sobota 23 września 2023

NA CZASIE:

Poprzednie
Następne

Polska straciła 30 milionów euro. Unia Europejska potrąciła kary za Turów.

2339 odsłon

Reklama #11

Reklama #12

Reklama #12

Unia Europejska ostrzegała Polskę, że przejdzie do egzekucji “komorniczej” naliczonych wielomilionowych kar za niewykonanie zabezpieczenia w sprawie kopalni w Turowie. Mimo, że Rząd Prawa i Sprawiedliwości zapewniał, że nie dojdzie do takiej sytuacji bo z Czechami udało się dogadać to mimo wszystko Unia nie umorzyła wcześniej naliczonych kar.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej nałożył na Polskę karę w wysokości pół miliona euro dziennie za łamania prawa w sprawie kopalni Turów. Odbyło się to na wniosek strony Czeskiej, która przez lata nie potrafiła znaleźć porozumienia z Rządem Mateusza Morawieckiego.

Od 20 września do 17 stycznia Polska otrzymała cztery wezwania do zapłaty, z których nie uiściła żadnego. Polska stosowała metody dla patologicznych dłużników, a zatem odmawiała zapłaty, nie odbierała wezwań do zapłaty. Ostatecznie Unia wyegzekwowała od nierzetelnego dłużnika pieniądze.

“Bruksela potrąciła nam te środki z dwóch źródeł. Pierwsze to “Program Operacyjny Wiedza, Edukacja, Rozwój”, z którego finansowane są na przykład kursy zawodowe i dotacje dla początkujących przedsiębiorców. Z tego programu Komisja Europejska potrąciła nam 15 milionów euro, a dokładnie 15 milionów, 30 tysięcy i 200 euro” — informuje RMF.

Ale na tym nie koniec. “Drugie 15 milionów, 7 tysięcy, 200 euro komisja potrąciła nam z funduszy przeznaczonych dla województwa kujawsko-pomorskiego (Regionalny Program Operacyjny województwa kujawsko-pomorskiego, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego)” — czytamy w serwisie.

Do sprawy będziemy wracać ponieważ to nie są jedyne kary, które Polska musi zapłacić za łamanie praworządności w Unii Europejskiej.

Co sądzisz na ten temat?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0

17 komentarzy “Polska straciła 30 milionów euro. Unia Europejska potrąciła kary za Turów.”

 1. Wina tylko Morawieckiego i jego rządu, nie potrafili dogadać się a my za to zapłacimy pieniędzmi z Uni.Pinokio oczywiście zgarnia na Tuska i PO ale trzeba mu darować bo to człowiek pier.olniety na umyśle i niewie co mówi.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązanie artykuły

Recenzja: Jack Ryan – Sezon 3 – Amazon

Przestępcy z ZUS: Czy w bydgoskim ZUS doszło do wojny gangów między dyrektorem, a zarządem? Policja dokonała aresztowania!

Wojna gangów w Trybunale Konstytucyjnym. Ojciec Chrzestny prosi by gangi się odkłóciły. Czy dojdzie do nocy sztacheciarzy?

Brutalność policji. Czy policjanci mogli zabić pierwszego strajkującego?

ZUS w środku IV fali epidemii wysyła staruszkę w największej grupie ryzyka do oddziału zakładu w innym mieście. Czy tak pracownicy ZUS eliminują rencistów i emerytów?

Rosyjskie wpływy w ZUS? Czy publiczne pieniądze przez ZUS trafiają do Rosji? Zapytaliśmy organ, a Dominik Wojtasiak z ZUS odpowiada

Uwaga! Radca Prawny wrocławskiego ZUS Rafał Skarul podaje fałszywe adresy w odwołaniach przekazanych do Sądów!

UOKiK wygrał. Lichwiarze zacierają ręce licząc przyszłe zyski z oszukanych konsumentów. Etyczne pożyczanie – zaorane!

Rzecznik Dyscyplinarny sędziów Przemysław Radzik nie zdał testu niezależności

Poprzednie
Następne

21.6K odsłon

Zmiany w mBank. Cezary Stypułkowski odejdzie z końcem 2025?

Cezary Stypułkowski opuści fotel prezesa mBanku – wynika z komunikatu opublikowanego przez spółkę. Podczas obrad w dniu 21 września 2023 roku rada nadzorcza instytucji zadeklarowała intencję powołania obecnego zarządu na kolejną kadencję, która rozpocznie się w 2024 r., a zakończy w 2029 r. Ale obecny prezes pozostanie u sterów tylko przez rok – do dnia zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy, które odbędzie się w 2025 r. Decyzja o zawarciu umowy na jeden rok jest wynikiem uzgodnień między radą nadzorczą a 67-letnim dziś managerem. Decyzja, kto zastąpi odchodzącego na emeryturę prezesa, ma zostać podjęta w przyszłym roku.

Jak podaje portal cashless.pl: Cezary Stypułkowski zarządza mBankiem od 2010 r., gdy spółka nosiła jeszcze nazwę BRE Bank. Za jego kadencji instytucja przeszła rebranding i rozwinęła się technologicznie, a jej oferta mobilna należy do najlepszych w Polsce i nie tylko. Do zasług Stypułkowskiego w tym obszarze należy zaliczyć m.in. decyzję o wejściu do spółki operującej systemem Blik.

Zanim trafił do mBanku, Cezary Stypułkowski przez 13 lat stał na czele Banku Handlowego, a przez trzy lata był prezesem największego polskiego ubezpieczyciela PZU. Był też dyrektorem zarządzającym J.P. Morgan Investment Bank na Europę Środkową i Wschodnią. Obecnie jest jednym z najdłużej urzędujących prezesów banków w Polsce. Urodził się w Mrągowie na Mazurach, studiował na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Wraz z Cezarym Stypułkowskim w zarządzie mBanku zasiadają obecnie Krzysztof Dąbrowski, wiceprezes ds. operacji i informatyki, Cezary Kocik, wiceprezes ds. bankowości detalicznej, Marek Lusztyn, wiceprezes ds. zarządzania ryzykiem, Julia Nusser, wiceprezeska ds. compliance, prawnych i HR, Adam Pers, wiceprezes ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej oraz Pascal Ruhland, wiceprezes ds. finansów.

  Zobacz nasz film na Youtube:

  Przeczytaj też najnowsze artykuły:

  Najnowsze komentarze czytelników do artykułów:

  TAGI ostatnich artykułów:

  Andrzej Duda Anna Maćkowiak bandyci w mundurach covid Daniel Obajtek dobra osobiste Dominik Wojtasiak dług egzekucja administracyjna Eryk Cegiełka getback groźby karalne hejt Ilona Garczyńska Izba Dyscyplinarna Jarosław Kaczyński Koronawirus koszty zastępstwa procesowego KPO L4 Maciej Wąsik Marcin Madaliński marek niechciał marian banaś Mariusz Błaszczak mateusz morawiecki matki kontra zus minimalna krajowa Ministerstwo Sprawiedliwości mobbing najwyższa izba kontroli naruszenie dóbr osobistych nękanie Orlen Paweł Żebrowski Piotr Burtowski Piotr Szumlewicz PiS policja policja w czasie epidemii pomówienie prawo i sprawiedliwość prokuratura Przemysław Czarnek przestępcy z ZUS Płot Błaszczaka RODO Siewcy hejtu Solidarna Polska Straż Graniczna Sąd Sąd Okręgowy we Wrocławiu Sąd Rejonowy we Wrocławiu Sądy Sędzia Anna Borkowska tarcza antykryzysowa Tomasz Chróstny Trybunał Konstytucyjny Unia Europejska uokik Urząd Ochrony Danych Osobowych Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów Vladimir Putin wierzytelności windykacja wybory prezydenckie Władysław Frasyniuk Zakład Ubezpieczeń Społecznych Zakład ubezpieczeń społecznych zus Zarząd Główny NSZZ Policjantów Zbigniew Ziobro zjednoczona prawica zniesławienie znieważenie znieważenie funkcjonariusza ZUS ZUS oddział we Wrocławiu zusowska przestepczość ZUS we Wrocławiu Związkowa Alternatywa

  Napisz komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Tymczasem na Twitterze:

  Tymczasem na Facebooku:

  Zobacz nas YouTube:

  Reklama #30

  Reklama #15

  Reklama #16

  ALARM CZASFINANSÓW

  Chcesz nam podsunąc temat na reportaż? Oszukał Cię urzędnik? ZUS Cię skrzywdził? Policja i Prokuratura zawiodły? Sąd wydał niesprawiedliwy wyrok? Chcesz zwrócić uwagę redakcji na jakąś konkretną sprawę? Chciałbyś, aby redakcja zainterweniowała społecznie w Twojej sprawie? Zgłoś nam ALARM!

  Ostatnie artykuły