Kujawsko-Pomorskie pokrzywdzone przez Rząd Pis. Stracili 15 milionów euro.

Kujawsko-Pomorskie pokrzywdzone przez Rząd Pis. Stracili 15 milionów euro.

Unia Europejska zgodnie z wcześniejszymi ostrzeżeniami i w sprzeczności w komunikatach jakie Rząd Prawa i Sprawiedliwości przesyłał do swoich wyborców potrąciła aż 30 milionów euro jako kary za Turów.

Mimo, że Premier oraz Ministrowie Zjednoczonej Prawicy ręczyli własną powagą i nazwiskami, że Unia Europejska, nie potrąci ani złotówki to stało się odwrotnie. Skarb Państwa stracił aż 30 milionów euro za niepraworządne działanie Polski.

Unia nie czekała. Potrąciła 15 milionów euro z dwóch programów, jakie dofinansowała w Polsce.

“Bruksela potrąciła nam te środki z dwóch źródeł. Pierwsze to “Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój”, z którego finansowane są na przykład kursy zawodowe i dotacje dla początkujących przedsiębiorców. Z tego programu Komisja Europejska potrąciła nam 15 milionów euro, a dokładnie 15 milionów, 30 tysięcy i 200 euro” — informuje RMF.

Ale na tym nie koniec. “Drugie 15 milionów, 7 tysięcy, 200 euro komisja potrąciła nam z funduszy przeznaczonych dla województwa kujawsko-pomorskiego (Regionalny Program Operacyjny województwa kujawsko-pomorskiego, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego)” — czytamy w serwisie.

Wojewódzki Kujawsko-Pomorskie jako pierwsze zapłaciło za złą politykę Rządu PiS. Te pieniądze przepadły ze Skarbu Państwa mimo, że Premier Mateusz Morawiecki obiecywał powagą własnego nazwiska, że tak się nie stanie.

Morawiecki co prawda obiecał, że Kujawsko Pomorskie nie odczuje tej straty finansowej, gdyż zamierza uzupełnić straconą kwotę z innych funduszy Skarbu Państwa. Nie zmienia to jednak faktu, że pieniądze przepadły.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0

CZAD!

+1
0

KOCHAM!

+1
0

DOBRE!

+1
0

SZOK!

+1
0

NUDY!

+1
0

LIPA!