wtorek 28 maja 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Policji brakuje pieniędzy na funkcjonowanie? Dostali dodatkowe 500 milionów

21.6K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Dodatkowe 500 milionów złotych trafiło do policji zaledwie kilka tygodni temu, ale już wiadomo, na co zostaną one przeznaczone. Jak tłumaczono, policja potrzebowała dodatkowych pieniędzy na bieżące funkcjonowanie, ale po bliższym przyjrzeniu się sytuacji, okazało się, że dodatkowe fundusze są potrzebne na więcej niż tylko na pokrycie bieżących kosztów.

Jak informował nadinsp. Dariusz Augustyniak, zastępca komendanta głównego Policji, podczas rozmowy z InfoSecurity24.pl, pieniądze zostały przeznaczone na trzy główne cele: “świadczenia pieniężne wypłacane przez okres roku funkcjonariuszom zwolnionym ze służby, składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe za policjantów zwalnianych ze służby bez nabycia prawa do renty bądź emerytury policyjnej”, a także na wydatki bieżące i zakupy usług.

“Jesteśmy po rozmowach z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji i z Minister Finansów, i gwarantuje, że polska Policja nie będzie miała żadnych problemów w finansowaniu wydatków bieżących” – mówił pod koniec kwietnia w rozmowie z InfoSecurity24.pl nadinsp. Dariusz Augustyniak

Pierwsza kategoria wydatków, o której mówił Augustyniak, dotyczy wypłacania świadczeń pieniężnych zwolnionym ze służby funkcjonariuszom. W dokumentach wskazano, że dodatkowe środki mają pokryć m.in. nagrody jubileuszowe, odprawy, ekwiwalenty za urlop i czas wolny, odszkodowania, rekompensaty za czas służby przekraczający określone normy. Z kolei składki na ubezpieczenia emerytalne i rentowe zostaną pokryte za policjantów, którzy zostali zwolnieni ze służby bez nabycia prawa do renty bądź emerytury policyjnej.

Druga kategoria to wydatki bieżące, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania policji. W skład tej grupy wchodzą zakupy paliwa, materiałów i części zamiennych do użytkowanych pojazdów służbowych i śmigłowców, płatności za energię elektryczną i cieplną, gaz, wodę, wywóz nieczystości, czynsze na kwaterach służbowych oraz w obiektach Policji. Ponadto, policja planuje wydawać dodatkowe środki na zakup usług, w tym usług asysty technicznej produktów, usług wsparcia administracyjnego i serwisu pogwarancyjnego systemów, zakup i odnowienie licencji, zakup aktualizacji, a także zakup usług pocztowych, zdrowotnych, obejmujących tłumaczenia i wykonanie ekspertyz, analiz i opinii oraz zakup usług telekomunikacyjnych

Z danych wynika, że tylko w pierwszym kwartale 2023 roku z Policji odeszło ponad 7 tysięcy funkcjonariuszy, co może wpłynąć na wzrost kosztów wynikających z wypłat świadczeń pieniężnych oraz związanych z tym składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

Policja z pewnością potrzebuje stabilnego finansowania, aby móc pełnić swoje funkcje i zapewnić bezpieczeństwo obywateli. Jednakże, w kontekście ostatnich wydarzeń związanych z działaniami Policji, w tym kontrowersyjnymi interwencjami podczas protestów, niektórzy mogą mieć wątpliwości, czy dodatkowe pieniądze faktycznie zostaną przeznaczone na cele publiczne.

Niektórzy krytycy twierdzą, że zamiast zwiększać budżet Policji, należy zastanowić się nad reformami systemu i zmianami w funkcjonowaniu tej instytucji. Na przykład, niektórzy sugerują, że należy zreformować system szkoleń dla funkcjonariuszy, aby zwiększyć ich kompetencje w zakresie radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi oraz konfliktami społecznymi. Inni wskazują na potrzebę zwiększenia kontroli nad funkcjonowaniem Policji i zapewnienia przejrzystości w działań tej instytucji.

Podsumowując, zwiększenie budżetu Policji o 500 mln złotych wywołało kontrowersje i debatę na temat skuteczności i efektywności funkcjonowania tej instytucji. Bez wątpienia Policja potrzebuje stabilnego finansowania, aby móc realizować swoje zadania i zapewnić bezpieczeństwo obywateli, jednakże ważne jest również wprowadzenie zmian w sposobie działania Policji i zwiększenie jej przejrzystości.

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
33
+1
76
+1
2
+1
2

8 komentarzy “Policji brakuje pieniędzy na funkcjonowanie? Dostali dodatkowe 500 milionów”

 1. Na youtube jest kanał “Sierżant Bagieta”, były już Policjant… polecam oglądnąć ostatni filmik a dowiecie się jak to NAPRAWDĘ wygląda w Policji ze sprzętem i NAWET dowiecie się czemu niekiedy widzicie radiowozy np. na bombach ale bez dźwięku lub czemu np. w zimie nie jadą za kierowcą który złamał jakiś przepis. Zobaczycie, że robią to nie z własnej woli ale dbają o własne BEZPIECZEŃSTWO. Polecam oglądnąć… https://youtu.be/ENjLIx9A3yE

 2. Żadna z nich “policjantów zdegenerowany ZOMO,na usługach msciwej sektty moralnie upadłej,popierane przez.
  zachłanny i wymierający kler.

 3. Pewnie brakło,na szkolenie z palowania i gazowania,wszakże te umiejętności w dzisiejszej milicji,są najważniejsze.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Czy Policji wolno bezkarnie znieważać inne osoby? Czy Zarząd Główny NSZZ Policjantów nazywa dziennikarza “debilem”?

Zamiast policjantów ciało ofiary znalazł spacerowicz. Nieopodal ostatniego logowania telefonu.

Brutalność policji. Czy policjanci mogli zabić pierwszego strajkującego?

Kolejni bandyci w mundurach z wrocławskiej Policji. Po Stachowiaku i biciu staruszek tym razem wyłudzali i oszukiwali klientów klubu ze stripteasem.

Policjant zastrzelił Tomasza N. podczas rodzinnej awantury, z zarzutami. Zastrzelony miał napaść na policjantkę.

Uważaj! Nowe fotoradary mają łupić kierowców. Oto nowe maszynki do dojenia podatników-rajdowców

Gamonie w mundurach? Policjanci zgubili dron wart 200 tysięcy złotych.

Policja przegrywa z przedsiębiorcą z Wrocławia. Czekają ich pozwy! Prokuratura umarza zarzut i wszczyna dochodzenie wobec policjantów!

Podwójne standardy Policji przy zwalczaniu gróźb karalnych i hejtu

Poprzednie
Następne

22.2K odsłon

Udawał trzy lata adwokata. Trzy lata robił idiotów z Sędziów – żaden się nie połapał

Sędzią, szczególnie w czasach neosędziów, może zostać każdy, nawet największy osiedlowy głupek. Głupkiem może tez być Sędzia, którego kandydaturę Prezydentowi przedstawiła jeszcze KRS, a nie obecna neo-KRS. Wystarczy, że Sędzia jest leniwy i bezmyślnie stosuje zasadę zaufania publicznego. Pewien przeciętny, niezbyt rozgarnięty, inny głupek, podszywał się trzy lata w sądach za adwokata, a żaden zrobiony w ciula Sędzia nie wpadł na pomysł, aby sprawdzić czy podający się za prawnika człowiek w rzeczywistości nim jest. Ta historia pokazuje dobitnie jak bezmyślnie postępują sędziowie.

Jastrzębscy policjanci odnaleźli i zatrzymali mężczyznę, który przez trzy lata oszukiwał firmy i osoby prywatne, podając się za adwokata. Ten sprytny oszust, 50-letni jastrzębianin, nie tylko przedstawiał się jako prawnik, ale również zdobył dostęp do egzaminu adwokackiego na podstawie podrobionego dyplomu Szkoły Wyższej. W ten sposób mógł prowadzić sprawy z zakresu prawa karnego, cywilnego, gospodarczego i nieletnich.

Zatrzymany mężczyzna oferował porady prawne oraz możliwość reprezentowania klientów przed organami ścigania, sądami powszechnymi i innymi organami państwowymi. “Jego działania były planowane i celowe, wykorzystywał zaufanie swoich klientów, wprowadzając ich w błąd” – powiedział jeden z policjantów zaangażowanych w śledztwo.

Śledczy ustalili, że mężczyzna był w pełni świadomy braku wymaganych uprawnień adwokackich, a mimo to oferował płatne usługi prawne. W 2016 roku przedstawił notariuszowi podrobiony dyplom, oszukując go co do autentyczności dokumentu i uzyskując uwierzytelnienie jego oryginalności.

W 2017 i 2018 roku, fałszywy adwokat usiłował wprowadzić w błąd członków Okręgowej Izby Adwokackiej, przedstawiając poświadczenie notarialne podrobionego wcześniej dyplomu, by zdobyć dostęp do egzaminu adwokackiego. Pomimo tego, nie udało mu się zdać egzaminu. Jednak w 2019 roku, korzystając z podrobionych dokumentów, zdobył wpis na listę adwokatów prowadzoną przez Izbę Adwokacką.

Oszust miał pełne pole do działania, “występował przed sądem, jako pełnomocnik, podając się za adwokata. Prowadził sprawy karne, cywilne, majątkowe, gospodarcze, materialne, jak i spraw wobec osób nieletnich.” – wyjaśnił śledczy.

Wreszcie, 23 maja 2023 roku, mężczyzna został zatrzymany przez jastrzębską policję. Zostały mu postawione łącznie cztery zarzuty, w tym podanie się za adwokata, korzystanie z podrobionych dokumentów, oszustwo i nielegalne oferowanie usług prawnych. Został objęty policyjnym dozorem, nałożono na niego poręczenie majątkowe, a także zakaz opuszczania kraju.

Ta historia to przestroga dla nas wszystkich, pokazując jak ważne jest sprawdzenie uprawnień i wiarygodności osób, które oferują usługi profesjonalne. Oszustwo na taką skalę, w jednym z najbardziej poważanych zawodów, podważa zaufanie publiczne i naraża niewinnych na ryzyko.

6 komentarzy “Udawał trzy lata adwokata. Trzy lata robił idiotów z Sędziów – żaden się nie połapał”

 1. Gosc po zawodowce zdal egzamin adwokacki… Nie to “nasz” wyksztalcony prezydent ktory nie zdal tego egzaminu 🤪🤣🤣🤣

 2. Równie idiotycznego artykułu nie przeczytałem od wielu miesięcy. Mowa jest o nieogarniętych sędziach ale prawdziwym nieogarem jest autor artykułu. Jak sędzia miał sprawdzić “adwokata”, skoro został wpisany na listę przez ORA? Sprawdzał i był na liście. Poducz się trochę a potem zabieraj za pisanie. Jeżeli kogoś “adwokat” oszukał to ORA a nie żadnego sędziego.

  1. CzasFinansów.pl

   Robert Kulesza nie jest mile widziane w Naczelnych Radach Adwokackich aby adwokat skarzyl sie na adwokata. Tala niepisana zasada ze sie nie ruszaja wzajemnie

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły