sobota 18 maja 2024

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Nauczyciel dał po mordzie nauczycielce. Prokuratura umarza sprawę – nie ma tu interesu publicznego

21.7K odsłon
2K

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

W świecie edukacji czeka nas poważna debata, a sprawą, która przyciąga uwagę opinii publicznej, jest ostatnie zdarzenie w Zespole Szkół nr 2 w Lubinie. Pod koniec kwietnia nauczyciel języka angielskiego, 78-letni mężczyzna, niespodziewanie zaatakował koleżankę z pracy, również nauczycielkę języka angielskiego. Powodem konfliktu miał być dostęp do sali lekcyjnej, co w rezultacie przerodziło się w czterokrotne uderzenie nauczycielki w twarz – zdarzenie, które miało miejsce na oczach uczniów.

Za niewłaściwe zachowanie nauczyciela sprawę zgłoszono do miejscowych organów ścigania. Jak informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy, sprawa była przez miesiąc badana przez miejscową policję pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubinie. “Zostało ono wszczęte o czyn prywatno-skargowy lekkiego uszkodzenia ciała,” mówi Tkaczyszyn.

Jednak po zgromadzeniu dowodów i analizie nagrań z monitoringu, prokurator postanowił umorzyć postępowanie. Według oficjalnych informacji, przestępstwo nie zasługiwało na dalsze śledztwo z uwagi na brak społecznego interesu. “Prokurator uznał, że zachowanie podejrzanego wyczerpało znamiona nie uszkodzenia ciała, lecz naruszenia nietykalności cielesnej i że brak jest interesu społecznego w kontynuowaniu tego ścigania z urzędu,” dodaje rzecznik prokuratury.

– Zostało ono wszczęte o czyn prywatno-skargowy lekkiego uszkodzenia ciała. W jego toku przedstawiono zarzut mężczyźnie, zatem prokurator na tym początkowym etapie ocenił, że trzeba takie postępowanie prowadzić. Natomiast po zgromadzeniu niezbędnych dowodów, w tym zapoznaniu się z nagraniem monitoringu, prokurator uznał, że zachowanie podejrzanego wyczerpało znamiona nie uszkodzenia ciała, lecz naruszenia nietykalności cielesnej i że brak jest interesu społecznego w kontynuowaniu tego ścigania z urzędu – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Mimo tego, poszkodowana nauczycielka ma prawo do wniesienia zażalenia na decyzję prokuratora i dalszego dochodzenia sprawiedliwości w ramach oskarżenia prywatnego.

Ale skandal nie kończy się na umorzeniu postępowania przez prokuratora. Wywołał on również poważne kontrowersje w lokalnej administracji. Powiatowi radni mają na najbliższej sesji rozpatrzyć skargę dotyczącą zaniedbania obowiązków służbowych przez dyrektora placówki.

Aleksander Bobowski, dyrektor Departamentu Edukacji w Starostwie Powiatowym w Lubinie, twierdzi, że dyrektor szkoły działał zgodnie z przepisami prawa. “Dyrektor szkoły działa zgodnie z przepisami prawa. Nie możemy niczego na nim wymuszać. Miał obowiązek zgłosić informację o zdarzeniu na policję. Ewentualnie miał możliwość zgłoszenia zachowania niegodnego nauczyciela do komisji dyscyplinarnej przy wojewodzie dolnośląskim. Takie działania podjął,” mówi Bobowski.

Nie możemy jednak ignorować faktu, że poszkodowana nauczycielka przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim, a nauczyciel, który zaatakował ją, nadal uczy w szkole.

Dyrektor placówki, Artur Pastuch, niechętnie komentuje sprawę, podkreślając, że całe zdarzenie było niefortunne i że nie mógł zapobiec incydentowi.

“Nie chciałbym demonizować całego zdarzenia, bo już się pojawił hejt w Internecie. Sam nigdy nie podjąłbym się kwalifikowania tego czynu. Od tego są odpowiednie organy. Sprawa została zgłoszona i na policję, i do rzecznika dyscyplinarnego. Medialnie mnie to przeraża, jak można to w ten sposób interpretować. Ja nie mogłem zapobiec temu zdarzeniu, jest mi bardzo przykro, że to się stało. Masa ludzi każdego dnia pracuje na pozytywny wizerunek tej placówki,” mówi Pastuch.

Należy podkreślić, że to zdarzenie, a także jego konsekwencje, są symptomatyczne dla większego problemu przemocy w edukacji, który wymaga poważnej i natychmiastowej reakcji społeczeństwa, systemu edukacyjnego i organów ścigania.

Co sądzisz na ten temat?
+1
13
+1
22
+1
32
+1
34
+1
76
+1
2
+1
2

4 komentarzy “Nauczyciel dał po mordzie nauczycielce. Prokuratura umarza sprawę – nie ma tu interesu publicznego”

  1. Ciekawe, gdyby to był katecheta albo ksiądz , czy prokuratura by też tak postąpiła .To jest przyzwolenie na bicie każdego ,ucznia, nauczycielki.

  2. Fakt haniebny, który nigdy nie powinien mieć miejsca, ale czemu ” po mordzie”? Chyba uderzył w twarz. Nie propagujmy wulgaryzmów. W końcu to ona jest poszkodowana.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Siewcy hejtu – Sędzia Anna Stawikowska: odpierdol się i wyzywanie od idiotów i gnojów nie narusza dóbr osobistych firmy, a pracownik sam sobie winny, że jest wyzywany.

Obława Policji za skazańcami – Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem? – Prezydent Duda zaprosił ich do Pałacu – funkcjonariusze pilnują wyjść?

Afera w ZUS. Nie płacą w terminie chorym za zwolnienia lekarskie, ale swoim wypłacili w 4 lata prawie 2 miliardy premii. Na bogato za pierwszy rok pandemii

UOKiK sprawdzi dlaczego marża Lotosu wzrosła o 700% w czasie wojny w Ukrainie.

Twisto informuje o wycieku danych. Klienci omyłkowo zgłoszeni do BIK.

W ZUS są niskie zarobki? Dobre sobie! Mamy dowody, że oddział Lubelski wypłaca nawet 9 milionów rocznie samych premii dla swoich urzędników.

Frasyniuk może być uniewinniony. Sąd Odwoławczy dopatrzył się uchybień w działaniu Sądu Rejonowego i nakazał uzupełnienie braków formalnych.

Czy Premier właśnie zezwolił na normalne otwarcie restauracji, salonów fryzjerskich i kosmetycznych?

News CzasFinansów.pl: Prezes ZUS Gertruda Usćińska z końcem roku kończy pracę dla Zakładu!

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Nie ma takiego streamowania – grupa związana z pizzerią siłą i groźbą zmusiła nastoletniego streamera do wydania oświadczenia i przeprosin. Co na to Policja?

Popularni influencerzy ujawnili w poniedziałek 15 kwietnia 2024 bulwersujące zdarzenie z niedzieli 14 kwietnia 2024. Nastoletni streamer podczas robienia live w Murowanej Gośliwie zajechał do pizzerii. Pracownicy pizzerii gdy zobaczyli, że ma kamerę kazali mu ją wyłączyć – nastolatek posłusznie opuścił lokal gdyż nie miał zgody na nagrywanie. Pojechał kupić sobie w pobliskiej lodziarni loda. Gdy z lodem wracał do zaparkowanej hulajnogi został złapany przez pracowników pizzerii. Słychać agresywne zachowanie wobec nastolatka.

Następnie opublikowany został film – wzorowany na filmach, w których terroryści ze wschodu łapią obcokrajowców i każą im wygłaszać oświadczenia do kamery. W internecie pojawiły się głosy, że nastolatek został zastraszony do wygłoszenia oświadczenia, zmuszono go również do podania telefonu do rodziców i podania adresu zamieszkania. Podobno pracownicy pizzerii weszli do jego mieszkania i żądali wydania pendrive z zapisem live. Według informacji z internetu – streamer jest pełnoletni.

Na nagraniu widać i słychać jak chłopak łamiącym głosem wydaje oświadczenie:

“Dzień dobry, witam wszystkich. Na samym wstępie chciałbym powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem. Zacznijmy od początku. Nagrywałem na żywo, chciałem powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem, ponieważ nie spytałem o zgodę właścicieli montowni pizzy, o nagrywanie, oraz po wyjściu z pizzeri powiedziałem parę niestosownych słów, za które bardzo przepraszam. I chciałbym tylko wszystkich prosić o to, żeby wszystkie negatywne opinie, żebyście wszystkie negatywne opinie usunęli, ponieważ źle to wpływa na opinię całej restauracji. I chciałem też powiedzieć, że od zawsze zamawiam tu pizze, jest bardzo dobra i przepraszam wszystkich pracowników, i wszystkich ludzi za publikowanie, za cały filmik, za cały live. Przepraszam.”

Jak podaje popularny influencer deZeZed

Pizzeria złapała młodego streamera i po chwili pojawiło się oświadczenie z przeprosinami. Dobrze wyszło, pizza od razu jakaś taka smaczniejsza xD Według Gangamurun, który miał kontakt z chłopakiem i rozmawiał o tym na streamie Kasix: – Właściciel restauracji wparował później na chatę chłopaka, aby ten pobrał voda i mu przekazał. – Grozi sądem – Musiał nagrać przeprosiny i powiedzieć, że zamawia od nich pizzę – Zgnoili dzieciaka – Dzwonili do jego rodziców

Dodaje on również kolejne informacje:

O sprawie napisał też inny znany influencer Venek:

– Podjechał do pizzerii, Montownia Pizzy w Murowanej Goślinie – Wszedł na teren ze streamem i alertami, bez poinformowania

– Podszedł do lady, próbował złożyć zamówienie, zapytał “obsługującego” jaką pizze by wybrał z trzech wymienionych – w odpowiedzi usłyszał, że jaką sobie wybierze i został poinformowany, że jeśli nagrywa to ma to wyłączyć

– Zakrył ręką kamerę, powiedział że jedzie do innej pizzerii i wyszedł – Po wyjściu, tam sobie pierdolił oburzone komentarze, że go wyganiają – do samego siebie i widzów. Mówił, że nic tam już więcej nie zje, ma inne miejsca do wyboru

– Kilka/kilkanaście minut później, po zakupie lodów – ktoś zaczął go “szarpać za plecak”. Facet mówi, że pogadają i ma wyłączyć sprzęt. Jakaś kobieta, że w tym momencie zgłaszają to na policje – Facet powtórzył o wyłączeniu sprzętu, kobieta ciągnie, że mają dowód. Stream się urywa

– Po jakimś czasie odpalił nową transmisje, z miejsca należącego do pizzerii. Chłopak siedział pod szyldem pizzerii na przygotowanym krześle. Facet powiedział do kobiety, że nagra go swoim telefonem.

Chłopak zapytał czy stream leci – Po chwili łamiącym się głosem wypowiedział słowa: “Dzień dobry, witam wszystkich. Na samym wstępie chciałbym powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem. Zacznijmy od początku. Nagrywałem na żywo, chciałem powiedzieć, że bardzo źle zrobiłem, ponieważ nie spytałem o zgodę właścicieli montowni pizzy, o nagrywanie, oraz po wyjściu z pizzeri powiedziałem parę niestosownych słów, za które bardzo przepraszam. I chciałbym tylko wszystkich prosić o to, żeby wszystkie negatywne opinie, żebyście wszystkie negatywne opinie usunęli, ponieważ źle to wpływa na opinię całej restauracji. I chciałem też powiedzieć, że od zawsze zamawiam tu pizze, jest bardzo dobra i przepraszam wszystkich pracowników, i wszystkich ludzi za publikowanie, za cały filmik, za cały live. Przepraszam.”

O sprawę zapytaliśmy rzecznika poznańskiej policji. Gdy dostaniemy odpowiedź niezwłocznie ją opublikujemy.

Zobacz nasz film na Youtube:

Przeczytaj też najnowsze artykuły:

Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

TAGI ostatnich artykułów:

Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka Gertruda Uścinska getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak Mariusz Kamiński mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły