środa 27 września 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Minister Środowiska Michał Woś skłamał twierdząc, że kupił konsolę Pegasus w latach 90-tych?

2702 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

3 stycznia 2022 roku Minister Środowiska oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś napisał na twitterze, że w latach 90-tych kupił konsolę do gier Pegasus. W ten sposób odniósł się do zarzutów, że to on podpisał się na decyzji dotacji CBA z Funduszu Sprawiedliwości. Problem w tym, że w latach 90-tych Michał Woś nie miał nawet 9 lat więc nie mógł kupić żadnej konsoli do gier.

Wikipedia podaje, że Michał Woś urodził się 8 lutego 1991 roku. W roku 2000 miał zatem 9 lat. Trudno zatem uznać za wiarygodne twierdzenie Michała Wosia, że mając w najlepszym wypadku 8 lat dokonał zakupu konsoli do gier Pegasus.

Oczywiście można założyć, że w młodym wieku Michał Woś wykazywał się przedsiębiorczością i osiągał już przychody, ale jest to mało prawdopodobne.

Nie jest nawet uwiarygodnione, że Michał Woś rzeczywiście posiadał w latach 90-tych konsolę Pegasus. Minister nie opublikował żadnego swojego zdjęcia z czasów dzieciństwa, które potwierdzałoby, że w ogóle taką konsolę miał w domu. Jak widać na powyższym wpisie sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości ograniczył się do publikacji znalezionego w internecie zdjęcia tejże konsoli.

Zakładając, że w kwestii obecności w jego domu konsoli Pegasus, nie minął się z prawdą to bardziej prawdopodobne jest to, że to ktoś dla kilkuletniego Michała Wosia tę konsolę zakupił w prezencie. W takich okolicznościach nie jest prawdziwe twierdzenie Ministra Środowiska, że jako kilkuletni chłopiec za zarobione pieniądze kupił sobie konsolę do gier.

Biorąc pod uwagę to mijanie się z prawdą, a także ewentualne skróty myślowe, których użył Minister w swoim wpisie na twitterze, prawdopodobnie należy z dużą dozą ostrożności podchodzić do oświadczeń wygłaszanych przez Michała Wosia.

Podobał Ci się artykuł? Przeczytaj inne nasze teksty:

https://www.czasfinansow.pl/po-narodowym-marszu-morawieckiego-choruja-i-umieraja-polacy/
https://www.czasfinansow.pl/ministerstwo-sprawiedliwosci-wsciekle-minister-michal-wojcik-rozzalony-na-unie-europejska/
https://www.czasfinansow.pl/prokuratura-regionalna-w-warszawie-po-klesce-w-sprawie-leszcza-czarneckiego-zniewaza-wszystkich-adwokatow/
https://www.czasfinansow.pl/siewcy-hejtu-wicemarszalek-sejmu-do-kobiety-ty-kretynko/
Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Ministerstwo Sprawiedliwości: Organizatorzy strajków to przestępcy. Prokuratura wobec mężczyzny który napadł na dziennikarkę na proteście – wycofać wniosek o areszt i wypuścić do domu.

PiS składa projekt zawieszenia biegu przedawnień przestępstw w czasie epidemii

Ziobro zdefiniował pojęcie lichwy – 50zł dziennie odsetek równie złe co 250zł brutto wszystkich kosztów?

W czasie epidemii komornicy nie dostaną nowych spraw, tylko skarbówka będzie doić konta konsumentów

Czy facebook, twitter i youtube wycofają z Polski po wejściu w życiu nowej ustawy o ochronie wolności słowa złożonej przez Ministerstwa Sprawiedliwości i Pis?

Tak działają włoskie mafie – Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś o sprawie Romana Giertycha

Kaczyńskiemu grozi eksmisja i wylądowanie na bruku za zniesławienie Senatora Brejzy

Trybunał Konstytucyjny do Ministra Sprawiedliwości: nie szczuj!

Afera szczepionkowa. Szczepienia celebrytów. Wiceminister Sprawiedliwości Michał Woś zapowiedział zawiadomienie do prokuratury na placówkę Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Poprzednie
Następne

2287 odsłon

Trybunał Konstytucyjny do Ministra Sprawiedliwości: nie szczuj!

Afera hejterska w Ministerstwie Sprawiedliwości nie została jeszcze wyjaśnione, ale Trybunał Konstytucyjny ma wobec Ministra Sprawiedliwości kategoryczne i krytyczne stanowisko. Reprezentantka Trybułu Konstytucyjnego zwróciła się do Ministra Sprawiedliwości by przestał na nią szczuć. Szczucie jak powszechnie wiadomo jest hejtem.

Sprawa dotyczy oświadczeń majątkowych. W sejmie Minister Sprawiedliwości, któremu towarzyszył Janusz Kowalski, został zapytany czy prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłebska powinna ujawnić swoje oświadczenie majątkowe. Minitser Sprawiedliwości był w tej kwestii jednoznaczny:

Jestem zwolennikiem jawności oświadczeń majątkowych. Każdemu doradzam, aby ujawniał oświadczenia majątkowe w takim zakresie, w jakim prawo to stanowi. To dotyczy także sędziów Trybunału Konstytucyjnego — powiedział.

Trybunał Konstytucyjny zdecydował się zabrać głos w tej sprawie. Jego reprezentantka Krystyna Pawłowicz uznała, że Minister Sprawiedliwości szczuje na nią.

Panie ministrze Ziobro, właśnie na konferencji prasowej w Sejmie, odpowiadając na prowokacyjne pytanie mediów, szczuje pan na mnie za to, że zgodnie z prawem korzystam z możliwości wnioskowania o nieujawnianie mego oświadczenia majątkowego… ZGODNIE z prawem. Dlaczego?

Ministerstwo Sprawiedliwości nie odpowiedziało Trybunałowi Konstytucyjnemu na zarzut szczucia, a więc hejtu. Do sprawy będziemy wracać.

3 komentarzy “Trybunał Konstytucyjny do Ministra Sprawiedliwości: nie szczuj!”

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tymczasem na Twitterze:

Tymczasem na Facebooku:

Zobacz nas YouTube:

Reklama #30

Reklama #15

Reklama #16

ALARM CZASFINANSÓW

Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

Ostatnie artykuły