reputację gorszą od piramid finansowych. Prawdopodobnie Amber Gold i GetBack cieszą się większym zaufaniem, nawet dzisiaj, niż ZUS i osoby w nim pracujące.
https://www.czasfinansow.pl/zus-neka-udrecza-przesladuje-poniza-i-zniewaza-przedsiebiorcow-glownie-kobiety/

Fikcja doręczenia pozwu nadal obowiązuje. Tylko jest bardziej skomplikowana. https://www.czasfinansow.pl/fikcja-doreczenia-pozwu-nadal-obowiazuje-tylko-jest-bardziej-skomplikowana/

Europosłowie PiS nie chcą rezygnować dla Polski z europejskich pensji, emerytur i dodatków finansowych https://www.czasfinansow.pl/europoslowie-pis-nie-chca-rezygnowac-dla-polski-z-europejskich-pensji-emerytur-i-dodatkow-finansowych/

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły