czwartek 30 czerwca 2022

Artykuł znajduje się poniżej pod naszym twitterem i facebookiem. Prosimy polub nas na twitterze i facebooku, natomiast aby przeczytać artykuł skroluj w dół.

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Minister Środowiska Michał Woś skłamał twierdząc, że kupił konsolę Pegasus w latach 90-tych?

514 odsłon

3 stycznia 2022 roku Minister Środowiska oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś napisał na twitterze, że w latach 90-tych kupił konsolę do gier Pegasus. W ten sposób odniósł się do zarzutów, że to on podpisał się na decyzji dotacji CBA z Funduszu Sprawiedliwości. Problem w tym, że w latach 90-tych Michał Woś nie miał nawet 9 lat więc nie mógł kupić żadnej konsoli do gier.

Wikipedia podaje, że Michał Woś urodził się 8 lutego 1991 roku. W roku 2000 miał zatem 9 lat. Trudno zatem uznać za wiarygodne twierdzenie Michała Wosia, że mając w najlepszym wypadku 8 lat dokonał zakupu konsoli do gier Pegasus.

Oczywiście można założyć, że w młodym wieku Michał Woś wykazywał się przedsiębiorczością i osiągał już przychody, ale jest to mało prawdopodobne.

Nie jest nawet uwiarygodnione, że Michał Woś rzeczywiście posiadał w latach 90-tych konsolę Pegasus. Minister nie opublikował żadnego swojego zdjęcia z czasów dzieciństwa, które potwierdzałoby, że w ogóle taką konsolę miał w domu. Jak widać na powyższym wpisie sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości ograniczył się do publikacji znalezionego w internecie zdjęcia tejże konsoli.

Zakładając, że w kwestii obecności w jego domu konsoli Pegasus, nie minął się z prawdą to bardziej prawdopodobne jest to, że to ktoś dla kilkuletniego Michała Wosia tę konsolę zakupił w prezencie. W takich okolicznościach nie jest prawdziwe twierdzenie Ministra Środowiska, że jako kilkuletni chłopiec za zarobione pieniądze kupił sobie konsolę do gier.

Biorąc pod uwagę to mijanie się z prawdą, a także ewentualne skróty myślowe, których użył Minister w swoim wpisie na twitterze, prawdopodobnie należy z dużą dozą ostrożności podchodzić do oświadczeń wygłaszanych przez Michała Wosia.

Podobał Ci się artykuł? Przeczytaj inne nasze teksty:

https://www.czasfinansow.pl/po-narodowym-marszu-morawieckiego-choruja-i-umieraja-polacy/
https://www.czasfinansow.pl/ministerstwo-sprawiedliwosci-wsciekle-minister-michal-wojcik-rozzalony-na-unie-europejska/
https://www.czasfinansow.pl/prokuratura-regionalna-w-warszawie-po-klesce-w-sprawie-leszcza-czarneckiego-zniewaza-wszystkich-adwokatow/
https://www.czasfinansow.pl/siewcy-hejtu-wicemarszalek-sejmu-do-kobiety-ty-kretynko/
Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Powiązanie artykuły

Kaczyńskiemu grozi eksmisja i wylądowanie na bruku za zniesławienie Senatora Brejzy

Czy facebook, twitter i youtube wycofają z Polski po wejściu w życiu nowej ustawy o ochronie wolności słowa złożonej przez Ministerstwa Sprawiedliwości i Pis?

W czasie epidemii komornicy nie dostaną nowych spraw, tylko skarbówka będzie doić konta konsumentów

Afera szczepionkowa. Szczepienia celebrytów. Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś zapowiedział zawiadomienie do prokuratury na placówkę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Tak działają włoskie mafie – Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś o sprawie Romana Giertycha

PiS składa projekt zawieszenia biegu przedawnień przestępstw w czasie epidemii

Ministerstwo Sprawiedliwości: Organizatorzy strajków to przestępcy. Prokuratura wobec mężczyzny który napadł na dziennikarkę na proteście – wycofać wniosek o areszt i wypuścić do domu.

Ziobro zdefiniował pojęcie lichwy – 50zł dziennie odsetek równie złe co 250zł brutto wszystkich kosztów?

Poprzednie
Następne

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

225 odsłon

Kaczyńskiemu grozi eksmisja i wylądowanie na bruku za zniesławienie Senatora Brejzy

Jarosław Kaczyński naruszył dobra osobiste Senatora Krzysztofa Brejzy. Tak przynajmniej twierdzi pokrzywdzony, który złożył pozew o ochronę swoich dóbr osobistych z żądaniem przeproszenia za pomówienia. Pełnomocnik Kaczyńskiego przekonuje Sąd, że realizacja przeprosin spowodować może, że Prezes Prawa i Sprawiedliwości straci nieruchomość i wyląduje na bruku. Jak twierdzi, jego klient nie jest osobą majętną.

Senator KO chce przeprosin od wicepremiera za sugestię, iż jest zamieszany w kryminalną aferę, choć przez cztery lata śledztwa Brejza nie został nawet przesłuchany. Mec. Bogusław Kosmus, wynajęty przez Jarosława Kaczyńskiego, szacuje, że koszty publikacji takiego oświadczenia mogłyby wynieść nawet kilka milionów złotych.

Z kolei pełnomocniczka Krzysztofa Brejzy uważa, że Kaczyński zarabia bardzo dobrze, bo obok pensji poselskiej pobiera jeszcze nieopodatkowaną dietę, emeryturę i wynagrodzenie z racji zajmowania fotela w rządzie.

Mecenas Dorota Brejza podkreśla również, że media, w jakich mają zostać opublikowane przeprosiny, są zaprzyjaźnione z PiS, więc Jarosław Kaczyński może liczyć na rabat.

O co zniesławił Brejzę Kaczyński?

Jak podaje onet.pl wszystko zaczęło się od jednego zdania. 7 stycznia portal wPolityce.pl opublikował fragment wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim dla tygodnika “Sieci”. Prezes PiS komentował w nim m.in. zarzuty opozycji, która przekonuje, że kontrolowane przez obóz władzy służby specjalne inwigilowały swoich politycznych przeciwników w 2019 r., gdy Polacy aż dwa razy szli do urn wyborczych.

W wywiadzie dla “Sieci” Jarosław Kaczyński potwierdził, że Polska kupiła od izraelskiego producenta oprogramowanie Pegasus. Zaprzeczył jednak, by sprzęt był wykorzystywany do walki politycznej.

— Żaden Pegasus, żadne służby, żadne jakieś tajnie pozyskane informacje nie odgrywały w kampanii wyborczej w roku 2019 żadnej roli. Przegrali, bo przegrali, nie powinni dziś szukać takich usprawiedliwień. Te wszystkie opowieści pana Brejzy są puste, nic takiego nie miało miejsca — powiedział Kaczyński.

I dodał: — Przypominam, że on sam pojawia się w sprawie inowrocławskiej w poważnym kontekście, jest tam podejrzenie poważnych przestępstw. Z wyborami nie miało to nic wspólnego.

Kaczyński to biedak bez majątku, a przynajmniej tak go przedstawia jego pełnomocnik

“Funkcja roszczenia niemajątkowego winna ograniczyć się do kompensacji. W niniejszej sprawie finalnie prowadzić może do zrujnowania sytuacji majątkowej pozwanego. Sytuacja, w której pozwany, aby odwrócić skutki swojej wypowiedzi, będzie zmuszony do sprzedaży domu i postawiony w sytuacji bankructwa, w żadnej mierze nie godzi się z funkcją i celami ochrony dóbr osobistych” — pisze pełnomocnik Kaczyńskiego w odpowiedzi na pozew.

“Pozwany nie jest osobą majętną. W zasadzie jedynie dom, w którym zaspokaja swe potrzeby mieszkaniowe, jest jedynym liczącym się składnikiem majątkowym”.

Pełnomocnik prezesa PiS przekonuje również, że zamieszczenie przeprosin w tygodniku “Sieci” na trzeciej stronie – jak chce tego Krzysztof Brejza – jest niewykonalne.

“Wydawca z góry odmawia wykonania takiego zalecenia, co niewątpliwie ma związek z przyjętymi rozwiązaniami organizacyjno-edytorskimi tygodnika. Jest oczywiste, że wyrok nie może nakładać obowiązków niewykonalnych. Pozwany nie będzie miał żadnych instrumentów, by wymusić na wydawcy zmianę zasad prowadzenia tygodnika, nawet jeśli miałoby to wynikać z sentencji wyroku” .

Jak ustalił onet.pl – tygodnik “Sieci” i portal wpolityce.pl należą do tego samego wydawcy – grupy medialnej Fratria. To media bliskie obecnej władzy. Według medioznawcy prof. Tadeusza Kowalskiego wpływy z reklam państwowych spółek to prawie 40 proc. rocznych przychodów “Sieci”.

Warto przypomnieć, że Sejm niedawno zniósł w ustawie zapis o zakazie eksmisji, który obowiązywał od wybuchu epidemii KoronaWirusa. Złośliwi twierdzą, że gdy teraz eksmisja może grozić Prezesowi Prawa i Sprawiedliwości to posłowie Zjednoczonej Prawicy mogą przy najbliższej okazji uchylić zgodę na eksmisję w czasie trwania epidemii lub stanu zagrożenia epidemią by w razie najgorszego ich liderowi nie groziło wyrzucenie na bruk.

Do sprawy będziemy wracać.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły