Zdjęcie: BusinessInsider Jacek Domiński / Reporter

Paweł Kukiz i Jarosław Sachajko grożą Onetowi pozwem za naruszenie ich dóbr osobistych publikacją o korupcji politycznej

Paweł Kukiz i Jarosław Sachajko grożą Onetowi pozwem za naruszenie ich dóbr osobistych publikacją o korupcji politycznej

Paweł Kukiz poinformował w dniu 17 sierpnia 2021 roku na facebooku, że żąda sprostowani publikacji Onetu autorstwa Andrzeja Stankiewicza i Agnieszki Burzyńskiej. Według polityka artykuł “Stan po Burzy” ma naruszać jego dobra osobiste, gdyż jest w nim mu zarzucana korupcja, z którą do polityki przyszedł walczyć.

Przymykam też oczy na wiele obelg, jakimi mnie obrzucono, bo wiem, po co idę i od początku wiedziałem, że będzie to bardzo ciężka droga, ale gotów jestem znieść wszystko, każde poniżenie, by: dojść do celu jakim jest zmiana ustroju i wyjście z postkomunistycznego, neokolonialnego systemu Polski – wyjaśnił Kukiz na facebooku.

Można mnie oskarżać o wiele rzeczy – brak politycznego doświadczenia, niedojrzałość polityczną, nieumiejętność wytłumaczenia swoich ruchów, itd. Ale nigdy nie pogodzę się z oskarżaniem mnie o korupcję, z którą przyszedłem walczyć i która jest rakiem trawiącym polską politykę od 1989 roku po dziś dzień i z dnia na dzień przybierającym na sile”

Przeczytaj także inne artykuły, które są obecnie bardzo popularne na www.czasfinansow.pl :Wezwanie do zaprzestania naruszeń dóbr osobistych

We wpisie Paweł Kukiz upublicznił treść wezwania do zaprzestania naruszeń jego dóbr osobistych. Publikujemy je w całości poniżej.

Paweł Kukiz wyjaśnia, że nie brał udziału w korupcji politycznej

Polityk odnosi się też bezpośrednio do krytyki jego głosowań.

Tym wszystkim, którzy krzyczą: „dlaczego głosujesz jak PiS, za co się sprzedałeś” oświadczam – za moje ustawy, które wprowadzone w życie stopniowo będą zmieniać ustrój państwa z korzyścią dla przyszłych pokoleń. Przykre, że tak wielu z dzisiejszego pokolenia nie rozumie wagi tych ustaw dla przyszłości ich dzieci i wnuków

Paweł Kukiz wycofał się z wywiadów w Polsat News i TVN24, żąda przeprosin.

Wezwanie do zaniechania naruszeń podpisane jest nie tylko przez Pawła Kukiza, ale również przez jego posła Jarosława Sachajko. Domagają się w nim zaniechania naruszania ich dobrego imienia, które mogą prowadzić do utraty zaufania, co jest niezbędne do piastowania funkcji posła na Sejm.

Tak rozbudowanej korupcji politycznej nie było w polskim Sejmie nigdy dotąd. A wchodzimy właśnie w okres, gdy Jarosław Kaczyński będzie musiał coraz więcej płacić za utrzymanie władzy — pokazały to głosowania nad ustawą anty-TVN. Na liście płac Kaczyńskiego właśnie zameldowali się kukizowcy. Tylko dzięki nim ustawa wymierzona w TVN została uchwalona” – napisali dziennikarze Onetu w publikacji, na którą reagują posłowie Kukiz 15.

Do sprawy będziemy wracać. Od wysłania takiego pisma, a w zasadzie jego upublicznienia na facebooku do złożenia faktycznego pozwu daleka droga i być może ostatecznie Kukiz i Sachajko się na to nie zdecydują.

Zdjęcie: BusinessInsider Jacek Domiński / Reporter

Co sądzisz na ten temat?
+1
0

CZAD!

+1
0

KOCHAM!

+1
5

DOBRE!

+1
0

SZOK!

+1
0

NUDY!

+1
0

LIPA!