piątek 17 maja 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul pozwany za kłamstwa w pismach procesowych. Rzecznik Dyscyplinarny prowadzi dochodzenie.

2547 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Do redakcji CzasFinansów.pl zgłosili się czytelnicy, którzy czują się ofiarami nękania i prześladowania przez Radcę Prawnego Rafała Skarula – zawodowo związanego wyłącznie z działalnością na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jeśli wierzyć doniesieniom naszych czytelników to oprócz kłamania i poświadczania nieprawdy w pismach procesowych dopuszcza się on też karygodnego traktowania przeciwników procesowych i świadków.

Warto zaznaczyć, żę wskazany Radca Prawny nie jest jedynym w sprawie którego na naszą alarmową skrzynkę email otrzymujemy zgłoszenia od zdesperowanych i zastraszonych metodami radców prawnych reprezentujących ZUS czytelników.

Jednak nazwisko Rafała Skarula pojawia się często przy okazji różnych zarzutów kierowanych pod jego adresem od zastraszonych czytelników. Dotyczą one zarówno poświadczania fałszu w pismach procesowych w Sądach Rejonowych, ale także w Sądach Okręgowych. Okręgowa Izba Radców Prawnych prowadzi wobec niego postępowanie przed rzecznikiem dyscyplinarnym, a jego nazwisko jest wymieniane również w nieprawidłowościach w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym oraz w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych.

To bardzo duży obszar, w którym czytelnicy zarzucają Rafała Skarulowi łamanie etyki zawodu Radcy Prawnego i zasad współżycia społecznego.

Jedna z czytelniczek prosi o anonimowość i wspomina, że była świadkiem na rozprawie o podleganie pod ubezpieczenia jednego z pracowników firmy, w której była zatrudniona. Mimo, że jej koleżanka pracowała w firmie wiele lat to gdy zaszła w ciążę to właśnie Radca Prawny Rafał Skarul reprezentował ZUS i dążył do tego, aby wyłączyć biedną kobietę w ciąży z ubezpieczeń.

Jak relacjonuje została zastraszona i potraktowana podczas przesłuchania przez Radcę Prawnego Rafała Skarula jak “ścierwo” i “szmata, którą wyciera się brudną podłogę” (cytaty oryginalne).

Czytelniczka wspomina, że wyszła z sali sądowej roztrzęsiona, rozpłakana i musiała przez rok czasu chodzić na terapię bo Rafał Skarul tak bardzo ją udręczył, że miała koszmary.

Co takiego zrobiły temu Radcy kobiety, że tak nas nienawidzi i gnoi? – pyta nas biedaczka.

Czytelnicy proszą by ostrzegać przed Radcą Prawnym ZUS, a my sprawdzamy czy zarzuty się potwierdzają

Dziennikarskie śledztwo CzasFinansów wykazało, że Radca Prawny Rafał Skarul nie prowadzi własnej kancelarii radcy prawnego i nie przyjmuje zleceń od klientów. Jest zatrudniony na umowę o pracę we wrocławskim oddziale ZUS i jego działalność zawodowa skupia się wyłącznie na reprezentacji organu rentowego.

Pokrzywdzeni praktykami ZUS i przez samego Radcę Prawnego Rafała Skarula czytelnicy mówią nam, że zamierzają wytaczać procesy o naruszenie przez niego ich dóbr osobistych. Przerażeni czytelnicy proszą o anonimowość bo boją się zemsty i odwetu zarówno ze strony ZUS jak i samego Radcy Prawnego Rafała Skarula. Jak się dowiadujemy od zastraszonych czytelników rozważają oni też zawiadomienia do Prokuratury.

Z informacji udzielonych nam przez jednego z czytelników we wrocławskim Sądzie Okręgowym toczy się przynajmniej jeden proces przeciwko temu Radcy Prawnemu. Wyraźnie zaznaczyć jednak trzeba, że jest to póki co tylko proces o poświadczenie nieprawdziwych informacji w urzędowym piśmie procesowym mających godzić w dobra osobiste. Nie przesądzając o wyroku redakcja CzasFinansów będzie przyglądać się sprawie.

Dziekan Izby Radców Prawnych Tomasz Scheffler póki co jest bezradny wobec pandemicznych wymówek Rafała Skarula

Z ustaleń naszych dziennikarzy wynika również, że Rzecznik Dyscyplinarny Okręgowej Izby Radców Prawnych prowadzi od dłuższego czasu postępowanie przeciwko Radcy Prawnemu Rafałowi Skarulowi. Postępowanie prowadzone jest pod sygnaturą RD 111/21.

Radca ma jednak zwodzić OIRP, że ze względu na pandemię Koronawirusa nie może współpracować z Rzecznikiem Dyscyplinarnym i przeciąga miesiącami swoje postępowanie.

Dziekan Tomasz Scheffler ma być bezradny bo Radca Prawny Rafał Skarul bez trudności wodzi OIRP za nos i skutecznie prowadzi do przewlekłości postępowania przed rzecznikiem dyscypliny. Jednocześnie Radca regularnie pojawia się na salach sądowych reprezentując wrocławski ZUS.

Radca Prawny Rafał Skarul na sali sądowej w trakcie pandemii wykonuje obowiązki służbowe reprezentując ZUS Zdjęcie nadesłane przez czytelnika.
Radca Prawny Rafał Skarul na sali sądowej w trakcie pandemii wykonuje obowiązki służbowe reprezentując ZUS Zdjęcie nadesłane przez czytelnika.

Czy to etyczne? Pytają nas czytelnicy.

Jeśli mieliście do czynienia z Radcą Prawnym Rafałem Skarulem i czujecie się przez niego pokrzywdzeni, albo uważacie, że was źle potraktował i chcielibyście aby CzasFinansów opisał waszą historię lub poczynił interwencję dziennikarską w Waszej sprawie to zgłoście się do nas na email: redakcja@czasfinansow.pl – zapewniamy anonimowość.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
+1
2
+1
0
+1
1

1 komentarz “Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul pozwany za kłamstwa w pismach procesowych. Rzecznik Dyscyplinarny prowadzi dochodzenie.”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

ZUS: 3,1 miliona działalności gospodarczych na PUE dostanie informację o stanie konta płatnika składek

ZUS twierdzi, że nie będzie postępowań egzekucyjnych w czasie epidemii. Czy można mu ufać?

Praca w ZUS zabija? Pracownik Zakładu w Zielonej Górze zmarł przy biurku. Po chwilach zadumy oddział wrócił do pracy “business as usual”.

Prokuratura wszczęła dochodzenie wobec ZUS – chodzi o przestępstwo urzędnicze. W sprawie może chodzić o naczelnika Marcina Madalińskiego i byłego dyrektora Piotra Burtowskiego.

Przestępcy z ZUS: CBA kieruje zawiadomienie do prokuratury na byłego prezesa ZUS, członka zarządu, dyrektora i naczelnika

Toruński ZUS na celowniku prokuratury. Wpłynęło zawiadomienie na prześladowanie chrześcijan przez urzędników.

ZUS: mobbing, molestowanie seksualne oraz próby samobójcze pracowników? Tak twierdzi nasz informator z 20 letnim stażem pracy jako inspektor kontroli w Zakładzie

Rosyjskie wpływy w ZUS? Czy publiczne pieniądze przez ZUS trafiają do Rosji? Zapytaliśmy organ, a Dominik Wojtasiak z ZUS odpowiada

Uwaga – ZUS przywłaszczy Twoje pieniądze jeśli nie złożysz wniosku o zwrot nadpłaty do 22 maja 2023 roku! Nie daj się oszukać!

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Jest wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej

W dniu 9 stycznia br. Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła na ręce Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska wniosek o odwołanie Prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej z zajmowanego stanowiska.

Jak podkreśla Pani Minister:

Zakład Ubezpieczeń Społecznych to liczne zadania i obowiązki na rzecz bezpieczeństwa socjalnego Polek i Polaków, realizowane przez ponad czterdzieści tysięcy pracownic i pracowników zasługujących na godne warunki pracy i płacy. Nowe wyzwania w obszarze ubezpieczeń społecznych, jakie stawia przed sobą rząd koalicji 15 października wymagają nowego otwarcia, gwarantującego odpowiedzialne zarządzanie tak ważną instytucją.

Nie jest jasne czy reszta zarządu oraz rada nadzorcza również zostanie wymieniona.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły