środa 31 maja 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul pozwany za kłamstwa w pismach procesowych. Rzecznik Dyscyplinarny prowadzi dochodzenie.

2360 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Do redakcji CzasFinansów.pl zgłosili się czytelnicy, którzy czują się ofiarami nękania i prześladowania przez Radcę Prawnego Rafała Skarula – zawodowo związanego wyłącznie z działalnością na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Jeśli wierzyć doniesieniom naszych czytelników to oprócz kłamania i poświadczania nieprawdy w pismach procesowych dopuszcza się on też karygodnego traktowania przeciwników procesowych i świadków.

Warto zaznaczyć, żę wskazany Radca Prawny nie jest jedynym w sprawie którego na naszą alarmową skrzynkę email otrzymujemy zgłoszenia od zdesperowanych i zastraszonych metodami radców prawnych reprezentujących ZUS czytelników.

Jednak nazwisko Rafała Skarula pojawia się często przy okazji różnych zarzutów kierowanych pod jego adresem od zastraszonych czytelników. Dotyczą one zarówno poświadczania fałszu w pismach procesowych w Sądach Rejonowych, ale także w Sądach Okręgowych. Okręgowa Izba Radców Prawnych prowadzi wobec niego postępowanie przed rzecznikiem dyscyplinarnym, a jego nazwisko jest wymieniane również w nieprawidłowościach w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym oraz w Urzędzie Ochrony Danych Osobowych.

To bardzo duży obszar, w którym czytelnicy zarzucają Rafała Skarulowi łamanie etyki zawodu Radcy Prawnego i zasad współżycia społecznego.

Jedna z czytelniczek prosi o anonimowość i wspomina, że była świadkiem na rozprawie o podleganie pod ubezpieczenia jednego z pracowników firmy, w której była zatrudniona. Mimo, że jej koleżanka pracowała w firmie wiele lat to gdy zaszła w ciążę to właśnie Radca Prawny Rafał Skarul reprezentował ZUS i dążył do tego, aby wyłączyć biedną kobietę w ciąży z ubezpieczeń.

Jak relacjonuje została zastraszona i potraktowana podczas przesłuchania przez Radcę Prawnego Rafała Skarula jak “ścierwo” i “szmata, którą wyciera się brudną podłogę” (cytaty oryginalne).

Czytelniczka wspomina, że wyszła z sali sądowej roztrzęsiona, rozpłakana i musiała przez rok czasu chodzić na terapię bo Rafał Skarul tak bardzo ją udręczył, że miała koszmary.

Co takiego zrobiły temu Radcy kobiety, że tak nas nienawidzi i gnoi? – pyta nas biedaczka.

Czytelnicy proszą by ostrzegać przed Radcą Prawnym ZUS, a my sprawdzamy czy zarzuty się potwierdzają

Dziennikarskie śledztwo CzasFinansów wykazało, że Radca Prawny Rafał Skarul nie prowadzi własnej kancelarii radcy prawnego i nie przyjmuje zleceń od klientów. Jest zatrudniony na umowę o pracę we wrocławskim oddziale ZUS i jego działalność zawodowa skupia się wyłącznie na reprezentacji organu rentowego.

Pokrzywdzeni praktykami ZUS i przez samego Radcę Prawnego Rafała Skarula czytelnicy mówią nam, że zamierzają wytaczać procesy o naruszenie przez niego ich dóbr osobistych. Przerażeni czytelnicy proszą o anonimowość bo boją się zemsty i odwetu zarówno ze strony ZUS jak i samego Radcy Prawnego Rafała Skarula. Jak się dowiadujemy od zastraszonych czytelników rozważają oni też zawiadomienia do Prokuratury.

Z informacji udzielonych nam przez jednego z czytelników we wrocławskim Sądzie Okręgowym toczy się przynajmniej jeden proces przeciwko temu Radcy Prawnemu. Wyraźnie zaznaczyć jednak trzeba, że jest to póki co tylko proces o poświadczenie nieprawdziwych informacji w urzędowym piśmie procesowym mających godzić w dobra osobiste. Nie przesądzając o wyroku redakcja CzasFinansów będzie przyglądać się sprawie.

Dziekan Izby Radców Prawnych Tomasz Scheffler póki co jest bezradny wobec pandemicznych wymówek Rafała Skarula

Z ustaleń naszych dziennikarzy wynika również, że Rzecznik Dyscyplinarny Okręgowej Izby Radców Prawnych prowadzi od dłuższego czasu postępowanie przeciwko Radcy Prawnemu Rafałowi Skarulowi. Postępowanie prowadzone jest pod sygnaturą RD 111/21.

Radca ma jednak zwodzić OIRP, że ze względu na pandemię Koronawirusa nie może współpracować z Rzecznikiem Dyscyplinarnym i przeciąga miesiącami swoje postępowanie.

Dziekan Tomasz Scheffler ma być bezradny bo Radca Prawny Rafał Skarul bez trudności wodzi OIRP za nos i skutecznie prowadzi do przewlekłości postępowania przed rzecznikiem dyscypliny. Jednocześnie Radca regularnie pojawia się na salach sądowych reprezentując wrocławski ZUS.

Radca Prawny Rafał Skarul na sali sądowej w trakcie pandemii wykonuje obowiązki służbowe reprezentując ZUS Zdjęcie nadesłane przez czytelnika.
Radca Prawny Rafał Skarul na sali sądowej w trakcie pandemii wykonuje obowiązki służbowe reprezentując ZUS Zdjęcie nadesłane przez czytelnika.

Czy to etyczne? Pytają nas czytelnicy.

Jeśli mieliście do czynienia z Radcą Prawnym Rafałem Skarulem i czujecie się przez niego pokrzywdzeni, albo uważacie, że was źle potraktował i chcielibyście aby CzasFinansów opisał waszą historię lub poczynił interwencję dziennikarską w Waszej sprawie to zgłoście się do nas na email: redakcja@czasfinansow.pl – zapewniamy anonimowość.

Do sprawy będziemy wracać.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
+1
2
+1
0
+1
0

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

ZUS będzie prześladować chorych na zwolnieniach lekarskich w czasie epidemii

ZUS w środku IV fali epidemii wysyła staruszkę w największej grupie ryzyka do oddziału zakładu w innym mieście. Czy tak pracownicy ZUS eliminują rencistów i emerytów?

PiS i ZUS zamierzają uniemożliwić chorym przedsiębiorcom pobieranie świadczeń za swoje choroby.

Sąd o ZUS: znana sądowi praktyka naliczania przez Zakład odsetek jest błędna. Zostałeś wezwany do zapłaty odsetek? Sprawdź, czy nie jesteś naciągany!

CzasFinansow.pl miał rację. Rzecznik Praw Obywatelskich stwierdza nieprawidłowość w traktowaniu osób starszych przez ZUS!

Policja: ZUS może wypisywać obraźliwe komentarze na forach o osobach kontrolowanych bo robi to w ramach obowiązków służbowych.

Prokuratura wszczęła dochodzenie wobec ZUS – chodzi o przestępstwo urzędnicze. W sprawie może chodzić o naczelnika Marcina Madalińskiego i byłego dyrektora Piotra Burtowskiego.

GRZEGORZ BRAUN: ZUS to piramida finansowa

W ZUS są niskie zarobki? Dobre sobie! Mamy dowody, że oddział Lubelski wypłaca nawet 9 milionów rocznie samych premii dla swoich urzędników.

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Konfederacja: rzecznik ZUS Paweł Żebrowski kłamie. Mamy na to dowody od Dominika Wojtasiaka i Eryka Cegiełki z Departamentu Legislacyjno-Prawnego ZUS!

Posłowie Konfederacji – Michał Urbaniak oraz Grzegorz Płaczek ujawniają dowody na to, że rzecznik ZUS Paweł Żebrowski kłamał opinię publiczną w sprawie kontroli emerytur przyznawanych Ukraińcom. Posłom nie wydały się wiarygodne wypowiedzi Żebrowskiego i złożyli zapytanie w sprawie jego twierdzeń do ZUS. Odpowiedział im Departament Legislacyjno-Prawny centrali ZUS, który zarządzany jest przez Dyrektora Dominika Wojtasiaka oraz jego zastępcę Eryka Cegiełkę. W przytoczonej odpowiedzi wprost wynika, że rzecznik ZUS oszukiwał opinię publiczną. To kolejny przypadek, gdzie Żebrowski przyłapywany jest na mijaniu się z prawdą.

Konfederacja, polska partia polityczna, wyraziła swoje obawy dotyczące możliwych nadużyć w polskim systemie emerytalnym, zwracając uwagę na sytuację emerytów z Ukrainy przebywających w Polsce. W konferencji prasowej zorganizowanej 28 maja 2023 r., Grzegorz Płaczek i poseł Michał Urbaniak omówili te kwestie.

Mówili o nich z nieukrywanym niepokojem, sugerując, że obecne rozwiązania są niesprawiedliwe dla polskich obywateli.

Oskarżyli Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) o wypłacanie emerytur dla obywateli Ukrainy, którzy osiedlili się w Polsce. Płaczek Grzegorz stwierdził:

“Prawda jest taka, że emeryt czy emerytka z Ukrainy, która przeprowadzi się do Polski, może po jednym dniu pracy albo po miesiącu pracy ubiegać się o minimalną emeryturę w Polsce w wysokości 1588 zł brutto.”

Płaczek Grzegorz zwrócił uwagę na kontrowersyjną kwestię, którą jest dysonans pomiędzy oficjalnymi wypowiedziami rzecznika ZUS a odpowiedzią na oficjalne zapytanie skierowane do ZUS przez posła. Jego zdaniem, rzecznik ZUS twierdzi, że instytucja zbiera na bieżąco informacje od służb granicznych, które pozwalają na kontrolę miejsca przebywania obywateli Ukrainy pobierających emeryturę w Polsce. Jednak, jak wynika z odpowiedzi na oficjalne zapytanie o sygnaturze 99110/0146-362/2023, ZUS nie posiada takiej możliwości.

Przypomnieć należy, że odpowiedź sporządził Departament Legislacyjno-Prawny ZUS, którego dyrektorem jest Dominik Wojtasiak, a jego zastępcą Eryk Cegiełka. Mimo, że obaj słyną z tłumienia krytyki prasowej i ukrywania informacji publicznych przed mediami to trudno w tym przypadku podejrzewać ich o złą wolę – napisali po prostu prawdę i niechcący Wojtasiak i Cegiełka ujawnili, że rzecznik ZUS Paweł Żebrowski kłamał opinię publiczną w tak ważnej społecznie sprawie.

Podczas konferencji padło wiele ostrych słów na temat obecnej polityki emerytalnej. Michał Urbaniak, poseł na sejm, podkreślił:

“To nie jest sytuacja normalna, że ktoś, kto nie dokładał się do systemu emerytalnego przez wiele lat, może mieć takie same prawa w tym systemie emerytalnym jak osoby, które przez kilkadziesiąt, dwadzieścia, czasem 40 lat do tego systemu wpłacały.”

Płaczek podważył wiarygodność informacji przedstawianych przez rzecznika ZUS, który publicznie twierdził, że takie informacje są gromadzone. Zarzucił rzecznikowi ZUS Pawłowi Żebrowskiemu kłamanie opinii publicznej w mediach sprzyjających PiS.

Następnie głos zabrał poseł Urbaniak, który wyraził dezaprobatę dla sytuacji, w której polscy emeryci, którzy przez lata wpłacali na system emerytalny, zmagają się z trudnościami finansowymi, podczas gdy emeryci z Ukrainy, po krótkim okresie pracy, mogą otrzymywać świadczenia na równi z nimi. Urbaniak oznajmił, że to “skandaliczna sytuacja”, dodając, że jeżeli Konfederacja uzyska wpływ po wyborach, na pewno wprowadzi zmiany w tym zakresie.

Płaczek podnosił kwestię ukraińskich emerytów, którzy mogą, po krótkim okresie pracy w Polsce, ubiegać się o minimalną emeryturę w kraju. Zauważył, że Polacy mają prawo zastanawiać się, czy ich pieniądze są dobrze zarządzane i czy zasady systemu emerytalnego są sprawiedliwe. Zdaniem Płaczka, informacje o tych praktykach są niezgodne z tym, co media sprzyjające rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość przedstawiają jako oficjalne stanowisko Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).

O sprawie, o której mówią posłowie Konfederacji pisaliśmy tutaj:

Poseł Urbaniak potwierdził, że Konfederacja będzie dążyć do zmiany tej sytuacji, jeśli zdobędzie wpływy po najbliższych wyborach.

Zapis konferencji znajduje się tutaj:

W tej sprawie redakcja CzasFinansów.pl zwróciła się do ZUS z zapytaniem o tę kwestię. Gdy tylko uzyskamy informację to ją upublicznimy.

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna egzekucja komornicza getback groźby karalne hejt igor stachowiak Izba Dyscyplinarna Jarosław Kaczyński justyna kłoczko kara za naruszenia ograniczeń obywatelskich Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak mateusz morawiecki matki kontra zus Michał Woś minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Piotr Burtowski PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska strajk kobiet Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska Sędzia Joanna Żelazny tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów urząd skarbowy Vladimir Putin wierzytelności windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Stonoga Zbigniew Ziobro zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu ZUS PUE ZUS we Wrocławiu

1 komentarz “Konfederacja: rzecznik ZUS Paweł Żebrowski kłamie. Mamy na to dowody od Dominika Wojtasiaka i Eryka Cegiełki z Departamentu Legislacyjno-Prawnego ZUS!”

  1. Straszna lipa, że typa wsypali kumple z gangu…. sorry żebru, ale taki mamy klimat. Domi i Cegła cię wsypali hahahaha

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły